Şimdi Ara

Alarmlı Sieko Chronograph saatin alarmı nasıl kurulur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
20.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Seiko Chronograph bir saatimvar alarm özelliği olduğu yazıyor fakat bir türlü nasıl çalışır bulamadım altta ayrı bir küçük kadran var sanırım ordan kurulacak ama ben beceremedim. Alttaki ufak saati diyelimki sabah 8.00'a kuruyorum. Sabah alarm çalmıyor ve sanki ikinci bir saat gibi kurduğum ufak kadranın saat 8 den ilerlediğini örneğin 14.00 a geldiğini görüyorum. Bu alarmı kurmama yardımcı olur musunuz ?

• Saatin tam modelini biliyorsan aydın saat'in sitesinde kullanım kitabını bulabilirsin.
  • Sanırım kurma kolundan bir defa çekip ayarlayınca alttaki saati 2.saat, 2 kere çekip ayarlayınca alarm saati olarak kullanıyorsunuz. Ya da tam tersi. Her iki türlü de 2 ve 4 yönündeki düğmelerle ayar yapmaya çalışın. Kurma kolunu döndürerek muhtemelen merkezi saatin ayarı yapılıyordur.
  • 2 kerede çekip kuruyorum 1 kerede ek,p kuruyorum yine çalmıyor. Bir kere denk getirdim çaldı fakat nasıl yaptığımı bilmiyorum. O bir kere de çalmasaydı arızalı diyecektim fakat ben beceremedim sanırım. Yok mu yardımcı olabilecek bir arkadaş ?
  • Saatinizin 7T62 olduğu düşüncesiyle saatinizin alarm'ını şu şekilde ayarlayabilirsiniz;öncelikle alarm saatinin(saatin 6 pozisyonun'da ki gösterge)doğru zamanı gösterdiğinden emin olun doğru değilse,saatin kurma tepesini 2 kademe dışarı çekin alt butona basarak doğru zamanı ayarlayın ve tepeyi bastırarak eski konumuna getirin,alarmı ayarlamak için kurma tepesini 1 kademe dışarı çekin ve alt butona basarak alarm'ın kaçta çalmasını istiyorsanız o saate getirip tepeyi tekrar normal konumuna getirin.Alarm 20 saniye süreyle çalıp kendini kapatacaktır,siz kapatmak isterseniz de herhangi bir butona basmanız yeterlidir.
  • Güncel...
  • Aktivasyon siz baktıktan sonra gerçekleştiği için açıklamayı okuyamamış olabilirsiniz,saatiniz 7T62 değilse kapaktaki 4 haneli yazılı olan rakamları belirtmeniz de fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Valjoux

Aktivasyon siz baktıktan sonra gerçekleştiği için açıklamayı okuyamamış olabilirsiniz,saatiniz 7T62 değilse kapaktaki 4 haneli yazılı olan rakamları belirtmeniz de fayda var.

Merhabalar

7T32-7H00 yazan model de yukarıdaki yöntem çalışmıyor.

quote:

Saatinizin 7T62 olduğu düşüncesiyle saatinizin alarm'ını şu şekilde ayarlayabilirsiniz;öncelikle alarm saatinin(saatin 6 pozisyonun'da ki gösterge)doğru zamanı gösterdiğinden emin olun doğru değilse,saatin kurma tepesini 2 kademe dışarı çekin alt butona basarak doğru zamanı ayarlayın ve tepeyi bastırarak eski konumuna getirin,alarmı ayarlamak için kurma tepesini 1 kademe dışarı çekin ve alt butona basarak alarm'ın kaçta çalmasını istiyorsanız o saate getirip tepeyi tekrar normal konumuna getirin.Alarm 20 saniye süreyle çalıp kendini kapatacaktır,siz kapatmak isterseniz de herhangi bir butona basmanız yeterlidir.

• 7T62 ile 7T32 arasında tepe ve buton sayısı farkı vardır ben anlatımı 7T62'ye göre yaptım.7T32 'de 2 tepe ve 3 buton,7T62'de 1 tepe,2 buton vardır.Bu yüzden ayarlama şekilleri farklıdır.
    İsterseniz 7T32'nin de alarm özelliğini bir ara yazmaya çalışırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Valjoux -- 14 Şubat 2012; 18:44:17 >
  • quote:

Saatinizin 7T62 olduğu düşüncesiyle saatinizin alarm'ını şu şekilde ayarlayabilirsiniz;öncelikle alarm saatinin(saatin 6 pozisyonun'da ki gösterge)doğru zamanı gösterdiğinden emin olun doğru değilse,saatin kurma tepesini 2 kademe dışarı çekin alt butona basarak doğru zamanı ayarlayın ve tepeyi bastırarak eski konumuna getirin,alarmı ayarlamak için kurma tepesini 1 kademe dışarı çekin ve alt butona basarak alarm'ın kaçta çalmasını istiyorsanız o saate getirip tepeyi tekrar normal konumuna getirin.Alarm 20 saniye süreyle çalıp kendini kapatacaktır,siz kapatmak isterseniz de herhangi bir butona basmanız yeterlidir.

Çok teşekkür ederim. Saatim dediğiniz gibi 7T62.
    Nihayet saatimin alarmını kurmayı başardım. Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim.

• quote:

Teşekkürler, işime yaradı.
  • 7T32 alarmı nasıl ayarlanır, onuda anlatabilirmisiniz. Bendeki saat 7T32 onun için ayarlayamadım
  • quote:

Üstad ben de çok teşekkür ederim

• Sayende ayarladik saol.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valjoux V kullanıcısına yanıt
    snae67p1 i bu şekilde ayarladım Seiko'nun alayında işe yarıyor demekki bu.
    Bende teşekkür ediyorum :)
  • Ben de 5 yıldır kullanıyorum az önce ilk alarmımı çaldım :))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.