Şimdi Ara

Almanya ucuz diyenler. 1 haftalik aldiklarim ve fiyati 170 euro ! (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
420
Cevap
8
Favori
25.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de ne kadar olduğunu öğrenmek için 2π ile çarpın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluedevil866

iftira atmaya hala kararli misin? al simdi baska bir ispat. soslayip dinlenmeye yatirdim...

Alıntıları Göster
    Arkadaki pakette yer fıstığı yazıyor. Onu unutmuşsun kanka.

• Ağam bizle eğleniyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Aşiri şekilde saçmalamissin. Eti de sen kiloyla aliyorsun ben gramla aliyorum. Euroyu türk lirasina cevirmeyeceksin ne anlatiyo millet sabahtan beri burada. Sen orada maaşinla bu ürünlerden 12 kere alabilirsin ama burada 2 kere alabilirsin algılayabilmissindir umarım. Haftada 7.5 kilo et alıyor beğenmiyor olaya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 16 Haziran 2019; 18:28:11 >
  • cukulatali demesinden sonrasını ve öncesini kaale almamaya karar verdim. Boş bir konu. Yazdıpı fiyatlarda şişirilmiş fiyatlar.

• Çakal aldığın maaşınıda çarpsana 6 ya, 12-13 bin tl yapıyor. Kim alıyor lan 13 bin lira ayda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bunlar da bi bitmediler ha. Yanarım yanarım bu zihinlerin avrupaya gidebildiğine yanarım, biz de burada kıvranak...

Tmm almanya fuckir, alayınıza hâkir. ;)

• Eleman alman ordusunun yemek ihalesni kazanmış herhalde

• Yazinin basi turkiyede 6.6 eur olan kiyna almanyada 5.7 eur diye basliyor, dalga mi gecmis Almanya ucuz diyenler diye baslik acarak, anlamadim walla. Kardes asgari ucret 250 eur farkindasin di mi?

• Euro kazanıp euro harcayıp bize tl ile hesap çeviren birine çok fazla gereksiz cevap verilmiş.

Euro dolar yada tl degil kazandigimizin adı
    PARA
    turkiyede 6 paraya bir kilo et alalım sonra hesaba devam ederiz

• almanyada yetkili bir abi olsam, türkiyeyi öven türkleri geri gönderirdim ne pahasına olursa olsun
  • Muhtemelen saka yapiyor arkadas. Niye euro yu tl ye ceviriyosun zaten burdaki adam da 2000 birim para aliyor. 4 kisiye mi 6 kisiye mi ne tek basina bakiyomussun para kaliyormus. Sen neyin kafasini yasiyorsun Turkiye de asla boyle bir sey yetistiremezsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiye'ye gelip yaşasana o zaman, adam bildiğin troll hesabı başka da birşey değil. Ama en son olarak iyi ki Almanya'ya gelmeyin, burası çok kötü dememişsin. Gelmişsin bir de euroyu tl ile çeviriyorsun. Türkiye'de yaşasan anca 4-5 parça alıp. Minimum 150 liraya çıkarsın o marketten, güzel kardeşim şu euro'yu tl ye çevirmekten vazgeçin artık. Birim olarak hesaplayın artık. Almanya'da 1000 euro'ya bir tane araba bile alabiliyorken, Türkiye'de aynı arabayı 1000 liraya alabiliyor musun? Bunu da hesaplasaydın, al arabayı kullan 3-4 ay sonra değiştir yenisini al. Daha ucuz arabada alabilirsin. Bu arada neden 600 euroluk bir evde kalıyorsun? 300 euroya da kiralık evler var.
    Mesela buradan kiralık ev fiyatlarına bakabilirsin. https://www.immobilienscout24.de/

Almanya'da ikinci el 2018 model Audi A3 1.6 TDI 20.000 - 25.000 euro'ya satılırken,
    Türkiye'de aynı araç 160.000 - 165.000 liraya satılıyor.
    Buyurun linkler;https://www.autoscout24.de/angebote/audi-a3-limousine-1-6-tdi-design-navi-led-sitzhzg-pdc-diesel-blau-85a2ffda-b16b-4641-a71a-5e19643732db?cldtidx=2https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-audi-2018-boyasiz-tramersiz-19.000km-1.6-tdi-design-18-faturali-700152161/detay

Şimdi 25.000 euro'yu tl'ye çevirirsiniz, yapmayın kardeşim çevirmeyin şu euro'yu tl'ye. Almanya'da adamlar tl mi kazanıyor, euro kazanıyor. Adamlar 1 maaşıyla araba alabiliyorken, bizim kaç yıl çalışıp araç alabilmemiz gerekiyor. Bir de bunu düşünün, ama bunu hala daha anlayamayan kardeşlerimiz var. Anlayın artık, bu kadar bağnaz olmayın. Euro'yu da tl'ye çevirmekten vazgeçin artık. Daha çok şey anlatırdım da neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi anilguleryuz -- 16 Haziran 2019; 19:58:50 >

• Yöneticilere söyleyin de kapatsın şu konuşu. Adam dalga geçiyor resmen. Ayda 2 kilo kıyma alamayan var evine.

Euro maaş alıpta tl ile çarpıyor yok kilolarca meyve alınırmış o paraya türkiyede. Sana bu zeka seviyesiyle 2100 euro iyi veriyolar hiç kusura bakma Biz gitsek demekki ne paralar kazanacağız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaYWaLkeR -- 16 Haziran 2019; 19:21:32 >
  • bluedevil866 B kullanıcısına yanıt
    Tuzlu yer fıstığı gözden kaçmadı da değil :)
  • Şu yurtdisinda yaşayıp tl ile euro yu kıyaslayanlar uzak dursunlar. 16 ülke gezmiş biri olarak söylüyorum. Kiyas yapmayacaksın, çünkü biri elma diğeri armut..

Birim olarak alacaksın ikisini de, 1 kilo kiraz 4 birim.. Burada da bulursun 6 7 birim e kiraz.. Almanyanin para birimi euro, buranın ki tl.. Neden sapla samanı karıştırıyorsunuz ki.. Ben de gideyim paramızın değerli olduğu hindistanla kambocyayla fln kiyaslayayim bari.. Aşamadik şu kafayı yemin ederim yaa

• quote:

Orijinalden alıntı: RustyCohle

.....
    Yazdıklarınıza katılmakla birlikte işin beni zen tarafı , Almanya gibi ulkelerde ikamet eden insanların çoğunun ciğeri 5 para etmez Almanya gibi bir ulkeyi haketmedikleridir. Burada o ulkenin standartlarında yaşamak isteyipte yaşayamayan, maynunların arasında kalmış cok ınsan var. iste ab ulkelerini esas hakeden onlar.
  • konu sahibi arkadaşın neden 2000 euro maaş aldığını çok net aladığım konu. Çünkü Almanya gibi bir yerde çöpçü bile 4000 euro alıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.