Şimdi Ara

Almanya Deniz Yucel icin özel ucak yollamis.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
1.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her vatandasi icin yapilan rutin bir harekettir eminim (?)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Konuyu saptırmaktan vazgeç, çünkü hiç kimse bu numarayı yemiyor.

Konu neydi? Almanya'nın bir adam için özel uçak göndermesiydi.
    Neyi öğrendin? Evet, her vatandaşı yapabiliyormuş.

Ama sen ne yaptın? Her yorumdan sonra yepyeni limanlara yelken açtın. Yelken açtığın her limanda yeniden cevabını aldın.

Özetle;

- Devlet ile iktidarın farkını bilmiyorsun.
    - Türk vatandaşının Türkiye'deki iktidar ile Almanya'daki iktidarı bir tutmayacağını bilmiyorsun.
    - Almanya'nın her vatandaşı için özel uçak gönderebileceğini bilmiyorsun.

Bilmiyorsun ama fanatizmden de öte, bir görevmiş gibi devamlı olarak saçma sapan konular açıp, içi boş, doğrudan uzak, köylü kurnazlığı içeren yorumlar yapıyorsun.

Bak bu konu da onlardan biri işte. Cevabını aldın ama inatla ve utanmadan kıvırmaya çalışıyorsun. Yapma, ayıptır. Her ne kadar senin için önemli olmasa da, bizi utandırma.
    Almanya gibi demokratik ülkelerde, herhangi bir bakanın makam aracıyla tatile gittiği için istifa edip, tüm masrafı ödemek zorunda kaldığını bilmediğin; öğrendiğinde ise "Pek salakmış" diyebileceğin için sana "Vatandaşa değer vermek" de garip gelmiştir. Almanya'da iktidarlar kafalarına göre yargıya emir verip, tarikatleri devlete yerleştirip, parti çıkarlarını ülke çıkarlarının önüne koyamazlar. Koymaya kalktıkları anda, sizden farklı olarak ilk tepkiyi kendi seçmenleri verir.

İktidar ile devlet iki farklı kavramdır. Sen bunu da bilmiyorsun.

Adamın ajan olduğunu söyleyen tek kişi, daha önce Fethullah Gülen adına olimpiyat düzenleyip, FETÖ'nün savcılarına kendi makam aracını tahsil edip, PKK'lı teröristler için af çıkaran bir adamdır.

Cahil olduğunuzu söylediğimizde bizi şikayet etmek yerine, cehalet ve köylü kurnazlığınızdan rahatsız olup kendinizi geliştirmeye çalışın ki, iktidarınıza değil de devletinize faydanız olsun.

Bak bakalıma;http://www.hurriyet.com.tr/ssk-sedye-vermedi-almanya-ucak-gonderdi-39270725

Utanırsan seslen ve de ki "Siyasi nedenlerle verilen görevi yerine getirirken yanlış algı oluşturmaya çalıştığım için özür dilerim."

Bekliyorum...
    Ciddi olmadığını düşünmek istiyorum. Yani, bu mesajı aklı başında herhangi birinin yazmış olma ihtimali olamaz.

Nasıl bir mantıktır ki, Türkiye'de yani benim ülkemde terör eylemleri yapan adamlara af çıkaran benim ülkemin iktidarına vereceğim tepki ile Almanya'ya vereceğim tepkinin aynı olmasını önerebilir.

Sen cidden normal değilsin be forumu. Ama sırf sen istiyorsun diye, bundan sonra Merkel'e oy vermeyeceğim ve bundan sonra hiçbir Alman'ın Türkiye'yi yönetmesini kabul etmeyeceğim.

Mesaja baktıkça şaşırıyorum. Demek kendi devletimin PKK'lıları affetmesi ile Almanların PKK'lılara destek çıkması aynı şey.

Ofiste, yan masanda oturan arkadaşından rica et de, ne söylediğini sana anlatmaya çalışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: forumu

quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

Evet azönce ak-İT te okudum, özel uçak ile kaçırılmış.Bak sen şu Almanya’ya birde utanmadan adamı kaçırmışlar.

Sasirtici.

Ilk kez bir it icin ozel ucak gonderildigini duydum.

Akit’in duası kabul olsa gökten kemik yağardı.(Akit e ithafen)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanal84 -- 17 Şubat 2018; 0:45:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sanal84 S kullanıcısına yanıt
    Bu isin icine oturan kismi ne ola ki?

Kesin serbest birakilmasidir (?).

Mesela beni rahatsiz eden tarafi, merkelinde bakanina kadar israrla istedikleri bir itin serbest birakilmasi.

• quote:

Mesela beni rahatsiz eden tarafi, merkelinde bakanina kadar israrla istedikleri bir itin serbest birakilmasi.

Vallahi onu bunu bilmem.Adamlar (Merkel yada Gabriel)her görüşmede bir Alman ajanı Türkiye’den tahliye ediyorlar.Serbest kalması bir yana yurtdışına gidiyor la adamlar .Sen daha işin merkelindesin😏

• Bu deniz yücel, can dündar olayları ne bilmiyorum. Ama Erdoğan bir yıl bile olmadan önce bu yücel isimli kişi asla bırakılmayacak demiş. Toplum mühendisliğine oynuyor.

• Helal olsun valla Almanya'ya istediği zaman alıyor istediği zaman veriyor çocukla oynar gibi oynuyor. keşke aileden biri zamanında Almanya'ya falan gitseydi de benim de Alman vatandaşlığım olsaydı . Ama mübarekler şehri bırak köyden dışarı çıkmamış e devlet soy ağacına göre

• Eliyle koymus gibi geri aldi adamlar.

• akp nin 2-3 gündür tansiyonunda oynaklık var...bir oyle bir boyle...çoğu seçmenide kızmıştır zaten..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Helal olsun valla Almanya'ya istediği zaman alıyor istediği zaman veriyor çocukla oynar gibi oynuyor. keşke aileden biri zamanında Almanya'ya falan gitseydi de benim de Alman vatandaşlığım olsaydı . Ama mübarekler şehri bırak köyden dışarı çıkmamış e devlet soy ağacına göre

Alman vatandasi olsan, senin icinde ayni seyi yapacaklar saniyorsun herhalde

• yüzyılın kapagı ALMANYA dan geldı
  • ne yani şimdi hükümet göz göre göre bir alman ajanını mı serbest bıraktı??

artık akp'ye oy vermeyecegim
  • Kafana takılan tek konunun "Özel uçak" olması ne kadar garip, değil mi?

Oysa ki, normal bir insanın sorması gereken soru "Bu adam suçsuzsa, neden 1 yıldır hapiste; Eğer suçluysa, neden serbest bırakıldı?" olmalıydı.
  • Pazarlık sonucu serbest kaldı ama peki biz ne aldık o önemli, gazeteci falan diye acitasyon yapmaları da hikaye işte adam belli ki onlar için önemli bir ajan.

• Bu adam gerçekten ajansa neden bırakıldı ? Karşılığında ne aldık ? Sadece ilişkileri normalleştirmek için mi bırakıldı ?
  • Adam ajan falan değil. Ajan olsa ajanlık suçlaması ile tutuklar doğru düzgün pazarlık yaparsın. Almanya bunu yaptı örneğin.

Bu özel uçağı bizimkiler rica etmiş, konuyu bir an önce kapatalım hemen gitsin diye.

• Birdaha da kimse Türkiyeyi kıskanıyorlar demesin. Yargı yerlerde. Almanya höt deyince ajanı salındı.

Birde devlet başkanımıza bakalım. Adam kesinlikle salınmayacak diyor. Ama sonrasında salınıyor.

Ben böyle bir dediği bir dediğini tutmayan bir başkan görmek istemiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

akp nin 2-3 gündür tansiyonunda oynaklık var...bir oyle bir boyle...çoğu seçmenide kızmıştır zaten..

2-3 gundur mu? Akpnin boyle olmadigi zaman mi? Cogu secmeni de kizmistir zaten tabi. Ayni bundan onceki yuzlerce benzer olayda oldugu gibi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fasist Diktator

Helal olsun valla Almanya'ya istediği zaman alıyor istediği zaman veriyor çocukla oynar gibi oynuyor. keşke aileden biri zamanında Almanya'ya falan gitseydi de benim de Alman vatandaşlığım olsaydı . Ama mübarekler şehri bırak köyden dışarı çıkmamış e devlet soy ağacına göre

Alman vatandasi olsan, senin icinde ayni seyi yapacaklar saniyorsun herhalde

İsrail tek askeri için yüzlerce tutuklulu bıraktı.

Rusya tek vatandaşı için savaş açacaktı zamanında Japonya'ya.

Büyük devletler vatandaşlarını korur o yüzden büyük devlettirlerler.

Bu adam casus olsa casusluk suçlaması ile tutuklar, pazarlık yaparsın, birde bizim yaptığımıza bak.

• quote:

Orijinalden alıntı: sanal84

quote:

Vallahi onu bunu bilmem.Adamlar (Merkel yada Gabriel)her görüşmede bir Alman ajanı Türkiye’den tahliye ediyorlar.Serbest kalması bir yana yurtdışına gidiyor la adamlar .Sen daha işin merkelindesin😏

İşin daha acısı ellerinde nasıl bir şantaj malzemesi veya baskı unsuru varsa , bizim asıp gürleyenler süt dökmüş kediye dönüp , tak siye isteneni , şak diye yapıyorlar.
    Yazık ülkeme.

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Kafana takılan tek konunun "Özel uçak" olması ne kadar garip, değil mi?

Oysa ki, normal bir insanın sorması gereken soru "Bu adam suçsuzsa, neden 1 yıldır hapiste; Eğer suçluysa, neden serbest bırakıldı?" olmalıydı.

Tipik, beynin cok asiri bilgi yuklu olmasindan (?) dolayi, agaclardan ormani gorememe durumu. Acil sifalar.

Benim vurguladigim sey, adamin Almanya icin kendisine ucak gonderilecek kadar onemli bir kisi olmasi.

Ama sen hemen arkadasi siradan bir insanin suclu-sucsuz olmasi uzerinden degerlendirip ulkene camur atmaya ve ulke aleyhine propaganda yapan "ajan"i savunmaya gecmissin.

Bir kere de devletinin yaninda dur.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.