Şimdi Ara

Almanya ucuz diyenler. 1 haftalik aldiklarim ve fiyati 170 euro ! (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
8
Favori
25.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • la ben euro tl cevirmedim ki! siz cevirdiniz! ana konuya dokumadin sadece eklendiklerimi ayirdim bile.

euro tl hesabi yapan sizsiniz ilk basta. beni de oraya cektiniz!

ben tl euro hesabi yapmadim. burada bu para ile bile pek ahim sahim gecinilmiyor. yani geciniliyor ama kenara para atilmiyor.
  • Konu artniyetli, samimiyetten uzak. 170 birim ile aldığı alışveriş burada 700 birime denk.

sen kötüysen, millet aç demektir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluedevil866

yukaruida resmi koydum. az sonra 2,5 kg olani yiyecegiz.

carsamba da digerini yapicaz. diger gunlerde de tavuk ve kiymayi yiyecegiz.

ne var 7,5 kg et bu kime yeter 1 hafta...

Alıntıları Göster
    konu troll herhalde. haftada 7.5 kg et günlük 1kg yapıyo ciddi misin? evde 3 tane bodybuilder yaşıyo heralde?

• quote:

Orijinalden alıntı: Tar Goroth

konu troll herhalde. haftada 7.5 kg et günlük 1kg yapıyo ciddi misin? evde 3 tane bodybuilder yaşıyo heralde?

Alıntıları Göster
    az once kaburga pirzolalar bitti. sukur yedik doyduk. benim kaynana biraz nazli. ekmeksiz goturuyor etleri. ne diyim simdi yeme mi diyeyim? carsamba tekrar diger 2,5 kg kaburga izgara kuzu paketi acip yapicaz.

amma buyuttunuz bu et yeme isini.
  • Limon yoğurt yumurta ve brokoli biber dışındakiler sağlıklı şeyler değil bence sadece bunları alsan 1 senede Mustang alırsın 😂

• Ekleme 4 ü okudum ne boş beleş mantıksız biri olduğunu anladım. Madem Türkiye de geçim daha ucuz dön ülkene ne işin var gavurun memleketinde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A773460ED -- 16 Haziran 2019; 19:59:48 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sadece etler bile ülkemizde küçük çaplı bir servet ediyor

• Anlatılanlar doğruysa şunu söylemek isterim 700€ kalıyor diye yazılmış. Türkiye'de çalışan birçok insanın maaşı ay sonunu görmüyor. Saygılar.

• ulan boyle insanlar Almanya'da yasiyor ya ona yaniyorum

• İşte bu zihniyetle uğraşıyoruz adam dalga geçer gibi yazmış o alışverişi dediğiniz hafta gün sayısı ile yüketsem kendimi zengin sayarım o aldıklarını burda alda 2020 tlden kalanla geçin bakalım ama dahada kötüsü bu adam kendini haklı görüyor dalga geçtiğinin farkında değil kendince haklı kafasında yerleştirmiş bunu baş edemezsiniz

• şokta çalışıyorum,bunları al 500 liradan aşşağı çıkamazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Adam pis makara geçmiş.

Bir örnek vereyim geçen ay almanyada idim. Milkanın 300 gr çikolatasını 2 euro ya aldım. Burada 80 gr mı 7 tl. İki kat fark var neredeyse.

Ve hatta şöyle bir iddiam var kira harici neredeyse herşey için geçerli bu. Tl ile alışveriş yapsanız dahi almanya daha ucuz.

Örnek olarak et orada 6 euro.
    300 gr çikolata 2 euro mu?

Varsın kiralar yüksek olsun, geri kalan herşey ucuz. 1 aylık maaşla araba alıyorlar.

• Nerddeyse marketi almışsın allahsız bu alışverişi Türkiye'de yapsan maaşını olduğu gibi verirsin . Umarım ironidir. Bende üç beş parça birşey aldı da 170euro tuttu sandım bir baktım tuvalet kağıdı rulosu gibi liste çıktı anasını satayım.

• Şikayetçi isen gel memlekete. Ama yemez.

• O değilde bunun gibiler Almanya'ya nasıl gitmiş, nasıl vize verip de ülkeye almışlar ben bunu anlamıyorum. Biz burada cefa çekerken, onlar orada sefa sürüyor. Onlar orada kiloyla et alabilirken biz gramla alıyoruz arkadaş. Bu da bildiğin görgüsüzlükten başka birşey değil, arkadaş sonradan görme herhalde.
  • Birde ürün kalitesi diye birşey var benim aldığım et terayağıyla ordaki bir mi? onlar daha kaliteli..
  • Kara_06 K kullanıcısına yanıt
    Kendisi anca tatile gelir memlekete diğer türlü imkanı yok ülkeye adımını atmaz. Ne de olsa sonradan görme almancı bir arkadaş
  • anilguleryuz A kullanıcısına yanıt
    Ahaha onda da cebindeki para 6 ile carpilmis olduğu için gelirler. Bir zamanlar hatırlarsanız TL değeri yüksek idi, bu sonradan görme alamancilar ülkeye adım atmiyorlardi atamiyorlardi o dönem. şimdi de utanmadan yok böyle şöyle diyorlar, gelin memlekte o zaman. 1 posetlik mala 150 TL bayil, b sınıfı araba alabilmek için 100 k ver, o 100 k yı toplayabilmek için senelerce birikim yapmayı göze almaya çalış o zaman göreyim bunlar anca böyle uzaktan atarlar.

• Hiç utanmıyor musun lan bunu yazarken

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.