Şimdi Ara

Almanya'dan Türkiye'ye Sınır Dışı Edilen Akyüz Ailesinin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı (Video Geldi) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
5
Favori
52.252
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2,5 euro pringles

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya'dan Türkiye'ye Sınır Dışı Edilen Akyüz Ailesinin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı (Video Geldi)
  • hardday kullanıcısına yanıt
    Sizin savunduklarınız pranga çırıl çıplak soyulma vs burdaki yalancı ve söyledikleri birbirini tutmayan bir babanın sözleri bunların gerçek olduğu kanısına nerden vardınız ? Alman polisi baskınlarda sessiz olur bunun nedeni suçu olmayan komşuları rahatsız etmemektir , türkiyedeki gibi camdan bağırış çağırış in aşaya seni gözaltına alacağız diye bağırmazlar . Yakalamak istedikleri kişi harici kimseyi rahatsız etmeden istediklerini almaktır . Bu aile hakkında çok söylenti var hangisi doğru bilemeyiz ama babanın söylediklerinin kesinlikle aşırı tutarsız olduğu açıkça ortada .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Gerçek Alman vatandaşları için harbiden üzülüyorum düşünsenize avrupa ülkesisin ve ülkeniz arabayı,düğünü,dövmeyi,sigarayı gösteriş olarak gören orta doğulular ile dolu. Suriyeliler gözümüze batarken almanlar napsın hergün türk,suriye karışımı görüyorlar ve amerika,kanada da yaşayan göçmenlerin aksine hiçbiri asimile olmamış aman aman harbi zor iş.

Zaten gelecek yıllarda Milliyetçiliğin artıp, ırkçı olayların fazlalaşcağını düşünüyorum avrupada hatta toplu sınır dışı olayları bile yaşanabilir. Malesef Avrupanın el freni ülke içi huzurun el freni asimile olmamış göçmenlerdir. Gelecekte bu tür olaylar çok fazla görücez hatta açık açık yapılacak sınırdışı etmeler çünkü halk sokaklara inecek.

Almanya'dan Türkiye'ye Sınır Dışı Edilen Akyüz Ailesinin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı (Video Geldi)

• bunlar doğruysa herif kurtulduğuna şükredeceğine hala kahramanlık peşinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Orada biriktirdikleri Euro'ları burada x9 olarak harcayacakları için başta çok koymaz ama Almanya devleti aldıkları yardım ve maaşları komple kestikten ve ellerindeki Euro stoğu suyunu çektikten itibaren survivor başlar.

Faize atarlarsa yaşarlar.Ama almanyadaki gibi olmaz bu yaşam şekli.

Malum getiri enflasyon altında negatif olacak.Banka faizi %14 ama gerçek enflasyon %45-50 e kaybın %30-35.

Almanyada enflasyon yok.

Bu kişilere gelecek olursak alman vatandaşını atamazlar kolay kolay.Bunlar muhtemelen belli bir sebeple iltica edip ardından ilticaya sebep olan durum ortadan kalkınca geri dönmesi gereken kişiler.Kendileride biliyor gönderileceğini ama bir işlem yapmıyor.Vatandaşlığa geçme veya onun gibi şeylere bulaşmamış.Almanyada bu kafada kaçak göçek yaşayan var ihbar edilince şafak baskını ile zorla gönderiliyorlar.

Yada muhtemelen kirli işlere bulaştılar.Yoksa kimse atılmaz zorla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 20 Aralık 2020; 15:35:10 >

• Almanya'dan Türkiye'ye Sınır Dışı Edilen Akyüz Ailesinin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı (Video Geldi)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Malum getiri enflasyon altında negatif olacak.Banka faizi %14 ama gerçek enflasyon %45-50 e kaybın %30-35.

Almanyada enflasyon yok.

Bu kişilere gelecek olursak alman vatandaşını atamazlar kolay kolay.Bunlar muhtemelen belli bir sebeple iltica edip ardından ilticaya sebep olan durum ortadan kalkınca geri dönmesi gereken kişiler.Kendileride biliyor gönderileceğini ama bir işlem yapmıyor.Vatandaşlığa geçme veya onun gibi şeylere bulaşmamış.Almanyada bu kafada kaçak göçek yaşayan var ihbar edilince şafak baskını ile zorla gönderiliyorlar.

Alıntıları Göster

Hocam hazıra dağ dayanmaz derler. 2 çocuk olsa anlarım da. Hepsi de okul çağında sanırım, okul masrafları bile oradaki kaç yıllık birikimin gitmesi demek.

İşi çok zor

• OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    Maalesef hukuk devleti olmamamızın sonucu katiller tecavuzculer dışarıda dolaşıyor

https://www.internethaber.com/amp/muge-anli-isyan-etti-24-yil-hapis-cezasi-alip-infaz-yasasi-ve-korona-nedeniyle-serbest-kaldi-video-galerisi-2144374.htm
  • Birkaç gün sonra anlamaya başlarlar. Sms telefonunuz imei kayıtsızdır.

2006x7= 14.042 Tl kayıt ücreti.

Almanya'dan Türkiye'ye Sınır Dışı Edilen Akyüz Ailesinin Mutluluğu Yüzlerine Yansıdı (Video Geldi)

• GergedaNF kullanıcısına yanıt
    Gerçek olanda kapşonlu kardeşim filmin komik sahnesine gülüyor o anda
  • hardday kullanıcısına yanıt
    Ha. Ha hahaha😂
  • furkankahve F kullanıcısına yanıt
    😂 Hahaha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efsanelerölmezunutmayın

Şöyle düşünün.

Ülkemizdeki bir suriyeli aile düşünün. İsimleri de Alyüz ailesi olsun. Bu 7 kişilik Suriyeli Alyüz ailesi Tr de yaşıyor. Çalışmıyor doğru düzgün. Gidiyor mahkemelerde Suriyelileri, afganlari, pakistanlilari bizim memlekete sokmak için tercümanlık yapıyor. Topluyor hepsini mahallesine, civar kesimlerine. Tr de yaşadığı için devletten yardım destek alıp, çocuk parası ve bakım parası alıyor. Tercümanlık yaptığı için para alıyor.

Buradayken etrafındaki Suriyelilere, Türkiye çok kötü memleket. Faşist falan diyor. Suriye cennet, Esad on numara adamdır diyor. Sonra Suriyeli bir mülteci mahkemeye çıkıyor ve ben Esad ın zulmünden kaçtım, TR ye sığınmak istiyorum diyor. Mahkeme de bu bizim hayali olarak anlattığım Alyüz soyadlı bizim Suriyeli, diğer iltica etmek isteyen mültecinin suratına tükürüyor. Sen nasıl Esad a kötü dersin diye. Ayrıca bu hikayede geçen suriyeli Alyüz ailesi, bizim Türk sokaklarında evinin balkonuna suriye bayrakları açıp, Suriye bayraklı tişört ile dolaşıyor.

Bizim Türk polisi de tamam kardeşim madem Suriye çok iyi, madem Türkiye kötü, sen Suriye yi çok seviyorsun diyip uçakla Suriye ye bırakıp dönüyor.

Bu seferde orada Türk polisi, Türk hükümeti kötü , Esad ı sevmiyorlar ama çocuklarım için Tr ye dönmek istiyorum diye ağlıyor.

Akyüz ailesini savunan sözde vatandaşlar, olaya bir de böyle bakın bence.

çok değil 5-10 sene sonra bu yazdıklarının aynısını biz yaşayacağız zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: kırılanhayaller

Hocam hazıra dağ dayanmaz derler. 2 çocuk olsa anlarım da. Hepsi de okul çağında sanırım, okul masrafları bile oradaki kaç yıllık birikimin gitmesi demek.

İşi çok zor

Alıntıları Göster

Çocuk başı yardım var o kafa ile çok çocuk yapan var almanyada 100-200 küsür e mu ne tabi büyüyüncede okuma o bu şu yardımları oluyor.

Bunlardan mahrum kaldılar.Türkiye'de tırrını bulamazlar.Almanya'da birey önemlidir.Türkiye'de ise hükümetler kişiyi aileye atar ailesi ne halt ederse etsin der.Sıkıntı burada.

O nedenle Türkiyede cemaatleşme partileşme çoğulculuk yaygındır birey olamazsın.İlla birilerinin sırtında hareket edersin arkasında vs.

Bunlar parazit gibi yaşayan bilmiyorum aslı astarını iltica sebepli kaçak göçek yaşayan uygusunsuz yardım alan ve bu kafa ilede türkçülük oynayan(malum sınırdışı olacağını bildiğinden yolda yapar gönderilirse).Çünkü bu zımbırtıların hayatta kalacak bir amaç gelir kaynağı yok.Kene gibi yaşarlar

Bu tipleri ben belçika fransa ve almanyada gördüm isveçte de var hem yemeğimni yerler suyunu içerler hemde söverler dağdan gelip bağdakine laf ederler.

Öyle kafalar varki.Aslında avrupa birliğide göçmen politikası ilticaya yönelik reform yapmalı.Sünepe insan dolu.Eğitimli akıllı iş tecrübesi olan kişilere milyon madde ile arayıp tararken boş beleş insanları iltica ile alıp doldurmuşlar saçma sapan şekilde.

Bunları entegrede edemezsin.Adamlar tamamen izole.Ne b*k olduklarınıda herkes biliyor.Aha bunların yüzünden türkler kötüdür akımıda çıkıyor.Sen gidemezsin.Bunlar oradaki haklarıda sonuna kadar kullanır.Hatta hile hurdaya da girişiyorlar.Türkiye'de yaptığı rezilliği burada da yapmaya çalışıyor.Enselenincede durum belli.

• Çocukları imam hatip e yazdıralım hemen

• quote:

Orijinalden alıntı: M3lank0lik

Almanyada enflasyon yok.

Alıntıları Göster
    Evet, dediğim gibi, Euro ile bir müddet daha harcama yapmaya devam ettikleri sürece Türkiye onlara daha ucuz bile gelebilir, örnek: akaryakıt. Bazı ürünler için ise pek fark hissetmezler, örnek: kırmızı et. Bazı ürünlerde ise dumur olurlar, örnek: PS5 ve Almanya'da preslemeye giden araçların burada 10-15k Euro ile satılması vs. gibi.

Faiz vs. gibi yatırım veya enflasyon koruyucu hareketleri TL'ye geçince düşünürler. Gerçi bunlarda o düşünme seviyesi ne kadardır bilemeyiz. Belki mentor tutarlar ellerindeki son birkaç yüz Euro ile :)

Bunlar dolandırıclık veya yüz kızartıcı suç işlemediler veya Alman devletine karşı ihlal yapmasalar buraya gönderilmezlerdi ayrıca. Darısı diğerlerinin başına. Vatan hasreti zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 20 Aralık 2020; 15:50:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bunlara laf anlatma ver Mehteri titresin fransa koy leyif çayınj korksun Almanya 😂😂
  • Oh iyi olmuş veled-i zinalara. Seve seve dönerler ülkelerine.
  • Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Vallahi aile yi tanımıyorum.. Dediğiniz gibi belki illagal durumlar yapıp yaşıyorlar idi. Dilenmek duygu sömürüsü. Bunu bilemeyiz. Ben sadece pranga olayına takıldım. Zaten çok çok kötü birşey yaptıklarını ispat edip göz altı yapsalar yargılanmak için bırakmazlar.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.