Şimdi Ara

Aktif koruma sistemi Pulat testleri geçti: Afrin’de kullanılacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çalışır halde videosunu bulan var mı? Ben bulamadım da.

• Benimde dikkatimi çekti,belki de vardır. Sadece ihraç planı olan ürünlerde isimlere dikkat etmişlerdir. Resmi sitedeki ürünleri incelemek lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Operasyon bölgesinden onca tankı nasıl çekeceklerde yapacaklar

Benim bildiğim 10 dakkalık bir iş olmaz bu sistemin işlemesi için gereken bilgisayar ve ekipman montajı tanka yapılacak bunun içinde teknisyen gerekli aselsan teknisyenlerinin oraya gönderileceğini düşünmüyorum

ayrıca hani nerde işleyen etkili olduğunu kanıtlayan bir videosu var mı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Orjinalinin denemelerini görmek isteyenler :

https://youtu.be/N75KuoJ2SZs

• 1. Sn. Müsteşar cümlesine ''Müsteşarlığımız tarafından geliştirilen'' diyerek başlamış, adı üstünde müsteşarlık burası neyi nasıl geliştirmiş anlamak mümkün değil.

2. Bahsi geçen sistem Ukrayna menşeli ZASLON L hardkill savunma sistemidir, acil ihtiyaç nedeniyle hazır alım olarak gerçekleştirilmiştir.
    http://www.millisavunma.com/news/ukrayna-ile-reaktif-zirh-ve-aktif-koruma-sistemi-anlasmasi-imzalandi/

3. Zeytindalı harekatı kapsamında 17 Mehmedimizi tanklarımıza yapılan ATMG saldırılarında şehit verdik, harekat öncesi kamuoyuna ''tanklarımıza AKKOR entegrasyonu gerçekleştirildi'' diyerek haberler servis edildi ama tanklarımızın savunmasız olduğu sahada ortaya çıktı.

Savunma sanayi konusunda gerçekleştirilen her türden gelişmeyi canı gönülden destekledim, desteklerim ama sırf buradan rant devşirmek amacıyla kamuoyunu yanıltıcı bilgilendirilmeler yapılmasını kınıyorum. Bu eylem tarzının ülkemize zerre fayda sağlayacağı kanaati taşımıyorum, ancak kısa vadeli hükumet faydasına eylemler bunlar.

Hükumetin bu konuyu nasıl kullandığına örnek vermek gerekirse, hepimizin malumu yakın zamanda Alman Rheinmetall ve BMC firmasının Leopard tanklarının modernizasyonu için anlaşma yaptığı duyurusu gerçekleştirildi. Peki tank (ALTAY) yapmak için kolları sıvayan savunma sanayimiz Leopard tankını modernize etmekten aciz mi neden Alman ortaklı bir firmaya ihale ediyoruz? Cevap hayır, ASELSAN 2010 yılında yani 8 yıl önce bahsi geçen modernizasyonu yapabileceğini kanıtlamıştır.

İptal edilen ASELSAN Leopard NG projesi;

Aktif koruma sistemi Pulat testleri geçti: Afrin’de kullanılacak

Aktif koruma sistemi Pulat testleri geçti: Afrin’de kullanılacak

Saygıdeğer dostlar hepimiz aynı gemideyiz, bu nedenle gerek savunma sanayi gerek başka konularda eleştiri yapanları saçma sapan gerekçelerle linç etmek yerine hangi hususlara eleştiri getirdiklerini anlamaya çalışmalıyız. Vatan sevgisi kimsenin tekelinde değildir, daha iyiye ancak farkındalık ve yanlışı eleştirerek ulaşabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: canermm

quote:

Orijinalden alıntı: Azstek

quote:

Orijinalden alıntı: 1ses1

Vallahi biz çöp bile üretsek gurur duyuyorum. Zamanında toplu iğneyi bile yurtdışandan alıyorduk şimdi tank yapıyoruz.

Hükümeti çok eleştiriyorum ama doğru işleride yok değil hani.

Helal olsun sizlere.

Konudan bağımsız olarak saman ve bakliyat ithal ettiğimizi söylemek isterim.

Bizde seni bekliyorduk.

Sağol. Ben sadece belirtmek istedim koskoca savunma sistemi yapan ülke nasıl olur da samanı ithal eder? Birilerinin cebine para girmesi lazım çünkü. Bu teknolojik gelişmeler doğru düzgün bir hükumetle belki 5 sene önce olmuş olacaktı. Bu mesajımla, insanları bunu düşünmeye teşvik etmeyi amaçlamıştım. Ama hemen saldırıya geçiliyor. İnsanlar artık uyansın.

• Umarım devamı gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: majesturk

Aaaaa, körükörüne eleştirip küçümseyenler nerde? Hala görmemişler haberi galiba, nerdesiniz? hadi gelin körükörüne karalayın...

Küçümsemiyorum ama eleştiriyorum abd ypg ye tow verdi bu sistem tow füzesine karşı yatay zeminde hareket eden füzelere karşı işe yarar belki

peki javelin? tepeden gelen mühimmat içinde işleyecek mi koruyacak mı?

ABD nin bu terör örgütüne bu füzelerden verdiği biliniyor yarın öbür gün menbiçe girersek ya da diyelim ki burda kullanılırsa ne olacak

var mı fikrin?

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

"Muharebe alanında kullanılan dünyadaki ilk aktif koruma sistemi olacak" ifadesi yanlış. Bu kadar kısa sürede üretilip muharebe alanında kullanılması ilk yoksa önceki senelerde diğer ülkeler tarafından kullanıldı.

Yeminlen 50900 mesaj.. Bu üye ne ara nerede yazmış bu mesajları yaa.. Ben bile 15 16 senelik üyeyim ama zaman zaman foruma girmedim aylarca yıllarca o hal de bile bana diyor günlük mesaj atma sayısı 0.67 mi ne sana ne diyordur tahmin bile edemiyorum.. :) :)

• rainbowda da var active defense system aynısı.

• sözleşmeli er ve erbaşlara hayırlı olsun

• Hukumetmi üretiyor bunu?
    Mühendisin hükümetle ne alakası var

• Ahmet HABER de bunun konusunu acmisti. Afrin de kullanilacak diyordu Tank vuruldu sehit verdik

Sonra bir daha konu acamadi veya yandas haber bulamadi

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

"Muharebe alanında kullanılan dünyadaki ilk aktif koruma sistemi olacak" ifadesi yanlış. Bu kadar kısa sürede üretilip muharebe alanında kullanılması ilk yoksa önceki senelerde diğer ülkeler tarafından kullanıldı.

Yeminlen 50900 mesaj.. Bu üye ne ara nerede yazmış bu mesajları yaa.. Ben bile 15 16 senelik üyeyim ama zaman zaman foruma girmedim aylarca yıllarca o hal de bile bana diyor günlük mesaj atma sayısı 0.67 mi ne sana ne diyordur tahmin bile edemiyorum.. :) :)

Dh misafiri o

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.