Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1643. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
42.516
Cevap
1.503
Favori
2.881.074
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • North face yada jack wolfskin replika mont satan yer varmi arkadaslar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratcakir88 M kullanıcısına yanıt
    Ben satıcıya ekstra 2 dolar verip aliexpress standart ile göndermesi için para verdim ama satıcı bu cainiao denen kargo ile göndermiş.Takip edebilir miyim ptt sitesinden bu kargoyu acaba ?Bu satıcı hakkında nasıl işlem yaptırtabilirim ayrıca.
  • arkadaşlar benim kargolarım gelmiş fakat ptt başmüdürlüğündeymiş(yenimahalle varlık mahallesi).gidip oradan almam gerekiyormuş aldığım fiyatı istiyorlar kredi kartı ödemesi yada aliexpres sitesinden sipariş çıktısı ona göre gümrük vergisi kesip teslim alabilirmişim.
    istanbul gümrük değerlendirmesi yapmamış ankara yapacakmış alış fiyatı üzerinden
  • Uykuusuz kullanıcısına yanıt
    Hocam ayni tarihde ayni magazadan bende aldim. Ayin 5 inde kargo takip numarasini sisteme girdiler ama öylece kaldi herhangi bir harelek yok. Yogunluktan muhtemelen bilgi akisi yavas 3 5 gune bilgi guncellemesi gelir.

• https://h5.tr.aliexpress.com/item/4000206849818.html?spm=a2g0n.seo-amp-search.searchResult.4000206849818

Bu ürünün vergisi ne kadar tutar arkadaşlar? 300 tl fiyatı

• Şimdi de Arnavutköyü silip şunu eklemişler? Sanırım Dağıtım merkezi?
    Bugün PTT çagrı merkezini aradım hat yanlış, çalmıyor bile, Birkaç PTT yi aradım açan yok biri meşgul..Üsküdar PTT ye gittim..Sabah kimse bulamadım Öğl.Sonra buldum sordum o da anlamadı Müdüre gittik..
    Müdür bir ekrandan baktı Arnavutköyden Anadolu Yakası Dagıtımda, Torba açılmamaış vs dedi..
    İyi de ben PTT ekrandan göremiyorum o baktı o da göremedi PTT ekranda ama kendi özel ekranında dagıtım görüyor :)

Şu anda Dağtımdamıdır benim cihaz? Yine çözebilene varsa sevinirim?

EDİT: PTT de yazmayanı 17track yazmış enteresan?

Aliexpress Ana Konu •

Aliexpress Ana Konu •

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbul_s -- 10 Aralık 2019; 21:47:57 >

Geçmiş olsun en kısa sürede gelir inşallah kardeş
  • emre35x kullanıcısına yanıt
    Dün kargoladılar expressle şikayet edince muhtemelen haftaya gelir 🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba.

Bir mağazadan 6-7 tane ürün alacağım, toplamda 70-80TL kadar bir fiyat çıkıyor fakat merak ettiğim bir konu var.

Sizce takipsiz kargoyla alsam bir sorun oluşur mu? Sonuçta yine kapıma gelip vergiyi ödememi istemeyecekler mi?
  • osezginn O kullanıcısına yanıt
    Takipsiz kargom kayboldu paramda gitti. Hic birsey iddia edemezsin takipsiz ile. Yeni siparis verdim takipli 10-15 tl bisey tutuyo zaten. Ben bu saatten sonra takipsiz almam.

• Aliexpress'ten 11.11 de 7 ürün aldım ödemeyi finansbank kredi kartıyla yaptım. 447 TL'lik provizyona giren ürün 471 Tl ektreye geldi bu dedigim bir üründü. Yani finansbank yoldu biraz. Şikayet ettim sadece bir ürünün kur farkı geri ödemesini yaptılar.

Şimdi bunu niye anlattığıma gelelim,
    11.11 de kredi kartımda ALIEXPRESS London yazarken bugun aldıgım üründe iyizico/aliexpress istanbul yazdı. Yani aliexpress tahmnimce ödemeleri aynı banggood(payu istanbul yazar) gibi Türkiyeden almakta. Bunun iyi yanı bankaların yurtdışı komisyonu(Halkbank %1 ile1,5 arası komisyon alır) Finansbank gündüz alıgınız ürünü gece provizyondan 1 dolar 6 tl den çıkarır gibi sorunlar artık yaşamıyabiliriz diye dşünüyorum.
  • hsnsfgl H kullanıcısına yanıt
    Tam vergilendirmeyi çözemesem de örneklerimi veriyim,
    22 dolar altı ürünler standart 14,6tl yada yuvarla 15tl gibi gümrükten geçiyor 8Tl gümrüğe sunma 7tl vergi.
    Konserve kavanozu açacagı 54TL PTT ödemesi 14,6
    Metal Menteşe ücreti 70TL PTT ödemesi 14,6
    Elekronik resetlanabilir elektrik sayacı(2 sigorta boyutunda) 54Tl PTT ödemesi 47,7TL

Asıl sıkıntı TVbox ta çıkıyor. Çünkü TRT bandrol bedeli ve üzerine vergi geliyor. Bandrol eklenen ürünlerde fiyat aşıyor. Bu arada Hazirana kadar gümrük telgraf ile fiyat isteri ekstrenizi isterdi. Şimdi istemedi yani 11.11 de 7 ürün aldım ucuz pahalı hiç ekstre istemedi.
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    11.11 den bu yana ektre talebi aldıgım hiçbir üründe benden istenmedi. Kendilerince bi şekilde fiyat belirleyip(paket üstüne bakabilir, bazı yerlerde internetten fiyata bakıyolar diyede okumuştum) olabilir ücretlendiriliyor.

Ekstre bilgisini telgraf gelmeden gönderemezsiniz, çünkü size telgrafta bir mail adresi veriyorlar ve totalde ekstre istenen 4 ürünümde de gelen mail adresi farklıydı. Mailin konusuna takip kodunu yazıp ekstre bilgisi ve TC Kimlik kartınızın önü ve arkasının resmini gönderiyorsunuz.
  • Merhaba aynı şekilde şarj aleti kablosu aldık işyerindekilerle

Adedi 5 yaptığımızda kargo inanılmaz artıyordu satıcıya yazdım tek birinde takipli kargo ücreti ödeyeceğim hepsini aynı poşete koyar mısın sana 5 yıldız vericem diye tamam dedi.

Adamların dini imanı yıldız olmuş güzel yorum yapacağım dedin mi her şeye tamam diyorlar ben bu bug ı buldum sizde yürüyün burdan

• quote:

Orijinalden alıntı: ilk_Kazan

11.11 den bu yana ektre talebi aldıgım hiçbir üründe benden istenmedi. Kendilerince bi şekilde fiyat belirleyip(paket üstüne bakabilir, bazı yerlerde internetten fiyata bakıyolar diyede okumuştum) olabilir ücretlendiriliyor.

Ekstre bilgisini telgraf gelmeden gönderemezsiniz, çünkü size telgrafta bir mail adresi veriyorlar ve totalde ekstre istenen 4 ürünümde de gelen mail adresi farklıydı. Mailin konusuna takip kodunu yazıp ekstre bilgisi ve TC Kimlik kartınızın önü ve arkasının resmini gönderiyorsunuz.
    Yalnız şöyle bir durum var ben ürünü hediye edeceğim kişi adına gönderdim. sadece ekstre ve takip no göndersem yeterli olur mu acaba?
    hediye edeceğim kişiden kimlik bilgilerini isteyemem ki :(
  • milyoncubaba kullanıcısına yanıt
    Orasını bilemem ama büyük ihtimal ürün fiyatını kendileri belirleyip sizden bilği istemeden ürünü gümrükten çıkaracaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilk_Kazan

Orasını bilemem ama büyük ihtimal ürün fiyatını kendileri belirleyip sizden bilği istemeden ürünü gümrükten çıkaracaklar.
    Şansımı deneyeceğim bilgi veririm.
  • Sf express ile tecrübesi olan var mı?

Sf express mi? Aynı tarihte official satıcıdan bende aldım. 5inde takip no girildi de hareket yok. Ve muhtemelen Türkiye içinde takip edilmeyecek verdikleri kod ile.

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Sf Express evet hocam. Takipli kargo yazıyor 60 gün içinde gelmezse paramızı iade alırız en kötü. Official Qcy Store böyle birşey yaparsa dahada Aliexpress'ten alışveriş yapmam. Kaldı ki Türkiye'de gümrük vergisi eklendiğini, uygulandığını falan biliyorlar. Türk müşterileri kaybetmek isteyeceklerini sanmam. Ne olursa olsun o sipariş gelecektir. Tek sorun ne kadar zamanda ? Orası muamma

• 
Sayfa: önceki 16411642164316441645
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.