Şimdi Ara

Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
433
Cevap
22
Favori
17.939
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Almanya ile ilgili bilmek istediğiniz herşey👍🏻
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    204 Mesaj

Benim hayatımda ırkçılık yapan insanların yeri yoktur.İster Türk, ister Alman, ister Polonyalı.Bu yüzden etrafımdaki insanları seçerim ve hepsi çok iyi insanlardır.Yabancılara karşı da önyargıların yoktur.Ama belli medya kuruluşları yavaştan yavaştan ırkçılığı işliyor, AFD ye prim kazandırıyorlar.Hamburg Köln, Düsseldorf, Frankfurt, Berlin gibi şehirlerde pek karşılaşmazsınız ırkçılık ile.Çünkü oradaki halk çoğu göçmen, Almanlar ile içiçeler.Yani güzel harmanlanmış bir toplum var, ırkçılık pek rağbet görmüyor.Ama Sachsen, Mecklenburg Vorpommen, Dresden gibi yabancıların en az olduğu bölgelerde ırkçılık fazla.Bunu da şuna bağlıyorum, çünkü yabancıları tanımıyorlar, oturdukları yerde fazla yabancı Yok.Ve ırkçı partiler bunu kullanarak oradaki halkın korkularından faydalanıp ırkçılığı yükseltiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    ferit34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Yüzbaşı
    456 Mesaj
    S.a. gurbetçi meslektaşım, Anestezi teknikeri (önlisans mezunu) lazım mı hastaneye?

Maaş, iş olanakları, görev sorumlulukları vs hakkında bilginiz var mı?

C_C
  • Teğmen
    204 Mesaj

Ekstra ayrıcalıkları yok.Kendi mahalleleri var, yani çoğunlukta olduğu yerler.Hücre evleri hakkında bilgim yok.

|
    |
    Core2han kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Yarbay
    5044 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Abartılı olduğunu düşünüyorum.Bir kere 1400€ asgari ücret evet ama net maaş öyle değil, biraz çarpıtılmış yanlı videolar.Mesela istatistiklere bakarsak Almanya da 568 bin evsiz var, evsiz Yani sokakta yaşayan.Yardım yapan kuruluşların kapılarında yemek bekleyen bir sürü insan görebilirsiniz.Bence olaya Almanya Türkiye olarak değil, her ülkeyi kendi dinamikleri açısından değerlendirmek gerekiyor.Ben bu ülkeye yakıştıramıyorum mesela Hale'n aç ve sokakta yaşayan insanları.Bu kadar Çalışkan bir ülke bu kadar vergi alan bir ülke de , kalkınan bir ülkede bunların olmaması lazım artık.Mesela bir müzikale gitmek istediniz, ortalarda bir yerde oturmak 100€ kişi başı ile başlıyor fiyatları.Sinemaya gitseniz bir kişi 20€ minimum ödüyor bilet ve içecekler ile.Arkasından yemek yeseniz aperatif olarak 10€ üstüne 30€ kişi başı.Eee tek değilsiniz ki, çocuklar ile beraber 4 kişi yapsanız böyle bir akşam 120€.Yani ayda bir sinema Ve tiyatro yapsanız ailece 250€ gidecek.Ki saydıklarım buranın normal standart bir ailesinin yaptıkları.Ama ne yazikki asgari ücret ve altında kazananlar bunlardan mahrum kalıyor artık.Nerede adalet?Onlarda çalışıyor, alınteri döküyor.Bu uçurumun kapatılması gerek.Taşeron firmalara müdahale edilmesi ciddi yaptırımlar yapılması lazım.Almanyanın bu gücü var, önceden bu dediklerimi herkes yapabiliyordu mark zamanı.Şimdi ise paralar işverenin ceplerine iniyor.

Muhalefetin hayallerini yıktın şimdi sana saldırmaya başlayacaklar

• Binbaşı
    1509 Mesaj
    quote:

Ekstra ayrıcalıkları yok.Kendi mahalleleri var, yani çoğunlukta olduğu yerler.Hücre evleri hakkında bilgim yok.

Teşekkürler bilgi verdiğiniz için malumunuz çok sempatizan barındıran bir ülke merakımı giderdiginiz için sagolun

|
    |

Yani Almanya'da da durum aynı.Saat 20 den sonra herkes çekilir köşesine.Ancak merkez yerlerde insan vardır, ve birçok şeyi bulabilirsiniz.Bizim burada Avrupa'nın en ünlü eğlence caddesinde Saint Pauli Kiez caddesi 24 saat hayat vardır.Cadde hiç uyumuyor diyebilirim.

|
    |
    bahran kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Binbaşı
    1614 Mesaj
    Lise mezunu halimle, yaklasik 9-10 sene sistem yoneticiligi, SAP yonetimi ve veritabani yonetimi tecrubemle orada is bulabir miyim? Maas tahmini ne kadar olur? Ortalama bir Almancam var, anadil seviyesinde Ingilizcem, cok az da Japonca ve Lehce var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Baelros -- 10 Şubat 2017; 13:44:44 >

İş olanakları iyi.Aylık 1800€ net maaş ile başlarsın.Artık devam eğitim alarak birde buradaki enflasyona göre maaşında düzenli olarak artar.Ayrıca sene sonu ikramiyesi, tatil parası vs ekstrası da var.

Sorumluluk yüksek , ciddi bir iş yanlış birşeyde insan hayatını etkileyecek bir konum.Onun için çok fazla kural var dikkat edilmesi gereken.Hijyen kuralları da çok sıkı.Anestezi de değilde yoğun bakım da adam lazım bizim burada (:

|
    |
    cruel_crazy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Teğmen
    204 Mesaj

Kimseyi hedef almadım, kendi perspektifimde ülkenin dinamiklerine göre değerlendirdim.Karşılaştırma gibi algılanmasın lütfen.Karşılsştırma için Türkiye denk bir ülke değil.

|
    |
    KayhanKaan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Yüzbaşı
    456 Mesaj
    quote:

İş olanakları iyi.Aylık 1800€ net maaş ile başlarsın.Artık devam eğitim alarak birde buradaki enflasyona göre maaşında düzenli olarak artar.Ayrıca sene sonu ikramiyesi, tatil parası vs ekstrası da var.

Sorumluluk yüksek , ciddi bir iş yanlış birşeyde insan hayatını etkileyecek bir konum.Onun için çok fazla kural var dikkat edilmesi gereken.Hijyen kuralları da çok sıkı.Anestezi de değilde yoğun bakım da adam lazım bizim burada (:

Malum burada görev tanımlarına pek uyulmadığı için yoğun bakım tecrubemde var, eleman lazımsa başvuru yapın degerlendireyim ;)

Bu arada memleket nere?

C_C
  • Teğmen
    204 Mesaj

İşin ehli adamları severler.Ama diploma önemli.Eğer ki işinde iyi olduğunu gösterirsen hem o firmada çalışıp hemde eğitimini yaparsın tüm masrafları da firman öder.Ama uzun bir süreç olur tam olarak para kazanmaya başlamanız.Maaş konusunda bilgim yok, bana yabancı bir iş.

|
    |
    Baelros kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Binbaşı
    1822 Mesaj
    kendinizi daha çok türk mı alman mı hissediyorsunuz

Buraya gelmeyi başarabilirseniz, iş konusunda yardımcı olabilirim.Önemli olan istedikleri şartları yerine getirip oturum alabilmek.O noktaya gelirseniz benimle iletişime geçmeniz yeterli, yardım edebildiğim kadar yardımcı olurum.

Memleketim İskenderun.

|
    |
    cruel_crazy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Teğmen
    204 Mesaj

İş konusunda disiplinliyim, prensiplerim vardır.Katıyımdır.Bu yönden Alman'ım.Ama iş yeme içmeye,(et balık kelle bunlar yenir elle prensibi) arkadaşlar ile toplanıp futbol izlemek, Yani ortaya bir karışık at derler ya, o kıvamdayım işte 😁

|
    |
    Mr.Mezarci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
  • Yüzbaşı
    456 Mesaj
    quote:

Buraya gelmeyi başarabilirseniz, iş konusunda yardımcı olabilirim.Önemli olan istedikleri şartları yerine getirip oturum alabilmek.O noktaya gelirseniz benimle iletişime geçmeniz yeterli, yardım edebildiğim kadar yardımcı olurum.

Memleketim İskenderun.

Ellerinden öper 3 yaşında oğlum, anam, babam derken ben gelsemde benim yarım burada kalır. Sen daha iyi anlarsın bazen para geri planda kalıyor. Aileyi komple alsalar düşünürüm ama şu an zor. 10 sene önce olsaydı şartları zorlandık. Yinede iyi niyet için teşekkürler Allah'a emanet olun..

|
    |

C_C
  • Yüzbaşı
    461 Mesaj
    orda da mı kızlar teklif ediyor =)
    |
    |
    Msi 870A-G54 - Amd Phenom 2 x4 955 + 775 pin intel Cooler - Asus Gtx 760 DCU - Gskill Ribjaws 4x4gb Ddr3 1600 Mhz - Kingston 120 gb Sata3 Ssd - Samsung 1 Tb Sata2 Hdd - Philips 227E4LHAB 21,5'' FullHD 2ms Led Monitö[email protected] - Zalman Z9 Plus Kasa + 5x12cm Fan + Xilence XP700 80+ Bronze Psu - Logitech G15 Işıklı Gamer Klavye - Msi Gamer Mouse - 2xWireless xBox Gamepad
    02.09.2016

Origin id: hatrix7 Steam id: hatrix7
  • Yüzbaşı
    347 Mesaj
    Almanya da tüketicinin tercihleri nasıl, özellikle elektronik noktasında ?

Örneğin bizim 1000euro / 3920TL vererek aldığımız notebook adamlar 1 ay çalışarak alıyorlar.

Birikimlerini nasıl değerlendiriyorlar, nereye harcıyorlar ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Merhaba hocam , almanyadan bazı haberleri bekliyorum ona göre oraya yerleşcem. Lakin dil beni gerçekten korkutuyo aam bakıyom kro kro tipler öğrenmiş ben mi öğrenemeyecem diyorum ama işte :/ berline yerleşcem bu arada.

|
    |

Öncelikli düşünceleri sağlıklı yaşamak.Bu yüzden tatillerini çok iyi değerlendirmek istiyorlar.SPA tatili, kayak sporları, deniz tatiline önem verirler.Bir ev sahibi olmak Ve emeklilik için para biriktirmekte önemlidir.Elektronik araçlar o kadar önemli değil.Mesela elektronik marketlere gidin, herzaman yabancılar daha fazladır.Oralarda çalışanda daha çok göçmen olanlardır.Ve birşey alacaklarsa peşin alırlar elektronik eşya bazında.Taksit filan yapmazlar.Tabi benim gözlemlediklerin bu şekilde, belkide çoğunluk tam tersidir.

Araba olarakta orta şekilli bir araba kullanırlar o kadar markaları olmasına rağmen..Mesela bizim en büyük şef bisiklet ile gelir işe.Arabası ise 2010 model Passat.Ama dünyada gezmediği yer yok, 60 yaşında hergün toplamda 40 km kadar bisiklet sürüyor, ayrıca bir dalış sporuda yapıyor.

|
    |
    carpenokte kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Isaac Asimov
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bey Azura
Canlı Tv izle
üniversite
haberler
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.