Şimdi Ara

Almancılara müjde, 1 ocak 2021 de resmen başlıyor. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
3
Favori
20.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
182 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Almanyada devletten yardım alıp Türkiye'de daireyi geçtim komple bina satın alanlar vardı. Soran olursa da Türkiye güllük gülistanlık diyorlardı.

Çok isabetli bir karar olmuş.  

Bu karar onları bağlamıyor. Vergisel bir durum bu. Kira geliri yada benzer gelirleri olanların peşindeler. Bu arada Türkiye bu konuda yan çizecektir. Eğer verirse hesapları Man adası vb ülkelerde bilgileri paylaşacak.

:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Malvolorne kullanıcısına yanıt
    Asıl parayı yandaşlar kaçırıyor ama onlara dokunamazlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gurbetçilerin bilgilerini vermez türkiye. Anlaşmaydı imzaydı geçin. Kaç yıldır anlayamadınız mı?

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

Bağlar şöyle bağlar, çoğu almancının daha doğrusu avrupada yaşayanların kirada evleri , dükkanları var. Buralardan alınan kiralar doğrudan etkiler, kira vs alıyorsa yani bir maddi kazancı varsa etkiler.

Türkiye yan çizmiyor. Hollanda'da birçok Türk'ün mal varlığı Hollanda hükümetinin bilgisinde. Daha önce Türkiye'de malı olan Hollanda'da yaşayan gurbetçilere hatırlarsanız ceza kesilmişti. Türkiye o zaman paylaşmam dememişti , şimdi de diyeceğini sanmam.

• Turkiyeden emekli maasi alanlarin maaslari ne zaman iptal olucak ??

• quote:

Orijinalden alıntı: WuLKaS

Bağlar şöyle bağlar, çoğu almancının daha doğrusu avrupada yaşayanların kirada evleri , dükkanları var. Buralardan alınan kiralar doğrudan etkiler, kira vs alıyorsa yani bir maddi kazancı varsa etkiler.

Türkiye yan çizmiyor. Hollanda'da birçok Türk'ün mal varlığı Hollanda hükümetinin bilgisinde. Daha önce Türkiye'de malı olan Hollanda'da yaşayan gurbetçilere hatırlarsanız ceza kesilmişti. Türkiye o zaman paylaşmam dememişti , şimdi de diyeceğini sanmam.

Banka, bono, hisse senedi vb. hesap hareketleri takip edilecek, mal varlığı ile ilgilenmiyor maliye. Bunu kapsamıyor anlaşma. Dediğiniz gibi kirada evi, dükkanı vb. geliri olup gizleyenlerin peşindeler. Ama ben Türkiye'nin vereceğine inanmıyorum.

• MMistanbul kullanıcısına yanıt

Sana bir şey diyeyim, çoğu almancıda bono , hisse, emtia v.s yok zaten onlara akılları ermez. Bildikleri tek şey tarla,arsa ve betona yatırım yapmak.

Boş yere malum partiyi desteklemiyorlar  

• Almanya da yaşayan kardeşlerimin gönüllü emanetciligini yapmaya talibim. Her türlü gayrimenkulünüzü üstüme yapabilirsiniz. Boşuna vergi vermeyin kardeşlerim. Özel mesaj yoluyla ulaşınız.

• Eee kardeş Almanya'da Audi S8 ile kafanda kavuk ile akp oy atmaya giden şımarık görmemiş gurbetçi sensin alman bu adamın poposundan kan alır

• Bu kiskancligin nedir bilmiyorum ama turk vatandasligindan cikali cok uzun zaman oldu. TR de hicbir bankada hesabim yok ve malim da yok. ben yatirimimi yasadigim yere yaparim :)

almanci diye nitelendirdigin kisiden sana selam olsun turkcu :)

• Bu cariklilar her turlu sosyal haktan yararlanirken almanya disindaki gelirlerine 0 (sifir) demek zorundalar ve diyorlar da....

Asil alman hukumeti gurbetcinin geriye donuk Turkiye gelirlerini tespit edince neler olur biliyor musunuz? O gune kadar haksiz aldigi tum paralar faiziyle geri istenir. O zaman hapis cezalarina varan cezalar ortaya cikar.

• Amin...

• Yürü be angela kim tutar seni, pıttığını yerim senin 

Şimdi başlar muvazalı satışlar devirler,

• Bastır AfD bastıııır

• Aahahha ne güzel bir haber bu.

Almanya çok pahalı yeğenim.

Sebze meyve daneyle satılıyor yeğenim.

Memleket gibisi yok yeğenim.

Biz burada 2000 öyro kira veriyoz yeğenim.

• Beni etiketlemişsin de sana kötü bir haberim var ; ben almancı değilim. Hollanda vatandaşıyım.

• İnşAllah

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F946B81C

Böyle konuştuğun sürece sana olmaz gardaş

Öyle yazmak istedim keyfimin kahyası mı oldun hayırdır?

Alıntıları Göster

Hiçbir imla kuralını iplemeyip üstüne kendi inancına göre kural uydurana ben de ayar oluyorum, ama var sonuçta böyle bir hakkın. Tabi bizim de gıcık olduğumuzu söyleme hakkımız var.  

• Oy oy çok iyi olur valla gelsinler Ülkelerine dönsünler.Orda günde 8 saat çalışıp akşamları rahat rahat içkisini yudumluyan etini yiyen sonrada orası çok kôti dien iki yüzlü sahtekarları kovsunlar bitsin bu hasret dönsünler müthiş vatanlarına bir zahmet

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.