Şimdi Ara

Aliexpress Ana Konu • (1644. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
42.494
Cevap
1.501
Favori
2.879.664
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
189 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 16421643164416451646
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Takipli yazıyor ama ptt'den de o tip takip numaraları takip edilemiyor diye biliyorum. Mesajlara da bakmıyorlar otomatik cevap geliyor. En kötü ihtimalle dediğiniz gibi sayacın bitmesini bekleyip itiraz edilir. Umarım tez zamanda gelir ara ara haberleşiriz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Takipli kargoyu seçmiştim ptt üzerinden bakabiliyordum. Şu an “sonuç bulunamadı” yazıyor. Normal bi durum mu yoksa arada kaynadı mı benim kargo

• kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam merak ettiğiniz zaman pm ya da buradan alıntılıyarak yazabilirsiniz. Express olması beni sevindirdi aslında en geç 10 Ocak'ta Tr'de lacağını düşünüyorum da Ptt kısmını bilemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uykuusuz kullanıcısına yanıt
    Tamamdır sağ olun

• Uzun zaman sonra aliexpressten alışveriş yaptım. https://tr.aliexpress.com/item/32859379901.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7f174c4dF1jqUK
    Bu ürünü aldım bakalım vergi konusunda beni neler bekliyor
  • Eski PTT gonderi takip sitesinde takipli takipsiz gümrük vergisi bedeli miktarı görünüyordu,bu yeni gonderitakip sitesinde gümrük vergisi tutarı görünmüyor. Eskisi gibi öğrenme yöntemi varmıdır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oknglr

Uzun zaman sonra aliexpressten alışveriş yaptım. https://tr.aliexpress.com/item/32859379901.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.7f174c4dF1jqUK
    Bu ürünü aldım bakalım vergi konusunda beni neler bekliyor
    Hocam ücretsiz gönderi diyor bu aralar ücretsiz gönderiler buharlaşıyor arada işallah sorun olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcakir88

Eski PTT gonderi takip sitesinde takipli takipsiz gümrük vergisi bedeli miktarı görünüyordu,bu yeni gonderitakip sitesinde gümrük vergisi tutarı görünmüyor. Eskisi gibi öğrenme yöntemi varmıdır ?
    Ptt kargo uygulamasını yükleyerek öğrenebilirsin

• Ürün 6 aralıkta stanbula vardı yazıyor hem 17ttack hem ptt'de ama sonrası için bir bilgi yok hala. Normal midir bu durum?

• Schtroumpf Grognon kullanıcısına yanıt
    Hocam merhaba yakın zaamanda villyden bir aipariş verdim siz sağlam alabilirsiniz demişsiniz de sipariş elime nasıl ulaşır ne zaman ulaşır şimdi villy de yazdım numaranızı türkiyeden sonu 6050 ile biten kişiden aldım dedim birde kargo gelir mi ilk defa yurtdışı alışverişi yapıyorum çok endişeliyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ptt yine yatış gibi yapıyor şu sıralar takipliler bile bir ayı geçti halen girmedi kayda, herhalde çinden direk gelenlere ayrı muamele çekiyor bunlar yine...farklı ülke üstünden gelenler giriyor yine..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 13 Aralık 2019; 19:54:42 >
  • kasvet-efza kullanıcısına yanıt
    Uykuusuz kullanıcısına yanıt
    Benim Sf express ile acı bir tecrübem var malesef.
    satıcının disputeye eklemiş olduğu görselde fark ettiğim sf li kodun yanında yazan kod, pttden takip edebileceğiniz kod.
    Bu kodu satıcıdan alabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Bu arada satıcıdan alınan yeni kodla da ancak ptt şubeden ürünün akıbetini öğrenebilirsiniz.Ptt sitesinde sonuç çıkmıyordu.
    Ama şöyle bir durum var benim ürün geldi gitti.Ptt bana kağıt bırakmadı(şubede özel posta kutum var,kağıt bırakmayı unutmuşlar)
    yani ben ürünün şubede beklediğini bilmiyordum.Daha sonrasında geriye gitti.
    Siz takip edemeseniz de ürünü, böyle bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

Aliexpress Ana Konu •

• merhaba,

aliexpresten ürün alıcam ama ptt ile gönderimi var.alıcağım ürün 20tl civarı ve 20tlde(ppt ile )kargo ücreti var.malum başka bir kargo şirketi ile ücretsiz ama bu seferde en az 15 tl vergi alınacak.Şimdi merak ettiğim konu şu ptt ile kargolatsam türkiyeye geldiğinde vergi almıcak mı?
  • ibol24 İ kullanıcısına yanıt
    hocam villy bu forumda 4-5 yildir biliniyor, kendisi iyi satici merak etmeyin
    fakat kargo ne kadar surer bilemeyecegim. 22 euro limiti kalktigindan beri siparis vermedim yurtdisindan. surecler uzadi diye biliyorum ama kargosu takipli oradan kontrol saglarsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktorrance

Benim Sf express ile acı bir tecrübem var malesef.
    satıcının disputeye eklemiş olduğu görselde fark ettiğim sf li kodun yanında yazan kod, pttden takip edebileceğiniz kod.
    Bu kodu satıcıdan alabilirsiniz diye düşünüyorum.
    Bu arada satıcıdan alınan yeni kodla da ancak ptt şubeden ürünün akıbetini öğrenebilirsiniz.Ptt sitesinde sonuç çıkmıyordu.
    Ama şöyle bir durum var benim ürün geldi gitti.Ptt bana kağıt bırakmadı(şubede özel posta kutum var,kağıt bırakmayı unutmuşlar)
    yani ben ürünün şubede beklediğini bilmiyordum.Daha sonrasında geriye gitti.
    Siz takip edemeseniz de ürünü, böyle bir sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

ben de bunu merak ediyordum hocam. SFXXXXXXXXX şeklinde olan kod ptt den takip edilecek uluslararası bir kod değil. satıcıya ulaşabilsek herhalde asıl kodu alabiliriz diye düşünüyorum. teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: anadoluparsı

Hocam ücretsiz gönderi diyor bu aralar ücretsiz gönderiler buharlaşıyor arada işallah sorun olmaz.

Alıntıları Göster
    takip kodu verdi ama takip edebiliyorum şuan.

Gerçi istanbuldan tekirdağa gelen 2 tane kargom var ,10 gün oldu teslim edilmedi hala.Pazartesinden beri buradaki ptt şubesinde bekliyor. Bu yüzden beklentim düşük biraz :D
  • Burdan linux tabanlı uydu alcısı alsam ne kadar vergi öderim
    daha önce uydu alıcısı alan var mı?
  • jacktorrance J kullanıcısına yanıt
    Sf nasil sorguluyoruz ? Hangi siteden

• PTT Kargo Aliexpresten 14 kasımda aldığım kayıtlı takipli ürünü 10 aralıkta adres yetersizliği nedeniyle teslim edemediği için aynı gün veya ertesi gün hemen iade için geri göndermiş. Bu kadar kısa sürede, müşteriye teslim alma şansı vermeden bunu yapması yasal mıdır? Bilen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ona göre hukuki süreci başlatacağım.saygilar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluemirror84 -- 13 Aralık 2019; 21:25:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluemirror84

PTT Kargo Aliexpresten 14 kasımda aldığım kayıtlı takipli ürünü 10 aralıkta adres yetersizliği nedeniyle teslim edemediği için aynı gün veya ertesi gün hemen iade için geri göndermiş. Bu kadar kısa sürede, müşteriye teslim alma şansı vermeden bunu yapması yasal mıdır? Bilen varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. Ona göre hukuki süreci başlatacağım.saygilar.
    İki kargomu aynı şekilde aynı gün PTT şubesine giderek iadeden kurtardım.Savunmaları şu şekilde,eğer taşınma vs gibi durumlardan dolayı teslim edilememişse bekletilmeden iade ediyoruz,onu takip edemeyiz biz.

Bu iki kargomu yanlışlıkla eski şirket adresime göndertmişim, farkedince satıcıdan kargolama öncesi düzeltmesini istedim, kabul etmedi.Ben de hergün takip ettim, adresin bağlı bulunduğu PTT ye ulaştı bilgisi düşünce telefon ettim,iade edeceğiz dediler, etmeyin ben gelip alıyorum hemen diyince ikna oldular, öyleki sistem bunun üzerine kurulmadığı için paketimi güvenlik görevlisi kendisi alıp, benim almam için bekletmiş.Yani eğer benzer durumdan dolayı iade ediliyorsa pek şikayet etme ve hakkınıızı savunma şansınız yok gibi

• 
Sayfa: önceki 16421643164416451646
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.