Şimdi Ara

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
10
Favori
84.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Var Mart 10 da Reed kararina itiraz ederekten 50 gunluk Multi Vize aldim evraklarin eksiksiz bi sekilde basvur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muqo16

Arkadasimiz bi seyi atliyor baska Sengen ulkesindeki vizeyle direk almanyaya gelmeyin almazlar

almazlar diye bir şey yok, normalde kural olarak almak zorundalar çünkü schengen vizesinde ana kural vize en çok kalıcağın ülkeden alınır, eğer başka vizeyler almanyaya gidilirse, yanında vize alınan ülkenin otel rezervasyonları, seyehat sağlık sigortası, geri dönüş uçak bileti ve kalacak gün sayısı kadar günlük 100 euro civarı nakit para olmak zorunda,

son takdir, polisin yetkisindedir almanya vizesi ile bile almanyaya giremeyebilirsiniz, tabi en güzeli vize alınan ülkeye girip daha diğer ülkelere gidilmeli
  • Aynen kardeşim çünkü yunanistan vizesi alıp ta almanyaya giriş yapmak isteyen 2 bayan geri çevirdiler önce aldığınız ülkeye giriş yapın anda bütün avrupay
    a dağılın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar temmuzda Almanya'ya gitmek istiyorum ve vize başvurusunda bulunacağım. Tıp fakültesinde okuyorum yani kaçma gibi bir durumum yok. Babam memur ancak kredi kartım yok şuanlık. Yanımda yeşil pasaportlu bir tanıdığım da gelecek. Onun yeşil pasaportu bana vize konusunda katkı sağlar mı ? Annamin babamın üzerine arsa falan da var. Ne yapmam gerekiyor ? Zamanım yok cevap verirseniz çok memnun kalırım :) Vize verme ihtimalleri var mı ?

Ekleme:4 sene önce avrupa gezisi yapmıştım hizmet pasaportuyla bunun bir etkisi olur mu ? Geziye berlin de dahildi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genle yüklü gemi -- 6 Nisan 2014; 13:47:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: genle yüklü gemi

Arkadaşlar temmuzda Almanya'ya gitmek istiyorum ve vize başvurusunda bulunacağım. Tıp fakültesinde okuyorum yani kaçma gibi bir durumum yok. Babam memur ancak kredi kartım yok şuanlık. Yanımda yeşil pasaportlu bir tanıdığım da gelecek. Onun yeşil pasaportu bana vize konusunda katkı sağlar mı ? Annamin babamın üzerine arsa falan da var. Ne yapmam gerekiyor ? Zamanım yok cevap verirseniz çok memnun kalırım :) Vize verme ihtimalleri var mı ?

Ekleme:4 sene önce avrupa gezisi yapmıştım hizmet pasaportuyla bunun bir etkisi olur mu ? Geziye berlin de dahildi.

almanya çok zor vize veriyor, baban sana sponsor olsun ,öğrenci belgeni ve daha önce avruapaya gittiğini belgele vizeni kolayca alırsın, önce italyay gidersin sonrada oradan almanyaya geçersin

• quote:

Orijinalden alıntı: hella

quote:

Arkadaşlar temmuzda Almanya'ya gitmek istiyorum ve vize başvurusunda bulunacağım. Tıp fakültesinde okuyorum yani kaçma gibi bir durumum yok. Babam memur ancak kredi kartım yok şuanlık. Yanımda yeşil pasaportlu bir tanıdığım da gelecek. Onun yeşil pasaportu bana vize konusunda katkı sağlar mı ? Annamin babamın üzerine arsa falan da var. Ne yapmam gerekiyor ? Zamanım yok cevap verirseniz çok memnun kalırım :) Vize verme ihtimalleri var mı ?

almanya çok zor vize veriyor, baban sana sponsor olsun ,öğrenci belgeni ve daha önce avruapaya gittiğini belgele vizeni kolayca alırsın, önce italyay gidersin sonrada oradan almanyaya geçersin

Teşekkür ederim cevabınız için. Çok zor vermeleri almanyadan vazgeçmeme sebep olacak böyle giderse. İtalya'dan geçme işi çok daha fazla masraf eklemez mi ?
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=88858455&p=1#88858455 şöyle bir konu buldum. Böyle yapsam sıkıntı olmur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genle yüklü gemi -- 7 Nisan 2014; 15:57:43 >

• Kardeşim kapıdakiler saf değil İtalyan vizesiyle direk girerim dersen geri çevrilmeyi göze al derim hiç bi şeyi riske atma belgelerini eksizsiz tamamla başvur.

• quote:

Orijinalden alıntı: serhhan

Almanya ya yunanistan vizesi ile girmiştim.Şimdi gene yunanlılardan vize aldım bu sefer İsviçre ye giriş olacak.Sonuç olarak yunan adasına günü birlik giriş çıkış sonrasında istediğim avrupa ülkesini sorunsuz geziyorum.Hem uzun vize veriyorlar hemde uğraşmadan kolay yoldan vize alıyorsunuz.

İsviçre Avrupa birlği ülkesi değil schengen vizesini tanımazlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: muqo16

Arkadasimiz bi seyi atliyor baska Sengen ulkesindeki vizeyle direk almanyaya gelmeyin almazlar

Nası almıyolar elini kolunu sallaya sallaya girersin Ben Almanyadan Avusturyaya geçtim ne gümrük ne sınır ne kontrol hiç bişey yok

telefonuma Avusturyaya hoş geldiniz diye mesaj gelmese haberim olmucak
  • quote:

Orijinalden alıntı: tanselh

Merhaba Arkadaşlar,

İlgili arkadaşlardan çok acil yardım rica ediyorum.

6 Mayıs tarihinde Almanya'ya gidebilmek için Almanya'ya turistik vize için başvurdum fakat 3 gün önce red aldım. Daha önce 2002'de Almanyaya turist vizes giriş çıkış yapmış olmama, çok uluslu bir şirkette çalışıyor olmama ve herhangi bir kanuni sıkıntım olmamasına rağmen birlikte başvurduğum kuzenlerime istedikleri süreden fazla vize verilmesine rağmen bana red verilmesine şaşırdım ve üzüldüm.

Vize red nedeni olarak verdikleri evrakta, aşağıdaki red nedeni işaretlenmiş.

-Öngörülen seyahat süresinin tamamı için, veya ikamet veya çıkış ülkesine geri dönebilmek için,
    veya kabul edileceği garanti olan üçüncü bir ülkeye transit geçebilmek için yeterli maddi imkana
    sahip olunduğuna ilişkin kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmemiştir veya bu maddi imkanlara yasal
    yoldan kavuşmanız mümkün değildir.

Başvuru sırasında tüm evraklarım tamdı, fakat üzerimde herhangi bir tapu vs. olmadığı için koymadım. Banka hesabı dökümümde de orta seviye maaşlı çalışan bir kişinin ay ortasında hesabında ortalama ne kadar bir var ise öyle bir tutar vardı. Sanıyorum bu nedenle baş vurumu red ettiler.

Şimdi ise red kararına itiraz dilekçesi ile itiraz etmek istiyorum. Hesabıma yaklaşık 10 - 12 bin lira para yatırdım. Sizce konsolosluğa hesabımdaki parayı göstererek itiraz dilekçesi ile müracat etsem sizce sonuç alabilir miyim? Yoksa yeniden vize alıyormuş gibi iData'ya mı başvurmayı mı denemeliyim?

En ufak vereceğini fikirler dahi çok yardımcı olacaktır, şimdiden çok teşekkür ederim.

Yahu sende şu 10- 12 binlirayı neden daha önce baş vurmadan zamanında yatırmadın ki hesabına kırmızı kartı gördükten sonra kendini

boşuna sıkıntıya sokmuşsun bu herifler önce paraya bakıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: vector x-31

quote:

Almanya ya yunanistan vizesi ile girmiştim.Şimdi gene yunanlılardan vize aldım bu sefer İsviçre ye giriş olacak.Sonuç olarak yunan adasına günü birlik giriş çıkış sonrasında istediğim avrupa ülkesini sorunsuz geziyorum.Hem uzun vize veriyorlar hemde uğraşmadan kolay yoldan vize alıyorsunuz.

Önce bir araştır ondan sonra konuşalım ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: hella

quote:

Önce İtalyaya gidip sonra niye Almanaya geçsin yahu adam direk Almanyaya vize alabilir feci koptum bu yorumuna

• quote:

quote:

quote:

Burda İsviçrenin bayrağını görebiliyormusun ?? yoksa bunlar bayrak değiştirdide bizim mi haberimiz yok ??

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Burda İsviçrenin bayrağını görebiliyormusun ?? yoksa bunlar bayrak değiştirdide bizim mi haberimiz yok ??

Almanya vizeyi reddetti, ne yapmalıyım?

İsviçre Avrupa Serbest Ticaret Birliğinin kurucu üyelerindendir ve Schengen Bölgesinin bir parçasıdır – yine de dikkate değer olarak Avrupa Birliğinin ve Avrupa Ekonomik Alanı bir üyesi değildir. isviçre tam olarak shengen ülkesi değil fakat shengen vizesi ile serbest dolaşım hakkınız var..o yüzden o listede göremiyorsunuz zaten ülkede Euro değil isviçre frangı geçiyor.bu arada 3 ay önce shengen vizesi ile Zürih'e giriş yaptım.lütfen insanları yanlış yönlendirmeyelim .tekrar araştırın bu konuyu sizin için fayda olur

• serhhan kullanıcısına yanıt
    Bilgilendirme için eyvallah fakat benim asıl söylemek istediğim bu ülkeye girmek için shengen vizesi şart değil
  • vector x-31 kullanıcısına yanıt
    Peki Bu ülkeye girmek için Başka hangi yollar var ? Açıklayabilirseniz sevinirim.

• Mevzu İsviçre yemi gitmek ab ülkelerine mi ab ülkelerine ise hangi ülkeye gideceksiniz o ülkenin vizesini alın yok zor veriyolar derseniz kolay vize veren ab ülkenin vizesini alın önce oraya giriş yapın sonrası ise gitmek istediğiniz ab ülkeye elinizi kolunu sallaya sallaya gidin

• mrhaba arkadaslar bugun benm de almanya vize başvurum reddedildi, bütün evraklarım tamam dı , almanyadan istek te aldım herseyım eksiksiz di , red gerekçesi olarak ; GİDİŞ SEBEBİMİ GERÇEKÇİ BULMAMIŞLAR , gidiş sebebime arkadas aile ziyareti yazmıstım. Aslında almanya da nişanlım var onu görmek ıstıyorum sebebe bunu yazarsam vize vermezler diye aile arkadas ziyareti yazdım red aldım , simdi itiraz etsem ne şekilde br itirazda bulunmalıyım lütfen yardım edin !
  • sayfada bana yardım edebilecek kimse yokmu ?.s
  • Aile arkadaş ziyareti yazdın ama davetiyen varmıydı?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.