Şimdi Ara

Alien: Covenant a.k.a Prometheus 2 -- 12 MAYIS 2017 (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
527
Cevap
7
Favori
20.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelişmiş sözde mühendisler ufacik kudüs bozması tezekden yapılma evlerde yaşıyorlar olacak işmi bu ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim görüşüme göre bir filmin içine ancak bu kadar edilebilirdi. Hayatımda görmediğim mantık hataları gördüm filmde. O mühendisler sandığımız topluluk umarım mühendisler değildir (zaten olması da çok zor) hadi onu geçtim filmde bir ton saçmalık mevcut. Bitki dolu gezegene iniyorsun ay ne güzel yer diyip ilerliyorsun. Insan bir şaşırır hayat bitki buldum der. Her suya bitkiye atlıyorlar insan biraz şüpheci olur. Gemiyi bulduklarında aaa bunlar devmiş diyip yürümeye devam ediyorlar. ULAN YAŞAM BULDUN YAŞAM. INSAN DIŞINDA ZEKI VARLIK BULDUN BU NASIL TEPKİ?!? O kadar salakça sahneler vardı ki aklım şaştı. Prometheus bu filme 10 basar bana göre.

• Sırf belki mühendisler hakkında iki bilgi verir diye roman uyarlamasını aldım.
    Büyük ihtimalle içinde m harfi bile geçmeyecek
  • Arkadaşlar bir aksilik olmassa Imax'te son gününde yarın filmi izleyeceğim,alien serilerini yakın zamanda izlemiştim ama prometheus'u pek hatırlamıyorum tekrar izlememe gerek var mı sizce acil bilgilendirirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oroborus

Sırf belki mühendisler hakkında iki bilgi verir diye roman uyarlamasını aldım.

Mühendisler hakkında birşey okursan bana yazar mısın kardeşim

• Son gün hadi dedim giricem birazdan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oroborus

Sırf belki mühendisler hakkında iki bilgi verir diye roman uyarlamasını aldım.

Twitter'dan tweeti favlamıştım. Burada da görünce beğeni atmadan geçemedim.

• iamburak kullanıcısına yanıt
    Aynen mühendisler hakkında yazı varsa haberdar edersen sevinirim bende

• Yahu size guvensek güzel film izleyemeyecekmisiz .

Ben beğendim.

Allah'tan nefret ettiğinizi düşünün ve gidip Allah'ın yaratıcısını öldürüyorsunuz. David tam olarak bunu yaşadı.Biraz terminatör'e bağlamışlar kabul ediyorum ama başka türlü bunun felsefesi yapılamazdı. Hem alienın vahşetini verdi film hem de vermek istediğini iyi verdi.

Ayrıca sonda onun David olduğu çok tahmin edilesiydi. David olmasa daha çok şaşırdım ona.

Baştaki uzay aracı tamir etme sahneleri falan çok boştu. Hiç gereği yoktu sıktı beni

7.5/10

• Filmde olan sonradan da çıkarılan, silinen sahneler şu şekildeymiş;

1. Filmin ilk dakikalarında David'in Shaw ile konuşmaları, Shaw uyuduktan sonra David'in araştırma yapması ve mühendislerle ilgili bazı sırları öğrenmesi, bu öğrendiği sırlardan fazlasıyla etkilenmesi ve sonrasında karakterinin ciddi bir değişime uğraması ve gezegeni istemeyerek black goo ile bombalaması.

2. Geminin düşüş sahnesi ve Shaw'a ne olduğu

3. Gemideki mürettebatın filmdekinden çok daha fazla iletişim kurması, kutlamalar, mürettebattan birinin boğazına birşey kaçması ve Walter'ın onu kurtarması

4. Daniels'ın mother yani gemi ile kişisel bazı konuşmaları

5. Branson ve Daniels'ın New York'taki evlerinden bir görüntü.

6. David'in aslında Xenomorph'ları yaratmaması, mühendislerin yarattığı Xenomorph yumurtalarını bizzat kendisinin bulması. (sonradan bu yumurtalar sayesinde xenomorphları tekrardan kendisi üretiyor filmde. yani özetle xenomorphların yaratıcısı David değil mühendisler)

7. Daniels ile Xenomorph'un karşı karşıya geldiği bazı sahneler

Şimdilik öğrenebildiğim bunlar Yenisini öğrenirsem zamanla yazarım

• o silinen sahneleri her yerde yazma. yürekleri yaralar

• Prometheus bu filmden daha iyiydi, bir gizem vardı o filmde. Bu film sıradan bir alien filmi olmuş.

Bu filmde alien gördüğümüze göre, birdahaki filmde olayı haber alan mühendisler predator yollayacaklar. Bi vurdulu kırdılı uzaylı filmi de o olur.

• Alien filminde neomorph ve xenomorphlar max 30 cm boyunda doğdular. Prometheusta engineer'ın vücudundan çıkan Deacon insan boyutunda birşeydi. Engineer zaten 2 buçuk metre boyunda birşey. Içinden çıkan şey nereden baksan 1.5 metre vardır. Alien'daki yaratıklar o kadar çabuk o boyuta gelebiliyorsa bu Deaconlar birkaç güne T-Rex gibi birşey oluyordur herhalde. Hepsi Alien Queen gibi gezerler o boyutta doğduklarına göre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iamburak -- 28 Mayıs 2017; 23:9:48 >

• Bu filmde beklemiştim ama muhtemelen Covenant 2'de Alien Queen'in nasıl ortaya çıktığını göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iamburak

Alien filminde neomorph ve xenomorphlar max 30 cm boyunda doğdular. Prometheusta engineer'ın vücudundan çıkan Deacon insan boyutunda birşeydi. Engineer zaten 2 buçuk metre boyunda birşey. Içinden çıkan şey nereden baksan 1.5 metre vardır. Alien'daki yaratıklar o kadar çabuk o boyuta gelebiliyorsa bu Deaconlar birkaç güne T-Rex gibi birşey oluyordur herhalde. Hepsi Alien Queen gibi gezerler o boyutta doğduklarına göre.

Duvarda resmedilen Alien cinsi buydu sanirim en tehlikelisi bu olabilir zeka veya güç artık hangisi çoksa bunda.

• Puan'ı 6.8'e düşmüş. 6.5'a kadar düşer gibi.
  • filime gitmedim gitmeyi düşünmüyorum ama bilenlere şunu sormak istiyorum spoiler olarak yazarlarsa sevinirim şimdi bu enginer denilen tayfa bu alien denilen türü neden genetik olarak geliştirdi ayrıca david neden enginer tayfasının alayını gebertti yani hiç mi enginer kalmadı
  • Filmin nesi beğenilmemiş anlamadım. Gene yabancı sitelerde yorum okuyup cool takılmak isteyen Türk gençliği beğenmedik ayağına yattı sanırım. Filmde bir Alien'dan beklenen her şey var eski filmle de güzel bağlamışlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESOES1981TR

filime gitmedim gitmeyi düşünmüyorum ama bilenlere şunu sormak istiyorum spoiler olarak yazarlarsa sevinirim şimdi bu enginer denilen tayfa bu alien denilen türü neden genetik olarak geliştirdi ayrıca david neden enginer tayfasının alayını gebertti yani hiç mi enginer kalmadı

Enginerler bildiğimiz gibi değilmişler cahal tayfası bunlar adamlar tezekden yapılma evlerde yaşiyorlar

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.