Şimdi Ara

Amazon neden Türkiye'ye girdi? Dolandırıcılar heryerde.. (Satıcı AMAZON)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İlk başlarda Türkiye'ye giriş yaptılar diye çok seviniyordum ancak ortalık yine dolandırıcılardan geçilmiyor. Bende dahil olmak kaydıyla satıcı amazon değilse bulaşmayın derdim ama nafile, satıcı amazon da olsa ortada bir katakulli olduğu gerçek. Laptop siparişimin sıfır yerine kullanılmış olarak elime ulaşması, gelen ürünü sıfır gibi temizleyip bana kakalamaları alelen dolandırıcılıktan başka bir şey değildir.

Ürünü henüz yeni aldım, aldığım gibi de iade işlemi oluşturdum;

Satıcı Amazon, fatura bilgileri de Amazon..https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07DKXQSFH/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00__o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Ama bana gelen firma bilgisi Arena Bilgisayar olarak geçiyor, laptop'un altındaki seri numarasından garantisini kontrol ettiğimdeki sonuç;

Satıcı amazon, ithalatçı HP, toptancı Arena Bilgisayar diye bir firma, kargoyu veren arkadaşın benden kimlik veya imza almaması, kutunun üzerindeki adres farkı, iki ucu çıkmaz yol misali kim kimdir, nesidir anlamış değilim?

Amazon tarafından arandım; yaşadıkları duruma inanamadılar. İade işlemi başlatacaklarını söyleseler dahi konuyu bizzat inceleme altına alacaklarını beyan ettiler. Daha önce hiç böyle bir sorunla denk gelmediğini ilk defa benimle bu durumu yaşadıklarını söylediler. Buraya kadar tamam ancak sen amazon'sun, bana bu ürünü ne cüretle Arena Bilgisayar vasıtasıyla göndermeyi başardın? Göndersen dahi kullanılmış bir ürünü neden gönderirsin? Tüm suç senin olmayabilir ancak sırtını yasladığın Türk firmaları Avrupa'daki gibi şeffaf değil, biz milletçe nereden kırpsak kârdır mantığıyla yaşıyoruz, farkında değiller.

Ürün bir müşterime hediye olmasa lafını dahi etmeyeceğim ancak en güvendiğim yerden büyük bir yara aldım, şu durumda telafisi ne olursa olsun benim vaktimi geri veremedikleri sürece memnun kalmayacağım aşikardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 15 Ocak 2019; 10:53:26 >

• Garanti konusunda olay şu; sitede sizin satın aldığınız tarih değil, ürünün ilk distribütöre ulaştığı tarih yazar. Fakat siz satın aldığınızda sizin fatura tarihiniz geçerli olmaya başlar. Bunu çoğu kişi bilmiyor, yanlış anlıyor. Bazı markalarda sitesinden aldığınız ürünü kaydettirerek de garanti başlangıç tarihini güncelleyebiliyorsunuz. Keza bu da şart değil, faturanın olması yeterlidir.
  • bu garanti işinde belli ki bir sorun var. aynı konu farklı marka laptop için acılmıştı yine amazondan alınmış ama garantisi 6 ay önce başlamış gözukuyordu. iade etmiş, gelen laptopta aynı şekildeymiş.

belki ürün kullanılmış değil, sadece garanti sisteminde bir karısıklık vardır. ürünün türkiyeye ihraç edildiği tarihi falan giriyorlar olmasın sisteme ?
  • Rajeesh kullanıcısına yanıt
    Şu an telefondan giriyorum ürünün touchpad kısmında yağlı parmak izi + kenar çentiklerde gözle görülmeyecek kadar gizlenmiş kılcal çizik mevcut. İnce sıyırıcı alet ile klavye kısmını daha önce açmış gibiler. Haklı olmak bir kenara görmediğim bir şeye de çamur atmak benim üstüme düşmez ancak ürün bir kere kullanılmış orası belli.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de hp bir laptop var teknosadan aldım kutuyu ben açtım ama garanti sorgulatinca 6 ay önden gidiyor.Fatura elimde olduğu için bişeye bulaşmadim bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arena Bilgisayar/HP kısmında sorun yokta kullanılmış ürün göndermeleri hata.

• Amazonun şişirilmiş bir balon oldugunu ilk siparisimde anladim bosa guvenmeyin hb ve gg cok daha iyi bence onlar beni hiç mağdur etmedi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Amazonun şişirilmiş bir balon oldugunu ilk siparisimde anladim bosa guvenmeyin hb ve gg cok daha iyi bence onlar beni hiç mağdur etmedi
    gg mi gg ile hiç sorun yaşamamışsınız herhalde.
  • Çalışanlarına köpek muamelesi yapan Amazon fazlasıyla şişiriliyordu.
    İşini doğru yapan bir firma da yok gerçi.

Teknoloji ürünlerinde inventus iyidir diğer alanlarda bilgim yok.
    Kitap konusunda da kitapyurduyla hiç sorun yaşamadım kişisel olarak.

Size de geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rajeesh

bu garanti işinde belli ki bir sorun var. aynı konu farklı marka laptop için acılmıştı yine amazondan alınmış ama garantisi 6 ay önce başlamış gözukuyordu. iade etmiş, gelen laptopta aynı şekildeymiş.

belki ürün kullanılmış değil, sadece garanti sisteminde bir karısıklık vardır. ürünün türkiyeye ihraç edildiği tarihi falan giriyorlar olmasın sisteme ?

Garanti konusunda olay şu; sitede sizin satın aldığınız tarih değil, ürünün ilk distribütöre ulaştığı tarih yazar. Fakat siz satın aldığınızda sizin fatura tarihiniz geçerli olmaya başlar. Bunu çoğu kişi bilmiyor, yanlış anlıyor. Bazı markalarda sitesinden aldığınız ürünü kaydettirerek de garanti başlangıç tarihini güncelleyebiliyorsunuz. Keza bu da şart değil, faturanın olması yeterlidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fulton -- 15 Ocak 2019; 6:00:19 >
  • Fulton F kullanıcısına yanıt
    +1

Bu cihaxlarda iphonelar gibi cihazı ilk açtığında aktifleştirip garanti başlatma olmadığından

Ürün fatırasız bile olsa fabrika çıkış tarihine göre garanti sağlıyorlar

Eğer elinde faturan varsa mail atıyorsun veya register yapıyorsun uzatıyorlar düzeliyor

Bu bütün firmalarda böyle

Microsoft (xbox )

Hp (tablet)

Asus laptop

Transcend ssd

Bunların hepsinde bu şekildeydi, bazısı açıksa yazmış oluyor fabrika çıkış tarihi diye

Yani sıkıntı yok, Arena bilgisayar zaten distribütor, ha orası göndermiş ha amazon, arena amazona gönderip amazon size gönderse de aynı şey gelecek. Çünkü amazona yetkili distrübütörden gelen ürünleri amazon tek tek kontrol edemez.

Konudaki üründe sıkıntı yok görünüyor

• Amazon daha dikkatli olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

gg mi gg ile hiç sorun yaşamamışsınız herhalde.

Alıntıları Göster
    Yok hocam gecen iade yapmak istedim çünkü aldigim sac sekillendiricinin bir parcasi kirik cikti kutudan

Sorgusuz sualsiz anında iade aldılar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.