Şimdi Ara

ALEV KIRMIZI TEMİZ SLX

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.783
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba sayın arkadaşlar, 7 yıldır zevkle kullandığımız, kendi çapında bakımlı temiz garaj arabası kartalımızı satılığa çıkardık, satma sebebimiz tamamen model yenileme amaçlıdır, masrafları yönünden yeni almayı düşündüğümüz araçtan daha ekonomik olmasına rağmen böyle bir karar aldık araca doyduk ilgilenenlere duyurulur, pazarlıksız fiyatıdır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-tofas-alev-kirmizi-temiz-slx-150107293/detay/

• Hava yastığı yok, klima yok, hantal motor, çok yakan bir kara düzen..

Neyine dayanarak 12.500TL istiyorsunuz? O paraya ne arabalar var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Hava yastığı yok, klima yok, hantal motor, çok yakan bir kara düzen..

Neyine dayanarak 12.500TL istiyorsunuz? O paraya ne arabalar var..

al benden de o kadar
    neyine o parayı istiyosun o araça
  • Kendinize göre haklısınız her arabanın bir piyasası var, evet araçta klima yok (opsiyonel olarak var) abs yok, havayastığı yok ve bir çok şey daha yok sizin bakış açınız sadece bu yönde ben birde bu aracı almak için nedenleri söyleyeyim yorumu size bırakıyorum, bu aracın yıllık vergisi 102 lira şuanda, standart bir otomobilin yapacağı herşeyi yapar adam gibi kullandığında altına güzel yumuşak lastik aldığında öyle kıçını başını savurmaz, anlayana hafif bir bmw havasıda verir (arkadan itiş) karayollarında yasaların sınırlandırdığı her türlü hız standartına da uygun gider hatta fazlasını, sen gider doblo tarzı araclara yıllık 800 + vergi vs. verirsin, 1. köprüden geçemezsin aynı işi yaparsın ben de bu araçla aynı işi yaparım. Sen gider 50-60 bin lira para verip fluence alırsın ama arka koltuğa 3 kişi oturduğunda onlara konfor sağlayamazsın balık istifi yolculuk ederler. Araba kullanmak arabanın donanımına güvenip yola çıkmak değildir bence, 7 yıldır bu araçla girmediğim yol yok. Ben fındık üreticisiyim akşam evime dönerken gün boyunca topladığım 10 çuval fındığı arka koltuğu yatırıp aracıma koyabiliyorum, siz o övdüğünüz absli havayastıklı aracınızla anca biner evinize gidersiniz( çok amaçlı taşıt) bu aracın piyasası kaç yıldır 8 ila 13 arasıdır, ben bu aracı 2007 yılında 9,250 gibi bir rakama bir galericiden aldım ve şuan aracı 12.500 e sattım yeni sahibide gayet memnun, siz gidin absli havayastıklı aracınızı mesela 0 olarak 40 bin liraya alın, 7 sene sonra 48 bin liraya satın, yapabilir misiniz böyle bir şeyi mümkün mü ? kısaca bu araçları alan adamlar geri zekalı değil malın ne olduğunu biliyor bütçesine göre araç alıyor adamın belki bir turbo arızasında vereceği 4000 lirası olmayabiliyor fakat bu hantal motorlu araçta porya bilyasını (tımken) marka 80 liraya alıp değiştirebiliyor sen ise serviste aynı bilyaya bir dünya para veriyorsun. bu adamlar belki zamanında bu araçların halkımıza atılmış bir kazık olduğunu da biliyor, ama ne yapsın eli mahkum. Sen de olmayan başkasında olduktan sonra altın olsa ne yazar, havayastıklı altın...

• Her aracın bir piyasası vardır bu fiyatla satılıyorsa eger bu araç kimseye söz hakkı düşmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orginal_kartal

Kendinize göre haklısınız her arabanın bir piyasası var, evet araçta klima yok (opsiyonel olarak var) abs yok, havayastığı yok ve bir çok şey daha yok sizin bakış açınız sadece bu yönde ben birde bu aracı almak için nedenleri söyleyeyim yorumu size bırakıyorum, bu aracın yıllık vergisi 102 lira şuanda, standart bir otomobilin yapacağı herşeyi yapar adam gibi kullandığında altına güzel yumuşak lastik aldığında öyle kıçını başını savurmaz, anlayana hafif bir bmw havasıda verir (arkadan itiş) karayollarında yasaların sınırlandırdığı her türlü hız standartına da uygun gider hatta fazlasını, sen gider doblo tarzı araclara yıllık 800 + vergi vs. verirsin, 1. köprüden geçemezsin aynı işi yaparsın ben de bu araçla aynı işi yaparım. Sen gider 50-60 bin lira para verip fluence alırsın ama arka koltuğa 3 kişi oturduğunda onlara konfor sağlayamazsın balık istifi yolculuk ederler. Araba kullanmak arabanın donanımına güvenip yola çıkmak değildir bence, 7 yıldır bu araçla girmediğim yol yok. Ben fındık üreticisiyim akşam evime dönerken gün boyunca topladığım 10 çuval fındığı arka koltuğu yatırıp aracıma koyabiliyorum, siz o övdüğünüz absli havayastıklı aracınızla anca biner evinize gidersiniz( çok amaçlı taşıt) bu aracın piyasası kaç yıldır 8 ila 13 arasıdır, ben bu aracı 2007 yılında 9,250 gibi bir rakama bir galericiden aldım ve şuan aracı 12.500 e sattım yeni sahibide gayet memnun, siz gidin absli havayastıklı aracınızı mesela 0 olarak 40 bin liraya alın, 7 sene sonra 48 bin liraya satın, yapabilir misiniz böyle bir şeyi mümkün mü ? kısaca bu araçları alan adamlar geri zekalı değil malın ne olduğunu biliyor bütçesine göre araç alıyor adamın belki bir turbo arızasında vereceği 4000 lirası olmayabiliyor fakat bu hantal motorlu araçta porya bilyasını (tımken) marka 80 liraya alıp değiştirebiliyor sen ise serviste aynı bilyaya bir dünya para veriyorsun. bu adamlar belki zamanında bu araçların halkımıza atılmış bir kazık olduğunu da biliyor, ama ne yapsın eli mahkum. Sen de olmayan başkasında olduktan sonra altın olsa ne yazar, havayastıklı altın...

Bende de Kartal var. 91 model.

Ancak istenilen fiyatlar gercekten cok yuksek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Kendinize göre haklısınız her arabanın bir piyasası var, evet araçta klima yok (opsiyonel olarak var) abs yok, havayastığı yok ve bir çok şey daha yok sizin bakış açınız sadece bu yönde ben birde bu aracı almak için nedenleri söyleyeyim yorumu size bırakıyorum, bu aracın yıllık vergisi 102 lira şuanda, standart bir otomobilin yapacağı herşeyi yapar adam gibi kullandığında altına güzel yumuşak lastik aldığında öyle kıçını başını savurmaz, anlayana hafif bir bmw havasıda verir (arkadan itiş) karayollarında yasaların sınırlandırdığı her türlü hız standartına da uygun gider hatta fazlasını, sen gider doblo tarzı araclara yıllık 800 + vergi vs. verirsin, 1. köprüden geçemezsin aynı işi yaparsın ben de bu araçla aynı işi yaparım. Sen gider 50-60 bin lira para verip fluence alırsın ama arka koltuğa 3 kişi oturduğunda onlara konfor sağlayamazsın balık istifi yolculuk ederler. Araba kullanmak arabanın donanımına güvenip yola çıkmak değildir bence, 7 yıldır bu araçla girmediğim yol yok. Ben fındık üreticisiyim akşam evime dönerken gün boyunca topladığım 10 çuval fındığı arka koltuğu yatırıp aracıma koyabiliyorum, siz o övdüğünüz absli havayastıklı aracınızla anca biner evinize gidersiniz( çok amaçlı taşıt) bu aracın piyasası kaç yıldır 8 ila 13 arasıdır, ben bu aracı 2007 yılında 9,250 gibi bir rakama bir galericiden aldım ve şuan aracı 12.500 e sattım yeni sahibide gayet memnun, siz gidin absli havayastıklı aracınızı mesela 0 olarak 40 bin liraya alın, 7 sene sonra 48 bin liraya satın, yapabilir misiniz böyle bir şeyi mümkün mü ? kısaca bu araçları alan adamlar geri zekalı değil malın ne olduğunu biliyor bütçesine göre araç alıyor adamın belki bir turbo arızasında vereceği 4000 lirası olmayabiliyor fakat bu hantal motorlu araçta porya bilyasını (tımken) marka 80 liraya alıp değiştirebiliyor sen ise serviste aynı bilyaya bir dünya para veriyorsun. bu adamlar belki zamanında bu araçların halkımıza atılmış bir kazık olduğunu da biliyor, ama ne yapsın eli mahkum. Sen de olmayan başkasında olduktan sonra altın olsa ne yazar, havayastıklı altın...

Bende de Kartal var. 91 model.

Ancak istenilen fiyatlar gercekten cok yuksek

91 model araç çok temiz olsa benim gözümde 5 liradan fazla yapmaz, 23 yaşında araba sonuçta, sizin aracınız için konuşmuyorum ama benim sattığım kartalda çalışmayan tek bir parça yoktu, altında şaselerinde bir gram çürük yoktu, 160 la direksiyonu bırakırdım sağa sola atmazdı kendini, ek olarak arabada hidrolik direksiyon, merkezi kilit, elektrikli ön camlar, alaşım jant, vs. biçok daha özellikleli verimli bir motoru vardı, bu araçtan bu parayı istedim ve sattım kardeşim, adam 90 model arabaya 7 yazar sen 99 2000 model arabaya 12 istersin çok görülür.

• Sınıf araç para eder. Bu bir gerçek. O yaşlarda araba aldığınızda ister istemez para harcıyorsunuz. En kötü hava filtresi, yağ, yağ filtresi, balatalar; eğer biniciyseniz kontrol ediliyor. Bu sadece bakım.. Masrafı olan arabadan bahsetmedim bile.. Zamanında 92 model Şahin alıp 2500tl para harcamıştım. Kapalı kutu bilemiyorsun.. Komşum opel vectra cdx almıştı. Sadece küçük bi chip gibi beyin gibi bişeye 1500tl para vermişti. Sözün özü aylık 3000tl geliriniz varsa o paralara avrupa araba alın. Totalde meblağ yüksek olsa da düşük gelirli birisi için yerli araçlar idealdir. Herkesin kendi düşüncesi ve parası.. Kime ne? Ekmeğinize bakın gençler.

• 2000 model kartali kaca sattin. 12bine mi...ozmn bende 2001i 13e satarm

• 99 model slx i 12 500 e sattım sen slx olmayan aracını 13 e biraz zor satarsın dostum
  • Söz konusu TOFAŞKSA gerisi teferruttır.
  • Anlamayan konusuyo ne olacakti ya. Gidip dobooyla o yollarda o yükü tasisan araba hosaf olur. Adamlar 50 Bin liralık arabalar aliyolar otobanda 80 le gidiyolar 70 radarinda 30 a dusuyolar hava yastığı ha gider 50 60 bine araba alirsin bi kaldirima carparsin evelsi gün hava yastiklari açılır araba pert devlet memurlari ne bilsin ki orta hallinin durumunu. Ben slx imden memnunum gerisi boş hantal motor. Tupte 170 vuruyo benim arabam. Sizin arabalarda 250 ibre varda nezaman 240 vurdunuz .

• Yahu benim anlamadığım alan satan razı nedir bu tatava. Ya arkadaş sen o vtecli hondana yada turbolu almalarına yükle 300 400 kilo yukte gorelim(simdi 5 kisi binsen diye soze baslayacaklar için yük insandan daha çok yıpratiyor arabayı). O sizin doblo connect hikaye ancak ye ladar cezası yedir muayene yılda yedir servise başka birşey yok. 98 toros aldım adamlar salakmısın manyakmısın o yok bu yok su e kardeşim hepsine tamamda bu arabanın aynası 20 lira oteki en az 200 ben parayı yoldan mı süpüyorum. Millet oturmuş 3 Büyükşehire evden ise isten eve ama türkiye ankara istanbuldan ibaret degil çorumu rizesi musu antalyada çiftçinin köylünün modern atı eşşeği bunlar. Sen şimdi köydeki adama malmısın neden saf ingiliz tayı almadin da bu sütçü beygirini aldın dermisin. Yani bizim milletin her b....ku bilmesi yokmu olduruyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riddexcuin -- 7 Mayıs 2014; 2:11:26 >
  • Herkes istediği fiyatı söylemekte Özgür. Herkesin bi ekonomisi var işine gelen alır. Araç Satılmış Heralde
  • quote:

Orijinalden alıntı: riddexcuin

Yahu benim anlamadığım alan satan razı nedir bu tatava. Ya arkadaş sen o vtecli hondana yada turbolu almalarına yükle 300 400 kilo yukte gorelim(simdi 5 kisi binsen diye soze baslayacaklar için yük insandan daha çok yıpratiyor arabayı). O sizin doblo connect hikaye ancak ye ladar cezası yedir muayene yılda yedir servise başka birşey yok. 98 toros aldım adamlar salakmısın manyakmısın o yok bu yok su e kardeşim hepsine tamamda bu arabanın aynası 20 lira oteki en az 200 ben parayı yoldan mı süpüyorum. Millet oturmuş 3 Büyükşehire evden ise isten eve ama türkiye ankara istanbuldan ibaret degil çorumu rizesi musu antalyada çiftçinin köylünün modern atı eşşeği bunlar. Sen şimdi köydeki adama malmısın neden saf ingiliz tayı almadin da bu sütçü beygirini aldın dermisin. Yani bizim milletin her b....ku bilmesi yokmu olduruyor beni.

%100 katılıyorum. Bu arabalar özelliklede kartal 5 kişi binin birde yanınıza yük alın diye yapılmıştır. Otobanda 170-180 lere çıkın diye değil. Ha çıkmaz mı ? Kormuyorsanız deneyin bakalım çıkıyormuymuş. Hem alan memnun satan memnun size noluyor ki? Tamam siz vermeyin o parayı ama demekki veren var.

• Aracı ocak ayında sattım, alan kişi bana yakın ara sıra soruyorum ve memnun olduğunu söylüyor, yıkamacıya götürülüp yıkamacıya yıkatmayıp kendim yıkıyordum arabayı o derece üstüne titriyordum bir zahmet memnun olsun kız gibi arabaydı tabiri caizse bu da son hatıra :)
    https://store.donanimhaber.com/0e/b2/59/0eb259f176fa39db46b00a217685f40e.JPG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orginal_kartal -- 27 Haziran 2014; 14:02:47 >
  • quote:

Aracı ocak ayında sattım, alan kişi bana yakın ara sıra soruyorum ve memnun olduğunu söylüyor, yıkamacıya götürülüp yıkamacıya yıkatmayıp kendim yıkıyordum arabayı o derece üstüne titriyordum bir zahmet memnun olsun kız gibi arabaydı tabiri caizse bu da son hatıra :)
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/550361/279968e9-1209-4392-b881-ae4d7712fab9.JPG

kaç modeldi kaça sattın değışen boya durumu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.