Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (289. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21.689
Cevap
236
Favori
1.238.847
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Pttnin sistem hatasi bu sagda turkey yazmiyor china yaziyor turkey yazsaydi burdan geri gitmis olurdu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet gittim. Hatta ismimi adresimi aldilar, 1 hafta sonra PDM den biri isyerime geldi kargonuz yok dedi.

• Ben disputeyi devam ettireyim mi kapatayım mi ne yapmalıyım şuan. Bu ayın 23 ünde aliexpres araya girecek.

• Singapur post ile bir gönderim var satıvı kodu sisteme girdi ama singpost,17track bunlarda sonuç çıkmıyor nedeni nedir?

Yanlış kod mu verildi ki

• Dün geldi kargom 9 Günde hayret ettim doğrusu
  • Aliexpress den aldığım ürün kargoya verilmiş ve bana satıcı bir kargo kodu vermişti. Günler sonra ise o verilen kodun üzeri çizilip başka kargo kodu verildi.

İlk verilen kod bu RM936219716CN. Forumda bazı arkadaşlar sahte filandır demişti ama gerçekmiş fakat sanırım başkasına ait kargo kodunu satıcı yanlışlıkla bana verdi. Bu koda 17track.net/ bakınca kargo TÜRKIYE, İST.ULUSLARARASI PİM/İST.ULUSLARARASI PİM, Torbaya Eklendi diyor.

İlk verilen kodlu kargo 2017-12-02 00:10 China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)

İkinci verilen kargo kodu 2017-12-03 00:10 China (Yurt Disi), Gonderi yurtdisina sevk edildi, Send item abroad (EDI-received)

İlk verilen kodlu kargo 1 gün sonra 3 Aralık da Hava taşımacılığı ile teslim görünürken. İkinci verilen kodlu kargo 2 gün sonra 5 Aralık Hava taşımacılığı ile teslim görünüyor.

İlki bariz başkasına ait kargo ama bana verilmiş yanlışlıkla. İkinci bana aittir sanırım. Benim kargom ile ilgili bilgi de yarın veya cumartesi güncellenir sanırım. Aynı şehirden kargoya verilmiş iki kargoda zaten.

• Yanwen ile sıkıntı yaşayan tek benmiyim? 2. sipariş olacak elime ulaşmayan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kangroo

Yanwen ile sıkıntı yaşayan tek benmiyim? 2. sipariş olacak elime ulaşmayan.

Yanwen kadar kötü bi kargo firması yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

disputeyi koruma bitiş gününde açabilrisiniz keyfii açma yok..zaten açsanızda çoğu yoğunluktan diyip +10 +20 şeklinde uzatcak...para odemesi olmaz..

60günden sonra dispute açıp para alabiliyor muyuz Peki? Ben numaralı gözlük Aldım eskisi kırıldığı için 56 gün oldu. Teknolojik alet filan Yada ıvır zıvır olsa okey ama -4 miyoplu gözler ile geziyorum 2 aydır adama küfür edeceğim en sonunda.

• China Post Ordinary Small Packet Plus güvenilir midir ayın 15inden beri hava yolu tarafından kabul edildi gösteriyor.
  • arakdaşlar bir süredir aliexpressden gelen paketlerin üzerindeki takip no ile sistemdekiler farklı geliyor. Ayı üründen iki tane sipariş verdim üzerlerinde RGxxxxCN gibi takip no var ama sistemde URxxxxYP gibi görünüyor ve kargo sorulamada bu UR ile başlayanı sorgulayamıyorum. Sebebi nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sred

11.11 sipairşlerimden birisi gelmedi. takipli olanların hepsi geldi. "China Post Ordinary Small Packet Plus" olan takipsiz kargom gelmedi. 40 günü geçti. artık umudu kesmeye başladım.

son hareketi 18 kasımda görünüyor.

"1. If your order does not arrive on 2018-01-11 , you can apply for a refund by opening a dispute."

11 ocakta iade için dispute açabilirisniz diyor. 11 ocağa kadar bekleyeceğim. bir daha takipsiz kargo almayacağım asla. takipli olanlar patır patır geliyor.

Benimde 2 ekimden beri gelmedi. Dispute actim satici 15 gun daha bekle diyor. Ve süreyi 15 gün uzatmış. 4 ocakta bitecek sure. Dispute acik kalsa bir durum olur mu.

Birde bu kargo konusunda hafta sonları sayılıyor mu. Zira bugün 77 gun oldu. Ama satıcıya gore daha zaman var.

• quote:

Orijinalden alıntı: ivirzivir35

quote:

Orijinalden alıntı: Sred

11.11 sipairşlerimden birisi gelmedi. takipli olanların hepsi geldi. "China Post Ordinary Small Packet Plus" olan takipsiz kargom gelmedi. 40 günü geçti. artık umudu kesmeye başladım.

son hareketi 18 kasımda görünüyor.

"1. If your order does not arrive on 2018-01-11 , you can apply for a refund by opening a dispute."

11 ocakta iade için dispute açabilirisniz diyor. 11 ocağa kadar bekleyeceğim. bir daha takipsiz kargo almayacağım asla. takipli olanlar patır patır geliyor.

Benimde 2 ekimden beri gelmedi. Dispute actim satici 15 gun daha bekle diyor. Ve süreyi 15 gün uzatmış. 4 ocakta bitecek sure. Dispute acik kalsa bir durum olur mu.

Birde bu kargo konusunda hafta sonları sayılıyor mu. Zira bugün 77 gun oldu. Ama satıcıya gore daha zaman var.

60 günün iş günü olmadığını satıcı da iyi biliyor. Tamamen oyalama taktiği

• 29 gundur yanwen takipli kargo cinden cikmis gozukuyor, devami yok...
  • Tukker kullanıcısına yanıt
    Satıcı bot mesaj atıyorsa ne yapacağız hocam? 40 gündür bekliyorum. Mağaza Qkz official store

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    Daha önce de benzeri sorunlar için cevap yazıldı. Bilmeyenler için tekrarlayalım; Aliexpress'in kendi kargo ağı Yanwen. Yani Aliexpress standart shipping ile Yanwen aynı firma. UR ile başlayan kargolar PTT de takip edilemiyor; ancak, Yanwen sitesinden yeni kod almanız ve bu kodla takip etmeniz gerekiyor.http://track.yw56.com.cn/en-US/ bu siteye UR li kodunuzu girdiğinizde size RG / RS diye başlayan yeni bir kod verilir. Bu kod ile PTT de takip edebilirsiniz. Kargonuzda takip nosu RG / RS ile başlamasında bir problem yok. UR li kod neden RG/ RS ye çevriliyor, kargo üzerinde neden böyle tam bilemiyorum. Ama sistem yazdığım şekilde işliyor
  • mitokondrioglukadayi kullanıcısına yanıt
    Kod urli urli ise malezya posta verdilerse 1aydan erkengelmiyor

• QuaLityTR Q kullanıcısına yanıt
    Daha bilgi girilmeyecek takipsiz

• ivirzivir35 kullanıcısına yanıt
    Ozaman dispute bekletin yada saticiya yazin size kalmis sonucda takipsiz gelmemis demeki dedigim yontemde size cikmadiysa ya gelmedi ya birilri cebe ali

• hazarcep H kullanıcısına yanıt
    3 4 gune dusmesse saticiya yazin

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.