Şimdi Ara

ALTYAPIMA GÜVENİYORUM AMA VODAFONA GÜVENMİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar vodafone net adsl kullanıcısıyım sürekli ping sorunu yaşıyorum tahhüdüm olduğu için internet değiştiremiyorum evime yeni süperonline altyapısı çekildi vodafone fiber geçersem yine ping sorunu yaşamaktan korkuyorum tahhüdümün bitmesine 1 sene 2 ay var vodafone fiber kullanıp indirme ve yükleme hızı güzel olup ping sorunu hala yaşanlar da var bu beni kararsızlığa sürüklüyor sizce ne yapmalıyım.

bir sene böyle 8mb internet kullanacağıma 2 sene daha tahhüd verip fibere geçmeyi denemek mantıklı gibi geliyor.

• Hocam fibere geçmeni öneririm. Yada taahhüt bedeli öde kablonete geç. Karar senin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoloji41 -- 19 Aralık 2020; 18:45:51 >
  • teknoloji41 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Fibere geçiş yapabilirsiniz.
  • Fiber altyapı (FTTC/B/H) varken zaten ADSL kullanmak çok mantıksız lakin bu durumu bir kenara bırakırsak ping sorunu doğrudan ADSL ile alakalı olmayabilir. Vodafone'da trafik nerede olursanız olun (İzmir hariç) Tuzl'ya gidip oradan çıkıyordu haliyle İstanbul'a uzak şehirlerde oturan Vodafone aboneleri çok yüksek gecikme sürelerine sahipti, hal bu durum devam ediyor olabilir, bu durumda Vodafone fibere geçmek de bir fayda vermeyecektir, başka ISS'lere geçmek gerekir. Tabii taahhüt varsa hemen iptal etmeyin derin Vodafone fibere geçin baktınız devam ediyor ve taahüt iptal hbedelini göze alıyorsanız iptal edip ISS değiştirebilirsiniz.

@teknoloji41

• tahhüdü bozma gibi bir şansımız yok   50 tl ödediğimiz internete indirimsiz 220 tl yapmışlar ama fiber geçmek pingi değiştirmez dediniz ama deneyceğim başka şansım yok ya tahhüd bekleriz ya da dediğim gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Fiber altyapı (FTTC/B/H) varken zaten ADSL kullanmak çok mantıksız lakin bu durumu bir kenara bırakırsak ping sorunu doğrudan ADSL ile alakalı olmayabilir. Vodafone'da trafik nerede olursanız olun (İzmir hariç) Tuzl'ya gidip oradan çıkıyordu haliyle İstanbul'a uzak şehirlerde oturan Vodafone aboneleri çok yüksek gecikme sürelerine sahipti, hal bu durum devam ediyor olabilir, bu durumda Vodafone fibere geçmek de bir fayda vermeyecektir, başka ISS'lere geçmek gerekir. Tabii taahhüt varsa hemen iptal etmeyin derin Vodafone fibere geçin baktınız devam ediyor ve taahüt iptal hbedelini göze alıyorsanız iptal edip ISS değiştirebilirsiniz.

@teknoloji41

Hocam neden İzmir hariç. Sol altyapısı üzerinden Vodafone Fiber alacağım. İzmir deyim. Bu avantaj olur mu sizce?

• Merhaba hocam, biraz geç ceevap verebildim, son 1-1.5 aydır çok yoğunum, foruma maalesef pek vakit ayıramıyorum.

Valla son 1-1.5 senedir Vodafone Fiber'i pek takip etmediğim için güncel durum nedir bilemiyorum ama alakadar olduğum vakitlerde forumda görüyordum tüm Vodafone abonelerinin trafikleri İzmir'e bağlı olanlar haricinde Tuzla'dan dolaşıyordu. Haliyle İstanbul ve İzmir'e yakın olan aboneler çok etkilenmezken bu şehirlere uzak aboneler yüksek gecikme sürelerinden muzdariptiler. Örneğin Türk Telekom'da ve Turkcell, Tursat gibi ISS'lerde genellikle trafiğiniz bulunduğunuz şehirden çıkar doğrudan ve ülke genelinde her bölge için POP noktaları bulunur yani Antalya'daki bir TT abonesi örneğin Bolu'daki bir sunucuya ulaşmak için Antalya POP, Ulus veya İncesu POP ve arından Bolu güzergahını izlerken, Voda aboneleri Antalya-Tuzla-Bolu trafiğini izlemek zorunda kalıyorlardı hatta Voda'nın Bolu'ya hattı yoksa Tuzla'dan sonra trafik Türk Telekom ya da Turkcell omurgasına geçip öyle Bolu'ya gitmek zorunda kalır ki, gecikme arşa varıyor o zaman.

Eğer bu durum hala devam ediyorsa İstanbul veya İzmir'e yakın şehirlerde ikamet etmiyorsanız Vodaone'u önermiyorum gecikme süreleri için. Ancak İzmir'de bir problem olacağını zannetmiyorum, bnece fena olmayan bir performans sergileyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Merhaba hocam, biraz geç ceevap verebildim, son 1-1.5 aydır çok yoğunum, foruma maalesef pek vakit ayıramıyorum.

Valla son 1-1.5 senedir Vodafone Fiber'i pek takip etmediğim için güncel durum nedir bilemiyorum ama alakadar olduğum vakitlerde forumda görüyordum tüm Vodafone abonelerinin trafikleri İzmir'e bağlı olanlar haricinde Tuzla'dan dolaşıyordu. Haliyle İstanbul ve İzmir'e yakın olan aboneler çok etkilenmezken bu şehirlere uzak aboneler yüksek gecikme sürelerinden muzdariptiler. Örneğin Türk Telekom'da ve Turkcell, Tursat gibi ISS'lerde genellikle trafiğiniz bulunduğunuz şehirden çıkar doğrudan ve ülke genelinde her bölge için POP noktaları bulunur yani Antalya'daki bir TT abonesi örneğin Bolu'daki bir sunucuya ulaşmak için Antalya POP, Ulus veya İncesu POP ve arından Bolu güzergahını izlerken, Voda aboneleri Antalya-Tuzla-Bolu trafiğini izlemek zorunda kalıyorlardı hatta Voda'nın Bolu'ya hattı yoksa Tuzla'dan sonra trafik Türk Telekom ya da Turkcell omurgasına geçip öyle Bolu'ya gitmek zorunda kalır ki, gecikme arşa varıyor o zaman.

Eğer bu durum hala devam ediyorsa İstanbul veya İzmir'e yakın şehirlerde ikamet etmiyorsanız Vodaone'u önermiyorum gecikme süreleri için. Ancak İzmir'de bir problem olacağını zannetmiyorum, bnece fena olmayan bir performans sergileyecektir.

Çok teşekkürler hocam açıklamalarınız için. İzmir de yaşıyorum.Büyük ihtimal başvuracağım vodafone fibere.

• kege kullanıcısına yanıt

Rica ederim, umarım iyi bir deneyim elde edersiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.