Şimdi Ara

alfa julyet mi reno megane mı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
172
Cevap
0
Favori
8.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: denizkubi

quote:

Orijinalden alıntı: feylesof2150

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janissary.

Fuarda julyet'i detaylı inceledim mükemmel bir araç reno megane ile aynı forum başlığında bile kullanılmaması gereken bir araç bence :)

arabanın egzantrik bir ismi var yaa romeo juliet alfa felannnn ben de banderas çok memnun oldum

bir tarafta reno rönö rüno felan bir tarafta alfa juliet romeo felan pfff

ama eski çamlar bardak oldu artık

Alfa romeo ile asla Renaultu kıyaslamam kimse kusura bakmasın güzel olabilir çekici şık olabilir vs vs ama Renault varken alfa almam siz de almazsınız kendinizi kandırmayın..lafa lakırdıya baba parasına gelince bülbül gibi şakırız ama iş ciddiye binince doğru soluğu renault veya opel hyundai show rom da alırız

Bence Megane daha sağlamdır daha az yakar daha ucuz ve daha konforludur. İtALYAN araçlarının motor dayanıklılığı ile ünlüdür.Amaaa 2 yıldan beri Formüla 1 de Renault fırtınası esiyor. son iki yılın şampiyonu F1 de Renault....Renault ''Ferrariyi'' eziyor ikiş yıldır.Ferrari motorları pistlerde gümlerken renault motoru 2 yıldan beri dünya şampiyuonu oluyor...

Dikkat:Ben Ferrariden bahsediyorum alfa dediğiniz tırı vırı üfürükten teyyare bana göre Renaultun yanında Renaultun ezdiği Ferrari Alfa diyorsa ki ben ferrariden iyiyim bir de beni ezsin renault ona lafım yok zaten

1.) Alfada alırım, Daihatsuda alırım şuanda zaten var, Rowerda alırım, mazdada alırım, protonda alırım,seatta alırım, Yeterki bana hitap eden model arabayı üretsinler şu an bütçem yetmiyor fakat yettiğinde RX8, yada Giuletta alma ihtimalim yüksek, mümkünse sirionuda satmadan.

2.) Bu başlığın konusu f1 değil ama madem konuya girilmiş bende bazı yanlışları düzelteyim.
    "son iki yılın şampiyonu F1 de Renault.." yukarıda aynen bu cümleyi kullanmışsınız bu doğru değil 2009 BRAWN GP takımı şampiyon, Bu sene malum Redbul tamam ikiside renault motoru kullandı fakat F1 de motor herşey demek değil öyle olsa ferrari yada mclaren şampiyon olurdu, bu takımlar motor dışındada çok iyi araç yaptıkları için şampiyon oldular. roos brawnıda atlamamak gerekli tabiki. renonunsa şuanda f1 deki yeri belli, ayrıca bunlara göre binek bir otomobili değerlendirmek çok doğru olmaz.

3.) "İtALYAN araçlarının motor dayanıklılığı ile ünlüdür" demişsiniz italyan araçları eskiden beri bu yönleriyle bilinmez yeni nesillerde durum değişiyor tabiki. Korelilerde olduğu gibi.

4.) eskiden çok reno modeli kullandık taki 2000 de ilk Corollamızı alanakadar ondan sonra renoya tövbe.

Başlığın konusu f1 değil ama italyan araçları motort dayanıklılığı olarak ön plana çıkmıştır .fakat renault gerçekten de ferrraiyi ezip geçiyor yıllardır zaten son yılın da f1 şampiyonu oldu...

F1 çok önemli bir kriter olması lazım burada neden derseniz çünkü araç ve motor teknolojilerinin en üst noktası vitrini Formüla 'dir Almanların taraflı ve yanlı yayınları değil veya kuaför metinin ''Yawwww şu passat ne araba anasını satim'' değil

Sözkonusu Renault olunca Motorun önemi yok tabi canım F1 de motor dediğin nedir ki aerodinamik herşeyden önemlidir zaten ferrariye toz yutturan da aerodinamik değil mi ?Reno nun yeri belli derken yıllardan beri en yukarılarda yer alıyor reno f1 de...

2000 yılında yaşamayın artık 2011 deyiz arada 11 yıl var

Bu arada sahibi olduğunuz coorollanın renaultta dengi megane dir .En kısa zamanda bir reno show roma gidip yeni megane inceleyin bakalım megane kalitesine yaklaşabilmiş mi bir bak ben şahsen corolla almam megane varken alanda ya hastasıdır ya da anlamıyordur bu işten vs...

Deniz kubi kesinlikle sana katılıyorum ama gülmekten.

Renonun ferrariyi mclareni falan ezdiği yok!!! insanları kandırmaktan vaz geç! 2010 F1 şampiyonu hangi takım oldu onu söyle ben diyorumki redbul oldu sen Reno diyorsan senin yaşadığın (hayal) dünyan bizimkinden farklı fabrika takımı olmayan redbul renodan çok daha iyi bir otomobil yapmışki şampiyon oldu ferrari ve mclaren ilk üçte Renault kaçıncı sırada tamamladı şampiyonayı bir renault fanatiği olarak onada sen cevap ver.

reno 9, 19 megan1 araçlarımız oldu bunlardan sonra renodan soğudum.

Artık corollam yok Sirionum var corollanın rakibi fuluance diyecektin herhalde klavye sürçtü sanırım, yoksa megan2 hala şovromlarda satılıyormu? yeni meganın toyota karşılığıda auris olur ancak.

Ne aracın var bilmiyorum ama reno ile sana mutluluklar dilerim.

• Beyler yok mu yakınında oturan birisi? Bir kelle paçacıya falan götürün bari bu ne ya!
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Janissary.

Fuarda julyet'i detaylı inceledim mükemmel bir araç reno megane ile aynı forum başlığında bile kullanılmaması gereken bir araç bence :)

arabanın egzantrik bir ismi var yaa romeo juliet alfa felannnn ben de banderas çok memnun oldum

bir tarafta reno rönö rüno felan bir tarafta alfa juliet romeo felan pfff

ama eski çamlar bardak oldu artık

Alfa romeo ile asla Renaultu kıyaslamam kimse kusura bakmasın güzel olabilir çekici şık olabilir vs vs ama Renault varken alfa almam siz de almazsınız kendinizi kandırmayın..lafa lakırdıya baba parasına gelince bülbül gibi şakırız ama iş ciddiye binince doğru soluğu renault veya opel hyundai show rom da alırız

Bence Megane daha sağlamdır daha az yakar daha ucuz ve daha konforludur. İtALYAN araçlarının motor dayanıklılığı ile ünlüdür.Amaaa 2 yıldan beri Formüla 1 de Renault fırtınası esiyor. son iki yılın şampiyonu F1 de Renault....Renault ''Ferrariyi'' eziyor ikiş yıldır.Ferrari motorları pistlerde gümlerken renault motoru 2 yıldan beri dünya şampiyuonu oluyor...

Dikkat:Ben Ferrariden bahsediyorum alfa dediğiniz tırı vırı üfürükten teyyare bana göre Renaultun yanında Renaultun ezdiği Ferrari Alfa diyorsa ki ben ferrariden iyiyim bir de beni ezsin renault ona lafım yok zaten

1.) Alfada alırım, Daihatsuda alırım şuanda zaten var, Rowerda alırım, mazdada alırım, protonda alırım,seatta alırım, Yeterki bana hitap eden model arabayı üretsinler şu an bütçem yetmiyor fakat yettiğinde RX8, yada Giuletta alma ihtimalim yüksek, mümkünse sirionuda satmadan.

2.) Bu başlığın konusu f1 değil ama madem konuya girilmiş bende bazı yanlışları düzelteyim.
    "son iki yılın şampiyonu F1 de Renault.." yukarıda aynen bu cümleyi kullanmışsınız bu doğru değil 2009 BRAWN GP takımı şampiyon, Bu sene malum Redbul tamam ikiside renault motoru kullandı fakat F1 de motor herşey demek değil öyle olsa ferrari yada mclaren şampiyon olurdu, bu takımlar motor dışındada çok iyi araç yaptıkları için şampiyon oldular. roos brawnıda atlamamak gerekli tabiki. renonunsa şuanda f1 deki yeri belli, ayrıca bunlara göre binek bir otomobili değerlendirmek çok doğru olmaz.

3.) "İtALYAN araçlarının motor dayanıklılığı ile ünlüdür" demişsiniz italyan araçları eskiden beri bu yönleriyle bilinmez yeni nesillerde durum değişiyor tabiki. Korelilerde olduğu gibi.

4.) eskiden çok reno modeli kullandık taki 2000 de ilk Corollamızı alanakadar ondan sonra renoya tövbe.

Başlığın konusu f1 değil ama italyan araçları motort dayanıklılığı olarak ön plana çıkmıştır .fakat renault gerçekten de ferrraiyi ezip geçiyor yıllardır zaten son yılın da f1 şampiyonu oldu...

F1 çok önemli bir kriter olması lazım burada neden derseniz çünkü araç ve motor teknolojilerinin en üst noktası vitrini Formüla 'dir Almanların taraflı ve yanlı yayınları değil veya kuaför metinin ''Yawwww şu passat ne araba anasını satim'' değil

Sözkonusu Renault olunca Motorun önemi yok tabi canım F1 de motor dediğin nedir ki aerodinamik herşeyden önemlidir zaten ferrariye toz yutturan da aerodinamik değil mi ?Reno nun yeri belli derken yıllardan beri en yukarılarda yer alıyor reno f1 de...

2000 yılında yaşamayın artık 2011 deyiz arada 11 yıl var

Bu arada sahibi olduğunuz coorollanın renaultta dengi megane dir .En kısa zamanda bir reno show roma gidip yeni megane inceleyin bakalım megane kalitesine yaklaşabilmiş mi bir bak ben şahsen corolla almam megane varken alanda ya hastasıdır ya da anlamıyordur bu işten vs...

Deniz kubi kesinlikle sana katılıyorum ama gülmekten.

Renonun ferrariyi mclareni falan ezdiği yok!!! insanları kandırmaktan vaz geç! 2010 F1 şampiyonu hangi takım oldu onu söyle ben diyorumki redbul oldu sen Reno diyorsan senin yaşadığın (hayal) dünyan bizimkinden farklı fabrika takımı olmayan redbul renodan çok daha iyi bir otomobil yapmışki şampiyon oldu ferrari ve mclaren ilk üçte Renault kaçıncı sırada tamamladı şampiyonayı bir renault fanatiği olarak onada sen cevap ver.

reno 9, 19 megan1 araçlarımız oldu bunlardan sonra renodan soğudum.

Artık corollam yok Sirionum var corollanın rakibi fuluance diyecektin herhalde klavye sürçtü sanırım, yoksa megan2 hala şovromlarda satılıyormu? yeni meganın toyota karşılığıda auris olur ancak.

Ne aracın var bilmiyorum ama reno ile sana mutluluklar dilerim.

Hocam lütfen bakın çarpıtmayalaım bilmeyenleri de etkilemeyelim

http://www.ekotrent.com/haber/20101115/3-milyar-dolarin-sampiyonu-oldu.php

2010 f1 şampiyonu REdbull-Renault'tur ve bu aracın mototru tamamen renaulta aittir.Bunun dışında Redbull Renault ile motor anlaşmasınıo 1 yıl daha uzatarak 2011 sezonunda da Renault motoruyla yarışacak

F1 de aerodinamik teknolojileri ince hesap kitap isteyen meselelerdir aracın aero dinamik yapısı ve oradaki hesaplamalar günlük hayatta kullanmayacağımız çok küçük nüanslarla birbirine geçilen noktalardır

Bizleri burada asıl ilgilendirmesi gereken nokta ''MOTOR PERFORMANSIDIR''ferrari ve mclarenler kaç defa motor patlattı buna bakmalıyız RS lerin coupelerin binek otolarda bile 250-300 beygirlerin konuşulduğu bir ortamda tabi ki bizler formüla 1 deki renaultun bu motor performansını gözardı etmemeliyiz...Yani etmemeiz gerekir yani f1 de neyin nesidir burada biz binek oto tartışıyoruz biraz saçma bir yaklaşım oluyor maalesef.

Yani sizleri ,taraflı ve milliyetçi alman yayınlarını vs reno 9 ları reno 12 leri bir tarafa koyarsak açık söylemek gerekirse
    Renault Motoru mercedesten de bmw den de mclaren den de hondadan da daha sağlam ve dayanıklı ve performanslı olduğunu ispatlamıştır ki bence de öyledir

Yani Renault motor bakımından bunlardan daha dayanıklı sağlam ve daha teknolojik ilerici performanslı motorlar yapıyor almanlardan da italyanlardan da ister katılın ister katılmayın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizkubi -- 21 Kasım 2010; 22:27:39 >

• megane al nedenmı?
    130 la gıderken sallan sallan sallan....
    170 km ye cıkınca her yerden hava gelsın....
    arkadakı 80 le gıderken acaba hızlımıyız tedırgınlıgıyle one dogru baksın sende dıkız aynasından bunu gor....

saka bı yana yapmayın bunu yaaa ne olur....
    bende arac alıcam ama forum acmayı beceremedım...burdan sorayım ne olur yardımcı olun...
    bmw aracımı sattım coupe 2004 model....

rx 8 mı yoksa alfa romeo gt mı alayım yardımcı olun....

rx8 2006 model kırmızı 20500 km.
    alfa gt 2006 model kırmızı 25000 km...

sımdıden tesekkurler.....
  • quote:

Orijinalden alıntı: funkmaster

Beyler yok mu yakınında oturan birisi? Bir kelle paçacıya falan götürün bari bu ne ya!

yok hacı onu başka yerlere götürmek lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: essser

megane al nedenmı?
    arkadakı 80 le gıderken acaba hızlımıyız tedırgınlıgıyle one dogru baksın sende dıkız aynasından bunu gor....

bende arac alıcam ama forum acmayı beceremedım...burdan sorayım ne olur yardımcı olun...

Megane 3 Hb C sınıfının en sessiz arabasıdır GOLF 6 dahil.

Auto&Motor sport almanyanın yaptığı testede.

Türkiyedekilerin yaptığı testdede öyle çıkmış.

• abımmmm testlerı ok kuzenım megane 3 hb aldı... arabaya bındım bayramda araba duz bı araba duz yanı...
    3 bın devırden sonra araba ole bı degısıyo ama ses olarak...arabayla ıstden bursaya gıttık.160 a cıktıgımda hava sesı gelıyor sanırım yerden yuksek oldugu ıcın...otomobıllerle cok alakalı bı adamım ınan...ole bol keseden sallamıyorum...belkıde megane hakkındakı gorusum kullanmadıgım ıcındır.ama gercekten megane hayır...ayrıca megane sedan kullandım(benım degıldı sırket aracı) dızel otomatık...o zamana kadar 170 le yanımdan gecen meganları gorunce ulan reno fena yapmadı sanırım bu arabayı dedım takıııı kullanana kadar...2009 model dı arac anlattıgım herseyı yasadım.abı fransızlar bı adım gerıden gelıyorlar bence...kısıel gorus sadece bu...ama renoyla ılgılı son gorusum...abı ben taksı yapılan bı araca bınmem..:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzcav

quote:

megane al nedenmı?

Megane 3 Hb C sınıfının en sessiz arabasıdır GOLF 6 dahil.

Auto&Motor sport almanyanın yaptığı testede.

Türkiyedekilerin yaptığı testdede öyle çıkmış.

sessizlik,malzeme kalitesi,yol tutuş,kendini ispat etmiş motor.hepsi megane 3 de
    birde uygun fiyata bol donanım olunca,almamak için deli olmak lazım

• bırı banada yardımcı olsa mesela lutfenn....
  • Kabin İçi Ses Düzeyi

.............. .... .....Golf 6 ....... Megane 3 (iki araçda dizel)

bei 100 km/h 68 dB(A) 67 dB(A)
    bei 130 km/h 72 dB(A) 70 dB(A)
    bei 160 km/h 74 dB(A) 72 dB(A)

Buda inanmayanlara linki.

http://www.auto-motor-und-sport.de/vergleichstest/master-test-2009-vierzehn-kompaktwagen-im-vergleich-979219.html

Birde bu testi almanlar yapıyor ona rağmen...

Bol keseden atmaya gerek yok uçarsın diye.

Geyik testi,slalom testi rakamlarıda vardı fakat onları bulamadım pdf linki vardı ama link ölmüş açılmıyor.Yol tutuşda demesin kimse yani.

pdf'yide buldum;

https://secure-www.volkswagen.com/etc/medialib/vwcms/virtualmaster/de/Models/golf0/golf_6/media.Par.0035.File.pdf/mastertest_golf_0904064.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzcav -- 21 Kasım 2010; 22:55:21 >

• quote:

bırı banada yardımcı olsa mesela lutfenn....

ikisi de çok çok kupon araba
    ama rx-8'e olan önyargı çok fazla
    bir de tasarım olarak alfa gt gerçekten çok başarılı
    başka da bir şey pek beklememek lazım.
    gt diyorum.
  • denizkubi

F1'de herşey motor mudur,sen bu sene hiç F kanalı diye birşey duydun mu veya KERS tartışmalarını hiç mi takip etmedin diyeceğim ama kurduğum cümleye yazık olacak..Renault o kadar başarılıysa kendisi neden şampiyonluk yarışında yok?? Renault'un motor sattığı Red Bull şampiyon oldu diye başarıyı Renault'a yontmaya çalışmak ama Renault fabrika takımının kendisinin bu sene,geçen sene ve önceki sene hatta ondan önceki sene F1'de neden esamesinin okunmadığına değinmemek Flavio abinin çevirdiği dalavereler ortaya çıkınca kuyruğunu kıstırıp F1'i nasıl bıraktığını (bıraktırıldı da diyebiliriz) es geçmek ancak şark kurnazlığıdır ve bütün bunları yok sayıp F1 tarihine damga vurmuş Ferrari'ye laf söylemen cidden gülünç ..

Artık saçmalamasan diyorum

• ya alfa gt ılk baktıgım aractı...evet cok basarılı bı otomobıl...ama bır arkadasım gtlerın saglam olmadıgını ve bır arkadasının gt ıle oldugu kazanıın fotolarını gosterdı..(bu her arabada olabılır)
    BENIM KRITERIM SU OLDU

1 IKI ARACTA TRAFIKTE COK YOK... (AYRICALIK)
    2 GOREN BIR KERE DAHA BAKIYO... (EGO TATMINI)
    3 SPOR.. (ZATEN TEK KAPI ARAC KULLANIYORDUM.TEK YASIYORUM.... COK MEMNUNUM)

MAZDANIN MOTORUNA BAKMAK GEREKIYOR..AMA SUNU SOYLEYIM HER ARABAYA BAKMAK GEREKIYOR..BEN SATTIGIM BMW ARACIMA AYNI SEKILDE BAKIYORUM...(BI FARK YOK) ARACINA BAKARSAN ODA SANA BAKAR... :D

INAN COK ORTADA KALDIM...(KESKE PARAM OLSADA IKISINIDE ALSAM)(HAYAL ETTIM BI AN)

MAZDANIN BENI IKILEMDE BIRAKMASI KAPI TASARIMI VE GERCEKTEN ICI ALFADAN DAHA BASARILI...(KONSOL DOSEME VITES TOPUZU VS....)

BAKALIM CARSAMBA BELLI OLACAK HANGISI OLDUGU....
    HAYIRLISI....
  • 21 yaşında gencecik adamsın, ne julyet ne megane, alfa mito, citroen ds3, cooper s al. 30 yaşına gelince binersin c sınıfı aile arabasına.
  • üç kişilik bir aile olduğumuz için eve alacağız kısmetse tek başıma bana alınsa bende onlara yönelirdim ama ben sürücem genelde bende olucak araç julyetinde görünüm olarak onlardan pek bir eksiği yok bence daha güzel
  • renodaki görevini denizkubiye bırakan briatore emekliligın tadını cıkartıyor,denizkubının performasında cok memnun olan briatore,"incredible turc";inanılmaz türk diye tabir ettıgı denızkubının önünün acık oldugunu söyledı

alfa julyet mi reno megane mı

• nası forum acabılırım yardım edermısınız bu arada?
  • quote:

megane al nedenmı?

sen bence akulu araba al

130 la giderken sallan sallan sallan ne ya, sanki hic binmedigimiz arac.

Konuyu acan arkadas, yerinde olsam o paralara ikinci el RS,GTI,Type-R,Cupra tarzi araclar bakardim, Madem kendin sureceksin, aile aracini ne yapacaksin? Maddiyat yonunden bakarsan 0 aldigin aractan zaten her turlu zarar edeceksin hele alfada muhtemelen bu zarar dahada fazla olacak. Ama illa bu ikisinden birisi olacaksa Alfa 20 li yaslardaki bekar birisi icin cok daha ideal bir arac bence, ama megane alirsanda ustteki mesajimdada yazdigim gibi sport kit mi ne var, mutlaka onuda siparis et araci alirken.

• dediğiniz araçları bende beğeniyorum ama dizel bir araba alacağız kısmet olursa jülyet gerçekten tasarım ve özellik olarak ihtiyaçlarımızı karşılıyor meganenın sport kitine bakıcağım öneriniz için teşekkürler
    quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

quote:

megane al nedenmı?

sen bence akulu araba al

Konuyu acan arkadas, yerinde olsam o paralara ikinci el RS,GTI,Type-R,Cupra tarzi araclar bakardim, Madem kendin sureceksin, aile aracini ne yapacaksin? Maddiyat yonunden bakarsan 0 aldigin aractan zaten her turlu zarar edeceksin hele alfada muhtemelen bu zarar dahada fazla olacak. Ama illa bu ikisinden birisi olacaksa Alfa 20 li yaslardaki bekar birisi icin cok daha ideal bir arac bence, ama megane alirsanda ustteki mesajimdada yazdigim gibi sport kit mi ne var, mutlaka onuda siparis et araci alirken.

• sen bence akulu araba al

KARDESIM BEN BMW ARAC KULLANIYORDUM SATTIM DEGISTIRECEM..
    BEN MEGANE HAKKINDAKI DUSUNCEMI SOLEDIM...KULLANDIGIM MODELDE 2009 DIZEL A/T SEDAN...(SALLANAN)
    AYRICA COK OVDUGUNUZ MEGANELA ISTDE BI CIKIN KARSIMADA GORELIM MUHTESEM ARACINIZI...ARTIK MEGANE LA GAZLAYANLARI DAHADA ILGILI DAVRANACAM...ONCEDEN IPLEMEZDIM DE GIT DIYE.....ANLAMIYORUM YAAA MEGANE YAA MEGANE....ALLAH KOLAYLIK VERSIN...ZATEN HA AKULU ARABA HA MEGANE...TESEKKUR EDERIM.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.