Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (604. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: bulutsuzgece
1 Kayıtlı Üye ve 7 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.811
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paketin gelip gelmediğini nasıl bileceğiz? Kapıya bir şey yapıştırıyorlar mı? Gittiğimde takip no yoksa yapacak bişi yok diyorlar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilemedim hocam bende cimer uzerinden ticaret bakanligina sikayette bulundum bakalim bir sonuc cikacak mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 25 Haziran 2019; 12:28:56 >
  • evoevi E kullanıcısına yanıt
    ptt hazine ve maliye bakanlığına bağlandığı için ben oraya yönlendirdim.bir nevi damat'a şikayette bulundum..özge'nin koynıundan kalkıp ilgilenirse ne ala :)))))
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Kimi kime sikayet ediyoruz hocam Ne hallere dustuk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 25 Haziran 2019; 12:58:56 >
    öyle valla kendimiz çalıp kendimiz oynuyoruz..
  • @evoevi

kardeşim sen de yaz sil yaz sil yapma. yaz dursun. zaten böyle yazıp sile sile bu hale geldik..
    gereksiz ve sacma oldu ondan dolayi sildim :D acaba damadin dayak yedigi dogrumu demistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 25 Haziran 2019; 13:35:23 >
    olsun..okuyabildiğim kadarıyla cevpalayayım :) kayın babadan sağlam şamar yemiş diyorlar.
  • Hala 7 siparisimden ses seda yok. Varmi kargosu gelen veya PTT sayfasinda guncellenen ?
  • Cimer'e de yazdım ben. 3 kargodan da ses seda yok hala.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lynx99 L kullanıcısına yanıt
    Bende yazdim hocam ama kimi kime sikayet ediyoruz ki. 20 gun sonra kargo surelerim dolmaya basliyor. Artik sirayla dispute acarim. Bu PTT iyice b.k.n cikardi. Valla sureleri dolunca inadina hepsini tekrar siparis vericem. Gelene kadar tekrar tekrar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 26 Haziran 2019; 11:19:0 >
  • 3 haftadır kargo gelmiyordu, dün 1 tane geldi 7 TL vergi ödedim.
    postacı ile konuştum yavaş yavaş gelmeye başlamış,

benim tahminim sanırım eskiden kolayca gelen kargolar şimdi vergi işlemesi sebebi ile daha geç gelecek.

yani çinden eskiden 3-4 haftada geliyorsa artık 6-7 haftada gelecek gibi görünüyor.

vergi ödemek istemezseniz postacıyı kafalayın , postanın içindeki ürünü alın. postanın için başka şeylerle doldurup. ürünü istemiyorum geri iade ediyorum diyin. tabiki alibaba da ürünümü aldım' ı işaretleyin :) , böylece vergi vermemiş olursunuz. tabiki bu durumu kabul edecek postacıda zor bulursunuz :)
  • onnow78 kullanıcısına yanıt
    Ne zaman verdiniz siparişi? Bir de ne zaman Türkiye'ye giriş yapmış kargo?

şu kafayı başka işlerde kullansaydık şu an avrupa gerçekten kıskanıyordu bizi.. nedense bu tip kurnazlıklarda üzerimize yok..
  • 20 haziranda Almanya dan yola çıkan koli bugün gelmiş işyerine fakat izinde olduğumdan alamadım ptt şubesinde bekliyor. 29 mayısta giriş yapan Singapur post hala edi received.

Merhaba, Benim mesleğim iç kontrol/Denetim, yani ben hertürlü sistemde açıkları bulmak, denetlemek için maaş alıyorum. o sebeple ister istemez herşeyin açığını bulabiliyorum. Tabiki bunları kullanmak kurnazlıktır ben bunları ekonomik olarak ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum. Ama bunları kullanan olursada bence kurnaz olarak değerlendirilmemeli çünkü devlet yanlış yönetilip bütçe açığı bizim sırtımızdan kapatılmaya çalışılıyorsa ve bizde buna engel olmak için bazı çözümler buluyorsak bu kurnazlık değil haklı biz çabadır.
  • ismailefe İ kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum ama Mayıs başında verdiğim siparişler yeni yeni gelmeye başladı. detaylı incelemedim. okadar vergisiz gelen posta vergili gelmeye başlayınca bence yıgılma oldu, 3-4 haftada gelen şeyler sistem oturtulmaz ise 6-7 haftada gelir bundan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

Merhaba, Benim mesleğim iç kontrol/Denetim, yani ben hertürlü sistemde açıkları bulmak, denetlemek için maaş alıyorum. o sebeple ister istemez herşeyin açığını bulabiliyorum. Tabiki bunları kullanmak kurnazlıktır ben bunları ekonomik olarak ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum. Ama bunları kullanan olursada bence kurnaz olarak değerlendirilmemeli çünkü devlet yanlış yönetilip bütçe açığı bizim sırtımızdan kapatılmaya çalışılıyorsa ve bizde buna engel olmak için bazı çözümler buluyorsak bu kurnazlık değil haklı biz çabadır.
    yanlışa yanlışla karşılık vermek ne kadar doğru orası da tartışılır tabi.
    mayisin kacinda verdigin siparisler geldi ve ne zaman geldi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 27 Haziran 2019; 10:54:51 >
  • Benim 6 Mayıs 2019'da verdiğim sipariş, 24 Mayıs'ta Türkiye'ye giriş yaptı ve hala gelmedi. Singapur Post kayıtlı gönderi. Singapur'dan gelen gönderiler gümrükten geçmesi uzun sürüyor galiba.
  • 
Sayfa: önceki 602603604605606
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.