Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1979. sayfa)

5 sn
331.672
Cevap
8.115
Favori
72.882.893
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1591 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19771978197919801981
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memnuniyet mesajlarından sonra ufak bir konuda eleştiri yapayım. Yüksek adette aldığım ve oldukça kalabalık ürün grubu olan bir siparişi Amazon, Kolay Gelsin yerine MNG kargoya teslim etti. Ürünlerin bir kısmı sağlam gelmeyebilir, bu şikayetimi olması gereken kanallardan kendilerine ilettim.

Uzun süredir Amazon'dan sipariş veriyorum ilk kez MNG ile muhatap olacağım. MNG kargo ile çalışan firmalardan özellikle sipariş geçmediğim halde böyle bir durumla karşılaştım. Teslim sonrası duruma göre olumlu olumsuz yorumları paylaşacağım.

Amazon'a hep 5 veriyordum ama bu sebeple 1 puanını kırıyorum.

Ayrıca daha önce konuda "bir ürünü yüksek adette alınca amazon satıcı gibi değerlendirip siparişi iptal eder veya kategoriden daha sonraki siparişleri engeller" diye birkaç paylaşım yapılmıştı. Amazondaki tüm stokları tamamen aldığım bir üründe böyle bir sorun yaşamadım. Hem sipariş iptal edilmedi hemde aynı kategoriden sorunsuz şekilde sipariş verebiliyorum.

Bu konu mutlaka yetkililer tarafından takip ediliyordur, konuyu müşteri memnuniyeti adına takip eden kişiler için;

Lütfen siparişlerde özellikle yüksek tutarlı siparişlerde Kolay Gelsin firması dışında başka bir firma ile gönderim yapmayın. Mutlaka kargoya verilmesi gereken ürünler için Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile çalışılması veya seçenek sunulması çok daha mantıklı olacaktır.

• Arkadaşlar kargom için dün sabah 11'de kargoya verdik maili geldi ama 30 saat oldu halen takip edemiyorum. Normal mi bu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sizin sorunuzu yanlış anlamışım, aldıktan sonra iptal konusunda o kadar bekletmez. Niyeyse aldınız, ürün geldi, beş dakika sonra iade istediniz gibi düşündüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: SnnKlnc

Arkadaşlar kargom için dün sabah 11'de kargoya verdik maili geldi ama 30 saat oldu halen takip edemiyorum. Normal mi bu?

MNG ise benimde aynı durumda. Kargo takip kodu var ama MNG sitesinden veya mobil siteden kargoyu girildiğinde kod bulunamadı hatası veriyor. Muhtemelen dün adresten alım için kodları kestiler ama daha MNG gelip teslim almadığı için sorun yaşanıyor.

• Kargoda iş biraz bölgeye göre değişiyor ancak büyük iller haricinde amazon ilk günden beri MNG ile çalışıyor ve ailemin evine sipariş ettiğim her şey küçük il olması hasebiyle hep MNG ile geldi ve hepsi neredeyse kutusu bile kusursuz olarak teslim edildi. MNG amazon ile yaptığı anlaşma ölçüsünde daha dikkatli davranıyor amazon gönderilerine diye düşünüyorum bu yüzden. Birçok kez cam bardak vs aldım sıkıntısız geld, çok gözünüzde büyütmenize gerek yok diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gravaze -- 28 Kasım 2020; 17:13:20 >
  • Evet MNG. Dün takip kodu gelince umutlanmıştım bugün elimde olur diye ama sanırım söyledikleri gibi Çarşambayı bulacak.

• Daha ürünler elinize gelmeden 1 puan kırmışsınız çok garip, Amazon bir kez bana MNG ile kargo gönderdi ve çok düzgün ve hızlı teslim ettiler. (Anlaşmaları var sanırım hızlı kargo için)

Diğer arkadaşların yüksek adet alımlar için uyarısı Amazon'un Kullanım Koşulları içerisinde yer alan şu maddeye dayandırılmaktadır;

Ürünleri sadece ortalama bir ev halkının normal ihtiyaçlarına tekabül eden miktarlarda sattığımızı ve satışlarımızın yalnızca nihai tüketicilere yönelik olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu durum, gerek münferit bir sipariş içerisinde sipariş edilen ürünlerin sayısı gerekse de münferit siparişlerin normal bir ev halkı için olağan bir miktarda olmasına rağmen birden çok sipariş verilmesi için geçerlidir.
  • Aynın durum bende de mevcut prime öncesi daha hızlıydı, şaka gibi ama primedan sonra siparişlerim yüzde 90 gecikti
  • efsane_26 E kullanıcısına yanıt

Geçen sene amazon.de'den 3000 tllik bir ürün aldım. Yaklaşık 1 ay sonra kartıma 50 euro tutarında iade yapıldı. Beklenenden daha az çıkmış ithalat komisyonu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 40-42 inc full hd led tv önerisi olan var mı? Smart olmasın istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: delgado12

40-42 inc full hd led tv önerisi olan var mı? Smart olmasın istiyorum.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07P5W71CL/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o02_s00?ie=UTF8&psc=1&th=1&utm_source=spydrop bu ürünü salı günü 1599 lira almıştım. ben memnun kaldım ama sizi memnun eder mi bilmiyorum...

• düzgün indirime giren ürünler yokmu arkadaşlar önerebileceginiz öncelik eletronik ?

• İlk kez kolay gelsin ile gelen bir ürün hasarlıydı. O sağlam bant genişlemiş, yan tarafı genişlemişti. HP çanta ve sabun olduğu için önemsemedim. Muhtemeldir ki sabunu paketlerken unutup sonradan eklediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: coderux

Memnuniyet mesajlarından sonra ufak bir konuda eleştiri yapayım. Yüksek adette aldığım ve oldukça kalabalık ürün grubu olan bir siparişi Amazon, Kolay Gelsin yerine MNG kargoya teslim etti. Ürünlerin bir kısmı sağlam gelmeyebilir, bu şikayetimi olması gereken kanallardan kendilerine ilettim.

Uzun süredir Amazon'dan sipariş veriyorum ilk kez MNG ile muhatap olacağım. MNG kargo ile çalışan firmalardan özellikle sipariş geçmediğim halde böyle bir durumla karşılaştım. Teslim sonrası duruma göre olumlu olumsuz yorumları paylaşacağım.

Amazon'a hep 5 veriyordum ama bu sebeple 1 puanını kırıyorum.

Ayrıca daha önce konuda "bir ürünü yüksek adette alınca amazon satıcı gibi değerlendirip siparişi iptal eder veya kategoriden daha sonraki siparişleri engeller" diye birkaç paylaşım yapılmıştı. Amazondaki tüm stokları tamamen aldığım bir üründe böyle bir sorun yaşamadım. Hem sipariş iptal edilmedi hemde aynı kategoriden sorunsuz şekilde sipariş verebiliyorum.

Bu konu mutlaka yetkililer tarafından takip ediliyordur, konuyu müşteri memnuniyeti adına takip eden kişiler için;

Lütfen siparişlerde özellikle yüksek tutarlı siparişlerde Kolay Gelsin firması dışında başka bir firma ile gönderim yapmayın. Mutlaka kargoya verilmesi gereken ürünler için Yurtiçi Kargo veya Aras Kargo ile çalışılması veya seçenek sunulması çok daha mantıklı olacaktır.

Ekşi sözlük yayınevinde yayımlanan "MNG'nin Kayınçoya Teslim" hikayesini okumanızı öneririm....

Bana da bir kere aldığım en pahalı ürünü MNG ile gönderdiler.

Kurye kaynaklı bir sorun yaşadım onun haricinde kutu vs. sağlamdı.

• Amazon cumartesi ve pazar günleri kargoya ürün veriyor mu?

• İki hafta önce cumartesi gece yarısı verdiğim siparişi pazar akşam saat 9'da AGT getirdi. Yani evet.

• amazon germany den ürün alıpta iade etmek isteyen çıktımı aranızda süreç nasıl işledi acaba

• delgado12 D kullanıcısına yanıt

Gece 12'de bile canlı chat desteği bile var. Çok ilgililer

• kavruk29 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu cihazi ben de onumuzdeki gunler Xbox icin alacagim. Goruntu kalitesi nasil? Parlakligi, buyuklugu sizce yeterli mi?

• nacar08 kullanıcısına yanıt
    Ben hiç başaramadım bunu 😂

Ne zaman yapmaya kalksam, görevli kişi 'bu gönderi kontrollü gönderi değil, imza atmadan kontrol edemezsiniz' diyor.
    Bisiklet almıştım, açamazsınız dedi.
    Kulaklık aldım, açamazsınız dedi.
    Bisiklet bilgisayarı aldım, açamazsınız dedi.
    Demonte ayakkabılık aldım, açamazsınız dedi.
    Geçen hafta şehiriçi bir kargoyu şubeden alırken kontrol etmek istedim, açamazsınız dedi.

Çeşitli kargo şirketleri, çeşitli alışveriş siteleri.. hepsi aynı şeyi dedi.

Ben hayatımda kargo şirketleri kadar at koşturabilen kurumlar görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BayCicik -- 28 Kasım 2020; 19:49:36 >
  • 
Sayfa: önceki 19771978197919801981
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.