Şimdi Ara

Altyapısız eve yan binadan internet çekmek? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • türk telekomu aradım altyapı başvurunuz var falan dedi hiç yardımcı olmadı ki ev interneti altyapınız yok dedi ben mi yanlış sordum acaba evime ev telefonu bağlatmak istiyorum internette bağlanıyor mu diye sordum

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rality R kullanıcısına yanıt

https://onlineislemler.turktelekom.com.tr/bize-ulasin/internet

Buna ek olarak binanızda altyapı olmadığı için TT MAGNET abonesi olabilirsiniz. Port/altyapı gelene kadar kullanırsınız, en azından mağduriyet yaşamazsınız.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/yeni-musteri-kampanyalari/yeni-magnet-limitsiz-tarifesi

https://forum.donanimhaber.com/btk-tuketici-sikayet-sistemi-nasil-kullanilir-rehber--152027365-4#157041525

https://forum.donanimhaber.com/turk-telekom-dilekce-ornegi-ornekleri-ve-altyapi-port-fiber-talepleri--140072962-155

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 21 Ocak 2024; 14:47:55 >

• XpressMusic34 kullanıcısına yanıt

şuan 16 mbps 2 upload internet kullanıyorum uydudan alındığı için oyunlarda ping çok magnettede ping sorunu yaşar mıyım?

Şu an kullandığınız internet nasıl bir şey? Hangi firmadan alıyorsunuz? Çanaklı internet hizmeti mi?

ismi feniksnet sadece eskişehirde hizmet veriyor tek ping sorunu var hız bazen düşüyor çatıya uydu kurdu o kadar

• @rality

@sis651

Çatıdan uydu ile internetin performansı konusunda hocamız daha net bilgi verebilir hocam. @sis651

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMusic34 -- 21 Ocak 2024; 16:37:5 >

tamamdır bekliyorum.

• hiçbir sorun olmaz ama kabloyu çekebileceğiniz bir yeraltı borusu vs. uygun bir alan var mı ?

Sorduğunuz zaman tabiki size yaparız demezler ama hiçbir sorun çıkartmazlar daha önce kendim altyapı gözükmeyen yer için yaptım gelen ekibe kabloyu buna bağlayın dedim hiç sorgulamadılar bile

ayrıca yan binadaki daire numarasını göstererek internet almak o kişiyede sorun yaşatmaz çünkü senin adına abonelik, onun internet almasını da engellemez aynı daireye 2 abonelik alınabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iCrush -- 21 Ocak 2024; 20:27:13 >
  • iCrush kullanıcısına yanıt

merhaba birisine sordum evlere fiber kablo geçtiği için olmaz dedi vdsl olsaydı olur dedi fiber olmazmı?

• iCrush kullanıcısına yanıt

hangi firmaya yaptırdınız ve ekip geldiklerinde yan binadan evine mi çektiler yoksa sen kendin mi çektin?

Çatıdan kablosuz İnternet olayı mı? Tamamen firma ile ve sizin anteninize İnternet gönderen annenin konumu ile ilgili. Çok uzaksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Görüşü engelleyen bir şey varsa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Kendi şebekesine bir darboğaz olursa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Yoksa 100 Mbps de veren kablosuz şirketleri var. Hatta fabrikalara vs. gigabit de veriyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sis651 kullanıcısına yanıt

çatıdan değil yan binadaki fiber internetten evime çekmeyi sormuştum

• yan binadaki ile anlaş o basvuru yapsın gelsinler baglasinlar sonra sen kablo ile kendine dairene çek.basvuru adrese yan bina olsun fatura senin adına. eve kendin sonra çekersin. sonucta kutuya kadar getiriyorlar interneti.kutudan evine kablo çek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulomen -- 23 Ocak 2024; 16:58:25 >
  • bulomen B kullanıcısına yanıt

sorularım var hocam

1. modem benim evimde mi olacak?
    2. yan binadaki yaşlı onun yerine ben başvursam olur mu
    3. o binadan nasıl evime çekicem port açıcaklar porttan evime mi çekicem yoksa ankastre falan mı?
    4. hangi firma yapar türknet düşünüyorum
  • Ya bu feniks net adsl hizmet numarasını vermiyor, geçiş yapacağım fiyatlara zam koydular, ama numara yok diyor ısrarla.

• Harzeban kullanıcısına yanıt
    Merhaba, xdsl numarasını talep edebilirsiniz.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.