Şimdi Ara

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ! (287. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21.689
Cevap
235
Favori
1.238.663
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladığım kadarı ile gümrükte yığılma var.Geçen ayın 28 inde aldığım ürünler hala gelemedi.Gümrükte falan da yok.Bu ayın 12 sinde aldığım 2 dolarlık yüzük ise şuan pim de gözüküyor.

(Ekran Kartı)Malezya-Pulau Pinang-19.12.2017 saat 11:50
    Kargo gümrüğe sevk edilmiş

(Gaming Kulaklık)Malezya-Kuala Lumpur-19.12.2017-Ptt den az önce kontrol ettim gümrüğü geçmiş başakşehirde.

(Asus Tablet Ekranı) Çin-Shenzhen-19.12.2017-Gümrükten geçmeyi bekliyor

(Yüzük)Çİn-Hongqiao, Şangay

Buralardan gelen ürünlerde sıkıntı var
    Edit:Sanırım ptt sisteme geç giriyor.Dün kaç defa kontrol ettim sistemde hala gelmemiş gözükürken birden başakşehirde göstermeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 19 Aralık 2017; 11:49:08 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tukker kullanıcısına yanıt
    Şangay dan gelenlerde yeni başladı sorun demek ki çünkü Annemin oradan gelen kargoları çabuk geldi. 23 Kasım da hava taşıma birimine verilen bir kargosunu dün teslim aldık. Aynı gün verilen başka kargosu da dün 13:49 itibariyle PTT tarafından teslim alınmış yani Türkiye'ye varmış. Gerçi aynı hava birimine 23 Kasım da teslim edilen başka kargo var o hala havada görünüyor.
  • arkadaşlar aşağıda takip no sunu verdiğim ürün hakkında bilgi verebilrmisiniz
    böyle bir yazı çıkıyor
    System is under maintenance, Sorry for the inconvenience cause(E03)

takip no : UR875094944YP

saygılarımla
  • finitura F kullanıcısına yanıt
    Yanwen sitesinden Ptt de takip edebilmeniz içim yeni bir kod almanız gerekiyor. UR li kodu girin sağ altta RS/ RG li kod Kargonuzu 17track sitesinden takip edebilirsiniz

http://track.yw56.com.cn/en-US/

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

• quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Şangay dan gelenlerde yeni başladı sorun demek ki çünkü Annemin oradan gelen kargoları çabuk geldi. 23 Kasım da hava taşıma birimine verilen bir kargosunu dün teslim aldık. Aynı gün verilen başka kargosu da dün 13:49 itibariyle PTT tarafından teslim alınmış yani Türkiye'ye varmış. Gerçi aynı hava birimine 23 Kasım da teslim edilen başka kargo var o hala havada görünüyor.

Havada gözüktüğüne bakmayın.Büyük ihtimal gümrükten geçmeyi bekliyordur.Tahminimce yoğunluktan dolayı sisteme çok geç giriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 19 Aralık 2017; 12:59:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kargoların çoğu kısa sürede Türkiye'ye ulaşıyor ancak işin sıkıntılı tarafı burada başlıyor.
    Maalesef ülkemizin yurt dışından gelen kargo kabulünü yapan gümrük ve posta lokasyonları bu ilk yoğunluğu kaldırabilecek yeterlilikte yapılandırılmadığından bizlerde bu şekilde beklemek zorunda kalıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harbi24 -- 19 Aralık 2017; 13:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tukker

Anladığım kadarı ile gümrükte yığılma var.Geçen ayın 28 inde aldığım ürünler hala gelemedi.Gümrükte falan da yok.Bu ayın 12 sinde aldığım 2 dolarlık yüzük ise şuan pim de gözüküyor.

(Ekran Kartı)Malezya-Pulau Pinang-19.12.2017 saat 11:50
    Kargo gümrüğe sevk edilmiş

(Gaming Kulaklık)Malezya-Kuala Lumpur-19.12.2017-Ptt den az önce kontrol ettim gümrüğü geçmiş başakşehirde.

(Asus Tablet Ekranı) Çin-Shenzhen-19.12.2017-Gümrükten geçmeyi bekliyor

(Yüzük)Çİn-Hongqiao, Şangay

Buralardan gelen ürünlerde sıkıntı var
    Edit:Sanırım ptt sisteme geç giriyor.Dün kaç defa kontrol ettim sistemde hala gelmemiş gözükürken birden başakşehirde göstermeye başladı

Bir delilik yapıp gümrüğe takılacağını bile bile gittim 1300 tl ye gtx 1060 6gb aldım.Şuan şoklar içerisindeyim.Gümrüğe takılmamış nasıl olduysa.Hahaha.Bu arada tüm kargolar yurda girdi.Gelmelerini sabırsızlıkla bekliyorumAliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!
    Kargolarının gelmesini sabırsızlıkla bekleyen herkesin , umarım en kısa sürede eline ulaşmış olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 19 Aralık 2017; 14:14:41 >

Belki satıcı belli ücretin üstünde ki ürünlerde Türkiye gümrüğünde sorun çıktığını biliyorsa sizin ürünü kargo yaparken fiyatı düşük göstermiştir. Daha önce bu tür ürün sattığında kargoda kalmışsa ve haberi olmuş ise böyle bir şey yapmış olabilir.

Bende bir kaç sene önce bir yakınıma saç için bir sıvı almıştım. Türkiye de 250 TL di biz ebay dan açık attırma ile 85 TL aldık. İlaç sayıldığı için gümrükten geçemez dediler. Satıcıya söyledik bir şey yapamam dedi ama buna rağmen farklı kutuya koymuş ve ne olduğunu belirtmemiş. Sorunsuz aldık. Ama parayı çöpe atmış olduk çünkü yakınım kullanması gerektiği halde o sıvıyı kullanmadı. Kullanmayacağını bilsem almazdım. 85 TL çöpe gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 19 Aralık 2017; 14:49:2 >
  • arkadaşlar merhaba 24.11. 2017 tarihinde 4 adet siparişim olmuştu bazıları 30.11.2017 tarihinde menşe ülkesinden yola çıktı gözüküyor bazıları ise 28.11.2017 tarihinde gönderi hava yolu tarafından kabul edildi şeklinde gözüküyor, o tarihlerden itibaren güncelleme yok kargoları takip edemiyorum malesef nasıl bir çözüm bulabiliriz???

Edit: 1 tanesi bugün geldi ama diğerlerini hala kontrol edemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Belki satıcı belli ücretin üstünde ki ürünlerde Türkiye gümrüğünde sorun çıktığını biliyorsa sizin ürünü kargo yaparken fiyatı düşük göstermiştir. Daha önce bu tür ürün sattığında kargoda kalmışsa ve haberi olmuş ise böyle bir şey yapmış olabilir.

Bende bir kaç sene önce bir yakınıma saç için bir sıvı almıştım. Türkiye de 250 TL di biz ebay dan açık attırma ile 85 TL aldık. İlaç sayıldığı için gümrükten geçemez dediler. Satıcıya söyledik bir şey yapamam dedi ama buna rağmen farklı kutuya koymuş ve ne olduğunu belirtmemiş. Sorunsuz aldık. Ama parayı çöpe atmış olduk çünkü yakınım kullanması gerektiği halde o sıvıyı kullanmadı. Kullanmayacağını bilsem almazdım. 85 TL çöpe gitti

Satıcıyı özellikle seçtim.Hem olumlu puanı çok yüksekti.hemde çok güven verdi konuştuğumuzda.Bana endişe etmemen gerektiğini kesinlikle gümrümten sorunsuz geçeceğini söyledi ama hiç inanmadım.Dedim ki ya herro ya merro.
    Forumda bir çok arkadaşın aldığı ürünler çok pahalı olmamasına karşın gümrükte takılırken.Saat v.b gibi.Ekran kartının sorunsuz şekilde geçmesi beni hem şaşırt hem de yurt dışından ürün almakla yaptığım akıllığı bir kez daha kanıtladı.Aliexpress e olan güvenimi iyice güçlendirdi.Umarım ekran kartında bir sorun yoktur da şöyle ağız tadıyla kullanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: IsPraNo

arkadaşlar merhaba 24.11. 2017 tarihinde 4 adet siparişim olmuştu bazıları 30.11.2017 tarihinde menşe ülkesinden yola çıktı gözüküyor bazıları ise 28.11.2017 tarihinde gönderi hava yolu tarafından kabul edildi şeklinde gözüküyor, o tarihlerden itibaren güncelleme yok kargoları takip edemiyorum malesef nasıl bir çözüm bulabiliriz???

Edit: 1 tanesi bugün geldi ama diğerlerini hala kontrol edemiyorum.

Kargolarınız transfer sürecinde başka kargo firmasına aktarma yapıldıysa,takip kodunuz değişmektedir.Package radar.com dan kargo takip numaranızı girip kontrol edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 19 Aralık 2017; 16:06:54 >
  • Pekinden yola çıktı gözüküyordu.Şimdi tekrar pekine inmiş.Ben birşey anlamadım bunların yaptığı işten.

Aliexpress Standard Shipping Mağdurları - TÜM KARGO MAĞDURLARI TOPLANIYORUZ!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justreal -- 19 Aralık 2017; 15:51:40 >
  • batu25 kullanıcısına yanıt
    Takip kodunun başındaki iki harf gönderi tipi ve ağırlığını kapsar.
    Sondaki iki harf ise gönderen ülkenin isminin kısaltmasıdır.
    Bu tip kargolar takipli kargolardır

Dün akşam bana bir mail geldi ürünün varış ülkesine ulaştığına dair. Bugün uluslararası pim i aradım kodun ilk iki harfini söyledim bana takipsiz olduğunu söyledi. Hergangi bir ptt takip kodu da girilmedi. Yurtdışı takip sitesinde de şu şekilde bilgi girişi yapılmış. Türkiye’deki kargo hareketlerini nasıl takip edebilirim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batu25 -- 19 Aralık 2017; 17:14:27 >
    Takipsiz kargo ise Türkiye'deki hareketleri takip etme şansınız yok diye biliyorum.
    Takip numaranız değişmiş.Yurt dışından gelen ürnlerde farklı ülkelere uğradıkları için takip kodu değişebiliyor.
    Package radar.com dan yeni takip kodunuzu alabilirsniz.Elinizdeki takip kodunu tazın ve yeni takip kodunuzu alın.Buradan paylaşmayayım.Kendiniz bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tukker -- 19 Aralık 2017; 16:53:59 >
  • Teşekkür ederim, bu bilgi çok yardımcı oldu.

• 11.11 de sipariş veripte alabilen varmı? 11.11 de gözlük aldım hale taşıma aşamasında.

Üstat gelen postayı takip ettiğinizde Tr ye girişini görmüşmüydün yoksa aynı bilgiler mevcutken mi geldi acaba?

• 
Sayfa: önceki 285286287288289
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.