Şimdi Ara

alfa julyet mi reno megane mı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
8.365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: antares07

quote:

Orijinalden alıntı: essser

DENIZ KUBI CIMMM VERDIGIM PLAKALARDAN BIRINI SEC DEDIM SANA..SORUN DEGIL AMA OLE SANALA DALMAK YOK MADEM DELIKANLISIN.ARACLARLA ORTAK NOKTADA BULUSACAZ PLAKALARDANDA GORDUGUN GIBI BEN ISTLIYIM AMA OLE VIDEO FILAN YAYINLAMAM.ISTDE YASIYAN GECE GEZEN VARSA ZATEN TANIR.O YUZDEN SU BU UMURUMDA DEGIL.SEN YETERKI OK DE:D

BEN SOLEYIM KARDESIM.

BU YARISI SEN KAZANIRSAN.
    SANA 5 BIN VERIRIM.ARTI BENZININI FULLER GIDERIM.

BEN KAZANIRSAM.
    5 BININI ALIR GIDERIM.

KABUL EDERSEN MAKUL BI SEKILDE BI ISLEM YAPARIZ.

GORELIM NASI ICIMDEN GECECEKSIN.

BU ARADA BU PLAKALAR BENIM TAKILI OLDUKLARI MAKINELERLE.

şu araçların video larını koysanda fakir forum halkının gözü gönlü açılsa.biliyorsun burada genelde fakirler takılıyor,ancak renault,opel falan kullanan insanlar.tabi bahsettiğin araçlar tipo falan değilse

dostum alfa kullanmadığın için anlaşamıyoruz. alfa kullanmış olsaydın olayın bazı firmaların yanlı testleri ya da kağıt üzerindeki aldatıcı teorik bilgiler olmadığını görürdün. 70 ve 120 olayına takılma, o değerler benim kafamdaki değerler. olayın özünü anlamaya çalış, alfa mükemmel yol tutuşa sahiptir, en büyük özelliği budur. değil orta sınıf bir araç üst sınıf araçlar bile bu konuda alfa'nın gerisinde kalabilmektedir. şimdilerde esp gibi bilgisayarlı denge kontrol sistemleri çıktı da, ancak belli bir standardı yakalamaya başladı araçlar. oysa alfa ilk yıllarından beri bu konuda bir numaradır. işte bu da sürüş zevki sağlar. ama diyorum işte iyi sürücü olmak gerekir bu zevki tadabilmek için. aracını iyi bilceksin, kendini iyi bileceksin ve tabiki yol ve yol şartlarını iyi bileceksin. benim eski 156 ile arkama o zaman yeni çıkan corolla takılmıştı. virajlı bir yer, birazda yokuş aşağı. tabi ben aracımı iyi tanıdığım ve yoluda bildiğim için gayet keyifle ve standart araçlara göre yüksek bir hızla virajları almaya başladım. arkadaki kişi aracı yeni olduğu için sanırım biraz hırs yaptı ve gereksiz bir şekilde beni yakalama telaşına düştü. tabi alfa'nın döndüğü gibi o virajları almasına imkan yok, bi virajda yolun dışındaki toprak yere kayarak bunu anladı. tabi ben bunu araç kayınca farkettim, önceden farketsem, böyle bir yarışa izin vermezdim, marifet olsun diyede söylemiyorum ama işte bunlar gerçek tecrübeler. 156'yı sattıktan sonra bir çok aracım oldu, farklı şirket arabları kullandım ve çok iyi bildiğim yollarda, alfa ile 120 ile döndüğüm virajları başka araçlarda 70 ile ancak güvenli bir şekilde döndüğümü gördüm. bunlarda hep tecrübe, kağıt üzerindeki bilgi ya da yanlı testler felan değil.
    bir de güvenlik meselesi var. bana sorarsan 156 iyi bir sürücünün elinde megane'dan daha güvenlidir ama ncap'a baksan 156 3 yıldız, megane 5 yıldız. ama o testler belli şartlar altında gerçekleşen kazalar için. megane3 için söyleyemem ama megane2ler bence dengesiz araçlar. bi kere gereğinden fazla yüksek, sanırım türkiye'dekiler böyle. tamam bizim yollarımız kötü ama aracı yükseltince en ufacık bir hatada takla attırır, virajdan savurur. sana aracı toparlama şansı bile vermez. 156da yerler yağ ya da buz olmadığı sürece böyle bir kaza başına gelmez.
    hızlanma konusunda da ben alfa motorlarının genel karakteristiğini söyledim. tabiki motor hacmi, dizel-benzinli farkı ve daha bir sürü etken olacaktır. bunu ayrıca belirtmeye gerek görmedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: watkseburt

quote:

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: Janissary.

Fuarda julyet'i detaylı inceledim mükemmel bir araç reno megane ile aynı forum başlığında bile kullanılmaması gereken bir araç bence :)

arabanın egzantrik bir ismi var yaa romeo juliet alfa felannnn ben de banderas çok memnun oldum

bir tarafta reno rönö rüno felan bir tarafta alfa juliet romeo felan pfff

ama eski çamlar bardak oldu artık

Alfa romeo ile asla Renaultu kıyaslamam kimse kusura bakmasın güzel olabilir çekici şık olabilir vs vs ama Renault varken alfa almam siz de almazsınız kendinizi kandırmayın..lafa lakırdıya baba parasına gelince bülbül gibi şakırız ama iş ciddiye binince doğru soluğu renault veya opel hyundai show rom da alırız

Bence Megane daha sağlamdır daha az yakar daha ucuz ve daha konforludur. İtALYAN araçlarının motor dayanıklılığı ile ünlüdür.Amaaa 2 yıldan beri Formüla 1 de Renault fırtınası esiyor. son iki yılın şampiyonu F1 de Renault....Renault ''Ferrariyi'' eziyor ikiş yıldır.Ferrari motorları pistlerde gümlerken renault motoru 2 yıldan beri dünya şampiyuonu oluyor...

Dikkat:Ben Ferrariden bahsediyorum alfa dediğiniz tırı vırı üfürükten teyyare bana göre Renaultun yanında Renaultun ezdiği Ferrari Alfa diyorsa ki ben ferrariden iyiyim bir de beni ezsin renault ona lafım yok zaten

F1 ödül töreninde renault adına kupayı denizkubi aldı

alfa julyet mi reno megane mı

alfa julyet mi reno megane mı

• quote:

Orijinalden alıntı: wind06

quote:

quote:

DENIZ KUBI CIMMM VERDIGIM PLAKALARDAN BIRINI SEC DEDIM SANA..SORUN DEGIL AMA OLE SANALA DALMAK YOK MADEM DELIKANLISIN.ARACLARLA ORTAK NOKTADA BULUSACAZ PLAKALARDANDA GORDUGUN GIBI BEN ISTLIYIM AMA OLE VIDEO FILAN YAYINLAMAM.ISTDE YASIYAN GECE GEZEN VARSA ZATEN TANIR.O YUZDEN SU BU UMURUMDA DEGIL.SEN YETERKI OK DE:D

BEN SOLEYIM KARDESIM.

BEN KAZANIRSAM.
    5 BININI ALIR GIDERIM.

şu araçların video larını koysanda fakir forum halkının gözü gönlü açılsa.biliyorsun burada genelde fakirler takılıyor,ancak renault,opel falan kullanan insanlar.tabi bahsettiğin araçlar tipo falan değilse

dostum alfa kullanmadığın için anlaşamıyoruz. alfa kullanmış olsaydın olayın bazı firmaların yanlı testleri ya da kağıt üzerindeki aldatıcı teorik bilgiler olmadığını görürdün. 70 ve 120 olayına takılma, o değerler benim kafamdaki değerler. olayın özünü anlamaya çalış, alfa mükemmel yol tutuşa sahiptir, en büyük özelliği budur. değil orta sınıf bir araç üst sınıf araçlar bile bu konuda alfa'nın gerisinde kalabilmektedir. şimdilerde esp gibi bilgisayarlı denge kontrol sistemleri çıktı da, ancak belli bir standardı yakalamaya başladı araçlar. oysa alfa ilk yıllarından beri bu konuda bir numaradır. işte bu da sürüş zevki sağlar. ama diyorum işte iyi sürücü olmak gerekir bu zevki tadabilmek için. aracını iyi bilceksin, kendini iyi bileceksin ve tabiki yol ve yol şartlarını iyi bileceksin. benim eski 156 ile arkama o zaman yeni çıkan corolla takılmıştı. virajlı bir yer, birazda yokuş aşağı. tabi ben aracımı iyi tanıdığım ve yoluda bildiğim için gayet keyifle ve standart araçlara göre yüksek bir hızla virajları almaya başladım. arkadaki kişi aracı yeni olduğu için sanırım biraz hırs yaptı ve gereksiz bir şekilde beni yakalama telaşına düştü. tabi alfa'nın döndüğü gibi o virajları almasına imkan yok, bi virajda yolun dışındaki toprak yere kayarak bunu anladı. tabi ben bunu araç kayınca farkettim, önceden farketsem, böyle bir yarışa izin vermezdim, marifet olsun diyede söylemiyorum ama işte bunlar gerçek tecrübeler. 156'yı sattıktan sonra bir çok aracım oldu, farklı şirket arabları kullandım ve çok iyi bildiğim yollarda, alfa ile 120 ile döndüğüm virajları başka araçlarda 70 ile ancak güvenli bir şekilde döndüğümü gördüm. bunlarda hep tecrübe, kağıt üzerindeki bilgi ya da yanlı testler felan değil.
    bir de güvenlik meselesi var. bana sorarsan 156 iyi bir sürücünün elinde megane'dan daha güvenlidir ama ncap'a baksan 156 3 yıldız, megane 5 yıldız. ama o testler belli şartlar altında gerçekleşen kazalar için. megane3 için söyleyemem ama megane2ler bence dengesiz araçlar. bi kere gereğinden fazla yüksek, sanırım türkiye'dekiler böyle. tamam bizim yollarımız kötü ama aracı yükseltince en ufacık bir hatada takla attırır, virajdan savurur. sana aracı toparlama şansı bile vermez. 156da yerler yağ ya da buz olmadığı sürece böyle bir kaza başına gelmez.
    hızlanma konusunda da ben alfa motorlarının genel karakteristiğini söyledim. tabiki motor hacmi, dizel-benzinli farkı ve daha bir sürü etken olacaktır. bunu ayrıca belirtmeye gerek görmedim.

Hocam şimdi burda senin benim görüşüm hiç bir anlam ifade etmiyor testler ortada aynı arabalarla aynı şartlarda yapılan testler neyse odur araba.O adamlarda en az senin benim kadar araba kullanmayıda biliyorlardır emin ol.

• Megane normal binici arabası ama jülyet zevk için binilecek bir araba benim gözümde

İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Metalurjist -- 23 Kasım 2010; 17:50:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj_jackalll

quote:

quote:

quote:

BEN SOLEYIM KARDESIM.

BEN KAZANIRSAM.
    5 BININI ALIR GIDERIM.

Hocam şimdi burda senin benim görüşüm hiç bir anlam ifade etmiyor testler ortada aynı arabalarla aynı şartlarda yapılan testler neyse odur araba.O adamlarda en az senin benim kadar araba kullanmayıda biliyorlardır emin ol.

kesinlikle değildir, o testler yanıltıcı ve yanlıdır. çok basit bir örnek, lcd tv alacaksın ve markaların ürünlerine bakıyorsun. ikisi de aynı özellikte kağıt üzerinde ve test verileri de hep aynı ama sen canlı gözle bakınca kaliteli markanın daha iyi olduğunu görüyosun işte. o testlerde pazarlama, aldatmaca, yanlı yayın herşey var. standart bir test kurulu yok ki. bi kurul var bilen bilir, avrupa'Nın en iyi arabasını seçiyordu. bi sene de panda'yı seçmişti ve biz şeyimizle gülmüştük. tamamı ile yanlı ve pazarlama taktiği bir seçimdi. o zaman biz bunu forumda dediğimizde, bazı arkadaşlar alınmış ve panda'yı bize methetmişlerdi. yok şöyle iyiymiş testlerde, yok biz o kuruldan daha mı iyi biliyomuşuz felan. yahu görünen köy klavuz ister mi, fuarda bi defa panda'yı inceleyen adam bile anlar bu işte bi iş olduğunu. noldu sonra, nerede şimdi o yılın arabası panda. gören var mı yollarda, devamı geldi mi, o kadar tutundurma ve pazarlama taktiğine rağmen?

• quote:

Orijinalden alıntı: playumb

Ayrıca renault F1 de birinci falan olmadı.Birinci olan Redbull,sıralamada Renault zaten dördüncü sırada bildiğim kadarıyla.Hem renault sırf F1 den bişeyler kapabilmek için Redbull a yamalık oldu.Aynen Nissan a yaptığı gibi.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasanmertoglu

Clio ile aşık atmayan dikkatli olsun adamı feci çarpar, hele araç 1.6 ise. Bende vardı ondan biliyorum. BMW falan dinlemez, bir araba 5. viteste 60km hızdayken bayır tırmanmak ister mi ya?

Şimdiki aracım performans olarak çok altında kalıyor, o yönünü özledim o aracın, deli fişekti

Clio'nun çük kadar kısa oranlı sanzumanını kendı aracına tak, oda çıksın 5. viteste rampa bayır.

Sanzuman oranları ile motor gucunu birbirine karıstırmayın.
  • tabikide giulietta. meganeın tek artısı kırsal biyerde yaşıyosan servis yakınlığı olabilir. onun dışında meganeın ve renonun kötü imajıda almamak için büyük neden. giulietta tasarım olarakta özellik olarakta meganedan çok daha üstün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Division Bell

quote:

Orijinalden alıntı: hasanmertoglu

Clio ile aşık atmayan dikkatli olsun adamı feci çarpar, hele araç 1.6 ise. Bende vardı ondan biliyorum. BMW falan dinlemez, bir araba 5. viteste 60km hızdayken bayır tırmanmak ister mi ya?

Şimdiki aracım performans olarak çok altında kalıyor, o yönünü özledim o aracın, deli fişekti

Clio'nun çük kadar kısa oranlı sanzumanını kendı aracına tak, oda çıksın 5. viteste rampa bayır.

Sanzuman oranları ile motor gucunu birbirine karıstırmayın.

Emredersin :)

Ben anlamıyorum pek, açıköğretim mezunuyum, ben arabanın gidip gitmemesinden anlarım.

O yüzden bana bu tarz yorum yaparsanız sevinirim.

Bana göre bir araba gidiyorsa gidiyordur, gitmiyorsa gitmiyordur.

Kısa şanzıman uzun şanzıman, özel hayata girmeyelim.

• İkisinin ortasi astra ! karar veremediysen astra al bence.
  • Ulan arkadaşş adamı fanatikliğe itiyorsunuz. Tabiki Renault Megane akıl var mantık var. Alfa fantazi yapan bir kaç italyan fiat mühendisinin çalışmaları hepsi bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: matetech

Ulan arkadaşş adamı fanatikliğe itiyorsunuz. Tabiki Renault Megane akıl var mantık var. Alfa fantazi yapan bir kaç italyan fiat mühendisinin çalışmaları hepsi bu...

Akıl ve mantık, Alfa Romeo markasının birkaç fantezi yapan Fiat mühendisinden ibaret olamayacağını bilmene yetecek iki büyük erdemdir. Her geçen gün bu forumda kahve ağzıyla bir tarafından uydururcasına yorum yapan insan sayısı çoğalıyor, yazık..

Yönetici arkadaşlara da buradan sesleniyorum, böylesi cehalet fışkıran yorumlar karşısında kimse kusra bakmasın uyarı almamak MÜMKÜN değil!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Janjan -- 24 Kasım 2010; 2:18:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

quote:

Ulan arkadaşş adamı fanatikliğe itiyorsunuz. Tabiki Renault Megane akıl var mantık var. Alfa fantazi yapan bir kaç italyan fiat mühendisinin çalışmaları hepsi bu...

Akıl ve mantık, Alfa Romeo markasının birkaç fantezi yapan Fiat mühendisinden ibaret olamayacağını bilmene yetecek iki büyük erdemdir. Her geçen gün bu forumda kahve ağzıyla bir tarafından uydururcasına yorum yapan insan sayısı çoğalıyor, yazık..

Yönetici arkadaşlara da buradan sesleniyorum, böylesi cehalet fışkıran yorumlar karşısında kimse kusra bakmasın uyarı almamak MÜMKÜN değil!

bi-iki yeni yetme ergenin kendini gösterme çabası olarak görüyorum ben bu çıkışları. yönetici arkadaşlar hangi biri ile uğraşsın?
    benim tavsiyem, bu ergenlerin elinin altında internet var, hiç bişey bilmiyosalar bile alfa romeo'nun tarihçesini açıp okuyabilirler. o zaman böyle izansız yorumlar yapmazlar. ama bir tanesi altına teneke dedi diye altının değeri de düşmez, o yüzden hoş görüp geçmek lazım bu arkadaşları. sivilceleri geçince düzelirler kendiliğinden.

• bence konu amacını aştı,kitlense yeridir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi watkseburt -- 24 Kasım 2010; 10:27:07 >
  • quote:

quote:

quote:

bi-iki yeni yetme ergenin kendini gösterme çabası olarak görüyorum ben bu çıkışları. yönetici arkadaşlar hangi biri ile uğraşsın?
    benim tavsiyem, bu ergenlerin elinin altında internet var, hiç bişey bilmiyosalar bile alfa romeo'nun tarihçesini açıp okuyabilirler. o zaman böyle izansız yorumlar yapmazlar. ama bir tanesi altına teneke dedi diye altının değeri de düşmez, o yüzden hoş görüp geçmek lazım bu arkadaşları. sivilceleri geçince düzelirler kendiliğinden.

ben alfanın tarihini biliyorum mesela. yüksek lisans tezimi alfa romeo markasıyla yaptım. ve alfa romeoyu okadar sevmezdim tezden sonra hayranı oldum. gayet görkemli bir tarihi var ve fiat mühendislerinden doğan bi marka değil. tam aksine ferrari markasını doğuran markadır. ferrari alfa romeonun yarış ekibinin adıydı ve hala alfa romeo ferrari teknolojileri kullanmakta. tüm italyan markalarınınsa fiat grubunda toplanması son 20 yıllık mevzudur.

• ne saçma sapan yorumlar yaw clio bmw,civic tokatlıyo konu nereye gitmiş, adam 2 model arasında hangisini tercih edeyim diyor karşılaştırma iyi veya kötü gerekçeleri ile yaz yorumunu, taner abinin dediği gibi bı forum Türkiyenin aynası

şahsen. iç dış dizayn iyi motor ve seçeneklerinden ötürü tercihim alfa
  • quote:

quote:

quote:

şş çok ileri gitme ne oluyoruz. Kim olduğumu nasıl bilebiliyorsunuz? Çok fazla csi serisi izlediniz sanırım. Profilimi tahmin etmeye çalışacağınıza profilime tıklayarak, tetkik etseniz anlaşılırdı.
    Haklısınız, belki fazla iddialı olmuş sözlerim ama kullanım ve ilk alım maliyeti olarak diğer küresel yurttaşlarımızdan yaklaşık %40 - %50 fazladan para ödememiz gerektiğini göz önünde bulundurursanız satış rakamlarının mantığını anlayabilirsiniz. %40 - %50 daha zor para kazandığımızı da düşünürsek (diğer durumlar istisna)... Neyse daha fazla detaya gerek yok benim açımdan.

• yahu ne kadar sacma sapan insanlar var ya bu forumda,

adam iki tane araci yazmis, hangisini neden tercih edersiniz diye sormus?

Verilen cevaplara bakin

Reno ile Alfa kiyaslanir mi! Tabii ki alfa
    Reno F1 de bilmem kac yil sampiyon oldu, tabii ki reno!
    Reno F1 teknolojini Red Bull dan caldi!
    Clio RS ile ne passatlar ne ne BMW ler tokatliyorum
    ....
    ...
    ..

Adamin konusu sidik yaristirma ve bos keseden atma platformuna donusmus. Atilan mesajalrin %90 i cop. Moderatorlerde moderatorum diye geciniyor. Bu kadar lakayit baska bir otomotiv forumu yoktur heralde!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

şş çok ileri gitme ne oluyoruz. Kim olduğumu nasıl bilebiliyorsunuz? Çok fazla csi serisi izlediniz sanırım. Profilimi tahmin etmeye çalışacağınıza profilime tıklayarak, tetkik etseniz anlaşılırdı.
    Haklısınız, belki fazla iddialı olmuş sözlerim ama kullanım ve ilk alım maliyeti olarak diğer küresel yurttaşlarımızdan yaklaşık %40 - %50 fazladan para ödememiz gerektiğini göz önünde bulundurursanız satış rakamlarının mantığını anlayabilirsiniz. %40 - %50 daha zor para kazandığımızı da düşünürsek (diğer durumlar istisna)... Neyse daha fazla detaya gerek yok benim açımdan.

şu yazdıklarını iki kere okudum, hiç bir şey anlamadım. özellikle "%40-%50 gibi rakamsal değer vereyim de salladığım anlaşılmasın" kısımları... ne konuyla bağlantısı anlaşılıyor, ne bunları hangi araç için ne maksatla yazdığın... ciddi bir ifade sıkıntısı var ortada. e öyle olunca da iletişim olamıyor haliyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wind06 -- 28 Kasım 2010; 10:29:28 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

şu yazdıklarını iki kere okudum, hiç bir şey anlamadım. özellikle "%40-%50 gibi rakamsal değer vereyim de salladığım anlaşılmasın" kısımları... ne konuyla bağlantısı anlaşılıyor, ne bunları hangi araç için ne maksatla yazdığın... ciddi bir ifade sıkıntısı var ortada. e öyle olunca da iletişim olamıyor haliyle.

Bak kardeşim insanlar araç tavsiyesi istiyorlar ya, bende şunu söylüyorum: araç fiyatı ve bu para için çalışılan süre oranı olarak, diğer dünya vatandaşlarından çok geride olduğumuz için, insanlar mantıklı seçimler yapmak zorunda (istisnalar hariç).Rakamlarda tam detay bilmem gerekmiyor bunları söylemek için, ayrıca bilimsel bir makalede yazmıyoruz değil mi?
    Şimdi konu için, Bu araçlar Türkiye yollarında dönüp dururken bir maliyet hesabı yapılsa, Renault'nun, tüm araç kategorilerinde Alfa Romeo'dan daha ekonomik olacağı aşikar. Sen ya da Ben yani bizler, katma değer üretmeden ekonomik olarak bu oranı tersine çevirmeden Alfa Romeo hevesliler olarak, bu hayata devam ettiğimizde Alfa Romeo tabii ki bir fantazi olarak kalır,
    Hasıl-ı kelam Alfa Romeo henüz amaca uygun bir marka değil ülkemiz şartlarında.Yani extra araçlar sen ne dersen de.
    Son olarak,
    Anlama sıkıntısı için bir şey yapamayacağım uzaktan uzağa ama bir yolun düşerse, özel derslerden bir tanede sana ayarlayabilirim (proğramıma bakmam lazım)
    -Alıntıdır "%40-%50 gibi rakamsal değer vereyim de salladığım anlaşılmasın" çok ayıp.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.