Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1805. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.521
Cevap
1.504
Favori
2.881.195
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 18031804180518061807
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PTT'de sıkıntı var. 3 tane farklı paketim var takipsiz Türkiye'ye gelene kadar takip edebildim. 15-20 gün önce ülkeye girdi hepsi, ses seda yok. Sanırım hala gümrükte bekliyor.
  • Kargonuzu takip edebildiniz mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: burak20007878

Yeni sistem ile rakipsiz kargolarda artık takipli vergi verdiğimiz için resimde işaretlediğim yer PTT takip kodu gümrüğe girince otomatik olarak veriliyor
    Deneyen oldu mu?
    1 adet takipsiz kargom var. Tr girsin bakacağım gerçekten her takipsiz kargoda bu şekilde oluyor mu diye. Eğer oluyorsa süper

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• EX220834273SG

En son 14 gün önce güncelleme aldı ülkemize gönderildi. Hala ses seda yok. Normal mu bu arkadaşlar?
  • Nymphetaminê kullanıcısına yanıt
    Ex ile başlayıp sg ile biten kargom 51 günde gümrüğe ulaştı ve gümrükte takıldı.

Yani baya geç geliyor.
  • 10 gün önce verdiğim sipariş bugün elime ulaştı. 1 dolarlık ürüne 16 liralik vergi aldilar.

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 34Tarik -- 24 Ağustos 2020; 14:24:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 34Tarik kullanıcısına yanıt
    $0,01 bile olsa vergi alınıyor,

maalesef yapılması gerekiyordu çünkü bu işin cılkını çıkaranlar vardı.
  • EknCn kullanıcısına yanıt
    1 dolarlık ürüne 1 dolar yani %100 vergi kesmek + 8 lira gördüm parasının pek izahı yok bence. Duzenleme getirilsin tamam ama bu baska bir sey

Ben hiç vergisiz ürün alamadım aliexpressten ilk siparişimi nisan 2020 de verdim düşün.

Lakin eski düzene göre 20 euro altı ürünlerden vergi alınmıyormuş o dönem insanlar diyelim 40 euroluk ürün almış ve satıcıya 15 euro göstertmiş ve vergi ödememiş.

Böyle bakarsak vergi bizlere müstahak. Bende rahatsızım bu durumdan. Genellikle 30-100 lira arası ürünler alıyorum hepte 16 lira ödüyorum. Bazende 30 liraya yakın.

Ürün bedelinin yarısı kadarına vergi ödemek vallahi koyuyor bana.

Diyeceğim şu ki ; düzenleme getirilemez maalesef...

Ya vergi alacaksın yada hiç almayacaksın. Ortası yok 🤷‍♂️

• Dert Sahibi kullanıcısına yanıt
    2010’dan beri alışveriş yaparim ben de. Ama vergili dönemden beri ilk siparisim oluyor. Belli oranda vergi kesilir ama %100 vergi ödemek üzüyor açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: design.code

Ex ile başlayıp sg ile biten kargom 51 günde gümrüğe ulaştı ve gümrükte takıldı.

Yani baya geç geliyor.
    yapma hocam ya :((
    Haklısın hocam sen 1 dolarlık ürün almışsın ve 2 dolar vergi ödemişsin.
    Sen gerçekten o ürünün o bedelini göstertmişsin kutunun üzerine yani hile hurda yok.
    Ama o paket ebatında 10 dolarlık ürün olup 1 dolar gösterten insanlar var maalesef...
    Devlette böyle şeylerin önüne geçebilmek adına otomatik vergi sistemi uyguluyor 😅
    Gelenden geçenden 16 tl alıyor.
    Sende yanıyorsun bu durumda haklısın.
    Ben şu güne kadar 300 liralık ürün almışım 6 parça ve ödediğim vergi ücreti 110 tl...

Mesela biri tv box alıyor 300 tl ye adama 200 lira vergi kesiyorlar.

Bana kalırsa vergi hiç alınmamalı çünkü bunun oturmuş bir sistemi yok. Adaletsizlik hakim.

2 adam yorum atıyor aliexpresste. Biri 30 tl vergi kesti devlet diyor diğeri 150 tl kesti diyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: design.code

Yani baya geç geliyor.
    gümrükte takıldı derken ürünü teslim alamadınız mı hocam?

Süreyi geçtim artık sağ salim elime ulaşsın başka bişey istemiyorum ya ...

Birde Sg ile biten kısım Singapur Post, Ex in açılımı nedir tam olarak ne anlama geliyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 34Tarik

10 gün önce verdiğim sipariş bugün elime ulaştı. 1 dolarlık ürüne 16 liralik vergi aldilar.

hangi kargo ile geldi?
  • arkadaşlar selamlar diş macunu getirtmek istiyorum aliexpresten gümrükte takılmaz dimi ?
    Şu anda alamadım. E-posta gönderdim. Bakalım gelecek mi?
    Aliexpress Ana Konu •

• Arkadaşlar yaklasik 200 TL olan bir grafik tablet alacagim vergisi ne kadar olur tahmini yuzde kacti?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 18031804180518061807
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.