Şimdi Ara

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
10
Favori
84.094
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bana kalırsa sponsorunuz babanız olacağı için, parayı babanızın hesabına yatırınız, daha sonra babanızın hesap dökümünü imzalı ve kaşeli olarak ( 3 aylık ) olarak alınız. Ve varsa; ev, araba vb gibi babanızın üzerine olan tapu, ruhsat gibi değerli evrakların belgelerini de ekleyiniz.
  • Tour Guide kullanıcısına yanıt
    Peki vizeye bir hafta içinde başvuru yapacağım, vizeye gitmeden bukadar kısa süre içinde yatırılan para dikkat çekmez mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Babanızın emeklilik hesabı aktif olarak kullanıldığından dolayı ve zaten geriye dönük 3 aylık hesap dökümü olduğu için bir sorun teşkil etmeyebilir. Ancak elinizde bulunan paranın bir kısmını yatırıp daha sonra çekip 1 hafta sonra tekrar yatırabilirsiniz. Böylece işlem hacmide artmış olacaktır. İşiniz daha garanti olabilir. Vaktiniz varsa, aceleniz yoksa bu şekilde ilerleyebilirsiniz.

Tamam ozaman, çok çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Son olarak birşey daha danışmak istiyorum, babamın hesabına paranın başka bir hesaptan gönderilmesi yada direk bankadan yatırılması arasında bir fark olur mu

• merhaba,

anneannem için vizemiz red edildi. 3 8 ve 9. maddelerden.
    kızı orda yaşıyor ve kuzenimin düğünü var. nasıl bir dilekçe yazmalıyım.

teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ay hanımm

Son olarak birşey daha danışmak istiyorum, babamın hesabına paranın başka bir hesaptan gönderilmesi yada direk bankadan yatırılması arasında bir fark olur mu

Bu gibi spesifik soruların cevaplarını bende bilemiyorum. Muhtemelen vize departmanında çalışan konsolosluk görevlisinin inisiyatifinde olan bir durumdur. Çoğu zaman bunun dikkate alınacağını bile düşünmüyorum. Hesabınızda para varsa, nereden geldiğinin çok dikkat edileceğini düşünmem zaten amaç gideceğiniz ülkede harcamalarınızı kanıtlamanız. Ve siz bunu kanıtlayabiliyorsanız, parayı havale/eft ya da direk yatırmak arasında bir fark olacağını ben düşünmüyorum.
  • Peki teşekkürler tekrar, inş olumlu sonuçlanır..

• vizesi hakkında cevap alan var mı? varsa bilgilendirsin lütfen en azından kafamızda bir fikir oluşur
  • Selamlar
    Öncelikle bu paylaşımların yapılması beni çok mutlu ediyor en azından bilgilerimizi paylaşarak ve birleşerek güçlü oluruz .
    Dün İtalya konsolosluğuna mülakat için çağrıldım.
    Tüm evrakları odadan tam olarak teslim etmiştim .
    Vadeli hesapta 1 yıl öncesinden 10 bin vadesi hesapta 1 yıllık sürekli para giriş çıkışı artı dövüş hesaplarimda para hareketleri var.
    52 yaşındayım .son dört aydır sigortalı olağan çalışıyorum .daha öncesi 3 yıllık bir çalışma boşluğu var .kendi ticaretini yapıyordum.gümüş taki imalat ve satış fakat resmi olarak vergi levhası yok tu.
    İtalya kız arkadaşımın davetlisi olarak müracaat ettim davetiye formunu doldurdu arkadaşım İtalyan vatandasi.
    Pasaportumdaki mısır ve Fas viselerini gördü mısır tehileli değilim diye sordu ve son 3 yıldır calosmamissiniz bu soru işareti bırakıyor dedi .
    Mısır ve Fas a ve Yunanistan'a kapı vizelerim var ve bu seyehatlerimizi kız arkasına beraber yapmıştık .be 6 günlük bir vize muracatinda bulundum .
    Şimdi haber bekliyorum .
    Bilgisi olan arkadaşların fikirlerini öğrenmek isterim .

• quote:

Orijinalden alıntı: ÖzCaN_61

quote:

Orijinalden alıntı: Derin1907

quote:

Orijinalden alıntı: ÖzCaN_61

quote:

Orijinalden alıntı: Derin1907

Iste eylul 30 dan beri aktif okarak donuyor para. Ne yazikki uzerime bisey yok ya aracim vardi sattim.. suan sadece sgk var vede hesabimda aktifbpara

Anladım senin sgk 3 aylıkmıydı eğer öyle ise iş zora gidiyo benide mülakata çağırdılar bakalım türkiyeye bağlılığını kanotlaman hatta geri geleceğine inandırman gerekiyo benim 2450 iş gün sgk var ben mülakata aldığın gidiş geliş biletlerimle gideceğim inşallah haftaya çarşamba sana detayını yazarım inşallah

Aynen son 3aylık valla iyi olur hocam ya haberini bekliyorumm...
    inş seninde çıkar şimdiden hyırlı olsun inş bi problem cıkmazz

Sandığım kadar kolay çıkmadı bana 2012 yılındaki sgk giriş çıkışlarımı bile sordular bana soracakları soruları önceden hazırlamışlar gerçekten şevkim kaçtı tekrar değerlendirmeye aldılar yollarlarsa eğer gerçekten sürpriz olur senin işini düşünüyorum da benim yaptığımın karşısında çok zor bir ihtimal evin kiradına kadar soruyorlar

Alıntıları Göster
    Selam
    Sonuçlarını ne oldu meral ettim .benimde sgk son 4 ay ve öncesinde 3 yıllık boşluk var şüphe uyanduriyor sanırım .ama sgk öncesi kalan miras ve banka hesaplarimda döngüler mevcut .vergi kayDi yok ama ticaret yaptim

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.