Şimdi Ara

akü şarj projesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde bir adet psu bulunmakta ben bu psu nun +3.3 v 12 a lık çıkşı ve -12v 0.8 a çıkşını kullanarak 15.3 v elde edip linkte eklediğim voltaj regülatörü ile 14.3 e çekeceğim . Daha sonra yine link olarak eklediğim hazır devre olan otomatik şarj kesme devresi ile 11.3 giriş 13.8 sonlandırma olarak ayarlayıp 12 v 7a kuru akümü şarj etmeyi düşünüyorum .

voltaj regülatörü

Şarj Kontrol Devresi

şimdi aklıma takılan yukarda verdiğim 0,8 a ile 12a bana sorun çıkartır mı ? şimdiden yapan herkese teşekkürler

edit ps linkler düzeltildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asih -- 3 Temmuz 2020; 17:11:6 >

• Linkler çalışmıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • dfk24 kullanıcısına yanıt
    Linkler patlamış dostum.

@savsat2000'in bana verdiği devreden sonra ben şarj cihazı çizmeyi bıraktım Devrenin temel yapısını değiştirmeden dış devrede yapılacak ufak tefek değişikliklerle her türlü kullanılabilecek bir devre. Şimdi aramaya üşendim, çin malı bir şarj cihazının replikasıydı. Hatta o kadar uğraşmama rağmen yine yanlış olmuştu sağolsun çizip paylaştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

Linkler patlamış dostum.

@savsat2000'in bana verdiği devreden sonra ben şarj cihazı çizmeyi bıraktım Devrenin temel yapısını değiştirmeden dış devrede yapılacak ufak tefek değişikliklerle her türlü kullanılabilecek bir devre. Şimdi aramaya üşendim, çin malı bir şarj cihazının replikasıydı. Hatta o kadar uğraşmama rağmen yine yanlış olmuştu sağolsun çizip paylaştı.
    düzelttim dostum bi daha bakabilir misin
  • İkinci linkteki daha uygun birşeye benziyor. Üstelik güneş panellerine de uyumlu. Ben bunlardan çok anlamıyorum şahsen genellikle analog ve lineer devrelerle uğraşıyorum. Ama olur mu olur. Asıl sorun PC güç kaynağını modifiye etmede. Onun yerine led trafosu diye satılan smps trafolardan alıp çıkışındaki ayar potu ile de istediğiniz voltajı alabilirsiniz. Gayet de uygulanabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KendiİsteğiyleAyrıldı

İkinci linkteki daha uygun birşeye benziyor. Üstelik güneş panellerine de uyumlu. Ben bunlardan çok anlamıyorum şahsen genellikle analog ve lineer devrelerle uğraşıyorum. Ama olur mu olur. Asıl sorun PC güç kaynağını modifiye etmede. Onun yerine led trafosu diye satılan smps trafolardan alıp çıkışındaki ayar potu ile de istediğiniz voltajı alabilirsiniz. Gayet de uygulanabilir.
    aslında ben iki ürünü birden kullanacağım biriyle voltajı ayarlayıp diğeri ile otomatik şarj kesimi yaptıracağım aklıma takılan şey amper değerleri
  • Power en fazla +12v verir,
    Devreler ile uğraşmak istiyorsanız, 19v leptop adaptörü alınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • +12v ile -3.5v birleştirip kullanacağım beni tedirgin eden amper değerleri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asih

+12v ile -3.5v birleştirip kullanacağım beni tedirgin eden amper değerleri
    İlk iletinize baktığım zaman en yüksek 7Ah akü şarj edeceğim demişsiniz böyle bir akü için 0,7A ila 1A akım gerekir. Güç kaynağındaki 12V ve 3,3V bu şekilde birleştirilebiliyorsa (bilmiyorum. bazı güç kaynaklarında olmuyor öyle) bir sorun olmaz. Diğer lion tarzı piller için de yeterli akımı verir diye tahmin ediyorum.

İki devre birden kullanmanıza gelince ne kadar çok modül o kadar kalabalık demektir ama yine siz bilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.