Şimdi Ara

ALİEXPRESS'TEN ÜRÜN GETİRİP SATMANIN CEZASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
2
Favori
9.378
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar,ayda yaklaşık 20-25 Adet ürünüm geliyor ürünler gümrüğe takılmadan sıkıntısız geliyor ancak PTT şubesindeki hanımefendi,normalde ayda 5 seferden fazla getirenler incelemeye alınıp devlet ileride vergi kesiyor dedi ne kadar doğru bilgisi olan varmı devlet benim belki 1 dolar belkide tek seferde 100 dolarlık ürün getirip getirmedigimi nereden anlayacak?

Belirttigim gibi gümrükte sıkıntı olmadan evime kadar geliyor ancak ilçemdeki ptt genel müdürlügünde çalışan hanımefendi bu şekilde deyince tedirgin oldum konu hakkında bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim..

İyi forumlar.

• Troll hocam yok öyle birşey

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dentisttry

Troll hocam yok öyle birşey
    Teşekkürler,içim ferahladı
  • Ne satıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: karacaardıç

Ne satıyorsunuz
    Aksiyon kamerası.
  • Sallamis

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok ilgi çekerseniz/ ya da şikayet edilirseniz maliyeyi kapınızda bulabilirsiniz.
  • Seyyar satici ne kadar ceza alirsa sizde o kadar ceza alirsinjz.

• Haneden kargoya Farklı isimleri yazın bence arada

• İlçemdeki PTT şubesine gelen ürünleri alıp gümrüğe yollamışlar,bundan sonraki süreç ne olur direk gümrük vergisini ödeyip alabilir miyim,benim okadar getiriip satıp satmadıgımı nereden biliyorlar hesaplarım temiz havale vs gelmedi,ürünlerin bir çoğuda evde duruyor satılmadı diye örnek gösterebilrim..

Gümrüğe gönderilen ürünün takip numarası:RW103018343CN
  • Benim bildiğim 1 yılda aynı üründen 5 ten fazla getirirsen maliye peşine düşüyor. Yani aynı işlemciden 6 tane alınca fiyatı 350$ olsun 350x6 olunca maliye gel bakalım nereye satıyorsun diye peşine düşüyor benim bildiğim bu kadar. Sonuçta aldığın ürünün ücreti neyse banka kartın ya da kredi kartından çekiliyor yurt dışına giden pa ra nın kaydını banka devlete de bildirmek zorunda hesap hareketlerin hep kayıtlı. Sonra gümrükte zaten tc numaran belli aldığın ürün fatura kayıtlı hepsi sistemden geçiyor. Ama devletin 3 5$ için birşey yapacağını sanmıyorum. Büyük çaplı transferler devletin alanına girer bence

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Benim bildiğim 1 yılda aynı üründen 5 ten fazla getirirsen maliye peşine düşüyor. Yani aynı işlemciden 6 tane alınca fiyatı 350$ olsun 350x6 olunca maliye gel bakalım nereye satıyorsun diye peşine düşüyor benim bildiğim bu kadar. Sonuçta aldığın ürünün ücreti neyse banka kartın ya da kredi kartından çekiliyor yurt dışına giden pa ra nın kaydını banka devlete de bildirmek zorunda hesap hareketlerin hep kayıtlı. Sonra gümrükte zaten tc numaran belli aldığın ürün fatura kayıtlı hepsi sistemden geçiyor. Ama devletin 3 5$ için birşey yapacağını sanmıyorum. Büyük çaplı transferler devletin alanına girer bence
    PTT çalışanı ayda 5 seferden sonra sıkıntı olacağını zaten söylemişti ancak inanmamıştım demek ki gerçekten öyleymiş çünkü ilçemdeki ptt şubesine gelen ürünlerimi gümrüğe gönderdiler bakalım şimdi hangi işlemler yapılacak.

Benim söyle bir avantajım var ürünleri kredi kartı ile almıştım daha sonra nakit yatırdım iade işlemi oldu gibisinden.

• Hiç haberim yoktu bunu da öğrenmiş olduk

• quote:

Orijinalden alıntı: snakefatih

Hiç haberim yoktu bunu da öğrenmiş olduk
    Devlete para lazım hocam :))
  • Aynen :)

• TOMATOMAYOMA T kullanıcısına yanıt
    PTT nin böyle bir yetkisi yok ki hocam senin aldığın gelen ürüne bakmazlar bir sıkıntı olsaydı gümrükte olurdu bu birileri gidip sizi şikayet etmiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dentisttry

PTT nin böyle bir yetkisi yok ki hocam senin aldığın gelen ürüne bakmazlar bir sıkıntı olsaydı gümrükte olurdu bu birileri gidip sizi şikayet etmiş olabilir.
    PTT şubesindeki elemanların kıskançlıgından şüpheleniyorum ben araba ile kargoyu teslim almaya gidince ağzı açık kalıyorlardı..

Bakalım şimdi ürünler gümrük posta işletim merkezine işleme almışlar sonuç ne çıkacak..
  • TOMATOMAYOMA T kullanıcısına yanıt
    İade yapılmış gibi göstermekle pek bir avantajın yok bence. Önemli olan üründür, hesabından ne kadar çıktığına bakmazlar. Açarlar paketini, gümrüğün elinde uzuuuun bir kıymet listesi vardır ona bakarlar. Orada aldığın ürün yoksa internetten araştırabilirler. Sonra limit (22 Euro) üstündeyse vergi hesabı yapılır.

Ayrıca UKİM'e girmesi pek hayra alamet değil. Oradan tamam sıkıntı yokmuş dediklerini pek görmedim. Hakkında hukuki bir sonuç doğurmaz ancak vergi ödeyecek gibisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi krky -- 9 Ağustos 2018; 20:34:5 >
  • hocam bence kadın iyi sallamış, muhtemelen sık sık kargo geliyorsa size, ya da başkalarına uğraşması zor geliyodur, ptt de böyle tipler var.
  • ilcedeki ptt sizin ticari faliyet gösterdiğinizi anlamış ükime göndermiş oradan vergi cikacak ondan sonrada maliye gidecek dosyan maliyede ticari sınıfa giriyor diye ceza kesecek ilamlı haciz cezasi keser
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.