Şimdi Ara

Aldıktan sonra pişman olduğunuz arabanız oldu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
177
Cevap
4
Favori
19.960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk arabamı alacağım için biraz temkinli ve tecrübesizim.
    Görünüşünü beğendiğim bir aracını almaya karar vermişken, çok güvendiğim bir tanıdık:
    "Fransız ve İtalyan arabalarından uzak dur. Pişman olursun." dedi.
    Söyleyen kişi ise her iki markanın da arabalarından da kullanmış. Kısa sürede zararına satmış biri.
    Netice de aklım iyiden iyiye karıştı.

Bu konuda bir tecrübeniz var mı?
    neden bazı araba markaları halkın gözünde olumsuz izlenimler bırakmıştır?

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• Yıllarca motor kullandıktan sonra dedim ki spor arabam olsun. Bu resmini attığım sciroccoyu aldım. Bana alman forumlarını geze geze almancayı öğretti. Motor kaputunun altında aküyü göster deseler bilemezdim selenoid valfin yaptığı basınç dengesizliğine kadar ezberletti. 2. Ellerinin 65 70bin bandında olduğu zamanlar cebimden tam 1 adet scirocco parası daha yedirtti adam olmadı ittire ittire zorla satıldı. Bunda yaşadığım pişmanlığı hayatım boyunca hiç bir araçta yaşamadım. Yetkili servisleride özel servisleride dahil ben yıldım yaşlandım. Sırf bu sebep ile bu grubun sattığı yada ön ayak olduğu hiç bir araca müdahil olmucam dedim.
    Sözümü çiğneyip audi q2 aldım aldığım gün hız sabitleyicinin olmadığını (sormak aklıma bile gelmemişti) öğrenince pşyasafa hazır zamlı ve araç bulunamıyorken 1 hafta sonrasına sattım. Bu grubun sattığı hiç bir araca bulaşmayacağımı tekrar öğrenmiş oldum. Adı var kendisi yok.. audi markasının algısı ile sundukları arasında dağlar kadar fark var.. 3 tane i20 parasına gidip q2 almanın bu zamanda hiç bir espriside yokmuş zira..

Pişmanlığım :

• opel vectra 97-2001 arası çok km si olanlar kesinlikle alınmaz. çoktan kastım 80-100 bin civarı. elektroniği berbattır batırır.
  • Range Rover.
    Karakterimle taban tabana zıtmış İngiliz arabaları ben bunu gördüm bildim.
  • Caddy i büyük heveslerle almıştım servisi parçası yakıtı baktım ocağıma incir ağacına dikecek hemen sattım 3 ü 5 i aramadım 1 ay bile kullanmadan ...
  • Olmamı Peco 407 şirkete alınan ikisininde ESP sistemleri bozuk çıktı

oda yetmedi elektrik sorunları çıktı ticariye döndürdük yüzümüz güldü
  • renault megane aldıgımda çok pişman olmuştum
    bir yandand a beni sevindirdi
    bir daha asla renault almamam gerektiği konusunda bilgilendim
  • Devamlı arıza çıkartan Opel Astra, Bir türlü alışamadım Reno Megane.. ikisinide almasaydım çeşke dedim :)
  • Satın alınmayan ama şirket tarafından kiralanan Opel Vectra'lar tamamen pişmanlık abidesi.. Arabaların %60'ında şanzuman,geri kalan %40'ında ilk sene dolmadan sayısız arıza çıktı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: levent--

http://forum.donanimhaber.com/m_28533801/tm.htm

@levent,linki görünce herhalde daha önce verilen bir topic zannederek açtım ama karşıma senin Audi çıkınca ''pişmanlığını'' anladım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: bureda

quote:

@levent,linki görünce herhalde daha önce verilen bir topic zannederek açtım ama karşıma senin Audi çıkınca ''pişmanlığını'' anladım.

Bende birsey yazmadan direk linki koydum ki daha karizmatik bir cevap olsun

• quote:

Orjinalden alıntı: bureda

quote:

Ben de öyle sandım
    1996 model 1.6 motor otomatik vitesli bir Polo'muz vardı. 2-3 kez yolda bıraktı, ve benzini de deli gibi içerdi. İlk ve tek 2.el aracımızdı, sonra 2.el almaya tövbe ettik =)

• 99 model Fiat Siena aldıktan 6 ay sonra alel acele sattım Frenleri sorun elektroniği sorun kapı otomatiği soun daha neler var hatırlayamıyorum. Ama çok net hatırladığım bir olay var onu anlatayım araç güneşte kaldığı zaman kendini kitliyordu kilit beyni arıza çıkartıyormuş pikniğe gittiğim bir gün kardeşim arabanın anahtarını içinde koltukta unutmuş birden araba kitlendi neye uğradığımızı şaşırdık saatlerce kapıyla uğraştık açamadık ormanın içinde mahsur kaldık telefon da çekmiyordu hiçbiryerden yardım isteyemedik son çare arka camı kırmak zorunda kaldık araca binebilmek için o gün bu gündür Fiat mercedesten iyi araba yaptık üstelik 5bin ytl dese bile almam

• Mazda Rx8 6 Ay Sonra Satmak Zorunda Kaldm...
  • Yılllaaaar önce 81 model benzinli bir Jettamız vardı.O aralar işlerimiz yeni batmıştı ve bir süre bu araca binmek zorunda kalmıştık.Abartmıyorum haftanın 2 gününü falan tamircide geçirirdi,aracı itmekten kas yapmıştık,bir de bozulan parçalara bakarken motorla ilgili baya birşey öğrenmiştik babamla.Allah kimseyi attan indirip eşeğe bindirmesin diyelim:)
  • Aldıktan sonra değil de almadan pişman ola ola aldığım araç 1999 Polo 1.6 otomatik! Rengini beğenen ismi lazımsız'ın ısrarı ile almıştık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oldsalt -- 22 Aralık 2008; 7:02:13 >
  • STAREX;

Alıpta pişman olduğum tek araçtır(çok yakıyor,çok savuruyor)
  • TRANSPORTER
    Dar sokaklara girmek, parketmek problem.
    Hanım arabayı kullanamıyordu.
    Çocuklar sürgülü kapıları kullanmakta zorlanıyordu.
    Servis ücretleri çok kabarıktı.
    Yakıtı kendi sınıfına göre uygun ama bineklere göre yüksekti.
    Yan sürgülü camların su alma meselesini çözemediler.
    Aracın içi saç ve sunta kaplıydı.
    Kliması sadece öndekilere faydalı oluyordu.(iç hacim büyüklüğünden)
    Yıkamak temizlemek çok vakit alıyordu.
    Değiştirdim ve şimdiki aracımla yukarıdaki tüm olumsuzluklardan kurtuldum: Doblo aldım.
  • mesajların çok faydalı olduğu kanaatindeyim.
    Teşekkürler.
  • 2007 subaru impreza 2.0r otomatik.ilk gün o kadar heyecanlıydım ki alındıgında 3 gün sonra depo bitince 350 km yapıp sevdigin aracı 5 ay sonrada hüzünle satmak buna denir...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.