Şimdi Ara

Aktif koruma sistemi Pulat testleri geçti: Afrin’de kullanılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ASELSAN tarafından geliştirilen, tank ve zırhlı araçlar için koruma sağlayacak PULAT ile ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Pulat’ın atışlı testlerden başarıyla geçtiğini duyurdu. PULAT, tanklara monte edildikten sonra Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanılacak.

Çelik anlamına gelen PULAT isimli aktif koruma sistemi, radarla platforma yönelmiş tehditleri tespit ediyor ve tehdit araca çarpmadan önce uygun zaman ve mesafeden tehdidi etkisiz hale getiriyor. PULAT, atılan mühimmatı 8-10 metre mesafede karşılayarak havada imha ediyor.

Modüler mimarisiyle farklı tipte araçlara uygulanabiliyor

PULAT, aracın her tarafından gelen saldırılara karşı tam koruma sağlıyor. Tehditleri radar üzerinden tespit ettiği için toz, yağmur gibi fiziksel koşullarda aynı başarıyı gösterebiliyor. Modüler mimarisi sayesinde farklı tipte zırhlı araçlara uygulanabiliyor.

Savunma Sanayii Müsteşarı İsmail Demir, PULAT’ın atışlı test faaliyetlerinin başarıyla gerçekleştiğini ve bu sistemin Afrin’de görev yapan tanklara kısa sürede entegre edileceğini ifade etti. Aktif koruma sistemin bu kadar hızlı entegre edilip muharebe alanında kullanılacak olması dünyada ilk olacak.

• 1. Sn. Müsteşar cümlesine ''Müsteşarlığımız tarafından geliştirilen'' diyerek başlamış, adı üstünde müsteşarlık burası neyi nasıl geliştirmiş anlamak mümkün değil.

2. Bahsi geçen sistem Ukrayna menşeli ZASLON L hardkill savunma sistemidir, acil ihtiyaç nedeniyle hazır alım olarak gerçekleştirilmiştir.
    http://www.millisavunma.com/news/ukrayna-ile-reaktif-zirh-ve-aktif-koruma-sistemi-anlasmasi-imzalandi/

3. Zeytindalı harekatı kapsamında 17 Mehmedimizi tanklarımıza yapılan ATMG saldırılarında şehit verdik, harekat öncesi kamuoyuna ''tanklarımıza AKKOR entegrasyonu gerçekleştirildi'' diyerek haberler servis edildi ama tanklarımızın savunmasız olduğu sahada ortaya çıktı.

Savunma sanayi konusunda gerçekleştirilen her türden gelişmeyi canı gönülden destekledim, desteklerim ama sırf buradan rant devşirmek amacıyla kamuoyunu yanıltıcı bilgilendirilmeler yapılmasını kınıyorum. Bu eylem tarzının ülkemize zerre fayda sağlayacağı kanaati taşımıyorum, ancak kısa vadeli hükumet faydasına eylemler bunlar.

Hükumetin bu konuyu nasıl kullandığına örnek vermek gerekirse, hepimizin malumu yakın zamanda Alman Rheinmetall ve BMC firmasının Leopard tanklarının modernizasyonu için anlaşma yaptığı duyurusu gerçekleştirildi. Peki tank (ALTAY) yapmak için kolları sıvayan savunma sanayimiz Leopard tankını modernize etmekten aciz mi neden Alman ortaklı bir firmaya ihale ediyoruz? Cevap hayır, ASELSAN 2010 yılında yani 8 yıl önce bahsi geçen modernizasyonu yapabileceğini kanıtlamıştır.

İptal edilen ASELSAN Leopard NG projesi;

Saygıdeğer dostlar hepimiz aynı gemideyiz, bu nedenle gerek savunma sanayi gerek başka konularda eleştiri yapanları saçma sapan gerekçelerle linç etmek yerine hangi hususlara eleştiri getirdiklerini anlamaya çalışmalıyız. Vatan sevgisi kimsenin tekelinde değildir, daha iyiye ancak farkındalık ve yanlışı eleştirerek ulaşabiliriz.
  • Sahada başarılı olması dileği ile

• Pulat ukraydan haklari alinip bize uygulanan bir sistem, zalson mu neydi .

Kisa vadede yeniden tasarlanip teknoloji ogrenmemiz 2020 lerde gelmesi beklenen Akkor un baya hizlanmasina sebep olacaktir.Gelistiren muhendislerimizin eline saglik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aaaaa, körükörüne eleştirip küçümseyenler nerde? Hala görmemişler haberi galiba, nerdesiniz? hadi gelin körükörüne karalayın...

• Mehmedimize hayirli olsun.

Daha iyilerini de uretiriz inşallah.

• İnşallah başarılı olur. Fırat kalkanından beri en çok şehidi tanklara ve diğer zırhlı araçlara yapılan roketli saldırılarda verdik. Yoksa göğüs göğüse savaştıkları yok kalleşlerin.
  • Vallahi biz çöp bile üretsek gurur duyuyorum. Zamanında toplu iğneyi bile yurtdışandan alıyorduk şimdi tank yapıyoruz.

Hükümeti çok eleştiriyorum ama doğru işleride yok değil hani.

Helal olsun sizlere.

• "Muharebe alanında kullanılan dünyadaki ilk aktif koruma sistemi olacak" ifadesi yanlış. Bu kadar kısa sürede üretilip muharebe alanında kullanılması ilk yoksa önceki senelerde diğer ülkeler tarafından kullanıldı.

• majesturk kullanıcısına yanıt
    Emeği geçen herkesin eline sağlık. Umarım en kısa sürede kullanılmaya başlanır.
  • Ordumuza ve milletimize hayırlı olsun. Çok daha fazlasını da yapacağız inşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çabuk "istemezükçüler neredesiniz"ciler gelmeden

Tanklar, özellikle revizyonsuz tanklar müthiş derecede tehlike arz ediyordu, bunu Fırat Kalkanı'nda gördük. En kısa zamanda uygulanır.

• Bu arada isimler çok iyi seçiliyor. Muhtemelen ilerde satışını yapabilmek için ürün adları universal harfleden oluşuyor. Yanlışsam düzeltin. Mesela Ü, Ö, Ç gibi harfler içeren kelimeler kullanılmıyor. Atak, Pulat, Akkor, Panter vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Vallahi biz çöp bile üretsek gurur duyuyorum. Zamanında toplu iğneyi bile yurtdışandan alıyorduk şimdi tank yapıyoruz.

Helal olsun sizlere.

Konudan bağımsız olarak saman ve bakliyat ithal ettiğimizi söylemek isterim.

• guzel haber. umarim ayni hassasiyet tum yiyecek, icecek ve teknolojik urunler icin de gosterilir.

• Aman susun geziciler duymasın, sonra geziye meziye çıkarlar, gerçi onlar bu soğuklarda çıkmazlar, yaza doğru çıkıp "akkora hayır" gezisi yaparlar. Temiz bi yakıp yıkarlar, iki hede höde, bir kamyon sopa yerler ve sosyal medyada trollük yaparlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Azstek

quote:

Vallahi biz çöp bile üretsek gurur duyuyorum. Zamanında toplu iğneyi bile yurtdışandan alıyorduk şimdi tank yapıyoruz.

Helal olsun sizlere.

Bizde seni bekliyorduk.
  • Acilen sahada görmek istiyoruz, acil lazım olan bir sistem. Ayrıca satış yapılmamalı dış ülkelere böyle kritik sistemler.

• Bu güzel haberin ardından ABD ve AB hayranları burayı basabilir ha bide İSTEMEZÜKCÜLER.. Siper alın hazır olun...

• quote:

Orijinalden alıntı: Azstek

quote:

Helal olsun sizlere.

eğer köyüne dönüp hemen tarlada çalışmaz isen daha çok saman alırız. ama işid gelip tarlanı elinden almasın diye bu silahlara ihtiyacımız var. hemde samandan çok daha fazla ihtiyacımız var.
  • Bence de güzel bir sistem ama haberde ki fotoğrafta olduğu gibi arkadan gelen tankı da vurmasın sonra....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.