Şimdi Ara

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA) [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.489
Cevap
72
Favori
281.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelen yoğun sorulardan sonra, amazon dan nasıl ps4 alabileceğinizi adım adım öğrenebilirsiniz.

ilk olarak amazon.com üzerinden playstation 4 stoklarını takip ediyoruz. burada dikkat etmemiz gereken nokta amazon.com un stoklarından yararlanmaz, zaten amazon üzerinden satış yapan yüksek fiyatlı diğer satıcılar ürünleri türkiye'ye göndermiyorlar.

stok yakaladıktan sonra, ürünü sepetimize ekliyoruz ve satın alma işleminin son aşamasına geliyoruz. 399$ lık ürünün yanına 110$ gümrük vergisi ve 25$ kargo fiyatı eklenince ürün fiyatı 535$ oluyor. kredi kartı döviz tipini amerikan doları olarak seçin, türk lirası olarak seçince amazon.com un kuru farklı olduğundan bankanızın yansıtacağından daha fazla bir fark yansıtılıyor.

ürün sipariş geçildikten sonra tek yapmanız gereken şey ürünün kargoya verilmesi ve istanbul gümrüğüne girmesini beklemek. ürün istanbul gümrüğe geldiğinde, kargonuz ups/dhl hangi kargo ile geldiyse ilgili firmadan sizi arıyorlar ve haber veriyorlar. mail adresinize, gümrük işlemlerinin onların halletmesine izin vereceğiniz bir yetki belgesi gönderiyorlar ve imzalayıp geri gönderiyorsunuz.

bu noktadan sonra ise yapacağınız şey ürününüzün gümrükten çıkmasını beklemek ( dhl aynı gün veya ertesi gün, ups 1-3 iş günü ) ürün gümrükten cıkar cıkmaz, antrepodan dağıtıma cıkıyor ve adresinize teslim oluyor.

amazon.com dan sipariş geçerken gümrük ücreti olan 110$ ı sizden tahsil ettiği için; istanbul gümrükte ne %20 ürün gümrük ücreti, ne ardiye, ne ordiyo ücreti vs sizden talep edilmiyor, cünkü amazon.com; ürünle alakalı doğabilecek tüm masraflar benim sorumlulugumda diyerek yolluyor. zaten devamlı gönderi olduğu için bunu kargo firması da biliyor, gümrük memurları da. yine de bir sorun olursa ki olana hiç rastlamadım, bir mesaj atın çözmenize yardımcı olurum.

PS4 adaptörü universal oldugu için herhangi bir elektrikçiden alınan halk arasında eski teyp kablosu olarak bilinen kabloyu alarak kullanabilir veya ps3 ünüze ait güç kablosunu kullanabilirsiniz. 1 TL lik çeviricileri pek önermiyorum, kullanan bazı arkadaşlar cızırtı yaptığını belirtiyor.

Amazon.com'dan alacağınız PS4 NTSC dir fakat artık oyunlarda bölge kodu olmadığı için dünyanın neresinden oyun alırsanız alın, PS4 üzerinde oynayabilirsiniz fakat burada dikkat etmeniz gereken husus ; Oyun ile DLC ler aynı bölge olmalıdır. NTSC cihazlar da yalnızca bazı region free olmayan avrupa bölgesine ait blue ray leri oynatamazsınız.

ps: ne yaparsanız yapın, ürün istanbul gümrüğe girdiğinde gidip hemen elden alayım diye bir düşünceye kapılıp ürünü kendiniz almaya calısmayın, gümrük işlemleri bitsin; kargo firması ile görüşün illa dağıtıma cıkmadan beklemeden almak istiyorsanız işlemler tamamen tamamlandı onayıyla gidin alın yoksa bir anda kendinizi gümrük işleriyle ugrasıyor bulursunuz. fakat tek yapmanız gerekli olan teslimat adresinde beklerseniz kargonuzu usulca, hiç bir sıkıntı yaşamadan kapınızdan teslim alırsınız.

UPS için yetki belgesi:http://tiny.cc/ngmg9w
    Bu yetki belgesini kargonuz yola cıktıktan sonra, istanbul gümrüğe girdiğinde hazırlayıp sgurcay@ups.com adresine gönderin ve teyit için UPS i arayın.

Amazon.com zaten siz talep etmeseniz de geç kargo teslimleri durumunda kargo ücretinizi iade etmekte.

gün içerisinde çok sıklıkla stok açılmaktadır, stok takip için ; ( amazon linki cok uzun oldugu icin tiny ( t.co url ler aralıkla çalışmıyor nedense ) kullandim )

http://tiny.cc/obmg9w

bu adrese girin ve ilk olarak amazon.com da hesap açarak öyle stok takibi yapmaya başlayın, stoklar gelince üyelikle uğraşmadan hemen alabilirsiniz böylece.

$399 lık ürünü görünce add to card diyin ve ürünü sepetinize ekleyin, shipping adresinizi seçin ve " amazon priority shipping " kargo seçeneğini işaretleyin, böylece ürününüz express olarak tüm sorumluluk amazon üzerinde bırakılarak gönderilecek.

ve ardından ps4 ünüzün kapıya gelmesini bekleyin, bu işlemin toplam maliyeti ise ;
    399$ playstation 4
    110$ gümrük vergisi
    25$ kargo ile
    yaklaşık olarak 535$ tutmakta, 1 hafta içerisinde kapınıza teslim bir adet ps4 ünüz olmakta.

direkt amazon.com'un sattığı playstation 4

http://tiny.cc/obmg9w

bazı arkadaşlar, amazon üzerinden satış yapan diğer satıcıların fiyatlarını görüyor. Bu yüzden amazon'un stoğunu direkt link olarak verdim.

Zaten bir çok soru bu başlık altında detaylı şekinde cevaplandı, yine de sorunuz olursa eminim burada ki tüm arkadaşlar sorularınızı cevaplayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ajajya -- 10 Ocak 2014; 17:28:04 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Currency i tl sectigin icin fazla cekmis.dolar secmen lazimdi.benden 1104 cekti

• Aynen ben yeğene kaptım 24 Aralık teslim..bende tr sectim belmeyecek bı 50 kağıt fazla gitti...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sevinckan_216

Currency i tl sectigin icin fazla cekmis.dolar secmen lazimdi.benden 1104 cekti

Hocam o heyecanla naptigimi sasirdim sormayin ya.bu arada ben bide bunun yanina analog koruyucu eklemek istiyorum ayni kargoya nasil yapabilirim.bi bilginiz varmi?

• ajajya kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum maalesef

• Yaz üstad benide

• Kargosu UPS ile gönderilecekler için linkteki belgeyi doldurup göndermeniz istenecek,şimdiden hazırlayın mail atmak için,

https://www.dropbox.com/s/7dvvvac78hdhy0h/Yetki%20Yazısı%20Örneği.doc

Ayrıca yine UPS ile gelenler için örnek kargo hareketleri aşağı yukarı bu şekilde olacak,ona göre takip edersiniz.

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA)  [ ANA KONU ]

• Sevinckan_216 kullanıcısına yanıt
    dostum daha islemin muhasebelesmedi, asil tam borc olarak yansitildiginda bankanin kur farki da eklenecek ve o gordugun tutar artacak

bu arada bende aldim benide ekleyin :)

• kardeş benide yaz şimdi sipariş verdim uyarıları dikkate alarak ödeme tipini dolar sectim zaten 21 dolar onceden kalan gift card ım vardı onuda kullandım toplam 512 dolara sahip olcam inş. garanti teslim tarihi 27 aralık diyo bende...
  • quote:

Orijinalden alıntı: power-fx

Kargosu UPS ile gönderilecekler için linkteki belgeyi doldurup göndermeniz istenecek,şimdiden hazırlayın mail atmak için,

https://www.dropbox.com/s/7dvvvac78hdhy0h/Yetki%20Yazısı%20Örneği.doc

Ayrıca yine UPS ile gelenler için örnek kargo hareketleri aşağı yukarı bu şekilde olacak,ona göre takip edersiniz.

Amazon'dan PS4 - Satın Alma, Kargo, Gümrük vs(REHBER ILK SAYFADA)  [ ANA KONU ]

benim bütün siparişlerimi dhl getirdi ben genel talimat verdim fax ile artık herhangi bi evrak istemiyolar benden direkt gümrükten geciyo :D

• quote:

Orijinalden alıntı: enkazweb

kardeş benide yaz şimdi sipariş verdim uyarıları dikkate alarak ödeme tipini dolar sectim zaten 21 dolar onceden kalan gift card ım vardı onuda kullandım toplam 512 dolara sahip olcam inş. garanti teslim tarihi 27 aralık diyo bende...

Ekledim hocam

• Bende aldım.Aslında bir tane daha alsam mı diye düşünüyorum...Herkes sattı , bari bizde satalım
  • Beni de listeye ekleyin
  • Sevinckan_216 kullanıcısına yanıt
    Dediğin seçenek nerede tam olarak ?
  • Beni de yazabilirsiniz.

Stok biter bize kalmaz diye acele edince 1189 tl ödeyenlerdenim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeKU

Yaz üstad benide

Ekledim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Bende aldım.Aslında bir tane daha alsam mı diye düşünüyorum...Herkes sattı , bari bizde satalım

Aynı üyelik ile sadece 1 adet alınabiliyor.
  • bende aldım 535,06 $ tuttu 1189,95 tl izmirdeyim teslim tarihi 27 aralık diyor her şey normal mi sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Bende aldım.Aslında bir tane daha alsam mı diye düşünüyorum...Herkes sattı , bari bizde satalım

Aynı üyelik ile sadece 1 adet alınabiliyor.

Uyelik cok sıkıntı değil aslında ...

Anne , baba adına (onlarin kartiyla) yapıştırılır birer tane daha 😄

• hayırlı uğurlu olsun bende aldım bir tane rahatladım vallahi, sorun çıkmaz umarım.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.