Şimdi Ara

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
10
Favori
84.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok şükür yanıt geldi dilekcenin.Benden pasaportumun aslını ve seyehat sigortası istiyolar.Onları kargolayacagım.Ve gelen dilekce almanca.Rettin kaldırıldıgını söylüyolar.Bakalım pasaporta vizemi wurulcak yoksa elmi konulcak :) gelişmelerden haberdar edeceğim tekrar.Herkese bol şanslar.
  • Sonucu bende merak ediyorum yazınız iyi olmuş. Umarım geri dönüş alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

Sonucu bende merak ediyorum yazınız iyi olmuş. Umarım geri dönüş alabilirsiniz.

merhabalar :) sonuç olumlu.vizemi bugün aldım.ırkcı almanlara karşı zaferi kazandım.ve enayiler 1 haftalık vizeyi red ettiler 1 aylık verdiler.işte birkez daha gördükki hep ön yargılı olmalarından kaynaklıdır.önemli olan bu zaferi kazanmaktı.gerçekten vizeniz olumsuz olursa itiraz edin şansınız var herzaman için ama öncelikle saglam bi avukat :) dilekcemle umarım sizlerede yardımcı olurum.artık bi avrupa yolculugu başlasın ;) herkese bol şanslar...
  • Seneye lazım olabilir. Teşekkürler değerli bilgiler için.
  • schengen için almanlarla uğraşmaya gerek yok, yunanistan şu anda en kolay vizeyi veren ülke, italya ve ispanya da yunanistan kadar olmasa da kolay veriyorlar...oralardan alın schengeni...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elturco78

schengen için almanlarla uğraşmaya gerek yok, yunanistan şu anda en kolay vizeyi veren ülke, italya ve ispanya da yunanistan kadar olmasa da kolay veriyorlar...oralardan alın schengeni...

Tamamen katılıyorum, Cumartesi Yunanistan'a varmış olacağım. 15 günlük Schengen vizesi verdiler. 15 gün içinde İtalya düşünüyorum bir de nasip bakalım.

• arkadaslar merhaba subatta bende almanyaya gitmeyi dusunuyorum 16 17 gun kadar

1 yıldır sgklı saglık personelıyım radyolojı tek.

1 aylık radyasyon ıznıme cıkmayı dusunuyorum

almnayada arkadaslarım var ıstersem onlara davetıye gondertebılırım ama trustik vize basvurcam

bankada subata kadar 6 bın tl nakıt param olucak

masraflar harıc kalıcak para

bıletı sımdıden almayı dusunuyorum ıznımı 10 subatta alıcam tam 1 ay

bıletıde 15 subata almayı dusunuyorum

yanlız bana nıcın almanya derlerse sonucta arkadaslarımıda gorcem hatta onlarda kalcam bunu solersem sıkıntı olcagına emınım ne dıyebılırım sızce otel rezarvasyonunu yaptırıp dırek turıstık gezme amaclı mı dıyım arkadaslar ??
  • Bence arkadaşlarında kalacağını söyle ve arkadaşından davetiye al. iş veya eğitim için gitmediğin için zaten turistik vizeye başvuruyorsun, otelde de kalmayacaksan davetiye şart gibi bir şey. vize kabulunde ana kriter para. bankada göstermelik de olsa para bulundurabildiğin kadar bulundur. tabiki astronomik tutarlar da şüphe doğuracağından sıkıntı olabilir..
  • Aklınızda olsun tabiki her avrupa ülkesi yapmaz ama 5000 euro en az banka hesabınızda para bulunması gerekiyor ve mümkünse para vize basvurunuzdan 3 ay önce yatırılmıs olmalı.
  • Maas bordrosu, 3 aylik kredi karti dokumu, arac ruhsati, tapu, hesapta yukluce para...

Garantilemek icin...

• Yatırım hesabındaki hisse senedi gibi menkuller de acaba faydalı olur mu arkadaşlar? 3000/4000 TL nakite ek olarak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atmosphere

Maas bordrosu, 3 aylik kredi karti dokumu, arac ruhsati, tapu, hesapta yukluce para...

Garantilemek icin...

arkadaşlar şimdi bende almanyaya gidicem vaziiyeti anlatayım; Ziraat bankası mensubuyum yurt dışında kuzenim var o davetiye yollayacak para konusunda sıkıntı yok üzerime bi tane araç var istedikleri evraklar falan tam.ufak bi soru bu arada kredi kartlarınıda ibraz etmek gerekli mi acaba ? bide şöyle bi durum var, ben aralık 21 gibi cıkmayı düşünüyorum yurtdışına ama ekim ayında başvursam davetiyeyle birlikte bi problem olur mu ? engin bilgilerinizle beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  • Vize itiraz dilekçesi veren arkadaşlar dilekçelerini elden götürüp teslim mi ettiler yoksa posta ile mi gönderdiler ? Birde itiraz süresi kaç gün bilginiz var mı? Benim de çalışma vize başvurum reddedildi, itiraz edeceğim.
  • dilekçe elden teslim edildi, neticelenmesi 3-4 gün sürdü. Foruma yazılan şeyleri yeniden sormayın. Her gelene ayrı ayrı cevap veremiyorum, işim gücüm var.
  • Almanya ya yunanistan vizesi ile girmiştim.Şimdi gene yunanlılardan vize aldım bu sefer İsviçre ye giriş olacak.Sonuç olarak yunan adasına günü birlik giriş çıkış sonrasında istediğim avrupa ülkesini sorunsuz geziyorum.Hem uzun vize veriyorlar hemde uğraşmadan kolay yoldan vize alıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhhan

Almanya ya yunanistan vizesi ile girmiştim.Şimdi gene yunanlılardan vize aldım bu sefer İsviçre ye giriş olacak.Sonuç olarak yunan adasına günü birlik giriş çıkış sonrasında istediğim avrupa ülkesini sorunsuz geziyorum.Hem uzun vize veriyorlar hemde uğraşmadan kolay yoldan vize alıyorsunuz.

Uçak biletleri bu fiyatta iken bana hiç mantıklı gelmiyor..
  • Styric kullanıcısına yanıt
    Adaya feribotla gidiyorum gidiş-dönüş 20 Euro
  • Merhaba
    Ben cek cumhuriyetinde gecen sene 25 gun bulundum
    Bu sene hem dil ogrenme amacli hemde ziyaret amacli 80 gun kalma amaciyla vizeye basvurdum
    Davetiye dahil butun evraklarim tamamdi.
    Resepsiyonistim otelde calisiyorum
    Kis sezonu dolayisiyla gitmek istedim.
    Geri donmeyi dusunmedigime kanaat getirmisler ve vize vermediler.
    Bende itiraz ettim.
    Simdi ne kadar sure beklemeliyim. Lutfen yardim

• Lutfen birileri ilgilenirmi acaba 2 hafta oldu hala bekliyorum

• ARKADAŞLAR MERHABA BENİM VİZEM YETERLİ MADDİ HESABINIZ OLMADIĞI İÇİN REDDEDİLDİ

BEN 3,500 TL KREDİ KARTI LİMİTİMİ VE 2,500 TL NAKİT PARA HESABINI GÖSTERSEM NASIL SONUÇLANIR ACABA VE 8 OCAĞA KADAR SONUÇLANIRMI VEZNEDEKİ KIZA GÜVENDİK BİLETLERİ ŞİMDİDEN ALMIŞTIM PİÇ OLACAK GALİBA
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.