Şimdi Ara

Alt Devirlerde Tekleme Yaşıyorum (Dizel)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
969
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Aracım 2008 Mitsubishi L200 192 bin kmde. Alt devirler yani yaklaşık 1400 1500 rpm devirlerde araçta bir tekleme oluyor. Sanki gaz yemiyor da boğuluyor gibi aracın içinde sarsıntı bile yaşatıyor. Ufak çaplı bir yığılma oluyor. Az bir şey gaza bastığımda 1700 1800 rpmde kesiyor. Birde şöyle bir durum var ben aracı Elazığ da kullanırken böyle bir sorun yaşamıyorken Adana ya geldiğimde her seferinde yaşıyorum. Acaba basınçtan ya da hava farklılığından olabilir mi sizce sebebi nedir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim . İyi forumlar.

• araç turbo dizel ise turbo balans yapıyor olabilir. bir diğer mevzu ise enjektörler işeme yapıyor olabilir yine yakıt pompası basınç kaybı yaşıyor olabilir.

benzinli ise ateşleme sistemine baktırın.
  • Araç dizel. Dediğiniz gibi ben de enjektör ve mazot pompasından şüpheleniyorum. Umarım enjektörlerde sıkıntı çıkmaz. Bu arada profil fotoğrafınız muazzam söylemeden geçmeyim :)
  • Emme manifoltunda vakum kaçağı olabilir gereğinden fazla alîyor isininca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manifold da biraz terleme var ama bilmiyorum olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasannn17

Araç dizel. Dediğiniz gibi ben de enjektör ve mazot pompasından şüpheleniyorum. Umarım enjektörlerde sıkıntı çıkmaz. Bu arada profil fotoğrafınız muazzam söylemeden geçmeyim :)

teşekkürler. bundan 20 sene önce ilk kitabını okumuştum. unutamadığım eserlere imza atmış, mükemmel romanlar ve şiirler yazan, kendinden sonraki nesillerin fikir hayatını halen etkileyen yolbaşcımız... mekanı tanrı dağları olsun...
  • Sorunun kaynağı belli oldu mu acaba.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.