Şimdi Ara

ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
99
Cevap
6
Favori
22.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yek_ka

Hocam emniyet şeridi yok zaten orada. Ben Işık’larda yeşilde geçtim oda yeni kalkmıştı. En sağ şeritteyim ama aracımın yarısı şeridin dışında. Arkadaş anlık sağa gelince görmemiş.

Emniyet şeridinden de gidebilirim. Şerit değişimlerinde şeridin boş olduğunu kontrol etmesi lazım şöför. Zaten aracı arızalan mış ? Diğer şeritler seyrinde gidiyor. Yani kanunlar da ben haklıyım zaten vuran o

Zaten ben bunlarda değilim diyelim 100/100 ben suçlu oldum. Kaskom devreye girer kaskom öder ama bekletiyor beni. Kaza
    Hem emniyet şeridi yok diyorsunuz hem de tutanakta emniyet şeridinden giderken yazıyorsunuz.

Fotolardan anlaşılan bu kazanın oluş şekli şu;

Türkiye'de 3 şeritli bir yolda sol ve orta şeritte 4-5 sıra kırmızı ışık konvoyu oluşmuşken sağ şeridi bir Allah'ın kulu boş bırakmaz. Belli ki Opel ışıklarda zaten en sağ şeritteymiş...

Siz en sağdan geliyorken (belki sağda bile değildiniz) önünüzde ve özellikle sağ şeritte kalkış yapmış araç(lar) vardı. Bunlardan biri de Opel'di.

Siz yavaşlayarak herkes ile aynı hızda yol almak yerine sağdan giden sürücüyü "emniyet şeridi diye tabir ettiğiniz fotoğraflarda kalın beyaz şerit çizgilerle çizilmiş" alandan, yani hem trafik güvenliğini, hem kendi hem de diğer sürücüleri tehlikeye atacak şekilde geçmeye kalkmışsınız.

Opel kullanan kişi emniyet şeridine geçmeye karar verdiğinde aynasına bakmış ve sizi aynada görmemiş olabilir, çünkü siz o anda emniyet şeridinde değildiniz... (Hiç aynaya bakmamış da olabilir bu da onun kusurlu kısmıdır.)

Ve aracını sağa alırken çarpışmışsınız. O çarpmış demiyorum çünkü 30-40 ile giderken ani fren yaptığınızda 4-5 metrede durabilecekken, "kornalar vs." çalacak süre geçmesine rağmen kaza olduğuna göre siz çok daha hızlıymışsınız...

Sonuç olarak eğer siz gerçekten sağ şeritten gidiyorken orta şeritte giden araç önünüze kırsaydı haklıydınız, ama bu anlatılanlardan karşı tarafın sigortası şuna itiraz yapmıştır;

"Karşı taraf (siz) trafiği tehlikeye atacak şekilde emniyet şeridinden sollama yapmış ve Opel'le çarpışmış... Dolayısıyla burada suçlu %100 biz değiliz.."

Siz %100 suçlu çıksaydınız aracınızı bence çoktan almıştınız, Burada bekleme sebebiniz mutabıksızlık...

Yani Allianz yerine sigortacılık sisteminin bürokrasisi sizi mağdur etmiş, en azından bu süreçte aracınıza eşdeğer sayılabilecek bir ikame araç vermeleri gerekirdi.

Benim görüşüm budur, Allah daha büyük kazalardan korusun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jr1907

Hem emniyet şeridi yok diyorsunuz hem de tutanakta emniyet şeridinden giderken yazıyorsunuz.

Fotolardan anlaşılan bu kazanın oluş şekli şu;

Türkiye'de 3 şeritli bir yolda sol ve orta şeritte 4-5 sıra kırmızı ışık konvoyu oluşmuşken sağ şeridi bir Allah'ın kulu boş bırakmaz. Belli ki Opel ışıklarda zaten en sağ şeritteymiş...

Siz en sağdan geliyorken (belki sağda bile değildiniz) önünüzde ve özellikle sağ şeritte kalkış yapmış araç(lar) vardı. Bunlardan biri de Opel'di.

Siz yavaşlayarak herkes ile aynı hızda yol almak yerine sağdan giden sürücüyü "emniyet şeridi diye tabir ettiğiniz fotoğraflarda kalın beyaz şerit çizgilerle çizilmiş" alandan, yani hem trafik güvenliğini, hem kendi hem de diğer sürücüleri tehlikeye atacak şekilde geçmeye kalkmışsınız.

Opel kullanan kişi emniyet şeridine geçmeye karar verdiğinde aynasına bakmış ve sizi aynada görmemiş olabilir, çünkü siz o anda emniyet şeridinde değildiniz... (Hiç aynaya bakmamış da olabilir bu da onun kusurlu kısmıdır.)

Ve aracını sağa alırken çarpışmışsınız. O çarpmış demiyorum çünkü 30-40 ile giderken ani fren yaptığınızda 4-5 metrede durabilecekken, "kornalar vs." çalacak süre geçmesine rağmen kaza olduğuna göre siz çok daha hızlıymışsınız...

Sonuç olarak eğer siz gerçekten sağ şeritten gidiyorken orta şeritte giden araç önünüze kırsaydı haklıydınız, ama bu anlatılanlardan karşı tarafın sigortası şuna itiraz yapmıştır;

"Karşı taraf (siz) trafiği tehlikeye atacak şekilde emniyet şeridinden sollama yapmış ve Opel'le çarpışmış... Dolayısıyla burada suçlu %100 biz değiliz.."

Siz %100 suçlu çıksaydınız aracınızı bence çoktan almıştınız, Burada bekleme sebebiniz mutabıksızlık...

Yani Allianz yerine sigortacılık sisteminin bürokrasisi sizi mağdur etmiş, en azından bu süreçte aracınıza eşdeğer sayılabilecek bir ikame araç vermeleri gerekirdi.

Benim görüşüm budur, Allah daha büyük kazalardan korusun.

Alıntıları Göster
    Hocam biraz ön yargılı olduğunuzu seziyorum mesajınızda.

1). Opel orta şeritte devam ediyordu. Kavşakta sağa yol ayrımı olduğu için sağ şerit dolu gözüküyor ama araçlar sağdan giriyor ışığın hemen önünden bundan dolayı sağ şerit genel olarak boş oluyor. Bir önceki mesajda da belirttim aracımın bir kısmı emniyet şeridi diye ifade ettiğim taralı kısımda bir kısmı en sağ şeritte. Opel deki arkadaş anlık sağa geldiği için ben yanında iken beni kaldırıma attı direk. Fren demişsiniz 30-40 km hızdaki bir aracınız durma mesafesi 10-12 metredir. Zaten bana vurduğu ve durduğum yer 4-5 metre yok. kaldırma çıkma olayım ise o bana vurmasın diye en sağa kendimi iyice yanaştırdım. Vurma ve kaldırma çıkma noktasında ayağımı frenden çektim. alt takım zarar görmesin diye. Bu arada en sağ şerit biraz dozlu idi bunun benim durma mesafeme uzatmış olabilir ( Bu arada aracı alalı 5 gün olmuştu lastikler ciddi anlamda kötü idi vs vs vs diye sıralanabilir. )

2).ci si olarak en sağda emniyet şeridi olarak yazdığım yer 1 araç sığıp geçebilecek kadar geniş değil. Doğal olarak sizler bana şu şekilde ithamda bulunduğunuzu sezdim. İnsanlar ışıkta bekler iken ben en sağdan gazlayıp önlerine geçtim, böyle bir şerit yok aracın geçebileceği ama hadi diyelim sizin dediğiniz olsun ( ben en sağdan gazladım gidiyorum emniyet şeridinide kapattım, belki aracımda hasta var ? belki 4'lü ikaz ışığım yanıyor. sonuç olarak arkadaş şerit kontrolü yapmadan şerit değişiyor. Emniyet şeridi dahi olsa arkasını kontrol etmek zorunda ( zaten aracım arızalanmış yazmış ) ) Ben kendimi haklı çıkarma peşinde değilim ama sizin tabularınızdan yola çıkarak empati yaptım ama maalesef sizlere hak veremedim.

ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı)

Ve kaza kusur tablosundan sizlere 22.Durum ile açıklama yapmak istiyorum.

Allianz ın mağdur etme olayı ise şu. Ben kazada haklı yada haksızım ? kaskom da ki; karşı tarafın siğortası ile beni muhatap etmeden ara bulucu olması değil mi ? Eğer ki haksız isem de hasarımı ödeyip beni mağdur etmemesi değil mi ?

Fakat allianz hiç birini yapmıyor yani ben her koşulda haklı iken sen bekle ben olayı iyice netleştirip parayı geç ödeyim peşinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yek_ka -- 3 Mart 2019; 14:47:22 >

• wertyu281 W kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim arabanın arka cam rezistansları bozuk, buğu çözmüyor. Kaskonun da her sene bir cam hediyesi var. Şimdi elimle arka camı parçalasam ve kaskodan cam değişimi talep etsem günaha girer miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

Hocam biraz ön yargılı olduğunuzu seziyorum mesajınızda.

1). Opel orta şeritte devam ediyordu. Kavşakta sağa yol ayrımı olduğu için sağ şerit dolu gözüküyor ama araçlar sağdan giriyor ışığın hemen önünden bundan dolayı sağ şerit genel olarak boş oluyor. Bir önceki mesajda da belirttim aracımın bir kısmı emniyet şeridi diye ifade ettiğim taralı kısımda bir kısmı en sağ şeritte. Opel deki arkadaş anlık sağa geldiği için ben yanında iken beni kaldırıma attı direk. Fren demişsiniz 30-40 km hızdaki bir aracınız durma mesafesi 10-12 metredir. Zaten bana vurduğu ve durduğum yer 4-5 metre yok. kaldırma çıkma olayım ise o bana vurmasın diye en sağa kendimi iyice yanaştırdım. Vurma ve kaldırma çıkma noktasında ayağımı frenden çektim. alt takım zarar görmesin diye. Bu arada en sağ şerit biraz dozlu idi bunun benim durma mesafeme uzatmış olabilir ( Bu arada aracı alalı 5 gün olmuştu lastikler ciddi anlamda kötü idi vs vs vs diye sıralanabilir. )

2).ci si olarak en sağda emniyet şeridi olarak yazdığım yer 1 araç sığıp geçebilecek kadar geniş değil. Doğal olarak sizler bana şu şekilde ithamda bulunduğunuzu sezdim. İnsanlar ışıkta bekler iken ben en sağdan gazlayıp önlerine geçtim, böyle bir şerit yok aracın geçebileceği ama hadi diyelim sizin dediğiniz olsun ( ben en sağdan gazladım gidiyorum emniyet şeridinide kapattım, belki aracımda hasta var ? belki 4'lü ikaz ışığım yanıyor. sonuç olarak arkadaş şerit kontrolü yapmadan şerit değişiyor. Emniyet şeridi dahi olsa arkasını kontrol etmek zorunda ( zaten aracım arızalanmış yazmış ) ) Ben kendimi haklı çıkarma peşinde değilim ama sizin tabularınızdan yola çıkarak empati yaptım ama maalesef sizlere hak veremedim.

Ve kaza kusur tablosundan sizlere 22.Durum ile açıklama yapmak istiyorum.

Allianz ın mağdur etme olayı ise şu. Ben kazada haklı yada haksızım ? kaskom da ki; karşı tarafın siğortası ile beni muhatap etmeden ara bulucu olması değil mi ? Eğer ki haksız isem de hasarımı ödeyip beni mağdur etmemesi değil mi ?

Fakat allianz hiç birini yapmıyor yani ben her koşulda haklı iken sen bekle ben olayı iyice netleştirip parayı geç ödeyim peşinde.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle önyargılı değilim, çok çok geçmiş olsun tekrar...

Bir kasko yaptırmış tüketici olarak elbette en büyük beklentimiz aracımızın onarımının yapılıp mağdur edilmeden teslim almaktır.

Bu konudaki beklentimizin sonuna kadar arkasındayım.

Ancak sigorta şirketleri günde yüzlerce vaka ile karşılaştıkları için tüm olasılıkları ön görerek davranıyorlardır ya da sizdeki gibi muhalefet olan bir durum olduğunda ödeme yapılmaması gibi bir prosedürleri var belli ki..

Yoksa hasarınız şükür ki çok yüksek değil, bir kaç bin tl hasarı geç ödemek için uğraşacaklarını sanmam...

Eğer kaza anlattığınız gibi olduysa ek dilekçe vererek durumu iyice izah edin, aksi takdirde tutanağın altında her ikinizin de beyanına uyarlarsa size de suç çıkabilir...

Bu da kasko hasarsızlığınızın bozulmasına, önümüzdeki yıllarda hem trafik hem de kaskoda çok daha yüksek prim ödemenize neden olacaktır.

• Volkswagen Kaskonun vaatleri:
    ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı) ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı) ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• jr1907 J kullanıcısına yanıt
    Öncelikle sizleri yanlış anladığım için özür dilerim.

Bu arada bende ilk başta kendimi suçlu düşünüyordum, ve %50 suç bana verilir diye ümit ediyordum. Fakat sonra araştırınca kusurumun olmadığını ögrendim. Emniyet şeridi diye yazmam karşı aracı ve sürücüsünüde mağdur etmemek içindi. Sonuçta ben şeridimde olsam belki beni görebilirdi gelmezdi üstüme.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece Wolswagen araçlar için değil mi?

normal kaskoyla bu kaskonun arasında kaç lira fark var?
  • Allianz sigorta tam bir bela, para öderken iyi ama durum ödediğiniz paranın karşılığını almaya gelince bin dereden su getiriyorlar. Bir kez çalıştım bir daha hayatta çalışmam. Geçmiş olsun size.

• ahmetbayram5 A kullanıcısına yanıt
    Ekte resmini koyduğum uygulamayı telefonunuza indirip üye olarak tüm marka ve modeller için teklif alabilirsiniz. 3-4 firmanın teklifini veriyor, siz şartları en uygun olanı seçebilirsiniz. Aracınız VW ise ekstra avantajları var. Yukarıdaki mesajımda ekran görüntüsünü paylaştığım avantajları sunuyor. Diğer sigorta firmalarına göre VW araçlar için daha düşük teklif veriyor. Hemde daha avantajlı. Uygulama üzerinden de satın alıp işlemleri tamamlayabiliyorsunuz.

ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı)

• Üzerime kayıtlı 3 aracım var, benim, eşimin ve kızımın. Üçüde VW. Başka yere gitmiyorum. VW nin önerdiği firmadan yaptırıyorum. Bir sefer benim araç için dışarda bir sigortacıya gittim. Poliçede orjinal parça yazmasına rağmen anlaşmalı Camcımız şurası diyip götürdükleri camcı dalgalı saçma sapan bir cam taktı. Diğerlerini de sözde o sigortacıya yaptıracaktım, vazgeçtim yine vw de yeniledim vakti gelince. Benimkini de ertesi sene tekrar vw ye transfer ettim. Bu yıl araçlarımızı yeniledik, yine vw marka aldım gittim vdf den kasko sigorta yaptırdım. ALLİANZ KASKO MU ? 10 SEFER DÜŞÜNÜN (Allianz dönüş yaptı)

• Işıklarda çok sabırsız milletiz maalesef ki... Bende aracımı alalı birkaç ay oldu ama kaza yapmak an meselesi kaç kere sığır gibi araba kullananlar nedeniyle kazayla burun buruna geldim.
    Işıklarda emniyet şeridini veya şehir dışındaki döner kavşaklarda sol cebe girip önünüze atlayanlar mı, sağınızda önünüzde araba olmasına rağmen arkadan gelip selektör atanlara mi, o selektör atanın öne geçip arkadan vursun diye fren yapmasına mı, aynaları kontrol etmeden şerit değiştirip üstünüze sürenler mi.. trafikte ne ararsanız var.

• Yazlığa giderken uzun yolda aracın sağ tarafını boydan boya bariyere sürttüm..Üç ay sonra evime döndüğümde yetkili servise gidip sadece bir beyan doldurdum ve aracı bıraktım...bir hafta on gün sonra servisten "aracı alabilirsiniz" diye aradılar...Sigortam Aksigorta...
  • rücu ediliyor hocam arkadaş araçsız kalmasın diye kaskodan hemen yaptırıp sonrasında (rapor çıkana kadar) karşı tarafın sigortasına ödettiriliyor
  • cok geçmiş olsun, bir vatandaş olarak merakla takip ediyoruz ve cevremize yayıyoruz

ne akdar cok kişi bilecek , o kadar cok pislik yapanı öğrenecek vatandaş ve cevresine çalışmaması için girişimde buluncak sohbetlerinde

sonuçta bizler kazanacağız firmalar değil, susar konuşmazsak firmalar kazanır

...
  • Öncelikle geçmiş olsun.

Şunu bilmeyen adamlar var trafikte:
    "Kavşaklara yaklaşırken yerleşim birimi içinde 30 metre kala ŞERİT DEĞİŞTİRMEK YASAKTIR.

Kavşaklara yaklaşırken yerleşim birimi dışında 150 metre içinde ŞERİT DEĞİŞTİRMEK YASAKTIR. "

Kısaca, şerit çizgisi kesik kesik değilse ŞERİT DEĞİŞTİREMEZSİN!
  • Elky kullanıcısına yanıt
    Evet haklısınız, kavşağa gelmeden ayarlamak lazım nerde duracak yada döneceksek. Ama bir bakıyorsun en sağ şeritten hoop sola dönüş alıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih

Hocam bizim arabanın arka cam rezistansları bozuk, buğu çözmüyor. Kaskonun da her sene bir cam hediyesi var. Şimdi elimle arka camı parçalasam ve kaskodan cam değişimi talep etsem günaha girer miyim?
    ben ne zaman kötü bir şey yapsam mutlaka başıma daha kötü bir iş geliyor
    sen kendine güveniyorsan bir dene bakalım :)

lakin bazı kaskolarda anlaşmalı camcı ibaresi oluyor (misal benim kasko da böyle) ,o zaman orijinal cam takılmıyor ,orijinal istersen bir kısım ücreti kendimiz ödememiz gerekiyor

şaka bir yana sigortacınızla bir görüşün belki olur alırsınız (değişim için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

cok geçmiş olsun, bir vatandaş olarak merakla takip ediyoruz ve cevremize yayıyoruz

ne akdar cok kişi bilecek , o kadar cok pislik yapanı öğrenecek vatandaş ve cevresine çalışmaması için girişimde buluncak sohbetlerinde

sonuçta bizler kazanacağız firmalar değil, susar konuşmazsak firmalar kazanır

...
    Teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.