Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (605. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
21.683
Cevap
236
Favori
1.238.307
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğru kaos yaratabilir :)
  • evoevi E kullanıcısına yanıt
    10 haziranda verdiğim 1 tane gelmiş, mayıs içinde verdiğim 5-6 sipariş ortada yok. haziranda başka siparişlerimde var onlarda ortada yok
  • HavucKral H kullanıcısına yanıt
    Seninki benimkinden daha betermis hocam. Benim singapur post ayin 1i giris yapti ve hala ortada yok. En erken hep singapur gelirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 27 Haziran 2019; 12:10:25 >
  • onnow78 kullanıcısına yanıt
    Hocam onceki mesajinda mayisin basindaki siparislerim yeni gelmeye basladi diyorsun ya onu soruyorum. siparis ve teslim tarihini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 27 Haziran 2019; 12:15:48 >
    Kusura bakmayın ama sizin önerdiğiniz şey ne bir hak ne de kurnazlık. Paketi teslim alıp içine başka çöp koyup iade göndermek düpedüz dolandırıcılık. Hadi memuru kafaladın yaptın. Aliexpress satıcısı Çinli aptal mı iadeyi alınca ne olacak sandın acaba. Hadi yine de Aliexpress sizi haklı buldu iadeyi paket satıcıya ulaşmadan yaptı diyelim. Satıcı paketi alır almaz bunun bir oyun olduğunu anlar ve anında sizin hesabı bloke ettirir. Gerisi sizin vicdanı ahlakınıza kalmış para ödemeden aldığınız haram maldan artık ne hayır gelirse.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Singapur post teslim alan varsa yazsın ben de bekliyorum 29 mayısta giriş yapan var bir tane.

• cervinff kullanıcısına yanıt
    Mesajımı birdaha okuyup anladıktan sonra yazdığın cevabını düzeltirsen daha mantıklı olur.

Ben mesajımda alibaba' da aldığın ürünü onaylayacaksın yazdım. ben sadece devletin yanlış politikalarının vergilerini ödemek istemeyen biriyim. ödemeyeceğimde bu sana göre haramdır. bana göre ise bu ekstra vergiyi alanlar haram iş yapıyor. sonrada bu haram vergi ile sana hizmet edecek. sende haram yemiş olacaksın :)
    haklısın dostum ben mayıstaki siparişim geldi sandım. sen sorunca detaylı baktım haziranın 10 unda verdiğim gelmiş. mayıstakiler gelmedi daha.
    Tesekkurle cevap icin mayis siparislerimiz kayiplara karisti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

Merhaba, Benim mesleğim iç kontrol/Denetim, yani ben hertürlü sistemde açıkları bulmak, denetlemek için maaş alıyorum. o sebeple ister istemez herşeyin açığını bulabiliyorum. Tabiki bunları kullanmak kurnazlıktır ben bunları ekonomik olarak ihtiyacım olmadığı için kullanmıyorum. Ama bunları kullanan olursada bence kurnaz olarak değerlendirilmemeli çünkü devlet yanlış yönetilip bütçe açığı bizim sırtımızdan kapatılmaya çalışılıyorsa ve bizde buna engel olmak için bazı çözümler buluyorsak bu kurnazlık değil haklı biz çabadır.
    Geri vites örneği. Ben senin iç kontrol, denetim vs, üfürdüğün bu işi yapmadığını çok iyi biliyorum. Memleket senin gibiler yüzünden bir adım ilerleyemiyor. Kafanız ancak puş.luğa çalışıyor. Hak hukuk emek sömürücüler sizi

• dangermurat kullanıcısına yanıt
    işimi sana kanıtlıyayım istersen . ne istersin kartvizitim , iş numaram ?

ben iç kontrol' üm görevim sistem açıklarını bulmak, akıl bu yönde çalıştığı için hayat içindeki sistem açıklarınıda çok rahatlıkla görüyorum. Mesajımda bunlara tenezzül etmediğimi yazdım. ama ihtiyacı olan var ise gösterdiğim yoldan vergi ödemekten kurtulabilirler. bu ne haramdır nede memleketin ilerlememesine neden olur. memeleketin ilerlememesinin sebebi siyasetçiler. onların yanlışları sonucu ekstra vergiye mahkum kalmak ve bundan kurtulmanın yolunu bulmak ise haktır. senin dediğin gibi hak hukuk ve emek sömürmek olmuyor bu. hatta bir önceki mesajdaki bir arkadaşın dediği gibi haramada girmiyor. devletin her çıkardığı kanuna uymamak haramdır diyemezsin. asıl o karar haramdır. allahın bu konudaki kararını sen nerden bileceksinki.

neyse şimdi sana işimi kanıtlayacağım ve geri vites kim yapıyor göreceğiz. evet nasıl kanıtlamamı istersin ?

benim singapore post ayın 24'ünde ülkeye geldi olarak güncellendi..mayıs'lar ortada yoksa ben yakın zamanda beklemeyeyim hiç o zaman singapore'u.. :)
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    PTT sayfasindami guncellendi hocam. Benimkilerin hepsi mayis siparisi biri nisan ve hicbirinde tik yok hala.
  • Benim mayıs haziran siparişlerinde de tık yok :(

• quote:

Orijinalden alıntı: onnow78

işimi sana kanıtlıyayım istersen . ne istersin kartvizitim , iş numaram ?

ben iç kontrol' üm görevim sistem açıklarını bulmak, akıl bu yönde çalıştığı için hayat içindeki sistem açıklarınıda çok rahatlıkla görüyorum. Mesajımda bunlara tenezzül etmediğimi yazdım. ama ihtiyacı olan var ise gösterdiğim yoldan vergi ödemekten kurtulabilirler. bu ne haramdır nede memleketin ilerlememesine neden olur. memeleketin ilerlememesinin sebebi siyasetçiler. onların yanlışları sonucu ekstra vergiye mahkum kalmak ve bundan kurtulmanın yolunu bulmak ise haktır. senin dediğin gibi hak hukuk ve emek sömürmek olmuyor bu. hatta bir önceki mesajdaki bir arkadaşın dediği gibi haramada girmiyor. devletin her çıkardığı kanuna uymamak haramdır diyemezsin. asıl o karar haramdır. allahın bu konudaki kararını sen nerden bileceksinki.

neyse şimdi sana işimi kanıtlayacağım ve geri vites kim yapıyor göreceğiz. evet nasıl kanıtlamamı istersin ?
    Kaç yaşındasın sen 17 mi? Hala boş boş konuşuyorsun. Memleket sen ve senin gibiler yüzünden ilerlemiyor dedim. Ne emeğe saygınız var, ne de hakka hukuka riayet ediyorsunuz. Senin gibiler yüzünden gearbest vergi muafiyetini kalırdı. Photoshoptan vergi makbuzu oluşturup benden vergi alındı diyerek okyanus ötesinden Çinli satıcıyı dolandıranlar da senin zihniyetinde olan insanlardı. Ha devletin fazla vergi alması farklı konudur o tamam ama fazla vergi alıyor diye postacıyı kafalayıp sistemi suistimal etmek ve bunu da marifetmiş gibi ifşa etmek alıcıları bu yöntemi uygulamaya sevk etmek sanırım Türk ceza kanunu madde 257 ye göre haksız kazanç elde etmek ve kamunun zarara uğratılması demek oluyor ki bu da adli ve idari kovuşturma ve soruşturma açılmasının önü açık demek oluyor. Bilmem anlıyor musun.

• lynx99 L kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim mayis siparisleri yalan oldu galiba :D Artik bosuna bekliyoruz sanki. Haziran bitti temmuza giriyoruz. Senelerdir yuzlerce alisveris yaptim hic bu kadar gec kaldigini ve hic bu kadar cok kargomun ayni anda gelmedigini hatirlamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 27 Haziran 2019; 15:58:58 >
  • dangermurat kullanıcısına yanıt
    işlerim yoğun sen kazandın iyi günler :)
  • Sanirim bizim mayis siparislerini PTT personeli yakinlarina bayram hediyesi olarak dagitti
    Yok bildirim olarak geldi ama bu sabah Singapore post siparişim receive item at the office of exchange olmuş. Bir önceki kargomda bu güncelleme sonrası gümrük ücreti falan belli olmuştu. Sanırım değer biçmekle meşguller şu an :) Haziran siparişi idi bu. Mayıs ayı olan ae standart shipping hala ortada yok

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Benim singapur post 27 gundur boyle tik yok Hocam cimerden ses cikti mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evoevi -- 27 Haziran 2019; 17:52:7 >
  • 
Sayfa: önceki 603604605606607
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.