Şimdi Ara

Amazon'dan ürün getirip satmak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
7.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadaşım bu işi yapıyor. Çocuk üniversite öğrencisi aylık kazancı 1000-1500 dolar olmuş durumda. Kendisine sordum, parayla danışmanlık veriyormuş (tam tüccar olmuş arkadaş ) ali expressten falan getirip ürün satsam internette para kazanabilir miyim? Çok sermayem yok. Ayda 800-1000 tl kazansam yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• O kadara da gerek yok 500 kazansam yeterli.

Yerimizi alalım.
  • geçen ay net kazancım 5,200 TL,
    ondan önceki 4,200 TL idi.
    bu ay 6000 bekliyorum
    herşey seçeceğinin ürüne veya pazar boşluğuna bağlı.Ben 2019'a kadar ayda 10.000 TL yapmayı planlıyorum.İncelikleri çok benim Çinde arkadaşım var birçok konuda destek aldığım bir Çinli eleman var.Kendisine ayda 2000 usd veriyorum paketleme,ürün seçimi vs yaptırıyorum.Çindeki arkadaşım ise genelde bir işe yaramıyor ama ara sıra numune aldırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 11 Haziran 2018; 15:7:47 >
  • Neden olmasın hocam. Çoğu aliexpress'den alabileceği ürünü, kargo beklememek için Türkiye'den de alabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

geçen ay net kazancım 5,200 TL,
    bu ay 6000 bekliyorum
    herşey seçeceğinin ürüne veya pazar boşluğuna bağlı.Ben 2019'a kadar ayda 10.000 TL yapmayı planlıyorum.İncelikleri çok benim Çinde arkadaşım var birçok konuda destek aldığım bir Çinli eleman var.Kendisine ayda 2000 usd veriyorum paketleme,ürün seçimi vs yaptırıyorum.Çindeki arkadaşım ise genelde bir işe yaramıyor ama ara sıra numune aldırıyorum.
    Hayırlı işler hocam öncelikle.

Bu tarz bir iş bende yapmayı düşünüyorum ama nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum.
    Öncelikle amazon gibi bir siteden ürün siparişini verip getirdim diyelim, içeri gelirken gümrük vergisi ödeyecek miyim?
    Ek olarak şahıs olduğum için toplu ürün alımlarında sorun yaşar mıyım?
    Ürünleri n11 hepsiburada gibi bir site ile satacaksam vergiye kayıt olmak zorundayım. Siz bunu nasıl yapıyorsunuz?
    Kendi sitenizden satıyorsanız, kargo vs işlemlerini nasıl yapıyorsunuz?

İşin işleyişi konusunda lütfen detaylı bilgi verebilir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: molku

Hayırlı işler hocam öncelikle.

Bu tarz bir iş bende yapmayı düşünüyorum ama nereden nasıl başlayacağımı bilmiyorum.
    Öncelikle amazon gibi bir siteden ürün siparişini verip getirdim diyelim, içeri gelirken gümrük vergisi ödeyecek miyim?
    Ek olarak şahıs olduğum için toplu ürün alımlarında sorun yaşar mıyım?
    Ürünleri n11 hepsiburada gibi bir site ile satacaksam vergiye kayıt olmak zorundayım. Siz bunu nasıl yapıyorsunuz?
    Kendi sitenizden satıyorsanız, kargo vs işlemlerini nasıl yapıyorsunuz?

İşin işleyişi konusunda lütfen detaylı bilgi verebilir misiniz?

Alıntıları Göster
    arkadaş başlığı yanlış yazdığı için konu yanlış anlaşılmış.
    çin'den alınıp amazon üzerinden satılıyor,
    amazondan herhangi birşeyi ucuza getirme imkanı zaten yok
    dolar/euro üzerinden yapılan satışlar zaten kazandırıyor

• quote:

geçen ay net kazancım 5,200 TL,
    bu ay 6000 bekliyorum
    Biraz detay verirmisiniz olayın işleyişi hakkında Çinden hangi yolla ürün alınıyor amazonda nasıl satılıyor vs. Ne tür ürünler alıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

Biraz detay verirmisiniz olayın işleyişi hakkında Çinden hangi yolla ürün alınıyor amazonda nasıl satılıyor vs. Ne tür ürünler alıyorsunuz.

Alıntıları Göster
    adına işletme kurup birde işleteyim istersen
  • quote:

arkadaş başlığı yanlış yazdığı için konu yanlış anlaşılmış.
    çin'den alınıp amazon üzerinden satılıyor,
    amazondan herhangi birşeyi ucuza getirme imkanı zaten yok
    dolar/euro üzerinden yapılan satışlar zaten kazandırıyor

Alıntıları Göster
    Hocam sanırım ben yanlış anladım bizim arkadaşın işini.

Amazon üzerinden derken kendiniz mi irtibata geçiyorsunuz Amazon ile? Hepsiburada'ya girmek gibi?
  • dolar yükseldiği için yerel ticari hacim kısaldı. artık millet pahalı ürünleri daha ucuza alamadığı için eskisi kadar rağbet göstermiyor. satıcılar da pazarda tutunabilmek için az bir kâr sağlayıp ürünleri bu pahalı fiyatlara zor satıyor dolardan dolayı. Dolar artık sabit kalsa millet alışır ancak habire yükselmesi daha da kötü sonuçlara gebe olacak gibi.

Türkiye için İthal güçsüzleşti.

• quote:

adına işletme kurup birde işleteyim istersen

Alıntıları Göster
    Yani amazonda her önüne gelen hesap açabilir mi şartları nedir başkan bunları söyle yeter ben işletirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

Yani amazonda her önüne gelen hesap açabilir mi şartları nedir başkan bunları söyle yeter ben işletirim

Alıntıları Göster
    internetten bulursun
    araştırmadan aciz insanlar para kazanmasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 11 Haziran 2018; 16:21:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DFD8C17B

Hocam sanırım ben yanlış anladım bizim arkadaşın işini.

Amazon üzerinden derken kendiniz mi irtibata geçiyorsunuz Amazon ile? Hepsiburada'ya girmek gibi?

Alıntıları Göster
    istersen Jeff Bezos'un mail adresini paylaşabilirim
  • quote:

istersen Jeff Bezos'un mail adresini paylaşabilirim

Alıntıları Göster
    Bizde hepsiburada'da satış yapıyoruz. Amazon işini merak etmiştim. Sağolun yine de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DFD8C17B

Bizde hepsiburada'da satış yapıyoruz. Amazon işini merak etmiştim. Sağolun yine de

Alıntıları Göster
    sizde işler nası gidiyor?
    türk kargo firmaları ile çalışmak işkence
  • quote:

sizde işler nası gidiyor?
    türk kargo firmaları ile çalışmak işkence

Alıntıları Göster
    Sadece kargo olsa neyse. Sırf zarar vermek için üründe sorun olmak istemediği halde ürünü iade edenler var. Onlara da bir ton laf anlatıyoruz
  • bu işi hiç yapmadım ama zamanında bay araştırmıştım ve vazgeçtim. bildiklerimi anlatayım.

Öncelikle aliexpress gibi çin sitelerinden ürün alıp Türkiye de satma işi artık çok zor şu dolar kuru ile.. yine de ara sıra olan indirimler veya Türkiyede hiç bulunmayan ürünler denenebilir. Özellikle son dönemlerde gözüme çarpan gümüş takılarda baya fark var (ama bunu satacak ortam bulunur mu belirsiz)

Amazon demişsiniz ama amazondan ucuza ürün alma gibi bir durum söz konusu değil.. Amazonu kullananların çoğu drop shipping yapıyor. nedir bu kısaca amazonda dükkan açıyorsun aliexpress veya başka bir firmadaki satıcıyla anlaşıyorsun.. o şahsın ürünün amazonda kendin satmaya çalışıyorsun.. biri ürünü aldımı çindeki satıcı ürünün kargoluyor yani ürün senin eline gelmiyor bile. Başta çok cazip görünse de türlü türlü sorunları var. Kargonun ulaşması iade islemleri vs..

Tavsiye olarak şunu araştırın; Amazonun almanya mağazalarından (online mağaza) dönem dönem Columbia ayakkabılar uygun fiyata düşebiliyor.. 35-40 dolara.. genelde tek numaralar kalıyor adet olarak kalıyor ama iyi araştırma yapıp toplayabilirsiniz.. sonrasında letgo gibi yerel satış uygulamarıyla yüzde 100 karla bile satarsınız. çevremde yapan var ama amatörce 3 5 tane

• riaz kullanıcısına yanıt
    Dropshipping mi yapıyorsunuz?
  • Arkadaşım çinden bebeksimidi adı altında ürün getirip instagram üzerinden tanesi 25 liradan satıyor :) aldığı fiyat 2 lira
  • ilkay zaman bunun egitimini satiyor ! arkadasi ekim egitim satarak 500.000 dolar kazandi, 200.000 dolara lamborghini huracan aldi, youtube a bak

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.