Şimdi Ara

Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻 (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
433
Cevap
20
Favori
19.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet alım gücü yüksek ama Türkiye ile kıyaslandığında.Türkiye ile kıyaslamasını doğru bulmuyorum.O yüzden o arkadaşın yaptığı karşılaştırmaları yanlış buluyorum.Burada önemli olan çocuğun var mı?Çocuklara nasıl bir yaşam sağlıyorsun?Mesela birisini keman kursuna birisini de düzenli yüzme kursuna yollayabilirmisin?Çocukların ile her sene yurtdışı tatili yapabilirimsin?(Türkiye tatili dışında)Tiyatro, sinema, ev sahibi olma?Mesela çocukların liseyi bitirdi dil öğrenmek ve tecrübe toplamak için Yeni Zelanda'ya , Avusturalya'ya Yada ABD ye gitmek istedi, ne kadar bunları yapabilirsin?Bu saydıklarım ortadirek bir Alman ailesinin (Karı-Koca çalışarak)yaptığı şeyler.Ama bunları asgari ücret ile Yada aylık kişi başı 1500€ ile filan yapamazsın.O yüzden buradaki ortadirek bir Alman ailesine göre alımgücü pahalı.Ha alımgücünden kasıt araba alıp karın doyurmak ise.Wvet alımgücü iyidir..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu şekilde bakarsak ülkeleri karsılastıramayız. Afrika ülkelerindeki alım gucude su bulma o zaman. Türkiyede ise çeşmeden akıyor. Türkiyede hangi aile yüzme, piona eğitimine para ayırıcak. Ben 25 yasındayım, 1.sınıfta piona eğitim aldım, orta okulda yuzucuydum, lisede voleybol madalyaları aldıgım dediğimde inanamıyorlar neden ülkede öyle bir ortam yok. Afrikaya bak adam suya yemeğemi para versin yoksa eğitimemi. Baz olarak yaşam masraflarına bakılır sonra orta gelire geçilir, türkiye henüz temel ihtiyaçları karşılayamıyorken, sanat eğitimi gezme tozma ile kıyaslamaya henüz erken bence. Evet kendi dinamikleri içinde sıkıntılar olabilir her ülkede oldugu ama kıyaslarken bunlar ilk bakılıcak şeyler olmaması gerektiğini düşünüyorum

Benim sormak istediğim ben mimarim, mimarların orada çalısma ortamı nasıl, iş imkanları fazlamı çünkü biz üniversitedeyken avrupada yeni yapı yapılmıyor, eskisi korunuyor, nufusta artmıyor mimarlık burdaki gibi değil, iş imkanı yok deniyordu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 10 Şubat 2017; 15:5:42 >

Mustafa abi tesekkurler zaman ayirdigin icin.

Ben evlenme konusunu sormak istiyorum biz kiz arkadasimla yuksek muhendislik okumak istiyoruz almanyada orda bi universitede kabul edildik diyelim sanirim yuksek yapanlarin 18 ay calisma vizesi alabiliyormus bunun haricinde orda evlendik diyelim hocam bize bir artisi olur mu ?

• Adamlarda üretim var üretim insana ihtiyacları var akıllı adama ihtiyacları var sadece araba fabrikalarını saysam destan olur üretimi olmayan tek derdi tüketim olan bu ülkede maalesefki refah seviyesi hiçbir zaman Avrupa gibi olamayacak

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Ben Zaten Karşılsştırma taraftarı değilim.Her ülkeyi kendi içindeki dinamikleri ile karşılaştırmak gerekir.Ama internette dolaşan videolar burada yaşayan bir ortadirek alman ailesine ait bir yaşam değildir onu söylüyorum.Bana göre alım gücü öyle çok yüksek değildir Almanya'da.Çok daha iyi seviyelerdeydi, şimdi en kötü zamanları.

• MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Puahahaha ülke gündeminde ülkeyi övüp bitiremeyene bak hele bak avrupada okuyormuş
  • Genelde Almanyayı günümüz kiracılarını aldatmak amacıyla oğlum Alamanyadan gelecek gibi tarzlarda kullandık Almanlar hard insanlardır zoru severler zoru yaparlar zoru seçerler zor seven insanlardır yani.
    Evet bu konuda haklısınız, videolardan cok fazla yanlış anlıyan insanlar cıkıyor. Ben sadece türkiyede değil dünyanın neresinde olursanız olun çalısırsanız iyi yerlere gelirsiniz düşüncesindeyim ama bu çalısma boş işlerde değil, kendini geliştirme ve bişi katma anlamında. Bizim ülkedeki zihniyet kısa yoldan zengin olma durumu var. Diğer cok çalısan tayfada çok çalısıyor doğru ama yanlış işlerdeler, zamanında yanlış kararlar cok verip şimdi ne olduma dönmüşler mecbur çok çalısıyorlar.

İlk mesajdada sormustum mimarlık hakkında bilginiz varmı

• Mustafa abi youtube da Alican abi var almancı bilgin var mı ? 760li ne kadar 2012 model
  • Orda kızlar teklif ediyormuş?
  • Arkadaşlar şimdilik bu kadar, akşamüstü tekrardan kaldığımız yerden soruları cevaplayacağım.Sorularınız, düşünceleriniz varsa yazarsınız.Tüm sorular cevaplanacaktır şahsım tarafından.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ceqa

Mustafa abi tesekkurler zaman ayirdigin icin.

Ben evlenme konusunu sormak istiyorum biz kiz arkadasimla yuksek muhendislik okumak istiyoruz almanyada orda bi universitede kabul edildik diyelim sanirim yuksek yapanlarin 18 ay calisma vizesi alabiliyormus bunun haricinde orda evlendik diyelim hocam bize bir artisi olur mu ?

Dondugunuzde cevaplarsaniz mutlu olurum hocam

• Hocam Frankfurt yaşamak için nasıl bir yer?

• Altona'da mısın Mustafa?!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahafiec -- 10 Şubat 2017; 15:37:37 >
  • sahafiec kullanıcısına yanıt
    Orası artık Altınova
  • çoktan öyle zaten...
  • klasik bi avrupa ulkesin ne ozelligi var almanyanin asgari ucret 1400 euro bi ev kirasi 600 euro min evde tek calisirsan ay sonunda 1 euro kalmaz cebinde
  • yoksul37 Y kullanıcısına yanıt
    http://fr.ww3.autoscout24.be/classified/305639204?asrc=st|as 30-40 bin euro arasi felan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Matthew Murdock

1993-1998 model arası hocam. İkinci el.

amerikada 3000-4000 dolara var, turbosuz modelleri
  • C1 nasıl alınabilir?
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.