Şimdi Ara

alman kurdu mu kangal mı husky mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
5.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 15
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 12
  • Ortalama Mesaj Aralığı 38 gün 23 saat 3 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • murattekno (12 mesaj) TatarSüvari (5 mesaj) NeşeliPitt (4 mesaj) erten4848 (3 mesaj) black jack (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (2 mesaj) Mobil (9 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Hobi Forumları >> Evcil Hayvanlar >> Köpekler >> alman kurdu mu kangal mı husky mi ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    arkadaşlar yaz için köpek olmayı düşünüyorum,sizce hangi tür olmalı, aslında aklımda husky, alman kurdu, kangal, pittbull ve doberman vardı ama, pittbul'un saldırgan olduğunu öğrenince vazgeçtim benim aradığım köpek, aileme ve arkadaşlarıma saldırmamalı yani eğitim verilebilmeli

bir de köpek besleyen arkadaşım, huskynin yanına kesinlikle ikinci bir köpek almamı istedi, ve nedenini husky sıkılır falan, bişeyler dedi, sizce 2 tane mi alsam , eğer böyle daha iyi olacaksa 2 tane önerimisiniz?? yani 3'ün içinde 2 tanesi

|
    |
  • Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    evet arkadaşlar yardım edin
    |
    |
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj
    Eviniz bahçeli mi?kaç m2 bahçesi var?nerde hangi iklim koşullarında yaşıyorsunuz?köpeği evin içine alacakmısınız yoksa bahçede kulübe de mi tutacaksınız?daha önce köpek beslediniz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatarSüvari -- 25 Mayıs 2014; 10:24:40 >
  • Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: TatarSüvari

Eviniz bahçeli mi?kaç m2 bahçesi var?nerde hangi iklim koşullarında yaşıyorsunuz?köpeği evin içine alacakmısınız yoksa bahçede kulübe de mi tutacaksınız?daha önce köpek beslediniz mi?

öncelikle teşekkür ederim

evim bahçeli, m2 tahmini 400 mt2 kare falan, malatyada besleyeceğim, yok kulübü de beslyecem, ve daha önce köpek beslemedim ama çok kedi besledim, ve köpeklere çok ilgi duymaya başladım,

sizce husky alıp yanına alman çoban kurdumu alsam hocam??
    yoksa kangal alıp yanına köpek mi alsam
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Alman çoban kurdu diye bişey yok alman çoban köpeği o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj

Malatyanın kışları da soğuk olduğundan doberman,dogo gibi kısa tüylü köpekler almayın.pitbullda tavsiye etmem.Huskyleri tipini seviyosanız,bekçilik beklemiyorsanız besleyebilirsiniz.İlk köpeğiniz olacağıdan da zorlanmazsınız ama fazla eğitilemezler, kedi gibi beslersiniz zaten.hırsız girse ilk huskyi çalar.Kangal beslemediğimden bişey diyemiycem.Köpeğimi eğitiyim,bu işe gönül veriyim diyosan Alman çoban köpeğini tavsiye ederim.Schwarz deutce schefferhund yani siyah secereli olanları çok iyidir.diğer renklerde doğu alman(ddr) veya çek kökenli workline olanları ben çok seviyorum.Showline,düşük bell olanları anomalili ve sakat buluyorum.zaten son yirmi senede insanların farkli isteklerinden iyice arttı sayıları.Aşagıdaki videodaki köpeğin yavrusunu istedim romanyadan ,alamadım.Gerçek alman köpeği budur bence:
    https://www.youtube.com/watch?v=7Ji6cS_6HTo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatarSüvari -- 25 Mayıs 2014; 22:01:44 >
    |
    |
    murattekno kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Malatyanın kışları da soğuk olduğundan doberman,dogo gibi kısa tüylü köpekler almayın.pitbullda tavsiye etmem.Huskyleri tipini seviyosanız,bekçilik beklemiyorsanız besleyebilirsiniz.İlk köpeğiniz olacağıdan da zorlanmazsınız ama fazla eğitilemezler, kedi gibi beslersiniz zaten.hırsız girse ilk huskyi çalar.Kangal beslemediğimden bişey diyemiycem.Köpeğimi eğitiyim,bu işe gönül veriyim diyosan Alman çoban köpeğini tavsiye ederim.Schwarz deutce schefferhund yani siyah secereli olanları çok iyidir.diğer renklerde doğu alman(ddr) veya çek kökenli workline olanları ben çok seviyorum.Showline,düşük bell olanları anomalili ve sakat buluyorum.zaten son yirmi senede insanların farkli isteklerinden iyice arttı sayıları.Aşagıdaki videodaki köpeğin yavrusunu istedim romanyadan ,alamadım.Gerçek alman köpeği budur bence:
    https://www.youtube.com/watch?v=7Ji6cS_6HTo

hocam öncelikle çok teşekkür ederim, tavsiyelerize uyup kangalıda eledim, ben aslında husky'e sıcak bakıyordum ama sizin dediğiniz, özellikleri çok kötüymüş bide hırsızlar onu neden çalıyor ki onu da anlamadım, ben aslında tam belirtmedim ama beni koruyabilecek ve, bekçilik yapabilecek tarzda köpek istiyordum, şimdi alman çoban köpeği tam benlik anladım kadarıyla peki sizce hem alman çoban köpeği hem de, husky alsam sizce daha mı iyi olur, hani arkadaşlık açısından, b,de hocam nerden almamı tavsiye edersin?? çok fazla oldu hocam ama sizce tahmini ne kadar paraya alırım secerelileri??

• Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: NeşeliPitt

evet haklısınız hocam, yanlış yazmışım, düzelttiğiniz için teşekürler
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj

Öncelikle ben teşekkür ederim.Husky fazla havlamaz,alan koruma bekçilik güdüsü fazla yoktur.Birisi gel dese peşinden gider.İki köpek alacaksınız iki kardeş erkek köpek alın veya ilerde yavru elde ediyim derseniz farkllı kandan iki alman dişi erkek alabilirsiniz.Huskyle alman kurdu ikiside erke olursabirbirlerine girerler mi bilemem.Yavru seçmek de zor iş.Üreticiler genelde dominant yavruyu kendilerine saklarlar veya eşe dosta verirler.Klaça çıkıklığı olmayan ,diğer yavrulara üstünlük kuran bi yavru almanız gerekir.BUNLAR HEM GÜÇLÜ,HEM SAĞLIKLI OLUR.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    452 Mesaj
    Sakin,diğer yavrularla başedemeyeni sakın almayın.Son yavru kaldı elimde gibi netten satış yapanların elindeki genelde en işe yaramaz olanıdır.İyisini üretici kendine damızlık olaraksaklar genelde.Bursa civarında çiftlikler var ama düşük belli sevmediğim tipleri pahalıya satmaya çalışıyorlar. köpekten anlayan biriyle gidip kendiniz 8 -9 yavru arasından seçerseniz iyisini alırsınızBir batında doğan kardeş yavrular arasında bile çok fark olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatarSüvari -- 25 Mayıs 2014; 23:24:05 >
  • Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Sakin,diğer yavrularla başedemeyeni sakın almayın.Son yavru kaldı elimde gibi netten satış yapanların elindeki genelde en işe yaramaz olanıdır.İyisini üretici kendine damızlık olaraksaklar genelde.Bursa civarında çiftlikler var ama düşük belli sevmediğim tipleri pahalıya satmaya çalışıyorlar. köpekten anlayan biriyle gidip kendiniz 8 -9 yavru arasından seçerseniz iyisini alırsınızBir batında doğan kardeş yavrular arasında bile çok fark olur.

hocam verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu gerçekten çok teşşekkür ederim, ama husky mi alman çoban köpeğimi hayla karar veremedim, ama büyük ihtimal, alman çoban köpeği alırım, hocam tekrar çok teşekkür ederim, iyi geceler dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murattekno -- 25 Mayıs 2014; 23:31:59 >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: murattekno

quote:

ÖNEMLİ DEĞİL HOCAM AMA BENCE BELÇİKA KURDUNA BAK DERİM.

• Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

hocam alman çoban köpeği düşünüyorum ama neden belçika kurdu sizce?, hangisi daha iyi olur bu ikisinden?
    quote:

quote:

quote:

quote:

hocam alman çoban köpeği düşünüyorum ama neden belçika kurdu sizce?, hangisi daha iyi olur bu ikisinden?

BELÇİKA KURDUBİRAZ DAHA ÇEVİKTİR VE DAHA ŞÜPHECİ YAKLAŞIP AİLENİ SAHİPLENİR KARŞISININDAKİN DÜŞÜNCESİNİ OKUR ALMAN ÇOBAN DAHA ILIMLIDIR YANİ YILIŞIK

• Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

BELÇİKA KURDUBİRAZ DAHA ÇEVİKTİR VE DAHA ŞÜPHECİ YAKLAŞIP AİLENİ SAHİPLENİR KARŞISININDAKİN DÜŞÜNCESİNİ OKUR ALMAN ÇOBAN DAHA ILIMLIDIR YANİ YILIŞIK

anladım hocam teşeküler

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

anladım hocam teşeküler

Önemli değil hocam.

|
    |

• Yüzbaşı
    452 Mesaj
    Belçika kurdu alman kurdundan daha iyi mi koruma yapar?kasttetiğiniz showline pet almanlar olmalı.Belçika kurtlarının kanı Almanların beğenmeyip, sattığı tıfıl alman çobanlara dayanır.Workline alman kurduyla Belçika kurdu kıyaslanmaz bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TatarSüvari -- 27 Mayıs 2014; 9:30:29 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj

Kangal tüm köpeklerin lideridir.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    968 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: fearless87

Kangal tüm köpeklerin lideridir.

hocam inanın buna bende inanıyorum, ama kararım kurt köpekleri yönünden olacak
    |
    |
  • Onbaşı
    15 Mesaj
    Diğerleri hakkında çok fikrim yok ama husky tek başına sıkıldığını görmedim zaten kendi çapında eğleniyor köpekler. Golden bakıyorum ben ama golden sahiplenmeden önce husky araştırmıştım iklime alışmaları zor gibi. Tüylerini zaten düzenli taraman lazım gezdirmen de gerekiyor. Çok da sıcak kanlılar ama koruma durumunu pek bilmiyorum
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
Ko Cuce
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.