Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (4075. sayfa)

5 sn
331.710
Cevap
8.115
Favori
72.889.901
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 40734074407540764077
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sokak değil aslında ormanlık bir yerdeler ve kimseye zararları yok. insanlardan uzaktalar ve görseniz içiniz acıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • koolandgang kullanıcısına yanıt

teşekkürler

• Merhaba Arkadaşlar,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 3-4 ay kadar önce Amazon üzerinden Trust Varo ergonomik kablosuz mouse almıştım. Ürün bozuldu ve Amazon ile iletişime geçtim ne yapmam gerektiği ile ilgili. Bana teknik servise ulaşmam gerektiğini ve ürün içerisinde teknik servisin adresi bulunduğunu belirtti. Eğer ulaşamazsanız ve sorun olursa biz yardımcı oluruz dedi. Ben de başıma bu tarz bir sıkıntı bu zamana kadar gelmediği için Amazona güvendim. Birkaç gün sonra yetkili servisi aradım ve yerlerinin bana uzak olduğunu öğrendim. Kargo ile iletebilirsiniz ama kargo ücreti çıkar, aldığınız yer üzerinden bize iletin o zaman kargo ödemezsiniz dediler. Ben de Amazonla tekrar iletişime geçtim fakat böyle bir uygulamaları olmadığını herhangi bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ben de durumu kabul ettim fakat dışarıdaki herhangi bir firma bunu yaparken Amazonun yapmamasını da şikayet olarak Amazona mail attım. Buna dönüş yapma gereği bile duymadılar.

Sonra 30 km gidiş 30 km dönüş yol yaparak ürünü yetkili servise verdim. Ürünün tamiri olmadığı ve iade kararı çıkmış. Aldığınız firmaya bu belge ile gidin ve iade alın yazıyor. Gene Amazona yazdım, bu sefer görevli bayan kağıtta imza yok kabul edemeyiz diyor. Belge internet ortamında oluşturulmuş, kontrolü online olarak yapılıyor, belgenin altında kocaman kırmızı renkte imzaya gerek yoktur diyor ama Amazon kabul edemeyiz diyor.

Şimdi teknik servisi arayıp imza kaşe rica edeceğim kabul etmezletse tekrar 30km yol gideceğim.

Bu zamana kadar hep amazonu destekledim. Bir çok arkadaşıma referans oldum ve elektronik ürünü 3-5 fazla verin Amazondan alın dedim. Ama görüyorum ki sıradan bir dükkandan alsam işim daha rahat çözülecekmiş.

Mail atıyorum yanıt vermiyorlar. Bu durumda ne yapmam lazım. Önerileriniz nelerdir?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Arkadaşlar bunun gümrükte takılma ihtimali var mı?

Vergi ne kadar olur %20 miydi diye hatırlıyorum.

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B077ZBYH2Z/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A2QZWO8TOXE1OL&psc=1

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weightestim

Merhaba Arkadaşlar,

Bir konuda fikrinizi almak istiyorum. 3-4 ay kadar önce Amazon üzerinden Trust Varo ergonomik kablosuz mouse almıştım. Ürün bozuldu ve Amazon ile iletişime geçtim ne yapmam gerektiği ile ilgili. Bana teknik servise ulaşmam gerektiğini ve ürün içerisinde teknik servisin adresi bulunduğunu belirtti. Eğer ulaşamazsanız ve sorun olursa biz yardımcı oluruz dedi. Ben de başıma bu tarz bir sıkıntı bu zamana kadar gelmediği için Amazona güvendim. Birkaç gün sonra yetkili servisi aradım ve yerlerinin bana uzak olduğunu öğrendim. Kargo ile iletebilirsiniz ama kargo ücreti çıkar, aldığınız yer üzerinden bize iletin o zaman kargo ödemezsiniz dediler. Ben de Amazonla tekrar iletişime geçtim fakat böyle bir uygulamaları olmadığını herhangi bir şey yapamayacaklarını söylediler. Ben de durumu kabul ettim fakat dışarıdaki herhangi bir firma bunu yaparken Amazonun yapmamasını da şikayet olarak Amazona mail attım. Buna dönüş yapma gereği bile duymadılar.

Sonra 30 km gidiş 30 km dönüş yol yaparak ürünü yetkili servise verdim. Ürünün tamiri olmadığı ve iade kararı çıkmış. Aldığınız firmaya bu belge ile gidin ve iade alın yazıyor. Gene Amazona yazdım, bu sefer görevli bayan kağıtta imza yok kabul edemeyiz diyor. Belge internet ortamında oluşturulmuş, kontrolü online olarak yapılıyor, belgenin altında kocaman kırmızı renkte imzaya gerek yoktur diyor ama Amazon kabul edemeyiz diyor.

Şimdi teknik servisi arayıp imza kaşe rica edeceğim kabul etmezletse tekrar 30km yol gideceğim.

Bu zamana kadar hep amazonu destekledim. Bir çok arkadaşıma referans oldum ve elektronik ürünü 3-5 fazla verin Amazondan alın dedim. Ama görüyorum ki sıradan bir dükkandan alsam işim daha rahat çözülecekmiş.

Mail atıyorum yanıt vermiyorlar. Bu durumda ne yapmam lazım. Önerileriniz nelerdir?

Teknik servislerin kargo ücreti talep etme hakkı bulunmuyor. Ücretsiz olarak hizmeti sağlamak zorundalar.

Chat ve telefon ile şansınızı denediniz mi?

• Turkforce T kullanıcısına yanıt
    Amazonla bütün görüşmelerimi chat üzerinden yaptım. Telefonla hiç görüşmedim.

• weightestim W kullanıcısına yanıt
    Arayıp biraz sert dilli konuşmanızı öneririm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Şaka falan herhalde telefonla bizzat konuşun böyle saçmalık mı olur. Uğraşmayın abi direkt iade istiyorum deyin başlarım yapacakları işe.

• istediğimiz ürüne fiyat düşünce haber ver diyebiliyor muyuz ya da buna benzer bir şey var mı?

• * 26 Eylül Cumartesi - Günlük / Anlık "DİP" Fiyatlı Ürünler * 

Grundig SJ 8650 Professional Line Slow Juicer(ödeme esnasında 50TL indirim)  /  748TL  /  https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08443R4X8/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

Lexon LA120Y9 Suya Dayanıklı Bluetooth Hoparlör  /  318TL  /  https://www.amazon.com.tr/Lexon-LA120Y9-Dayanıklı-Bluetooth-Hoparlör/dp/B07WPWVZ9K

Corsair Ca-9011174-Eu Hs60 Surround 7.1 Harici Ses Kartlı Oyuncu Kulaklığı, Beyaz (Pc, Ps4, Xbox One, Nintendo Switch Uyumlu)  /  498TL  /  https://www.amazon.com.tr/Corsair-CA-9011174-EU-kartlı-kablolu-Kulaklık/dp/B079QC7FMP

Amazon'un en iyi yaptığı şey, şikayetlere dönüş yapmamasıdır hocam..
    Şikayetvar'daki şikayetlere bile tenezzül edip cevap vermezler.. Hadi oraya kayıtlı değiller diyelim, dönüş bile yapmazlar.. Amazon bu ülkede çok abartılıyor..

• drangela61 D kullanıcısına yanıt

amazon.tr normal bizden biri yani. amazon.com ile karıştırmayın.

• MarionCobretti kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle hocam..

• B07JBYW8XN
    Arkadaşlar columbia siyah powder lite mont M beden 770 TL ye geliyor. Türkiye en ucuz 1400 TL civarı. Son 4 adet

• 
Sayfa: önceki 40734074407540764077
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.