Şimdi Ara

alman kurdu mu kangal mı husky mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
1
Favori
6.695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mineberryy

Diğerleri hakkında çok fikrim yok ama husky tek başına sıkıldığını görmedim zaten kendi çapında eğleniyor köpekler. Golden bakıyorum ben ama golden sahiplenmeden önce husky araştırmıştım iklime alışmaları zor gibi. Tüylerini zaten düzenli taraman lazım gezdirmen de gerekiyor. Çok da sıcak kanlılar ama koruma durumunu pek bilmiyorum

evet hocam şu anda başka bir çıkmaza girmiş durumdayım, sorunu halledince alman çoban köpeği almaya karar verdim, husky'ide aklımın bir köşesinde bu arada golden her yönden iyimiş, forumda ki arkadaşlar öyle diyor.
  • Bir alman kurdu sahibi olarak kesinlikle alman kurdu diyorum
  • Bir değil iki değil 5 tane kangal sahibi olarak , ortamımiz amacımız benzer olduğu için size kangal öneririm. Eğer hala almadiysaniz detaylı her şeyi cevaplarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erten4848

Bir değil iki değil 5 tane kangal sahibi olarak , ortamımiz amacımız benzer olduğu için size kangal öneririm. Eğer hala almadiysaniz detaylı her şeyi cevaplarim.

hocam ilginize teşekkür ederim, daha almadım ama sizce alman kurdundan, daha iyi mi olur?, yani kangal gezdirmeye müsait bir köpek mi?, koruma yaparmı bana ve aileme?, eğitilebilir mi?, bigi verirseniz çok sevinirim.
  • Egitimden kastiniz ileri düzeyse zorlar. Ama gel git otur hayiri rahat öğrenir. Yavruluktan almak gerekir bunlari da öğretebilmek için. Gezdirmesi kolaydır, benim en zor gezdirdigim Akdeniz diye bir dişim onu da hiç kediye başka cins köpeğe alistirmadigimiz icin onları kovaliyor. Gerisinde böyle bi problem yok. Akdenizi de 1 yaşında damızlık icin almıştim Yavruluktan aldaydim alistirirdim. Alan korumasını içgüdüsel yapar, eşya da korur mesela arabanızı Çocuklarınızı Eşinizi evinizi korur. Ben apartmanda oturuyorum 2 köpeğim bahcemde. Haliyle gece havliyorlar yoldan geçenlere. (Ne gariptir ki apacilere, sarhoş lara vs Tekin olmayan insanlara havliyorlar. ) yaklasan olursa da zincirleri bahce duvarini gezecek ve duvarın üzerine tuneyecek kadar ayarlı püskürtüyorlar. Ama bebekli aileler var komsularimiz onlara havlamiyor mesela. Her neyse havlamadan rahatsız olan komsumuzun birisi şikayet etti ben de köpekleri diger kopeklerimin yanına götürmek zorunda kaldım. O hafta bi komsumun motoru digerinin bisikleti sabah vakitlerinde de arabaları acan bi eleman türedi. Şikayet eden komsular geri getirmem icin ne gerekiyorsa yaptılar. :)
    Ayrıca alnan kurdu filan bakimi daha masraflidir yemek seçer, mama ister. Kangalda o yoktur eve yapılan yemeği fazla fazla yaparsin yer, kasaptan bedava kemik alirsin yer, hic ayarlayamadin bi makarna yaparsın yer, o da olmadı ekmek alırsın yer, o da olmadı unun üzerine az sıcak su döker küçük küçük hamur yaparsın yine yer. Tabi tavsiyem ev yemekleri + kemik sakatatla beslenmesidir. Aci esikleri yüksektir. Ic guduleri aşırı gelişmiştir. Bu irkin değerini dünya anlamaya başladı artık kangali bu konularda cesaret konusunda bekcilik konusunda karşılaştırmiyorlar. Tek karsilastirilabilecek şey egitimdir bunun nedeni de yüksek zeka, güçlü içgüdüsudur, görevi kendi anlar yapar. Ayrıca geri vitesi yoktur karakteri oturunca canı pahasına sürüyu evi sahibini korur. Sahibinin yanında uysaldir ancak sahibi biri ile konusurken karşı tarafin sesinin yukselmesi ters konuşmalar gibi durumda köpek araya girer ve oturur sanki beni bulursun karşında der gibi. Zeka olarak da surusundeki koyunu kuzuyu sayısı dahil bilir, yabanci koyunyu kuzuyu sürüden ayırır, takım haline disisi ile eksikliklerini tamamlar tam ekip olurlar. Ayrıca yavru dogunca satarsınız ilaç veteriner yemek masraflarını cok rahat karşılar. Diyelim ki artik şartlar elvermiyor köpeğe bakamayacaksiniz baska yere taşınmaya karar verdiniz gibi durumlarda herhangi bi köye cobana cok rahat verirsiniz sahiplendirme sıkıntısı kesinlikle olmaz. Daha merak ettiğiniz varsa söylerim uzun zamandır bakıyorum, üretimini de yapiyoruz kendi capimizda , yavrular oluyor eğlenceli . Komsumuzun çocukları at diye biniyorlar köpekler hertürlü sebekligi yapiyor onlar karşısinda. Kangal alacaksaniz safligindan damarindan emin olmanız gerekir, bunun için de internette göreceksiniz 500tlye de var 2000e de ama tavsiyem ucuza kacmadan anası babası damarı huyu belli profosyonel ellerden almaktır. Çünkü 10 12 sene yaşayacak sizinle, huyu vs cok onemli bu durumda.

Kısaca önerim size en mantıklı köpek budur. Bakimi ucuz ve kolaydır.
    Bekçiligi korumacılıgi karşılaştırilmaz.
    Bilindiği üzere aile üyeleriyle özellikle kadın ve çocuklara cok sefkatlidir. Ağlayan çocuklara dayanamaz , korumaya geçer.
    Halinden kolay kolay şikayetçi olmaz. Bazen sehir dışı durumları oluyor , 1 günlüğüne yarı aç kalıyorlar, o zaman bile şikayetçi değiller.
    Gezdirmesi kolaydır söyle örnek vereyim en küçük kızım deniz 1 yaşında. Arkadaşım cok meraklı köpek gezdirmeye. Rica etti tamam dedim gel vereyim. Denizi kendi ellerimle teslim ettim hadi kızım dedim deniz gitti çocukla. Yolda ne çekmiş ne de benle olduğu gibi kediye filan kosmaya çalışmış yani tamamen çocuğun arkasından yürümüş görevini yapmak için . Benim yanımda simarik o ayrı :)

• Bunlar da köpekler.
     alman kurdu mu kangal mı husky mi ? alman kurdu mu kangal mı husky mi ? alman kurdu mu kangal mı husky mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erten4848

Egitimden kastiniz ileri düzeyse zorlar. Ama gel git otur hayiri rahat öğrenir. Yavruluktan almak gerekir bunlari da öğretebilmek için. Gezdirmesi kolaydır, benim en zor gezdirdigim Akdeniz diye bir dişim onu da hiç kediye başka cins köpeğe alistirmadigimiz icin onları kovaliyor. Gerisinde böyle bi problem yok. Akdenizi de 1 yaşında damızlık icin almıştim Yavruluktan aldaydim alistirirdim. Alan korumasını içgüdüsel yapar, eşya da korur mesela arabanızı Çocuklarınızı Eşinizi evinizi korur. Ben apartmanda oturuyorum 2 köpeğim bahcemde. Haliyle gece havliyorlar yoldan geçenlere. (Ne gariptir ki apacilere, sarhoş lara vs Tekin olmayan insanlara havliyorlar. ) yaklasan olursa da zincirleri bahce duvarini gezecek ve duvarın üzerine tuneyecek kadar ayarlı püskürtüyorlar. Ama bebekli aileler var komsularimiz onlara havlamiyor mesela. Her neyse havlamadan rahatsız olan komsumuzun birisi şikayet etti ben de köpekleri diger kopeklerimin yanına götürmek zorunda kaldım. O hafta bi komsumun motoru digerinin bisikleti sabah vakitlerinde de arabaları acan bi eleman türedi. Şikayet eden komsular geri getirmem icin ne gerekiyorsa yaptılar. :)
    Ayrıca alnan kurdu filan bakimi daha masraflidir yemek seçer, mama ister. Kangalda o yoktur eve yapılan yemeği fazla fazla yaparsin yer, kasaptan bedava kemik alirsin yer, hic ayarlayamadin bi makarna yaparsın yer, o da olmadı ekmek alırsın yer, o da olmadı unun üzerine az sıcak su döker küçük küçük hamur yaparsın yine yer. Tabi tavsiyem ev yemekleri + kemik sakatatla beslenmesidir. Aci esikleri yüksektir. Ic guduleri aşırı gelişmiştir. Bu irkin değerini dünya anlamaya başladı artık kangali bu konularda cesaret konusunda bekcilik konusunda karşılaştırmiyorlar. Tek karsilastirilabilecek şey egitimdir bunun nedeni de yüksek zeka, güçlü içgüdüsudur, görevi kendi anlar yapar. Ayrıca geri vitesi yoktur karakteri oturunca canı pahasına sürüyu evi sahibini korur. Sahibinin yanında uysaldir ancak sahibi biri ile konusurken karşı tarafin sesinin yukselmesi ters konuşmalar gibi durumda köpek araya girer ve oturur sanki beni bulursun karşında der gibi. Zeka olarak da surusundeki koyunu kuzuyu sayısı dahil bilir, yabanci koyunyu kuzuyu sürüden ayırır, takım haline disisi ile eksikliklerini tamamlar tam ekip olurlar. Ayrıca yavru dogunca satarsınız ilaç veteriner yemek masraflarını cok rahat karşılar. Diyelim ki artik şartlar elvermiyor köpeğe bakamayacaksiniz baska yere taşınmaya karar verdiniz gibi durumlarda herhangi bi köye cobana cok rahat verirsiniz sahiplendirme sıkıntısı kesinlikle olmaz. Daha merak ettiğiniz varsa söylerim uzun zamandır bakıyorum, üretimini de yapiyoruz kendi capimizda , yavrular oluyor eğlenceli . Komsumuzun çocukları at diye biniyorlar köpekler hertürlü sebekligi yapiyor onlar karşısinda. Kangal alacaksaniz safligindan damarindan emin olmanız gerekir, bunun için de internette göreceksiniz 500tlye de var 2000e de ama tavsiyem ucuza kacmadan anası babası damarı huyu belli profosyonel ellerden almaktır. Çünkü 10 12 sene yaşayacak sizinle, huyu vs cok onemli bu durumda.

Kısaca önerim size en mantıklı köpek budur. Bakimi ucuz ve kolaydır.
    Bekçiligi korumacılıgi karşılaştırilmaz.
    Bilindiği üzere aile üyeleriyle özellikle kadın ve çocuklara cok sefkatlidir. Ağlayan çocuklara dayanamaz , korumaya geçer.
    Halinden kolay kolay şikayetçi olmaz. Bazen sehir dışı durumları oluyor , 1 günlüğüne yarı aç kalıyorlar, o zaman bile şikayetçi değiller.
    Gezdirmesi kolaydır söyle örnek vereyim en küçük kızım deniz 1 yaşında. Arkadaşım cok meraklı köpek gezdirmeye. Rica etti tamam dedim gel vereyim. Denizi kendi ellerimle teslim ettim hadi kızım dedim deniz gitti çocukla. Yolda ne çekmiş ne de benle olduğu gibi kediye filan kosmaya çalışmış yani tamamen çocuğun arkasından yürümüş görevini yapmak için . Benim yanımda simarik o ayrı :)

Hocam çok teşekkür ederim dediklerinizden sonra fikrim tamamen değişti, kangal almaya karar verdim. İlginizden ve verdiğiniz bilgilerden dolayı tekrar çok teşekkür ederim, sağlıcakla kalın

• Kangalların sahiplerine bağlılığı ve sadakatlerinin bir örneği buyrun inceleyin. Hayırlı olsun bu arada.

http://forum.donanimhaber.com/m_92924389/f_//tm.htm#92924389
  • ilk köpeğiniz olacakmış başa cıkabileceğiniz bir köpek olması lazım o yüzden ben alman çoban köpeği diyorum
  • İlk köpeğiniz olmasaydı rot derdim ama şu an için alman kurdu :) Kesinlikle sibirya kurdu almayın
  • Kulübede duracaksa Kangal veya Alman Kurdu.
  • Gidip barınaktan yada hayvan koruma örgütlerinin sahiplendirme ilanlarından, bekçilik yapabilecek büyük genç bir kırma köpek alın. Hoş safkanda bulunuyor ama önemli olan sonuçta biraz saldırgan olması ki, koruyuculuk yapsın. Sitedeki bekçi köpeklerimiz bugüne kadar hep kırma-sokak köpekleri idi, yabancıları asla yaklaştırmıyorlardı. Böylece hem bir hayvan kurtulur, hemde para ile cins hayvan satanlara para kazandırmamış olursunuz. Ayrıca veterinerlik hizmetleride ücretsiz olur.
  • Arkadaş köpeğin hası kangal sahibine en iyi bağlanan ve koruyan köpeklerin başında geliyor.

• Benim bir tane alman kurdum var 2 senedir benimle ve apartmanda oturuyoruz. Eğer ki eğitim işini halledebilirsen sana hiçbir şekilde zorluk çıkarmayacak bir köpek, bize eğitim konusunda
    http://www.almankurdu.com fazlasıyla destek oldu, sizlere de tavsiye ederim :)
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.