Şimdi Ara

RAYBAN İLE RAYBAN P ARASINDA Kİ FARK ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
35.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar rayban almayı düşünüyorum netten. ama bazılarının lensin de rayban bazılarında rayban p yazıyor. nedir bu p harfi? ayrıca siz hangisini önerirsiniz ?

• birinde p var diğerinde yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oğuz 10

birinde p var diğerinde yok

adam zeki beyler
  • tam anlamam ama polorized olabilir mi ? bilgim yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chawu$h

tam anlamam ama polorized olabilir mi ? bilgim yok

Ben de polarize olarak düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercan_84

Arkadaşlar rayban almayı düşünüyorum netten. ama bazılarının lensin de rayban bazılarında rayban p yazıyor. nedir bu p harfi? ayrıca siz hangisini önerirsiniz ?

polarize olabilir.

ama gg gibi sitelerde orjinalligi tartisilir.

bekle biraz agusots sonu gibi indirimler baslar, bursada bu isi 20 yildir yapan bir optikciden aldirdim raybanimi, 470 ytl den 235 e aldim tabi arti 10 kagit havale parasi ve iki sene garantisi vardi.
  • camın polarize özelliği olduğunu gösterir gerçek doğru dürüst koruma için güneş gözlüğü polarize olmalıdır daha pahalı olurlar orjinal ise faydasını görürsünüz bütçeyi kasmıyorsa p li tercih edin
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

camın polarize özelliği olduğunu gösterir gerçek doğru dürüst koruma için güneş gözlüğü polarize olmalıdır daha pahalı olurlar orjinal ise faydasını görürsünüz bütçeyi kasmıyorsa p li tercih edin

ne ?

normal gozluklerinde UV filtresi var raybanin, polarize sadece cakma ucuz gozluklerde etkili olur.
  • Polarize olmayan raybanlar uv korumalı değil mi yani
  • quote:

Polarize olmayan raybanlar uv korumalı değil mi yani

korumalıdırda p olursa daha iyi olur gözlerin rahat eder

polarize o korumaların hepsi ne ek olarak yapılır , polarize olanlar eniyi korumayı sağlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunter06 -- 13 Ağustos 2010; 15:35:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

quote:

Polarize olmayan raybanlar uv korumalı değil mi yani

korumalıdırda p olursa daha iyi olur gözlerin rahat eder

polarize o korumaların hepsi ne ek olarak yapılır , polarize olanlar eniyi korumayı sağlar

Anladım dostum çok teşekkürler
  • Polarize camlar, ek bir koruma sağlamaz ama normal camla görünmeyen [bozulan], yansımadan dolayı oluşan görüntüleri görmemizi sağlar. Polarize gözlük alırken zaten bir tane ekrana baktırırlar polarize camla görürsünüz görüntüyü ama normal camla göremezsiniz.

• herkes de polarize gözlük var
  • P harfi o modelin polarize özelliği olduğunu gösteriyor.
    Polarizasyon normalde çok gerekli bir şey değildir ancak otomobil kullanıyorsan çok lazım olabiliyor.
    Mesela karşıdan güneş gelince konsol cama yansır, bu yansımadan yol tam görünmez, polarize olunca gözlük bu yansımayı göstermiyor

Araç kullanmıyorsan hiç polarize gözlük almana gerek yok, ödediğin farka deymez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 14 Ağustos 2010; 14:13:12 >
  • polarize fark ediyor koruması daha yüksek oluyor annemde polarizeli cam olan var bende ise normal ikisinide takıyorum güneşe bakıyorum normal camda gözleirmi kısıyorum polarizade çok az etkileniyorum tam bilimselini bilmem işe yararmı yaramazmı ama test ettim karar verdim :)
  • Polarize farkıdır. Camalrı çok koyu olmasa bile mükemmel derecede ışığı kırar ve iyi koruma sağlar.

Araç kullananlara şiddetle tavsiye ederim. Cama vuran torpito yansımasını sıfıra indirir. Diğer gözlüklerle araç kullanırken hem karanlık hemde camdaki yansıma varken polarizede hem ışığı keser hem camdaki yansımayı keser yolu cam yokmuş gibi görürsünüz.

Sahillerde denizin dibini görürsünüz.

fotoğrafcılıktada vardır polarize filtre. Objektife takarız ve etkisini çok görürüz. Kalite farkı çok vardır. Pahalıları daha iyidir.

Gözlüğünüzün polarize olmup olmadığını nasıl anlıyacaksınız? En kolay yöntem LCD ekrana bakıp kafanızı sağa sola doğru yatırmanız. Görüntü bir noktada kap karanlık olur... İşte o gözlük polarize filtrelidir.

Gözlük alacaklara tavsitemdir polarize filtreli gözlük.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Polarize farkıdır. Camalrı çok koyu olmasa bile mükemmel derecede ışığı kırar ve iyi koruma sağlar.

Araç kullananlara şiddetle tavsiye ederim. Cama vuran torpito yansımasını sıfıra indirir. Diğer gözlüklerle araç kullanırken hem karanlık hemde camdaki yansıma varken polarizede hem ışığı keser hem camdaki yansımayı keser yolu cam yokmuş gibi görürsünüz.

Sahillerde denizin dibini görürsünüz.

fotoğrafcılıktada vardır polarize filtre. Objektife takarız ve etkisini çok görürüz. Kalite farkı çok vardır. Pahalıları daha iyidir.

Gözlüğünüzün polarize olmup olmadığını nasıl anlıyacaksınız? En kolay yöntem LCD ekrana bakıp kafanızı sağa sola doğru yatırmanız. Görüntü bir noktada kap karanlık olur... İşte o gözlük polarize filtrelidir.

Gözlük alacaklara tavsitemdir polarize filtreli gözlük.

Pahalı ama.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.