Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: huso

Hocam bir sitenin testinde 4K vardı Sanırım Farcry 5 idi.Nerdeyse Tum islemciler min 50 max 65 FPS alıyordu.Bu her oyunda assagı yukarı aynıydı.Tas catlasa %3 fark olsun.
    2K derken yanıltmayayım 2k degil de 1440P yi kast ediyorum.

Sonuc olarak benim belirtmek istedigim Net Hocam bu sistemleri alan adamlar 4K,2K 144 HZ oynar.1080P testinin ne anlamı var?

Alıntıları Göster
    tam bilmiyorum ama 1080p veya 720p yapılmasının amacı saf işlemci gücünü ölçmek için değil mi? 2 ve 4k da nerdeyse hepsi aynı fps alacaksa hangi iylemci daha iyi onu nasıl öğreneceğiz? mesela amd sevenler cinebench diyorlardı intel onda da geçmiş

• quote:

Orijinalden alıntı: S.T.A.L.K.E.R.

2k ve 4k testleri nerede usta göremedim? neye göre o farkı diyorsunuz? yapılan testler aynı bileşenlerle yapılmıyor mu?

Alıntıları Göster
    2080Ti 1080p ultra ve 1440p ultra da alınan sonuçlar Ram tweak olmadan 2k da ortalama 5-6fps 1080p de 10fps.. Eh zaten bu farklar 9900Ks den beri vardı sevindirici olan 10400F ve 10600KF gibi beklentisine hitap edebilecek kitlenin uygun fiyata intel kullanışlı işlemcilere sahip olacak olması hayırlı olsun.

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

https://www.techspot.com/review/2028-intel-core-i9-10900k/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Mayıs 2020; 22:52:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

2080Ti 1080p ultra ve 1440p ultra da alınan sonuçlar Ram tweak olmadan 2k da ortalama 5-6fps 1080p de 10fps.. Eh zaten bu farklar 9900Ks den beri vardı sevindirici olan 10400F ve 10600KF gibi beklentisine hitap edebilecek kitlenin uygun fiyata intel kullanışlı işlemcilere sahip olacak olması hayırlı olsun.

https://www.techspot.com/review/2028-intel-core-i9-10900k/

Alıntıları Göster
    tek çekirdekte cinebench programında 10900k mı daha iyi 3950x mi?

• S.T.A.L.K.E.R. kullanıcısına yanıt
    Şuan 10900k 5.3ghz boost avantajı ile önde zaten ama gördüğün gibi şu verdiğim tablolara bakan insan arada atla deve olmadığını görür..

Bu işlemcilerin rakibi 4600X/4700X/4800X/4900X/4950X Çıktığında değerlendirmeli zaten intelin oyunda kısmı avantajı vardı ve gene intel bir seri çıkardı asıl Amd ne getirecek ondan sonra konuşulur herşey daha net.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Mayıs 2020; 22:56:46 >

• quote:

tam bilmiyorum ama 1080p veya 720p yapılmasının amacı saf işlemci gücünü ölçmek için değil mi? 2 ve 4k da nerdeyse hepsi aynı fps alacaksa hangi iylemci daha iyi onu nasıl öğreneceğiz? mesela amd sevenler cinebench diyorlardı intel onda da geçmiş

Alıntıları Göster
    İslemci gucunu olcsun de bence mantıksız kim 2080Tİ alıp da 720P ya da 1080P 60HZ oynar.
    İste 2K,4K da aynı sonucları verecekse Low da test edip bu 100FPS oburu 110FPS alınca ne olacak?Mantıgını anlamıs degilim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Şuan 10900k 5.3ghz boost avantajı ile önde zaten ama gördüğün gibi şu verdiğim tablolara bakan insan arada atla deve olmadığını görür..

Bu işlemcilerin rakibi 4600X/4700X/4800X/4900X/4950X Çıktığında değerlendirmeli zaten intelin oyunda kısmı avantajı vardı ve gene intel bir seri çıkardı asıl Amd ne getirecek ondan sonra konuşulur herşey daha net.

usta son derece haklısın bu işlemciler 4600X/4700X/4800X/4900X/4950X çıktığında değerlendirilmeli ala bu işlemciler tutarda 6 ay sonra çıkarsa ben ne anladım o işten? bazı arkadaşlarla tartışmamaya karar verdim grafiklere bakmadan ezbere konuşuyorlar. adama diyorum cinebench de daha iyi 3900x in arkasında diyerek cididyetsiz bir uslup kullanıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

İslemci gucunu olcsun de bence mantıksız kim 2080Tİ alıp da 720P ya da 1080P 60HZ oynar.
    İste 2K,4K da aynı sonucları verecekse Low da test edip bu 100FPS oburu 110FPS alınca ne olacak?Mantıgını anlamıs degilim?

Alıntıları Göster
    peki nasıl test etsinler hangi işlemci daha iyi usta önerin nedir?
  • quote:

usta 10600k her oyunda 3700x dahil geçmiş, fiyatı dolar bazında yurtdışına göre çok uygun az ısınıyor güç tüketimi iyi.

Alıntıları Göster
    BAkın ben burdayım. Yıllardır burdayım. Önümüzdeki yıl bir daha bakalım bu iki işlemciye 3700x ve 10600k ya. Ortada oyun yok şu anda. Oyun dünyası büyük bir devrime girmek üzere. Belki haberiniz yoktur ama ben bu işlerin iyi kötü içindeyim ve de takip ederim. Böyle 200 fpsler falan tarih olmak üzere.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bezdumda

10600k muhteşem olmuş. 3600xin içinden geçmiş yine. 20fps fark nedir ya.
    Kaç watt çekiyor kaç derecede yanıyor fiyatı ne kadar..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

usta dalga mi geçiyorsun konudaki grafiklere baktın mı boşa mı tartışıyoruz

Alıntıları Göster
    Adam single skoru atmış işine öyle geldiği için git multiye bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tacos dorados

Bu mesaj silindi.
    Heheh Intel fanboy kaç para işlemci kaç watt çekiyor baktın mı?

• huso kullanıcısına yanıt
    50 fps 60 fps arasındaki akıcılık farkı 60 144 hz farkından fazladır. 60 fps altındaki her 1 fps çok önemlidir. Benim için ikinci sınır hattı 80 fps üçüncü sınır hattı 120 fps-144 fpsdir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • S.T.A.L.K.E.R. kullanıcısına yanıt
    Şuan 3900X 398$ (micro center) Buna denk olan işlemci hangisi? 10700K 400$ şimdi hangisini alırsın ? 3900x in en azından satsan 30-40 eden bir fanıda var soğutucu alacaksan onuda yeni soğutucu alsan 100dolarlık nerdeyse yarısı hediye amd den şimdi sadede gelelim.

Hangisi mantıklı ben anlamam ram tweak de yapmayacağım - delidlede uğraşmayacağım zaten 10700kf delide aslında ihtiyacı olmayacak şekilde geliyor.. 1080p low - medium 240hz monitörüm var oyuncuyum arasıra yayın açarım sen gidip 10700K alcaksın + Oc yapacaksın kardeşim..

Ama şu var Ben ram tweak yaparım samsung - micron bellek ayarlarım işlemcimi de güzel 12 cekirdeğin en az 4cekirdek 8 izlekli (3300x kadar) bir grubuna 4600e kadar tırmandırırım geriside 4200-4450mhz arası çalıştırırım bana amd nin 12cekirdeği /24 izleği lazım monitörüm 144-165hz 1080p ultracıyım veya 2k 4k cıyım yayın açarım video çok işletirim youtube atarım pc de 50 tane program açık bırakırım diyorsan sen 3900x alıp hakkını vereceksin kardeşim.

Olay bundan ibaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 20 Mayıs 2020; 23:8:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Adam single skoru atmış işine öyle geldiği için git multiye bak.

Alıntıları Göster
    usta yine mi dalga geçiyorsun? 3950x 16 çekirdek diğeri 10? heralde tek çekirdekte değerlendirilecek. neyse usta kusura bakma senin ciddi tartışacağını sanmıştım. boş boş tartışıyoruz. iyi akşamlar
  • vamp kullanıcısına yanıt
    adamlarn gözü öyle bir bürünmüş ki oyunlar 1-2 çekirdek maksimum kullanıyor diyor

şöyle 2700x gibi 8/16 bir işlemciyle kullanımları görün de ondan sonra bik bik edin 1 2 çekirdek kullanılıyor diye

six siege;
    https://prnt.sc/skmiig

warzone;
    https://prnt.sc/skmize

odyssey;
    https://prnt.sc/skmj9e

--

forumda sağda solda kullanmıyor dersin. kim bilecek? kim sorgulayacak di mi? söyleyip kaçması kolay

oyunlar 1-2 çekirdek kullanıyorda da ondan intel hazretleri i5lere ht ekleyip 2 yıl önce 400 500 dolara sattıgı işlemciyi 160 dolardan verecek di mi. çünkü intel senin kadar akıllı degil, oyunun 2 çekirdekten fazla kullanmadıgını cozememişler. çözselerdi i7 2/4 işlemci satarlardı. i5 de 2/2 falan olurdu.

1 çekirdek ile de otuz tane chrome sekmesi açıliyormuş

• quote:

usta yine mi dalga geçiyorsun? 3950x 16 çekirdek diğeri 10? heralde tek çekirdekte değerlendirilecek. neyse usta kusura bakma senin ciddi tartışacağını sanmıştım. boş boş tartışıyoruz. iyi akşamlar

Alıntıları Göster
    Oyunların tek çekirdekle işi olacağını siz kim söyledi? Sen ps5 donanımına baktın mı? Xbox xseries falan dünyadan haberin olunca tekrar bana yazarsın oke.
  • Yok hocam olur mu 2080ti ve 10900k alanda para kalmadıgı ıcın 720p monıtor alıyorlar oyle kullanıyorlar.

2k ve 4k yı sorsan o neymıs der bunlar.Helekı 144hz dedın mı bon bon bakarlar.

Neyse bıraz cıddıleselım: Islemcı testlerı dusuk cozunurlukte ve pıyasadakı en guclu kartla yapılır.Buraya kadar sıkıntı yok ama bızım forumdakı fanboylar durumu ıslerıne geldıgı gıbı anlıyorlar.Elındekı kartı sorsan 1050tiden hallice olan bu kısıler 10600k nın oyunlarda 3950x den daha cok fps verdıgını bas bas bagırırlar.

Dogruya dogru 10600k 3950xden daha fazla fps verıyor ama hangı sartlarda verıyor bunu hıc sorgulamazlar.Aynı aktrol mantıgı gıbı sorgulama yoktur bunlarda.

1080p de ve 2080ti ile yapılan bu testler tamamen ıslemcılerın arasındakı farkları gormek amaclı yapılır.Zaten boyle bır karta sahıp olan kısıde en kotu 2k 144hz ekran vardır.Boyle bır sıstemı kuran kısıde gıdıp 10900k alır.

2k cozunurlukte ıslemcıler arasındakı farkı oyunlarda gorebılmek ıcın 2080tiden daha guclu bır karta ıhtıyac var.Yenı gelecek olan 3080ti gibi bir karta.

• Intel fanboylara avuntu çıktı ses etme sende..

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

adamlarn gözü öyle bir bürünmüş ki oyunlar 1-2 çekirdek maksimum kullanıyor diyor

şöyle 2700x gibi 8/16 bir işlemciyle kullanımları görün de ondan sonra bik bik edin 1 2 çekirdek kullanılıyor diye

six siege;
    https://prnt.sc/skmiig

warzone;
    https://prnt.sc/skmize

odyssey;
    https://prnt.sc/skmj9e

--

forumda sağda solda kullanmıyor dersin. kim bilecek? kim sorgulayacak di mi? söyleyip kaçması kolay

oyunlar 1-2 çekirdek kullanıyorda da ondan intel hazretleri i5lere ht ekleyip 2 yıl önce 400 500 dolara sattıgı işlemciyi 160 dolardan verecek di mi. çünkü intel senin kadar akıllı degil, oyunun 2 çekirdekten fazla kullanmadıgını cozememişler. çözselerdi i7 2/4 işlemci satarlardı. i5 de 2/2 falan olurdu.

1 çekirdek ile de otuz tane chrome sekmesi açıliyormuş
    Adamlar hala sanıyor ki jaguar cpu ya oyun yapılacak. Adamlar unreal engine 5 ile milyarlarca poligon çizdi rtx 2080 ekran kartı 1080p 60 fps kartı oldu bunlar hala 200-250 fps arasını tartışıyor :D Kafalar trilyon. Önümüzdeki yıl 9700k 60 fps bandında bocalayacak haberleri yok işte. Napçan araştırmayınca böyleler işte. Oyun yapımından teknolojilerden anlamadıkları için cevap verdik. Bazıları gece gündüz cs go falan oynuyor dünyadan haberdar değiller. Yeni dünyayı atayım buraya da biraz haberleri olsun. Artık far cry 5 gibi çöplükler ile oyun benchmarklarının hiçbir anlamı olmadğını belki anlarlar. Anlayabilirlerse o da

• quote:

peki nasıl test etsinler hangi işlemci daha iyi usta önerin nedir?

Alıntıları Göster
    Hangisi sizin icin daha ise yararsa onu tercih edin hocam mesela ornegin 2080ti aldiniz 10700k ile ben de 3700x aldim diyelim.
    Testlere bakarsaniz guc tuketimi arasinda fark var.
    Oyunlarda 2k,4k da sizin 65 aldiginiz yerde benim 60 fps almam beni etkilemez.

Ama ikimiz de 4k yi full hd ya da 720p cevirip film arsivi yapiyorsak birinin 1 saatte yaptigi isi digeri 50dk da bitiriyorsa fark eder.

Bilg 15 saat aciksa guc tuketimi farkli ise fatura fark eder.

Gibi hangisi isinize yariyorsa o mantikli bir de maliyet de benim icin onemli ornegin ben z490 2000 10700k 3500 fan icin 500 odeyip ,%5 daha hizli olacaksam gider 1000tl ye b450 2400 tl ye 3700x alirim o 2000 lira ile de daha kaliteli kasa yaparim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.