Şimdi Ara

AM4 Anakartlar Konusu (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.310
Cevap
108
Favori
48.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
238 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • X370 ile bir nesil daha Ryzen kullanma imkanı var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kurt Knispel -- 13 Mart 2019; 10:22:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam 1 senedir alınmaması gereken en kötü en berbat anakart olan gigabyte x470 aorus ultra gaming kullanıyorum. Bundan sonra kalan 1-2 aylık ömründe nasıl kullanılmalıdır tavsiyeniz varmıdır?

• Crosshair 7 Hero nun Crosshair 6 Hero dan üstün yanı yok aslında hatta eksileri bile var neyse
  • faydalı konu teşekkür ederim...
  • Selamlar..
    Hocam anakart sıvı soğutma blokları ile soğutulacak ryzen am4 soket yapısı ve ortalama 90 110 dolar arası bir anakart tavsiyeniz varsa alabilir miyim? Sıvı soğutma bloklarını ben kendim yapacağım hazır bulunmasada önemli değil.

Ortalama bir seviyede overclock yapmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Giovannii -- 13 Mart 2019; 12:46:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Selam 1 senedir alınmaması gereken en kötü en berbat anakart olan gigabyte x470 aorus ultra gaming kullanıyorum. Bundan sonra kalan 1-2 aylık ömründe nasıl kullanılmalıdır tavsiyeniz varmıdır?
    Neden öyle dediniz hocam bu modeli almayı düşünüyordum?

• quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Selam 1 senedir alınmaması gereken en kötü en berbat anakart olan gigabyte x470 aorus ultra gaming kullanıyorum. Bundan sonra kalan 1-2 aylık ömründe nasıl kullanılmalıdır tavsiyeniz varmıdır?
    Ben de bu modeli almayı düşünüyordum neden alınmaması gerek dediniz acaba

• Orta - üst seviye işlemcilerle hızaşırtma yapılmayacaksa ve kasa içi soğutma iyiyse ''en kaliteli'' VRM olmazsa olmaz değil. Sanki onlardan alınmazsa anakart birkaç ay içinde elinde kalacak gibi anlatılmış. Bunlar dışındakiler alınmaz demenin hiçbir anlamı yok.

İnsanlar boşuna para harcamaya yöneltiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 13 Mart 2019; 13:51:0 >
  • Bu zaten ilk mesajda yazıyor;

"Konuda yapılan öneriler kağıt üzerinde ki bilgiler dışında üreticilerin belirtmediği PCB kalitesi, VRM kalitesi, heatsink kalitesi gibi asıl önemli detaytlara göre yapılmıştır. Eğer bana şu kadar sata portu lazım, bu kadar usb çıkışı lazım diyorsanız bu tarz bilgilere üretici sitesinden rahatça ulaşabilirsiniz ben size üreticinin bahsetmediği bilgilerden bahsedeceğim. "
  • Giovannii kullanıcısına yanıt
    VRM'ler için custom water cooling yapacaksan Prime X470 Pro öneririm.

90-110 arası için b450 tomahawk, b450 gaming plus, b450-a pro alabilirsin 3'ünün vrm yapısı %100 aynı heatsink farklı zaten cwc yapacakmışsın en ucuzunu alabilirsin.
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ne eksik yanı var bizide bilgilendirir misin?
  • Birşey anlamadım ama güzel konuymuş teşekkürler

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    var. extra gelen bir kac ozellik bekli calismaz ama manuel ayarlanabilir oldugundan pek bir sorun olacagini dusunmuyorum yinede gorecegiz. zen 2 lere destek var mi? var. zen 2+ lara destek var mi? rivayeten var fakat kesinlik soz konusu degil (konu amd ryzen olunca :) )

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    guzel bir noktaya deginmissiniz
    fakat ayni fiyat uzerinden iki anakarttan biri secilecekse burasi yardimci olabilir. yine aradigini bilen buldugunu anlayanlar icin ayirt etmek cok kolay olur. Geri kalanlarin sistem tavsiyesi konularinda butcesine gore yardim istemesi lazim. biz o konularda da yaziyorduk zaten forumda arama yapilirsa cokca yazmisizdir ve review test paymasmisizdir..

• No Way Out kullanıcısına yanıt
    Merhaba

Sen yerimde olsaydın hangisini tercih ederdin fiyatına ürün özelliklerine göre(heatshink kalitesi VRM kalitesi vs) ; oc tecrübem yok zamanla ihtiyaç doğrultusunda deneyebilirim

düşündüğüm sistem

Ryzen 5 2600
    Rx570
    8GB DDR4 3000mhz

Anakart seçemedim

ASUS ROG Crosshair VII Hero -279 EUR 1674 tl
    GIGABYTE X470 Aorus Ultra Gaming - 145 EUR- 870 TL
    ASROCK X470 Taichi -222 EUR 1332 eur
    MSI X470 Gaming Pro Carbon- 183 EUR 1098 TL
    MSI X470 Gaming Plus - 137 EUR 822 tl
    MSI B450 Tomahawk - 113 EUR 678 TL
    MSI B450 Gaming Plus -102 EUR 612 TL
    MSI B450-A Pro - 92 EUR 552 TL

Yurtdışından alacağım ? e-tec.at
  • hocam şu arkadaşı 2018 başında aldım 800 lira civarına, faz sayısı da iyi gözüküyordu. bi yorum yapar mısın
    https://www.nanokatalog.com/Gigabyte-GA-AX370-Gaming-5-AMD-X370-Soket-AM4-ATX-64GB-DDR4-Anakart,PR-840953.html?gclid=CjwKCAjw1KLkBRBZEiwARzyE7z85iIyaLGzCa0XolAmz9h_BXUVmrZ96V5IPTSz4UzTZyLqm4Ru8BBoCM3gQAvD_BwE

faz modellerinin kalitesini bilmiyordum 6+2 ydi sanırım aldım gitti o dönemdehttps://www.tweaktown.com/reviews/8105/gigabyte-ax370-gaming-5-amd-x370-motherboard-review/index3.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitebeard. -- 13 Mart 2019; 15:32:22 >

• mek38 M kullanıcısına yanıt
    Euro üzerinden alınacaksa b450 tomahawk, tl üzerinden alınacaksa b450 gaming plus.
  • mek38 M kullanıcısına yanıt
    x470 pro carbon al gec derim. 1098 lira... yada bekle yeni islemciler ciksin yeni anakartta cikarsa Turkiye den once orda piyasaya girer. Geizhals den yorumlari okumuyormusun? direk kullanici yorumlari var bir dunya...

• Popüler konularda donanım başlıklarını görmeyi özlemişim

• Çok faydalı bilgiler vermişsiniz, emeğinize sağlık..
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.