Şimdi Ara

Alman bayrağının mükemmel olması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.031
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bayrakları incelerken fark ettim alman bayrağı renkleri ve sıralaması göze hitap açısından on numara. tamam şekilli şüküllü birşey değil düz renklerden oluşuyor ama var olan renkleri de güzel seçmişler. baktıkça kalite hissi uyandırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 9 Ağustos 2020; 23:52:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Neden Belçika değil de Almanya?

• quote:

Orijinalden alıntı: TEHET

Neden Belçika değil de Almanya?

yatay daha hoş duruyor

• Alman bayrağının mükemmel olması

En iyisi eski libya bayrağı Alman bayrağının mükemmel olması 

• Bayrak konusunda bence en iyisi Türk bayrağı. Bir anlamı ve tutkusu var

• Anlamından etkilendiniz sanırım bence de güzel.Karanlık günleri kanımızla geride bıraktık şimdi aydın günlere giriyoruz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bence çok sıradan bir bayrak Galler falan daha güzel

• Alman bayrağının mükemmel olması
  • quote:

Orijinalden alıntı: 120205044

Bayrak konusunda bence en iyisi Türk bayrağı. Bir anlamı ve tutkusu var

fransız arkadaşım o ne öyle cihadistlerin bayrağı gibi demişti. epey sövmüştüm kendisine. bayrak olayı baya subjektif bir konu herkesin bakış açısı farklı oluyor.

• Almanya almanya olmasaydı böle düşünmezdin

• Hiç iyi değil.Dogu Almanya'nın Bayrağı,ben Alman olsam bu bayrağı istemezdim.

• Birleşik krallığın bayrağı açık ara en güzel bayraktır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah'ın özentileri

Blok

• ............................................

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melumelen -- 8 Ocak 2022; 15:44:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 120205044

Bayrak konusunda bence en iyisi Türk bayrağı. Bir anlamı ve tutkusu var

tarihçi arkadaşlarım daha iyi bilir ama bayrağımız istanbul bizans bayrağına benziyor. Kronolojik olarak hangisi geride bilmiyorum ama

• Dr. Alfred Blalock kullanıcısına yanıt
    Bende görünce şaşırmıştım umarım doğru değildir Osmanlı'nın yüz karası bir imparatorluk olduğunu düşünmeye başlıyorum bu gidişle

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Alfred Blalock

tarihçi arkadaşlarım daha iyi bilir ama bayrağımız istanbul bizans bayrağına benziyor. Kronolojik olarak hangisi geride bilmiyorum ama

Alıntıları Göster

Alıntı

metni:
    hilal genellikle ay tanrısı Sin (Nanna) ve yıldız ile İştar ( Inanna , yani Venüs ) ile ilişkilendirilir 

https://www.insanokur.org/bizans-imparatorlugunun-istanbul-bayragi//

vay be, bende ne anlamlı diyordum

• Bilinen efsaneye göre, 1. Kosova Savaşı sonrasında Türk askerlerin kanının bir çukurda toplanması sonucunda, Ay ve Yıldız'ın yan yana gelmesi ile oluştuğu söylenmektedir. Yapılan tüm varsayımlar arasında, 1. Kosova Savaşı'nın sebep olması en büyük imkanlardan biridir, lakin bu savaş tarihinin akşamında gökyüzünde Jüpiter ve Ay yan yana nadir anlarından birini yaşamıştır. Bu savaş sonunda ele geçirilen bir Sırp askeri, dönemin padişahı Murat Hüdavendigar'a Sırp savaş planlarını vereceği taahhütü ile yaklaşmış; hançeri ile Osmanlı İmparatorluğu galibiyeti ile sonuçlanan savaş sonrasında şehit edilmiştir. Yerine büyük oğlu Yıldırım Beyazıt geçmiştir.

1. Kosova Savaşı sırasındaki, Kosova'da gökyüzündeki görüntüye ulaşmak için örnek resimlerde Stellarium isimli ücretsiz planetarium programı kullanılmıştır. Planetarium programımızı 1. Kosova Savaşı tarihine (28 Temmuz 1389), ve Kosova koordinatlarına (Lat: 43.41 , Long: 25.65) alırsak ; gökyüzündeki Ay ve Yıldız'ın aslında Ay ve Jüpiter olduğu ortaya çıkar.

1. Kosova Savaşı sırasında Kosova'dan gökyüzü görünümü - Gece saatleri 14. yüzyılda, Astronomi konusunda dünyaca ilerleyememiş olmamız; halen dünyanın yuvarlak olamaması gibi vahim sorunlar yüzünden, kan çukurunda gözüken yıldıza benzeyen parıltı da doğal olarak yıldıza benzetilmiştir. Jüpiter her ne kadar eski zamanlardan beri bilinmesine rağmen, ilk olarak 1610 yılında Galilei tarafından Jüpiter'e ait 4 Ay keşfedilmiştir. Jüpiter'in gözükebilen 4 ay'ının da etrafında kısmen parlaması (basit bir teleskopla gözükebilir, ancak çıplak gözle en iyi ihtimal Jüpiter'e yakın bir parıltı gözükür); büyük bir ihtimal Jupiter'i köşeli bir yıldıza benzetilmesini sağlamıştır. Lakin, Güneş'in herhangi bir gezegen üzerindeki yansımasının Dünya'daki insanlar tarafından parlak bir yıldıza benzetilerek de izlenebilir. Uranüs gezegeni de, bu süre içerisinde Jüpiter'e olan yakınlığı (her ne kadar çıplak gözle gözükmesi çok zor olsa da, küçük bir parıltı olarak gözükebilir); Jupiter etrafında farkedilebilir 5 köşe gözükmesine sebebiyet verir.

1. Kosova Savaşı sırasında Kosova'dan gökyüzü görünümü - Geceyarısı saatleri Eğer ki bu yansımayı, olası bir kan çukuru üzerinde düşünürsek de; bize Türk Bayrağı'nın şu anki hali gözükür. Bunun için gece yarısı saatlerindeki gökyüzü görüntüsünü, dikey ve yatay olarak tersine çevirirsek (Ayı arkanıza alarak kan çukuru üzerindeki yansımayı izlemek isterseniz) karşımıza aşağıdaki resimdeki gibi bir görüntü çıkar, ve Türk Bayrağı ile arasında müthiş bir benzerlik vardır

• quote:

Orijinalden alıntı: doyourenouncesatan

Anlamından etkilendiniz sanırım bence de güzel.Karanlık günleri kanımızla geride bıraktık şimdi aydın günlere giriyoruz.

anlamını şuanda öğrendim, öyleyse gayet anlamlıymış.

• Nazi almanyası bayrağına bak bir de zevkten 4 köşe olursun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.