Şimdi Ara

Altınları kısa süreliğine faize çevirmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elimde yaklaşık 260 bin tl değerinde altın var, bir de 140 bin tl %18.5 faizde pram bar, şuan faizler yüksekken altınları da faize koymak istiyorum ancak aile büyüklerine göre altın bozulmaşmışmış, bu arada altınlar bana ait. sadece sizin de fikrinii almak istedim, faize koyarsam ayda bana ekstra 3 bin tl getirisi olacak, sanmıyoruö ki altın bir ayda bu kadar getiri yapsım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sepet yap. yani paranın %30 ı mevduat faizinde.

%30 u yabancı hisse senedi fonlarında, %20 si altında

%20 ile 10 farklı güzel kaliteli şirket hisse senedi al.

böylece riski dağıtmış olursun.

• MB bankası başkanı değişti faizler benim para bağlayacağım seviyelere geldi. Altınları 426 dan bozdurup faize geçtim. Bu süreci takiben gram altınlar 395 seviyesini gördü. Bunda en etkili olan şey MB başkanının doğru adımlar atması ve kararlı durmasıydı. Ben de bunlara aldandım direbilirim. Sonra ne oldu biliyor musunuz ? Tayyip MB başkanını görevden aldı ve aynı gün içinde dolar %10 aynı hafta içinde ise %20 ye yakın değer kazandı. Doların artışı altını etkilediği için altının gramı 500 seviyelerine geldi. Bütün bunlar 10 gün içinde oldu. 10 günlük kaybım 1 yılda alacağım faizden %5-6 civarı fazla. Tabiki faize geçip altın düştüğü zaman tekrar altın yapsaydım faizden aldığım para benim kârım olacaktı. Altın bir ayda 3.000₺ getirmeyebilir ancak bir günde yıllık faizden fazlasını da getirebilir.

Bu olayları göz önünde bulundurup ona göre kendi yatırım kararınızı kendiniz verebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozbey08

sepet yap. yani paranın %30 ı mevduat faizinde.

%30 u yabancı hisse senedi fonlarında, %20 si altında

%20 ile 10 farklı güzel kaliteli şirket hisse senedi al.

böylece riski dağıtmış olursun.

hocam yatırım fonlarını inceleyen bir site var mı tefas dışında? basit bilgi alabileceğimiz

• sibiryadan kullanıcısına yanıt

detaylı fon incelemesi yapan youtube kanalları var

• quote:

Orijinalden alıntı: sibiryadan

hocam yatırım fonlarını inceleyen bir site var mı tefas dışında? basit bilgi alabileceğimiz

Alıntıları Göster

iyigelir.net ve yine iyi gelir in youtube kanalı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.