Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.848
Cevap
114
Favori
176.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet hocam haklisiniz yaklsik 100 lira fazla aldi normalde bankanin kurundan hesaplayinca 5050TL almasi gerekiyordu benden 5150 cekti. Bir daha ki alisverisim de euro olarak kestiricem ekstremi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar selam,

Denon 3 serisi ile 4 serisi avr’ler arasında ses rengi olarak herhangi bir fark var mı ?

Ayrıca bu ikisi arasında kısık ses performans farkı oluşur mu ?

Mesela X3700H ile X4700H arasında bu gibi farklar ortaya çıkar mı ?

Dali oberon 3 raf tipi hoparlörler için ve dali E12F subwoofer için,

X3700H alırsam ne kaybederim, X4700H alırsam ne kazanırım.

Ayrıca 18m2 salona dali E12F subwoofer çok mu fazla gelir ?

Sistem %80 film için, %20 müzik için düşünülüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 16 Temmuz 2020; 13:8:34 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/denon-avr-x4700-avr-review-updated.14493/

4700 için yurtdışı yorumları maalesef pek iyi değil. 3700 ın incelemesini beklemekte fayda var.

• ROONEY324 kullanıcısına yanıt
    Link için teşekkür ederim hocam.
    Acaba hangi konularda şikayet var çok merak ettim. Akşam inceleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 16 Temmuz 2020; 16:27:29 >
  • Ayrıca amazon.de henüz yeri serileri satmaya başlamadı. Nasıl almayı planlamıstınız ? Bir tarih mi aldınız 2020 serilerinin satışa sunulacagı vs?

• ROONEY324 kullanıcısına yanıt
    Hocam birçok alman sitesinde denon 8k avr tanıtımları mevcut. Denon X4700 ve X6700 temmuz ayında satışa çıkacağını, X2700 ve X3700 ise ağustos ayında satışa çıkacağını yazıyor. Ayrıca denon’un almanya sitesinde ( denon.de ) burada da euro bazında fiyatlandırmaları mevcut. Hatta denon.de sitesinde satın almaya tıkladığınızda birkaç alman yetkili satıcısı ürünü satmaya başlamış bile. 3-7 gün içinde teslim deniliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 17 Temmuz 2020; 0:34:10 >
  • merhaba arkadaşlar de üzerinden ikinci el hoparlör buldum buraya kargoda yapıyor ama daha önce böyle bir tecrübesi olan var mı? başıma en köü ne gelebilir? teşekkürler.
  • peter parker kullanıcısına yanıt
    kargo yapması mesele değil... gümrükte takılırsa -ki koca hoparlör takılacaktır- buradaki ithalat işlemlerini nasıl yapmayı planlıyorsun? gümrük müşavirin var mı mesela? masrafları ne olacak biliyor musun?

başına en kötü şu gelir; ürün gümrükte kalır, sonra da ya imha edilir ya da açık arttırmaya çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 17 Temmuz 2020; 15:24:41 >
  • MacGyver. kullanıcısına yanıt
    amazondan aldığım en küçük şeyin bile vergisi kapıda teslimat anında ptt görevlisi tarafından kesiliyor. orda bir problem yok ama ürün ikinci el. burada nasıl bir yol izlerim ondan emin değilim, dediğin bununla mı alakalı?
  • peter parker kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarı ile bireysek olarak ikinci el elektronik eşya getirtmek yasak.

Geçmediği gibi ceza v.s olur mu bilmem.

• Hiç kendi ev sinema sistemini oluşturan var mı?
    İstediğim sistemler bayağı pahalıya geliyor hem Türkiyede hem yurt dışında.

https://www.parts-express.com/dayton-audio-rs270p-4a-10-reference-paper-woofer-4-ohm--295-569

https://www.parts-express.com/dayton-audio-amt3-4-air-motion-transformer-tweeter-4-ohm--275-093

Şunlardan 4 bookshelf 1 center yapasım var. Bayağı araştırma yaptım çok ekstrem zor görünmüyor, mdf tutkal ve boya.

Midler 22.9 hz, 4 ohm.

6 şar tane almayı planlıyorum, 950 dolar yapıyor. Vergisi kapasitörü ıvır zıvır 1500 usd yi bulacaktır. Hani bir kere yapıp ömürlük kullanmak amaç.

İki sorum var, böyle bir şey yapan var mı forumda, nasıl ulaşırız.
    950 usd sırf hoparlör fiyatı, temiz ses alınabilir mi?

1 mid 1 Tweeter dan 4 bookshelf, (kule tipi istemiyorum) 2 mid 2 Tweeterdan bir center yapmayı planlıyorum.

• Konunun yeri değil ama düşünen olursa canton sp 206 satılık

• 1050 euro ile denon 3700 1430 euro fiyatlada denon 4700 amazon.de ye gelmiş

https://www.amazon.de/dp/B089QM4J25/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_0ZYgFbK1VHQT9

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

1050 euro ile denon 3700 1430 euro fiyatlada denon 4700 amazon.de ye gelmiş

Amazon.de den sipariş edince, Amazon.com gibi vergisini hesaplayıp mı gönderiyor, yoksa biz mi uğraşıyoruz.

2700 ile 3700 arasındaki farkı bir türlü anlayamadım.
  • runelgna kullanıcısına yanıt
    Her şeyi ile onlar ilgileniyor. Kapıya kadar geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: erdogan..

1050 euro ile denon 3700 1430 euro fiyatlada denon 4700 amazon.de ye gelmiş

Bence 8k için beklenmeli avr lerde eksikleri olabilir bu verilen paraya yazık konumuna düşmesinden alınmaması daha iyi. Ayrıyetten 500 euro bile olsa avr 8k televizyon lar 2bin euronun üstünde o yüzden en az 2 seri beklenmeli diye düşünüyorum bu benim şahsi fikrim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Amazon.de üzerinden Nvidia Shield sipariş ettim. TL üzerinden sipariş verdim. Döviz kuru garanti ücreti diye bir rakam kesildi buna rağmen karta yansıyan rakam değişirmi.

• tonmaister T kullanıcısına yanıt
    Bence siparişi iptal edin ve Euro olarak tekrar sipariş edin. Çünkü şu an ki Euro kuru 8,25 iken Amazon 8,60’dan TL’ye çeviriyor

Arada ciddi bir fark var

Euro olarak alınca da bankanız hesaba paranın karttan kesildiği günkü kurdan TL olarak yansıtır.

• tonmaister T kullanıcısına yanıt
    1-siparişi iptal edin.
    2-bankanızın mh.lerini arayıp artık kredi kartım için döviz ekstresi istiyorum deyin.
    3-ürünü amazondan euro olarak alın.
    4-ekstre kesilince kredi kartı borcunuzu euro olarak euro hesabınızdan ödeyin.

bu siparişte 100-150 lira oynar çok bir şey değil ama yarın öbür gün daha pahalı bir şey aldığınızda bankadan sağlam kazık yemiş olursunuz. y.dışından alışveriş yapma yöntemi budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 4 Ağustos 2020; 20:18:14 >
  • İptaller de paranin tekrar hesaba gecmesi 7 ila 10 is gununu buluyor yeni basima geldi ordan biliyorum tam 10 is gununde yani iki hafta sonra iadem kartima yansidi amazon.de den. Limitle ilgili bir sikinti yoksa iptal edilip tekrar euro uzerinden alirsaniz daha iyi olur.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.