Şimdi Ara

Alkolden Ehliyeti Kaptıranlar Bilgi Paylaşım Konusu (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.064
Cevap
18
Favori
337.157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gidip ehliyetimi alayım. internetten kredi kartım ile ödedim. borcu yoktur yazısı falan istemezler inş.
  • Baba bildiğiniz bilge adamdır, bende de her yol olduğunu bilir

Bir alkollü araba kullanma bir kumar oynama, başka bir şey istemiyorum demişti zamanında. Hani bunları yaparsan benim günahım da sana olsun Tolga, 2 bira içip direksiyona geçersin, önüne çocuk çıkar, hayatın boyunca vicdan azabı çekersin demişti. Lan acaba iki bira içmesem kurtarabilir miydim dersin demişti. İki kez alkollü araba kullandım hayatımda. Biri zil zurna sarhoş, burnumun önünü göremiyordum. toplam mesafe 1.5 km falan. Gecenin kör karanlığı zaten insan olmaz diye çıktım. Ha sonra kendime yakıştıramadım ayrı mesele.

İkinci seferde de biraz karıştırdık, kafam inanılmaz dinç. Hani Kars a giderim rahat rahat. Çıktık mekandan, kuzen gaza getirdi taksim yapalım diye. Sonuç mutsuz son (: çevirmeye girdik. Polis abilerle anlaştık üflesem çıkacak biliyordum. Bir şekilde çözüldü. Sonrasında, tövbeler olsun. Bana uzak olsun. Beylikdüzü tarafında kalıyoruz, içeceğimiz zaman beylikdüzü dışına çıkmıyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Frank W. kullanıcısına yanıt
    12 kasımda çok şükür bende geri alacağım ehliyetimi.cezayı hemen ödedik. ceza kağıdı ile birlikte borcu yoktur kağıdı istiyorlar sanırım. borcu yoktur kağıdını aynı gün mü almam gerekiyor. yani 12 sinde önce vergi dairesine mi gitmeliyim siz nasıl yaptınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: bsenocak

12 kasımda çok şükür bende geri alacağım ehliyetimi.cezayı hemen ödedik. ceza kağıdı ile birlikte borcu yoktur kağıdı istiyorlar sanırım. borcu yoktur kağıdını aynı gün mü almam gerekiyor. yani 12 sinde önce vergi dairesine mi gitmeliyim siz nasıl yaptınız
    Geçmiş olsun öncelikle.Ben aynı gün gidip almıştım ama boşa aldım. trafik şubeye gidince kimlik yeterli dedi görevli polis ceza kağıdı borcu yoktur kağıdı hikaye ki mantıklı olan da bu sistemde gözüküyor zaten borcun olup olmadığı. ama ben riske atmayın derim ya da trafik şubeye vs sorun
  • Frank W. kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim. olmazsa ilk şubeye giderim zaten evimin 1.5 km uzağında duruyor ehliyet.
  • Şafak doğan güneş. En sonunda bitti. Yarın ehliyetimi geri alıyorum. Gereken dersi aldım. Bir daha alkollu araç kullanmak yok. Zorda kaldim kullandım diye bisey yok. 6 ay cok uzun bir süre. Anam ağladı resmen. Evinizde icin ya da taksiye binin. Koca yaz boyu eve tıkılı kaldım resmen.

• bizim arkadaş geçen tunalı'da kuğulu parkın orda az daha kaptırıyordu ehliyeti neyseki polislerin başları çok kalabalıktı o ara bize geç demek zorunda kaldılar. arkadaş başka yerinden soluk alıp veriyordu ama.
  • Arkadaşlar 2014 te ikinci kez alkollü araç kullanmaktan ehliyeti verdim ve bu zamana kadar da ihtiycım olmadı. Şimdi ihtiyacım var ve o zaman trafik polisi almıştı ama şimdi nüfus müdürlüğü bakıyor sanırım bu işlere. Bir de südge eğitimi almam gerekmiş sanırım da sağlık müdürlüğüne sordum da en erken eğitim 2 ay sonrası ve 1 ay kurs ondan sonra da 1 ay fln bekleniyormuş sanırım nereden baksan 4 ayı geçiyor. Ben şimdi bprcu yoktur kağıdımla nüfus müdürlüğüne gitsem kardeşim ehliyetimi kaybettim yenisi verin desem ne olur ? :) e-devletten baktım ehliyetimde bir kısıtlama görünmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Arkadaşlar 2014 te ikinci kez alkollü araç kullanmaktan ehliyeti verdim ve bu zamana kadar da ihtiycım olmadı. Şimdi ihtiyacım var ve o zaman trafik polisi almıştı ama şimdi nüfus müdürlüğü bakıyor sanırım bu işlere. Bir de südge eğitimi almam gerekmiş sanırım da sağlık müdürlüğüne sordum da en erken eğitim 2 ay sonrası ve 1 ay kurs ondan sonra da 1 ay fln bekleniyormuş sanırım nereden baksan 4 ayı geçiyor. Ben şimdi bprcu yoktur kağıdımla nüfus müdürlüğüne gitsem kardeşim ehliyetimi kaybettim yenisi verin desem ne olur ? :) e-devletten baktım ehliyetimde bir kısıtlama görünmüyor.
    Yemez :) Emniyetin sisteminde gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Yemez :) Emniyetin sisteminde gözüküyor.

Alıntıları Göster
    Emniyetin sistemini nüfus müdürlüğü görebiliyor mu :)

• alkol kullanan herkesin başına gelecek bir olaydır can ve mal kaybı olmasın gerisi önemli değil
    bende 6 ay kaptırdım 6 ay arabamı sürdüm bir kere jandarma denk geldik ehliyet yok ya anladı hemen bastı cezayı hepsi bu

ders oldu bir daha yapmadım yapmam da
  • quote:

Orijinalden alıntı: hDundar

Emniyetin sistemini nüfus müdürlüğü görebiliyor mu :)

Alıntıları Göster
    Evet görebiliyor, südge belgesi olmadan imkanı yok vermezler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

alkol kullanan herkesin başına gelecek bir olaydır can ve mal kaybı olmasın gerisi önemli değil
    bende 6 ay kaptırdım 6 ay arabamı sürdüm bir kere jandarma denk geldik ehliyet yok ya anladı hemen bastı cezayı hepsi bu

ders oldu bir daha yapmadım yapmam da
    Sen konuyu yanlış anlayıp sigarayı bıraktın, alkolü bırakacaktın

• quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Sen konuyu yanlış anlayıp sigarayı bıraktın, alkolü bırakacaktın

Alıntıları Göster
    Sigara olsa da olur olmasa da

Ama alkol olmak zorunda

• Burhan kullanıcısına yanıt
    Hocam dün kümlik yenilemek için nüfus müdürlüğünde randevum vardı ve ehliyeti de sordum dedim ki alkolden vermiştim ve süresi doldu ama ehliyetimi başka ilde verdiğimden kayıp diye almak istiyorum zaten eski tip ehliyet fln. Sistemden baktı verebiliriz ama trafik şubeye gidip kaldırtmak gerekiyo tarzı bişeyler söyledi e trafiğe gitsem onlar da südge diyeceğinden bizim iş yattı :)) ama şunu öğrendim nüfus südge almam gerektiğini sistemden göremiyor.

• Bence şansını fazla zorlama dostum. Git kursuna al belgeni.

• Merhaba arkadaslar ben mayis 2017 de 2. Kez ehliyeti kaptirdim onumuzdeki mayista geri alacagim simdiden su sugde isini halledeyim diyorum

Benim ogrenmek istedigim illa bunu istanbulda yasayanlar icin zeytinburnundaki merkeze mi gidip kayit olup tarihi beklemem gerekiyor yoksa psikoteknik veren devletten bagimsiz yada yari ozel baska kurslar varmi bunlarda fiyat farki oluyor mu

Bilgisi olan varsa bu konularda cok sevinirim

• 18.07.2018 tarihinde ehliyetimi 6 aylık süre ile kaptırdım. Şimdi ben bu ehliyeti 18.01.2019 tarihinde mi alabiliyorum yoksa bu tarih bittikten sonra mı? Bu başlıkta bir sürü deneyimli arkadaş var bana bi yardımcı olur musunuz

• Merhabalar,
    Yaklaşık 20 gün önce, 0.53 promil ile otelin açık otoparkı çıkışında ehliyetimi kaptırdım. Burada bir sorun yok.
    Fakat aylar öncesinden, 2 hafta sonra çıkacağım bir yurtdışı seyahati için online araç kiraladım. Böyle bir durum için bilgisi olan üyemiz var mı? Bir belge vb. ile (örneğin Turing uluslararası ehliyeti) başka bir ülkede araç kullanabiliyor muyuz?
    Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.
  • Hollywhite H kullanıcısına yanıt
    19.01.2019 tarihinde ehliyetini alabilirsin, bu tarihten sonra ehliyetsiz yakalansan bile sadece ehliyet taşımama kabahatinden ceza kesilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archysenos -- 22 Şubat 2019; 13:6:1 >
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.