Şimdi Ara

Altın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
4
Favori
3.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gece canım sıkıldı yapacak bir şey de bulamadım altın gümüş kar zarar takip programı yaptım excel üzerinden biraz da excel bilgimi tazelemek için yaptım aslında işine yarayabilecek arkadaşlar için şöyle atayım. bug ve eksik bulursanız söyleyin de canım sıkıldıkça geliştiririm ben bunuAltın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel )  internette gezerken farkettim altın gümüş konusunda portföy uygulamaları bi acayip birinde maliyeti göstermez birinde sadece adet başı zararı gösterir bende kendime göre birşeyler yapayım dedim birazda eğlence olsun

not : veriler https://www.doviz.com üzerinden anlık olarak çekiliyor başka verilerini çekmeye izin veren bir site bulamadım o yüzden burayı kullandım varsa daha güzel bilindik bir siteniz onuda denerizAltın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel ) 

resimde görüldüğü gibi kendi çapımda ufak bir şey yaptım ekside olanlar kırmızı artıda olanlar yeşil olarak görülüyor resimdeki tablo temsili test amaçlıdır.Altın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel ) 

Altın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel )

dosyanın virüs taraması :

https://www.virustotal.com/gui/file/c4d5796143e819e9e9399e97ff7be8c1a201b8407b87f78dca50de8ec4a9b84e/detection

buda dosyanın indirme linki :

https://drive.google.com/file/d/1oRwl0vHKgvEWo6fMRsbR1G40Cnu2aV-C/view?usp=sharing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M4M00D -- 10 Ocak 2021; 11:40:49 >

• güzele benziyor :)

• BalkanGöçmeniBirBey kullanıcısına yanıt

eh işte elimden geldiği kadar öyle keyfe keder bir şeyler yaptım :)

• Hocam güzel olmuş kripto paralar ile yapsanız hocam bir de bilindik indikatörler rsi gibi eklerseniz muhtesem olur
  • konsar K kullanıcısına yanıt

kripto paralar içinde yapabilirim veri çekmeye izin veren sistem olur ise. ancak indikatör rsi dediğiniz göstergeler grafiklerde olur burada olmaz ki :)

• rsi da formulu var hocam mesala verileri alıp ona gore yapılamaz m?

• konsar K kullanıcısına yanıt
    Ancak grafik üzerinde mantıklı olacaktır ben daha çok portföy çalışması yaptım aslında bu tarz göstergeler için tradingview öneririm
  • Güzel olmuş. Bu tarz bir uygulama yapabilir misiniz

https://www.lynalden.com/stockdelver-book//

• Arranger. kullanıcısına yanıt

güzel bir şekilde hazırlanmış ve uygun bir fiyata koyulmuş aslında. yapılabilir ancak detaylıca incelemek lazım içeriği sistemi tam olarak istenilen nedir beklenti nedir tarzında.

• Elinize sağlık güzel olmuş ancak bu gün gördüm ve deniyorum. bu esnada bunca zaman arasında geliştirilmiş bir hali var ise onu da denemek isterim. teşekkürler.

• Dost_Club kullanıcısına yanıt
    Daha farklı versiyonlarını yaptım dönem dönem ancak şuan bilgisayarım yanımda değil müsait olduğumda gönderirim indirme linkini

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • M4M00D kullanıcısına yanıt

linki özelden gönderecekseniz banada gönderebilir misiniz?

• madenipara11 M kullanıcısına yanıt

Yaptığım dosyalar çok kişiselleştirilmiş özelliklerde olduğu için paylaşamadım ama şöyle bir dosya olsaydı çok işimize yarar diye bir istek gelir ise forumda paylaşmak adına biraz vakit ayırıp bir şeyler yapabilirim Altın / Gümüş Kar zarar hesaplama aracı yaptım ( excel ) 

hocam ben size bir soru soracaktım

sizin hazırlamış olduğunuz dosyayı kullanmaktayım.internetten başka bir excel dosyası indirdim borsa portföy ve altın içeren bir excel dosyası.

gözüme birşey takıldı.nasıl hesaplanır vs.bilgim yok o yüzden soruyorum.

indirdiğim dosyada kar oranı % olarak yatırılan tutar/kar tutarı şeklinde sizin yapmış olduğunuz dosyada adet fiyat değişimlerin ortalamasını almışsınız.ikisini karşılaştırdığım zaman %10 luk bir fark çıkıyor.hesaplaması nasıl oluyor bunun yardımcı olabilir misiniz?

• madenipara11 M kullanıcısına yanıt

Dosyayı yapalı o kadar uzun zaman olduki indirip yazdığım formüle bakmak zorunda kaldım :) kullandığınız uygulama toplama bakıyor olabilir ben sadece adet üzerinden değişim hesaplamışım.

• Merhaba hocam, excel dosyası için teşekkürler, fakat güncel veriler yansımıyor sanırım karşı taraftaki site ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_tozi -- 6 Ağustos 2023; 14:34:26 >
  • By_tozi B kullanıcısına yanıt
    Merhaba dosyayı yapalı 3 yıl olduğu için çalışıp çalışmadığına bir bakmam lazım ancak çalışıyordur diye tahmin ediyorum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Anladım hocam, Kuyumcularında takip ettiği siteyi ekleyebilir misiniz acaba site:

https://www.haremaltin.com/altin-fiyatlari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi By_tozi -- 6 Ağustos 2023; 14:56:36 >
  • By_tozi B kullanıcısına yanıt

Bu sitedeki verileri klasik yöntemleri ile çekemediğimiz için eklememiştim ancak senin için bir vba kodu deneyeyim olursa paylaşırım :)

Teşekkür ederim,

Diğer sorunu çözdüm hocam excel verileri çekiyor şuan. Sanırım benim excel programı ile ilgili bir sorun var.

Veri / Sorgular ve Bağlantılar bölümünden tabloyu manuel güncelleyince fiyatlar güncelleniyor :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.