Şimdi Ara

Amazon'un iade politikası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
3.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazondan lav fresco 3lü saklama kabı seti aldım. Kargosu ertesi gün hemde pazar günü geldi prime üyesi olduğum için. Buna hiç bir lafım yok teşekkür ediyorum hatta. Gelelim konumuza ürün bugün geldi açtım baktım, en küçük saklama kabında kırık var baya büyük bi kırık. Yani bi anlık dalgınlıkla unutup yıkarken eliniz kesilebilir. Müşteri hizmetlerine yazdım bana şunu dediler. Elinizdeki ürün sizde kalsın ve biz parasını iade edelim. Üstüne yeni alacağınız ürünün fiyat farkını da ödeyelim. Yani hem ürünü göndermeden 34 lira olan fiyatını iade edecekler. Hemde yeniden bu ürünü aldığımda 54 liradan 34 liraya düşmüş ya onun fiyat farkını ödeyecekler. Tamamen müşteri memnuniyeti odaklı bi firma fakat suistimal edilmeye çok uygun bi politikaları yok mu ? Ben kabul etmedim bunu.İade edip yeni ürün alıcam şuan 36 liradan tekrar sipariş ettim fiyat farkı vermek için uğraşmasınlar diye. Umarım yeni ürünler böyle kırık gelmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• insanımız iyi hizmet almaya alışık olmadığı için etik olmazmışmış bak sen hele ?kargonu aldın etiği mi kaldı? düşüncelere bak hele

Amazonun bunu yapması gayet etik suistimal edilebilir mi bilmem onu da Amazon düşünsün sen mi düşeneceksin ey ortadoğulu?Amazonun muhasebesini tutuyor birde  

Amerika'dan aldığım ürün yanlış gelmişti bana aynısnı yaptılar ve ürünü hediye ettiler.Üstelik ödediğim vergisine kadar iade oldu.

adamlar mantıklı bir şekilde açıkladılar ürünü gönderirseniz kargosu 40 dolar tutacak ama ürün 20 dolar bu durumda sizde kalması mantıklı dediler

yani adamlar zaten düşünmüş bunu senin o güzel aklında aman efenim amazon mağdur olmasın gibi saçma düşüncelere girmene gerek yok  

• Amazon iyidir yillardir kullaniyorum hicbir sorun yasamadim satin aldiktan 2 ay sonra urun iade ettigim oldu bozuldugu icin. Turkiyeye Costco da gelirse marketcilik sektorunde de devrim olur.
  • unforgiven1127 kullanıcısına yanıt
    Valla bende eşofman aldım giymedim iade etcem etiketi duruyor hâlâ iki ay oldu 😁
  • ağlıyorum resmen. olması gereken bu aslında ama böyle şeyleri görmek ağlatıyor beni

• quote:

Orijinalden alıntı: HayatınıYaşayamayanAdam

ağlıyorum resmen. olması gereken bu aslında ama böyle şeyleri görmek ağlatıyor beni

Olması gereken bu ama Bizim ülkemizde değil. Suistimal ede ede firma batmaz mı sence

• insanımız iyi hizmet almaya alışık olmadığı için etik olmazmışmış bak sen hele ?kargonu aldın etiği mi kaldı? düşüncelere bak hele

Amazonun bunu yapması gayet etik suistimal edilebilir mi bilmem onu da Amazon düşünsün sen mi düşeneceksin ey ortadoğulu?Amazonun muhasebesini tutuyor birde Amazon'un iade politikası 

Amerika'dan aldığım ürün yanlış gelmişti bana aynısnı yaptılar ve ürünü hediye ettiler.Üstelik ödediğim vergisine kadar iade oldu.

adamlar mantıklı bir şekilde açıkladılar ürünü gönderirseniz kargosu 40 dolar tutacak ama ürün 20 dolar bu durumda sizde kalması mantıklı dediler

yani adamlar zaten düşünmüş bunu senin o güzel aklında aman efenim amazon mağdur olmasın gibi saçma düşüncelere girmene gerek yok Amazon'un iade politikası 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 12 Ocak 2021; 14:7:45 >

• Fiyatı düşük ürünlerde böyle bir politikaları var muhtemelen sınır fiyat gizlidir suistimal edilmemesi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

insanımız iyi hizmet almaya alışık olmadığı için etik olmazmışmış bak sen hele ?kargonu aldın etiği mi kaldı? düşüncelere bak hele

Amazonun bunu yapması gayet etik suistimal edilebilir mi bilmem onu da Amazon düşünsün sen mi düşeneceksin ey ortadoğulu?Amazonun muhasebesini tutuyor birde  

yani adamlar zaten düşünmüş bunu senin o güzel aklında aman efenim amazon mağdur olmasın gibi saçma düşüncelere girmene gerek yok  

Ya sen ne boş yaptın birader senin kargo yurtdışına gidiyor benimki yurtiçi bu ürün bende kalsa bile kullanmam cam kırık sonuçta , kullanmayacağım şey neden bende kalsın

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

Ya sen ne boş yaptın birader senin kargo yurtdışına gidiyor benimki yurtiçi bu ürün bende kalsa bile kullanmam cam kırık sonuçta , kullanmayacağım şey neden bende kalsın

Alıntıları Göster

ne farkı var? yurtiçi olsa da onun alımı için bir maliyet yok mu? cebinden mi veriyorsun

asıl boş yapan sensin , adamlar sistem kurmuş hesaplamış senin adaletine ihtiyaçları yok yani Amazon'un iade politikası 

• riaz kullanıcısına yanıt
    Yurtdışı kadar maliyeti yok sonuçta. Sanki amazonun sahibi sensin de senin parana ihtiyacımız yok diyosun
  • Amazon takip ediyor dikkat edersen şikyetvar da hesap askıya alındı diyorlar

Suistimal edenlerin hesapları askıya alınır.

Adamlar ne yaptıklarını gizleyip Amazonu suçluyor.

Siz suistimal etmezseniz bir şey olmaz suistimal edersen en fazla 4-5 kere yaparsın sonra hesap kapatılır.

Amazon her şeyin farkında

• Suistimal edenlerin IP'sini banlıyorlar diye biliyorum.

• Şark kurnazı e ticaret sitelerimiz değilde neden jeff reis dünyanın en zengin insanı sorusunun cevabı.

• Bravo kaldım mı sizin gibi insanlar 👏👏👏
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

Yurtdışı kadar maliyeti yok sonuçta. Sanki amazonun sahibi sensin de senin parana ihtiyacımız yok diyosun

her türlü zarar sen bunu yaşayan tek kişi değilsin senin gibi 1000 kişi yaşasa oluşacak zararı düşün,

sahibi değilim ama amazonun sahibi bu şekilde düşünüyor ki bu sistemi yapmışAmazon'un iade politikası 

• Yeni ürün geldi bi sıkıntı yok 👍

• amazona teşekkür ederim öncelikle.

olay şöyle 1 ay önce filtre kahve makinesi aldık sinbo ve sapı kırıldı.amazona yazdığımızda firmanın ilgilenmediğini söyledik ve hem para iadesi yaptılar hem de makine bizde kaldı.yeni filtre kahve makinesi aldık ve 50 lira pahalı olmasına rağmen Jef Bezos kazandı.

• Helal olsun valla konu sahibi kardeş. Hem Amazon gibi bir dev şirkete rest çek hem etik dersi ver. Valla şaşırttın beni. Hocam etik değil dediğin şirket Amazon. Dünya sanal pazar öncüsü şirket😁.
  • Helal olsun valla konu sahibi kardeş. Hem Amazon gibi bir dev şirkete rest çek hem etik dersi ver. Valla şaşırttın beni. Hocam etik değil dediğin şirket Amazon. Dünya sanal pazar öncüsü şirket😁.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arbuzik

Helal olsun valla konu sahibi kardeş. Hem Amazon gibi bir dev şirkete rest çek hem etik dersi ver. Valla şaşırttın beni. Hocam etik değil dediğin şirket Amazon. Dünya sanal pazar öncüsü şirket😁.

Adamlara ders mi verdim sence ? Bunumu çıkardın burdan

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.