Şimdi Ara

Saatin Orjinal Olup Olmadigini Anlamak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
33.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hediye olarak 'Hublot' marka bir saat aldim. Bu saatin orjinalligini onaylamak istiyorum. Saat ya 1. sinif kalitede cakma ya da orjinal. Böyle bir saatin orjinal olup olmadigini nasil anlayabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 20 Temmuz 2012; 0:23:46 >

• Türkiye'ye Makpaş Saat getiriyormuş sanırım, istersen bi' ara sor böyle böyle bir durum var diye. Dediğin kadar sağlam çakmaya benziyorsa anlaman zor, profesyonel yardım alman lazım.

http://www.tubiba.com/makpas-saat-ve-mlz-paz-as

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laoshi -- 20 Temmuz 2012; 9:26:29 >
  • fiyat 20.000-30.000 $ ise orjinaldir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulocan1969

fiyat 20.000-30.000 $ ise orjinaldir.

Bana hediye olarak verildi demek istedim Fiyatini arastirdim biraz, 15 bin$ civarinda. Bu yüzden ögrenmek istiyorum orjinal olup olmadigini.

@laoshi tesekkürler ama yurtdisindayim. Burada Hublot gibi pahali markalari satan bir magaza buldum, onlara göstermeyi düsünüyorum ama anlarlar mi ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afd92 -- 20 Temmuz 2012; 11:30:21 >
  • Saat taklit, hiç yorma kendini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • saat size verildiğinde sadece saat mi vardı yani orjinallerinde çok şık kakiteli kutusu belgeleri ve orjinalliğine dair sertifikasıbulunur buradan anlayabilirsiniz.ayrıcca saatin arka kapak şeffaf ise saatin içiresinde serinumaraları olur yani okalitede saat her yönden orjinalliği anında anlaşılabilir.ama sizin bahsettiğiniz saatçi orjinal olup olmadığını bilecektir.unutmayın size sahte deyipte isterseniz alım yapabiliriz diyebilirler ayrıca saati isze hediye eden kişinin orjinalını alabilecek durumda olup olmadığını siz az çok kestirebilirsiniz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: besyolu66

saat size verildiğinde sadece saat mi vardı yani orjinallerinde çok şık kakiteli kutusu belgeleri ve orjinalliğine dair sertifikasıbulunur buradan anlayabilirsiniz.ayrıcca saatin arka kapak şeffaf ise saatin içiresinde serinumaraları olur yani okalitede saat her yönden orjinalliği anında anlaşılabilir.ama sizin bahsettiğiniz saatçi orjinal olup olmadığını bilecektir.unutmayın size sahte deyipte isterseniz alım yapabiliriz diyebilirler ayrıca saati isze hediye eden kişinin orjinalını alabilecek durumda olup olmadığını siz az çok kestirebilirsiniz zaten.

Tesekkürler cevap icin. Belgeleri ve güzel bir kutusu var dediginiz gibi, yalniz sertifikasi cikmadi icinden. Bana hediye eden kisi bir is adami, ama ben yine de emin olmak istedim. Bu arada dedigim saatciye gösterdim, bir kuyumcuya gösterseniz daha iyi olur ama bu kalitede bir saat replika olamaz,orjinal bu dedi. Daha fazla kurcalamaya gerek yok sanirim :)

• Bence kurcalayın çünkü orjinal olmama ihtimali olma ihtimalinden kat kat daha fazla. O saatçi de pek sağlam değilmiş, ne demek bir saati kuyumcuya gösterin?? Ben böyle birşey duymadım. Altın yüzük veya bilezikmi bu kuyumcuya gidelim. O saatçiye gitmeyi bence bir an evvel sonlandırın.

Kutu, belge vs. bunlar kolaylıkla yapılabiliyor. Orjinalliği hakkında referans kabul edilmezler bunlar.
  • Populer bir modelse replikasinin fotograflarini nette bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: afd92

quote:

saat size verildiğinde sadece saat mi vardı yani orjinallerinde çok şık kakiteli kutusu belgeleri ve orjinalliğine dair sertifikasıbulunur buradan anlayabilirsiniz.ayrıcca saatin arka kapak şeffaf ise saatin içiresinde serinumaraları olur yani okalitede saat her yönden orjinalliği anında anlaşılabilir.ama sizin bahsettiğiniz saatçi orjinal olup olmadığını bilecektir.unutmayın size sahte deyipte isterseniz alım yapabiliriz diyebilirler ayrıca saati isze hediye eden kişinin orjinalını alabilecek durumda olup olmadığını siz az çok kestirebilirsiniz zaten.

Tesekkürler cevap icin. Belgeleri ve güzel bir kutusu var dediginiz gibi, yalniz sertifikasi cikmadi icinden. Bana hediye eden kisi bir is adami, ama ben yine de emin olmak istedim. Bu arada dedigim saatciye gösterdim, bir kuyumcuya gösterseniz daha iyi olur ama bu kalitede bir saat replika olamaz,orjinal bu dedi. Daha fazla kurcalamaya gerek yok sanirim :)

o nasıl saatçiymi yaw.kuyumcu ne anlar saatten.bakın efendim 15 20 bin değerindeki hublotların genelinde kasa altın olur kuyumcu kasanın altın olduğunu söylerse saat orjinaldir.neredesiniz bilmiyorum ama lüx saat satıcılarına gösterin şak diye bilirler detaylı resimleri olsaydı ben de büyük ihtimalle çözebilirdim.ama türkiyesaatforumu.com adresinde bond,clk,drk nickli çok değerli insanlar var aynı zamanda site yöneticileri.onlara saatin resimlerini yollayın şak diye söylerler size.saat kutulu belgeli de olsa replika olma ihtimali çok yüksek artık replikaların kalitelilerin de de bu aksesuarlar varr

• quote:

quote:

quote:

o nasıl saatçiymi yaw.kuyumcu ne anlar saatten.bakın efendim 15 20 bin değerindeki hublotların genelinde kasa altın olur kuyumcu kasanın altın olduğunu söylerse saat orjinaldir.neredesiniz bilmiyorum ama lüx saat satıcılarına gösterin şak diye bilirler detaylı resimleri olsaydı ben de büyük ihtimalle çözebilirdim.ama türkiyesaatforumu.com adresinde bond,clk,drk nickli çok değerli insanlar var aynı zamanda site yöneticileri.onlara saatin resimlerini yollayın şak diye söylerler size.saat kutulu belgeli de olsa replika olma ihtimali çok yüksek artık replikaların kalitelilerin de de bu aksesuarlar varr

Soylediklerin biraz kendiyle celismis, yada anlayamadim. Arkadasin gosterdigi saatci de kuyumcuya goster demis, sende o nasil saatciymis kuyumcu ne anlar dedikten sonra kuyumcu altin oldugunu anlarsa saat tamamdir demissin.
    Hublot saatin degerini sadece altin olmasi mi belirliyor sizce, altin olup replika olamaz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 20 Temmuz 2012; 23:30:10 >

• Saatin orjinal olup olmadığını kuyumcu belirleyemez. Altın kaplama bir saat altın diye adlandırılmaz. Eğer kasa malzemesi kaplama değil de gerçek altından yapılmış bir Hublot ise o zaman saatin fiyatı 15 bin değil 30-40 binlerle ifade ediilir.

Saatin içi açıldığında içinde swiss yada asian eta varsa kesin sahtedir(Kaliteli çakmalardan bahsediyorum) Çünkü 15 bin dolarlık Hublot makinada inhouse mekanizma olur. Bunu da ancak eta makinaları ayırt edecek bir tamirci çözebilir. Başka bir ihtimal içinden tabiri caiz ise boktan bir makina çıkma olasılığıdır ki her tamirci az çok bundan anlar...(Umarım anlar )
  • Anladim, ben Almanya'dayim. Bu gösterdigim saatci orjinal Hublot satan lüks bir saatci, o yüzden güvenmistim ama biraz daha arastirmaliyim dediginiz gibi. Bu arada saat altin degil. Simdi internette replikalarini arastirirken gördüm, 150 Euro'ya satilan bir taklidi var, taklit oldugu cok belli, bir de 400 Euro'ya satilan bir taklidini buldum. Orjinaliyle ayni görünümde resmen. Ondan olma ihtimali var. Ben en iyisi birkac lüks saatciye daha göstereyim. Tesekkürler yardiminiz icin..
  • quote:

Anladim, ben Almanya'dayim. Bu gösterdigim saatci orjinal Hublot satan lüks bir saatci, o yüzden güvenmistim ama biraz daha arastirmaliyim dediginiz gibi. Bu arada saat altin degil. Simdi internette replikalarini arastirirken gördüm, 150 Euro'ya satilan bir taklidi var, taklit oldugu cok belli, bir de 400 Euro'ya satilan bir taklidini buldum. Orjinaliyle ayni görünümde resmen. Ondan olma ihtimali var. Ben en iyisi birkac lüks saatciye daha göstereyim. Tesekkürler yardiminiz icin..

Orjinal hublot satan saatçi nasıl tam olarak anlayamıyor hayret ya
  • Saatin detaylı fotograflarını buraya koyar misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Polemik

Saatin detaylı fotograflarını buraya koyar misin?

En sağlıklı çözüm budur.
  • nerde bu saat aynı saatten bendede var yurt dısından geldı cok kalıtelı duruyor neyın nesı acaba hublot geneve bıgbang...
  • quote:

Orijinalden alıntı: omere

nerde bu saat aynı saatten bendede var yurt dısından geldı cok kalıtelı duruyor neyın nesı acaba hublot geneve bıgbang...

Sahte oldugunu anlayinca postu silmissin hemen

• anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: omere

anlamadım

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=64673700&p=1#64673700

Neyse bosver...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi some_one -- 17 Ağustos 2012; 8:21:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.