Şimdi Ara

Almanca mı Fransızca mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Almanca öğrenmek mi yoksa Fransızca öğrenmek mi daha kolay?

• Almanca'nın kelime dağarcığı çok farklı ancak Fransızcadaki kelimeler İngilizce'ye çok benziyor. Ben de bu iki dil arasında kaldım. 2. dil olarak Almanca ya da Fransızca almayı düşünüyorum. Gidip görmek hatta 1-2 ay takılmak istediğim ülkeler Kanada ve Fransa olduğu için muhtemelen Fransızca öğreneceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pena kutusu

Almanca'nın kelime dağarcığı çok farklı ancak Fransızcadaki kelimeler İngilizce'ye çok benziyor. Ben de bu iki dil arasında kaldım. 2. dil olarak Almanca ya da Fransızca almayı düşünüyorum. Gidip görmek hatta 1-2 ay takılmak istediğim ülkeler Kanada ve Fransa olduğu için muhtemelen Fransızca öğreneceğim.

Fransızca telaffuz olarak zor diye biliyorum. Ben de tam karar veremedim.
  • Bir dönem Almanca öğrenmeye çalışmıştım İngilizceyi çok iyi konuşabiliyorum fakat Almanca bana biraz zor geldi özelliklede artikel mevzusunu bir türlü oturtamadım..Fransızca Almancaya göre daha kolay diye duymuştum ama henüz ona başlama fırsatım da olmadı ikisinide bir süre çalışıp öyle karar verin hangisinde ilerleyeceğinize
  • quote:

Orijinalden alıntı: gençakademi

Bir dönem Almanca öğrenmeye çalışmıştım İngilizceyi çok iyi konuşabiliyorum fakat Almanca bana biraz zor geldi özelliklede artikel mevzusunu bir türlü oturtamadım..Fransızca Almancaya göre daha kolay diye duymuştum ama henüz ona başlama fırsatım da olmadı ikisinide bir süre çalışıp öyle karar verin hangisinde ilerleyeceğinize

Teşekkürler
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.