Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu ülkede her şey takım tutar gibi yapılıyor ve siz gerçekten kafayı yemişsiniz. Elinizdeki ekran kartları gerçekten o kadar iyi mi yani herkesin en az 20k'lık sistemi var mı bu kadar seviniyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şüpheli sonuçlar... aşırı ısınma sıkıntısını nasıl çözecekler? mikro esspresso makinası...
  • Intel, AMD işlemcilere 1 sene sonra yanıt verebildi. Bunlar da performans olarak iyiler ama güç tüketimi ve termal başarım açısından vasat durumda görünüyor... Hele 10900K'nın 250 watt civarlarında güç çektiği ve bazı basın mensuplarının 150 dolarlık AIO ile soğutmakta güçlük çektiğine dair haberler var.

Intel işlemci alacaksın, sonra soğutucu alacaksın, sonra o güç tüketimini kaldırabilecek kaslı bir anakart alacaksın...

Bence sistem toplayanın acelesi yoksa pek mantıklı değil. Çıkış gününün yüksek fiyatları ile Intel sistem toplamaktansa Ryzen 3000 + PCIe4.0'lı B550'lerden alınabilir veya Ekim'de 4000 çıkışını bekleyip duruma göre değerlendirmek çok daha mantıklı olabilir (hem performans hem de bütçe açısından).

Bu arada bu çıkışın ardından AMD bazı ürünlerde indirime gidebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 21 Mayıs 2020; 12:9:38 >
  • Bezdumda B kullanıcısına yanıt
    evet su kaynatmada rekor kırıyor...
  • tacos dorados T kullanıcısına yanıt
    esspresso yaparken dikkat et... haşlanma...
  • ozgur4591 kullanıcısına yanıt
    işin ilginci zaten testlerde kullanılan rtx 2080ti kullanan biri 1080p demi oyun oynar.
    Ben 2 sene daha işlemci filan değişmem.
  • O konulara girmek istemedim bile :D. Hadi diyorum alan belki yayıncı 240hz monitoru varsa fps oyunlari oynuyorsa parada bolsa alabilir 10900K farkı biraz hisseder :D sonuçta 1080P de 2080ti ile fark biraz var forumda herkes zengin yayinci oldugu icin=p oyle belirteyim dedim linç yiyoruz sonra

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Piyasada en cok oynanan oyunlara gore 1440p de ortalama fps farki 25-30 ise o zaman Intel alinir. Ama 5-10 arasi ise gidipte 3500-4000bin lira vermem islemciye. Daha bunun sogutucu isi var. Ryzen 3600 1350 lira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ThePlakumat

Ülkemizde ne zaman satışa sunulur acaba?
    Valla hocam 1 haftada gelir diye umuyorum bende. Açık bilgi bulamadım. 10400f bekliyorum ben de
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-02177D6B6

Z490'lar kesin olarak destekleyecek hocam.

Alıntıları Göster
    Sağolun hocam. İyi haber bu.
  • e çok normal sonuçlar , herşey cinebenchten ibaret değil ki zaten bunu bu forumda biliyo zaten gereksiz olmuş konu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maestro725

10400fden haber yok mu onuda görseydik bi
    bende en çok ona bakıyorum bulamadım daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luke Neil

Neyin sevinci bu? Acele edip intel için sevinç gösterisine başlamayın hemen. Zen3 bunlardan iyi olacak. Son gülen iyi güler... İntel önce bir 3950x'e rakip çıkarsın da sonrasına bakarız. Kullanıyoruz canavar gibi işlemci
    Rekabetin fiyatları düşürmesi işlemcileri güçlendirmesi sevinci bu. Benim gibi fakirlere yarıyor ondan seviniyoruz
  • Hocam o kadar çok grafik var ki hepsini ekleyemedim kusura bakma. En çok oyun ve güç tüketimi merak ediliyordu kısa yoldan onları paylaştım. Sen iyi ki paylaşmışsın devamını. Eline sağlık
  • huso kullanıcısına yanıt
    işte forumda ki konudaki en doğru tepit
  • huso kullanıcısına yanıt
    işte ikinci güzel cevap
  • işte bir güzel cevapta sizden
    Bende 1 ci sınıra katılıyorum 2 ci sınır 90-100 olmalı- 3 cü sınırada katılıyorum.
  • https://www.youtube.com/watch?v=gqYn1gxv6AY&feature=youtu.be

Konuya ekleyebilirsin 10400 testleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.