Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

Koronavirüs Özel
18 Kayıtlı Üye (17 Mobil) ve 13 Misafir (10 Mobil) - 4 Masaüstü27 Mobil1 iOS21 Android
17.269
Cevap
209
Favori
867.035
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Yurt Dışı Fırsatlar - Konu Dışı >> Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
Giriş
    60 Mesaj
    Önceki takipli-takipsiz kargolarıma göre Türkiyeye ortalama 7-10 gün arasında giriş yapıyor ürünler. Giriş yapmadıysa ya Çinden yola çıkmış gibi görünmesine rağmen yola çıkmayı bekliyordur ya da gümrükte birikmiş PTT tarafından sisteme girilmeyi bekliyordur. 11.11 yoğunluğu malum. Benim uzun zaman önce yola çıkmış olan 4 takipli kargomdan 3ü bu hafta elime ulaştı. Takipsizlerde yaklaşık 1 ay oldu herhangi bir gelişme yok. Bakalım ne kadar bekleriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

14/12/2017 20:12:15 PTT İşyerine Girdi Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Henüz gümrüğe takılma gibi bir durumu yok kargonuzun.

|
    |
    SnnKlnc kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar kargolarımız uçakta gözüküyor ama içimden bir his kargolar gemide olabilir diyor ve öyleyse bu gecikme normal bir durum. Gecen gün yazmıştım ama tekrar yazayım. Annem eski bir öğrencisinin kızına ders veriyor. 12 Aralık Salı Günü normalde babasının Türkiye de olması gerekiyormuş. Yurt dışı ile alakalı bu aralar genel bir sorun varmış ve o sebeple bu hafta gelemedi ve 1 hafta sonra burada olmasını bekliyoruz dedi.

Ama belki uçakla yapılan kargo gibi şeylere de bu durum yansıyordur. Kısaca bir yavaşlama olabilir yurt dışı işlerle alakalı.
    |
    |

Hocam bu kodu verdi
    UR874232627YP-[LP00085129256055]-RC122582331MY

Ptt takip sayfasından baktığımda bu yazıyor
    1 01/12/2017 00:14:00 Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden) The item was forwarded to the destination country (Otb)
    -
    - Malaysia (Yurt Disi)
    2 01/12/2017 03:30:00 Gonderi yurtdisina sevk edildi Send item abroad (EDI-received)
    -
    - Malaysia (Yurt Disi)

Bu malaysia sanırım baya geç getiriyor :S
    |
    |
    braveyours kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Bu aralar iki kargo bekliyorum biri Aliexpress den biri de bir yarışmada kazandığım bir posterin gelmesi. İkisi de bir türlü gelemedi. Hadi biri yurt dışından gelecek uzun sürmesi normal ama diğeri istanbul dan gelecek ama yurt içi kargo Yalova'ya getirmesi gereken kargoyu İstanbul içinde bir yere göndermeye çalışıyor. Aras Kargo'ya laf ediyordum ama yurt içi de farklı çıkmadı. Star Wars yarışmasından poster kazandım. Gecen gün gönderici aradı kargonuz ulaşmamış galiba dedi bende daha göndermediniz sandım çünkü kargo dan mesaj gelmedi dedim. Adres kontrolü yaptık adres belirtilirken Yalova belirtilmemiş. Düzeltildi o bilgi ve tekrar gönderilecek dediler. Az önce kargodan mesaj geldi. Size ulaşamadık şu şubeden alın diye. Gönderimi yapacak yeri aradım söyledim durumu biz adresi Yalova diye düzelttik ve söyledik ama onlar anlaşılan yine İstanbul da bir yere göndermeye çalışmışlar dediler.
    |
    |

• Yarbay
    2291 Mesaj

Ne kadar acelecisiniz benim 1 aydir gumrukte bekleyen siparişlerim 5 tane hemde gumrukte bekletiliyor yogunluktan dolayi yurtdisi alisverisi sabir isidir sabriniz yoksa fazla para verip dhl fedex ile alin yada Tr den alin

|
    |
    donjuan444 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD Ryzen 5 2600 - MSI B450 Tomahawk - CoolerMaster MB511 Kırmızı - SilverStone Strider Essential 600w 80+ - Corsair Vengeance Lpx 2x16gb 3000mhz - PNY Rtx 2060 Gaming OC - Adata Xpg SX8200 pro 512gb - WD 2.5" 750GB Scorpio Black Sata 3.0 7200Rpm
  • Onbaşı
    18 Mesaj

beklemekten başka çarem yok galiba sevk olup durmuş ben de anlam veremedim.
    |
    |
    braveyours kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Annemin 25 Kasımda Send item abroad (EDI-received) olan bir kargosu 16 Aralık da bizim şehre gelmiş. 14/12/2017 de İstanbul'a varmış 2 gün sonrada bizim şehre gelmiş. Gümrükte sadece 2 gün kalmış görünüyor.

21 Kasımda satıcı teslim etmiş. 24 Kasımda yurt dışına sevk edildi ve açıklama kısmında The item was forwarded to the destination country (Otb) yazıyor. 25 Kasımda da yut dışına sevk edildi ve açıklama kısmında Send item abroad (EDI-received) yazıyor.

Çin den ülkemize 19 günde (25 Kasım da çıkmış 14 Aralıkta İstanbula varmış) gelmiş görünüyor. Bakalım bizim şehrin Postanesi ne gün teslim eder.

Benim kendi kargom ise 3 Aralık da yurt dışına sevk edilmiş ve açıklamasında Send item abroad (EDI-received) yazmakta. Başka bilgi yok ama Annemin kargosunun geliş süresiyle benzer sürede gelirse benim kargom da 5 gün sonra 22 Aralıkta İstanbul da olur gibi geliyor. Bakalım böylemi olacak.

NOT: Çok ilginç Anneme ait gelecek başka bir kargo 23 Kasım da Çin den çıkmış ve başka bilgi yok. Ondan 2 gün sonra yola çıkan kargo gelmiş ama o gelmemiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 17 Aralık 2017; 2:16:39 >

• Teğmen
    156 Mesaj

Kargoların çıktıkları şehir önemli. Guangdong'dan gelen kargolar 4-5 günde Türkiye'ye giriş yapıyor. Pekin ve Shenzhen'den gelenler çok bekliyor bu aralar.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısınız sanırım. Annemin Türkiye'ye 19 günde gelen kargosu Shanghai dan uçağa konup gönderilmiş. 21 Kasım günü ilk kargoya verildiği yer Jiangsu eyaletinde bulunan Lianyungang isimli şehir. Oradan 24 Kasımda aynı eyaletin bir başka şehri olan Nanjing gitmiş ve aynı gün içerisinde de bir başka eyalet olan Shanghai ulaştırılmış. Akşam 20 civarı oraya varmış ve ertesi gün sabah 7 civarı da hava alanına teslim edilmiş.

Benim kargom ise Zhengzhou, Henan dan ilk olarak kargoya verilmiş. Sonra Zhengzhou ulaşmış ve oradan da Pekin'e yollanmış ve ülkemize Pekin den gönderilmiş. Başka bilgi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 17 Aralık 2017; 11:13:32 >
    |
    |
    GigaNigga kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    Aliexpress standar shipping ile gözlük ve lens aldım çarşamba günü mail gelmiş kargonuz varış ülkesine ulaştı diye 5gün geçmesine rağmen PTT kargo takip de en son işlem yurtdışına sevk edildi yazıyor. Sizce neden böyle bir hatamı var acaba??

Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,
    Ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul.
  • Yüzbaşı
    767 Mesaj

17track uygulamasından kontrol et kardeşim en doğrusu o. Ptt nin kendi sisteminden bile daha iyi.

|
    |
    Heîsenberg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

2017-12-18 00:00 TÜRKIYE, YALOVA/YALOVA, Dağıtıcıya Verildi
    2017-12-18 10:06 TÜRKIYE, YALOVA, Teslim girisiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi (Gelen), Unsuccessful item delivery attempt (Inb)

Biz evdeyiz ve kapı filan çalmadı. PTT sayfasında ise sadece Dağıtıcıya verildiği yazıyor.

16 Aralık Cumartesi Yalova'ya ulaşmış bugün dağıtıma çıkmış. Bu arada kargo gönderen şehre göre ayrı davranış mı gösteriyor PTT Kargo çünkü kimi arkadaşın kargosu Türkiye'ye gelince İstanbul da 1-2 hafta beklerken Annemin kargosu İstanbul da sadece 2 gün kalıp Yalova'ya gelmiş ve buraya geldikten 2 gün sonrada dağıtıma çıkmış. Yani kargo 4 gün önce Türkiye gelmiş görünüyor.

Tuhaf bir durum var.

PTT Kargo'nun sayfasında dağıtıcıya 10:06 da verildi görünürken 17track.net sitesinde ise dağıtıcıya 00:00 da verildi 10:06 da Teslim girişiminde bulunuldu veya Teslim edilemedi yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 18 Aralık 2017; 11:33:33 >
    |
    |

• Yarbay
    11721 Mesaj
    PTT sayfasında görünen bilgi doğruymuş. Az önce Annemin kargosu geldi. 17track.net de teslim edilemedi diyordu ama daha kargo yeni geldi ve Annem teslim aldı.

2 tane Banned marka güneş gözlüğü almıştı onlar geldi.
    |
    |
    Az önce kargom geldi şimdiye kadar aldığım herşey bir şekilde gelmiştir. Sorun takip numarasında gelen pakette RG ile başlayan barkod var satıcının verdiği başka takip edilemiyor. Satıcıdan daha önce birçok ürün aldığım için sorun çıkmayacağını biliyorum. Sırada ki ürünlere bakma zamanı geldi
    |
    |
    Çok ilginç Annemin aynı şehirden kargoya verilen ve 25 Kasımda Shanghai dan yola çıkan kargosu geldi ama 23 Kasımda Shanghai dan yola çıkan diğer 4 kargosu gelmeyi bırakın hala Türkiye'ye varmamış görünüyor. Garip bir durum.

Bu arada işin komik kısmı teslim aldığımız Kargo içinhttp://www.17track.net/ ulaşamadı diyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 18 Aralık 2017; 14:17:24 >
    |
    |

Ptt dekiler de siz ne görüyorsanız onu görürler. Türkiye ye doğru yolda olduğunu söylerler.
    Misal geçen gün adresime bağlı olan dağıtım merkezine paket geldiği gün almaya gittim. Ordaki görevli kendi kendine ptt hareketlerinde herşey gözüküyor diye söyleniyordu.
    |
    |
    fatih277 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AMD AM2 X2 5000+ COBRA (2,6@3,0 GHZ) / ABIT KN9S NFORCE 550 / 512 MB XPERTVISION HD4850 DDR3 PCI-E / 4x1 GB OCZ+CRUCIAL DDR2 800 / 80 GB SEAGATE SATA2+1 TB SAMSUNG SATA2 / 16X SAMSUNG DL DVD-RW+16X LG DVD-RW / SKYSTAR 2.6D DIGITAL / CREATIVE SB AUDIGY VALUE 7.1 / THERMALTAKE W0116RE 750 WATT TOUGPOWER PSU / X - WARRIOR MODLU KASA / 22" ASUS VW222S LCD
Reklamlar
bankalar.org
Sohbet
SEO
Media Sözlük
kolayoto.com
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,969
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.